Την υποψηφιότητα της Μαρίας Σπυράκη θα ανακοινώσει η ΝΔ
28/03/2014 20:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την υποψηφιότητα της Μαρίας Σπυράκη θα ανακοινώσει η ΝΔ

Τι είδους επιφοίτηση τους ήρθε στη ΝΔ και πιστεύουν ότι θα κερδίσουν τις ευρωεκλογές με επιλογές τύπου Σπυράκη κλπ

Την υποψηφιότητα της Μαρίας Σπυράκη, δημοσιογράφου του Mega, που καλύπτει το κυβερνητικό ρεπορτάζ (για όσους δεν την γνωρίζετε), θα ανακοινώσει η ΝΔ. Η κ. Σπυράκη θα διεκδικήσει μια θέση στο ευρωκοινοβούλιο ευελπιστώντας ότι η αναγνωρισιμότητά της θα της εξασφαλίσει «ρεύμα».

Το ερώτημα που θέτουμε εμείς είναι τι είδους «ρεύμα» χτύπησε τη Νέα Δημοκρατία, τι είδους επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος τους ήρθε και πιστεύουν ότι θα κερδίσουν τις ευρωεκλογές με επιλογές τύπου Σπυράκη ή Κύρστου, ή Αλέξη Παπαχελά ή Μανόλη Κοττάκη, όπως ακούστηκε και τελικά μάλλον δεν ισχύει.

Γιατί άραγε είναι άνεμος ανανέωσης οι δημοσιογράφοι συστημικών καναλιών και εφημερίδων που στην τελική ο κόσμος τους βρίζει ως «παπαγαλάκια» του συστήματος, της διαπλοκής και άλλα πολλά κοσμητικά επίθετα που δεν είναι σωστό να τα αναφέρουμε.

Να φανταστούμε ότι χάθηκαν οι νέοι και άξιοι επαγγελματίες από άλλους χώρους και η ΝΔ βούτηξε στην άδολη και παντελώς αμόλυντη δεξαμενή της δημοσιογραφίας για να βρει υποψηφίους.

Εκτός κι αν οι υποψηφιότητες κρίνονται με βάση τις προσωπικές επαφές και φιλίες, επομένως τι λόγος υπάρχει να μιλάμε εμείς για σοβαρότητα; Και το χειρότερο είναι ότι για όλους αυτούς ανοίγει φαρδύς πλατύς και ο δρόμος της πολιτικής σταδιοδρομίας. Γιατι αποκαλείεται να μην έχουν κάνει σχετικό ντηλ, χάσουν κερδίσουν. Ζήτω δηλαδή η ανανέωση, ο αγώνας για την διαφάνεια και την κάθαρση των ΜΜΕ, μαζί και τα κορόϊδα

Ευτυχώς, όμως, που ο Σαμαράς έκανε ένα καλό. Δίνει τη δυνατότητα στους πολίτες με το σταυρό τους να «μαυρίσουν» αυτούς που θέλουν και να αναδείξουν κάποιους άλλους. Κάποιοι θα λάβουν το μάθημά τους στις 25 Μαΐου. Και σίγουρα δεν θα είναι μάθημα... δημοσιογραφίας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΓΣ avatar
    ΓΓΣ 28/03/2014 21:21:40

    Αδικείται η κα Τρέμη κι ο κος Πρετεντέρης....

  2. EVA avatar
    EVA 28/03/2014 21:27:32

    Πίσω μου σ΄έχω Σατανά και μπρος μου φαίνεσαι.... Τι άλλο πια;

  3. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 28/03/2014 21:44:44

    Τί άλλο θ΄ακούσουν τα ευαίσθητα αυτιά μας; ....Έλεος.....

  4. riot avatar
    riot 28/03/2014 21:57:29

    Την ίδια στιγμή οι ΑΝΕΛ ανακοίνωσαν την υποψηφιότητα της Γεωργαντά που έκανε ρόμπα τον Γεωργίου της ΕΛΣΤΑΤ και των greek statistics του ΓΑΠ.

  5. Last_Chance avatar
    Last_Chance 28/03/2014 22:41:32

    Το άρθρο σας αφήνει τον Αντώνη Σαμαρά για μια ακόμη φορά στο απυρόβλητο λες και ο ίδιος δεν εγκρίνει την υποψηφιότητα που του επέβαλε το Μπομπολιστάν. Και εάν είναι έτσι και του επιβάλουν τους λιμοκοντόρους της Μυκόνου για δημάρχους και το παπαγαλάκι του κερατά για ευρωβουλευτή τι προσπαθούν να κάνουν αλήθεια?… Μήπως τελικά το σύστημα θέλει το τέλος για τον Αντώνη? Σέβας

    • gikon avatar
      gikon @ Last_Chance 28/03/2014 23:19:39

      Πώς σας αρέσει να κάνετε πολύπλοκα, τοοόσο απλά και ξεκάθαρα πράγματα;!

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ Last_Chance 29/03/2014 12:58:13

      Σπάρτακε;! Κι εσύ εδώ;!!!

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ Last_Chance 29/03/2014 18:10:04

      ΣΕΒΑΣ;;;;;;;

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 21:56:34

        ῎Αν ἤσουν παλιά στό ΑΝΤΙ, δέν θά ρωτοῦσες! Σῆμα κατατεθέν τοῦ Σπάρτακου. ῎Ισως ὅμως νά μήν εἶναι ὁ γνωστός μας Σπάρτακος.

        • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
          ΗΛΕΚΤΡΑ @ Φωτεινή 29/03/2014 23:36:45

          ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙ ΓΙΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΝ ΤΟΥ ΣΠΑΡΤΑΚΟΥ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕ ΚΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ ΣΧΟΛΙΑΣΤΩΝ;;;;;;

  6. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 28/03/2014 23:08:12

    αν ισχυει ,κριμα

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ ΝΙΚΟΣ Π 28/03/2014 23:43:48

      Εδώ που τα λέμε, τι παραπάνω έχει ο Θοδωράκης από τη Σπυράκη, που έκανε και κόμμα για τις ευρωεκλογές ;

  7. Γιαννης Ζ. avatar
    Γιαννης Ζ. 28/03/2014 23:21:04

    Μια ζωη βγαζουμε τα ματια μας μονοι μας...

  8. Hunter avatar
    Hunter 28/03/2014 23:48:32

    Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνο να είναι τίμια αλλά να φαίνεται και τίμια... Το ίδιο ισχύει και για το ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας. Δεν αλλάζει κάτι επειδή υπάρχει η δυνατότητα της σταυροδοσίας. Η Σπυράκη είναι στο ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας, αυτό είναι το δεδομένο. Και μην ακούσουμε την καραμέλα περί "άγρας ψήφων" και λοιπά κουλά γιατί αν είναι έτσι ας βάλουμε και τον Κουφοντίνα, αν δεν του έχουν στερηθεί τα πολιτικά δικαιώματα, γιατί και αυτός όλο και κάποιους ψήφους θα φέρει από τα Εξάρχεια... Έχω πει ότι οι Ευρωεκλογές είναι το βαρόμετρο, όχι οι δημοτικές. Στις ευρωεκλογές θα βγούνε τα συμπεράσματα. Γιατί π.χ. να μην προσεγγιστεί ο Καρατζαφέρης που έχει 30-40 χιλιάδες μονοκούκια, που ξέρουμε κιόλας ότι του πάει η Ευρωβουλή και είχε βραβευτεί στο παρελθόν και ως ο Ευρωβουλευτής με τις περισσότερες ερωτήσεις και ομιλίες;;; Πιο πολλές ψήφους θα φέρει η Σπυράκη από τον Καρατζαφέρη ή πιο "δεξιά" είναι η Σπυράκη από τον Καρατζαφέρη;;; Αφήστε που ο Καρατζαφέρης όλο και κάποιον θα τραβήξει από τη Χρυσή Αυγή. Κωλοτούμπες εδώ, κωλοτούμπες εκεί, κωλοτούμπες παραπέρα, πάντως δεν μπορούμε να πούμε ότι ο Καρατζαφέρης δεν είναι "δεξιός". Εμείς οι ΔΕΞΙΟΙ στο κόμμα περισσότερο ταυτιζόμαστε με τον Καρατζαφέρη παρά με τη Σπυράκη ή τον Τατούλη...

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Hunter 29/03/2014 00:09:09

      Σου διαφεύγει ότι στις ευρωεκλογές ο Καρατζαφέρης κατέβηκε ως Ευρωσκεπτικιστής (με το EFD) και ως τέτοιος ψηφίστηκε.

      • Hunter avatar
        Hunter @ roadrunner 29/03/2014 01:09:49

        Roadrunner, κατά την ταπεινή μου άποψη ο Καρατζαφέρης μπορεί να προσφέρει πολλά στο κόμμα (και στον εαυτό του μαζί). Πολύ περισσότερα από το να βολοδέρνει εκτός Ν.Δ. Είναι μαέστρος στο "στόλισμα" της Αριστεράς. Δεινός ρήτορας που δεν διαβάζει "από μέσα". Θεωρώ ότι έχει να προσφέρει πολύ περισσότερα από τη Σπυράκη ή τη Ντόρα, που την κάναμε δερβέναγα στο κόμμα για να έρθει με το 1,2% του ΔΗ.ΣΥ... Και είναι και ΔΕΞΙΟΣ. Πώς να το κάνουμε τώρα. Ούτε ΚΕΝΤΡΟδεξιός, ούτε ΕΛΑΦΡΟδεξιός κτλ. κτλ. Δεν τον έχω ψηφίσει ποτέ αλλά θα τον έβλεπα με χαρά στη Ν.Δ πάλι!

        • roadrunner avatar
          roadrunner @ Hunter 29/03/2014 01:36:17

          Κανείς δεν αμφιβάλλει για το πόσο Δεξιός είναι ο Καρατζαφέρης. Όμως: α) την αμιγώς Δεξιά δεξαμενή, την "έχει" ο Σαμαράς , όμως αριθμητικά δεν επαρκεί. Αυτό που πολύ λίγο ελέγχει, κατά τη γνώμη μου, είναι το Κέντρο, ειδικά, λόγω των βαρύτατων μέτρων λιτότητας και φορολογίας. Εκεί πρέπει να εστιάσει με σωστές (διορθωτικές) κινήσεις και συμβολικές επιλογές προσώπων. β) Μην ξεχνάμε ότι οι ευρωεκλογές έχουν δημοψηφισματικό χαρακτήρα μόνο, για την αντιπολίτευση (κατά δήλωσή της) και όχι για τη ΝΔ. Γιατί διολισθαίνεις στη δημοψηφισματική λογική ; Το διακύβευμα των ευρωεκλογών είναι το κατά πόσο, τα πρόσωπα που θα εκλεγούν θα πιστεύουν στην Ευρωπαϊκή προοπτική και θα έχουν τα εχέγγυα να εργαστούν αναλόγως στο Ευρωκοινοβούλιο. Ο Καρατζαφέρης είχε ενταχθεί το 2009 στην δεξιά πτέρυγα των Ευρωσκεπτικιστών. Αυτό πώς το αντιπαρέρχεσαι ;

          • Hunter avatar
            Hunter @ roadrunner 29/03/2014 01:56:19

            α) δεν την έχει την αμιγώς δεξιά δεξαμενή ο Σαμαράς. Αν την είχε δεν θα έπαιρνε 10% η Χρυσή Αυγή και 5% ο ψεκασμένος. Δεν ξύπνησαν 10% μια μέρα και είπαν "από σήμερα είμαστε Εθνικοσοσιαλιστές ή Νεοναζί". Ως εκ τούτου θεωρώ ότι ο Καρατζαφέρης και π.χ. ο Πλεύρης θα φέρουνε Δεξιούς πίσω. Διότι δεν γίνεται οι δεξιοί από 45% να γίνανε 20%. Αυτό έγινε γιατί το 10% πήγε στη Χρυσή Αυγή, το 10% στους αναποφάσιστους, 5%-6% στον Καμμένο κτλ. Αυτοί πρέπει να ξαναγυρίσουν πίσω. Ουαί κι αλίμονο στο Σαμαρά αν θεωρήσει τους Δεξιούς "δεδομένους" (και για μένα μαζί μιλάω). Συνεπώς μέλημά μας πρέπει να είναι να επιστρέψουν οι 25% Δεξιοί που πήγαν στη Χ.Α, στον Καμμένο ή προτίμησαν να μην ψηφίσουν. Δεν μπορεί να είναι μέλημά μας οι ψήφοι των δυσαρεστημένων Παόσκων διότι για να τους τραβήξεις αυτούς θα πρέπει να βάλεις στο ψηφοδέλτιο Καχριμάκηδες και τότε θα φύγω εγώ και πάρα πολλοί σαν εμένα... β) Δεν θέλω να "διολισθήσω" στην δημοψηφισματική λογική για τις Ευρωεκλογές αλλά άμα πάθουμε κανένα πατατράκ δεν μπορώ να σφυρίζω αδιάφορα και να κάνω πως δεν μας αφορά ή ότι είναι μια "στιγμιαία εικόνα". Όσον αφορά τον Καρατζαφέρη, ας πούμε ότι ενήργησε κι αυτός με βάσει το πνεύμα της εποχής. Τώρα ας κάνει μια στροφή. Την Τζαβέλλα πώς την πήραμε στο κόμμα;;

          • roadrunner avatar
            roadrunner @ Hunter 29/03/2014 02:19:08

            Σε ότι αφορα το (α) δηλαδή, τη δεξιά δεξαμενή, μιλάς με όρους του 2012, για τα ποσοστά ΧΑ και ΑΝΕΛ. Δεν είμαστε στο 2012. Μεσολάβησαν στη διετία, σημαντικά γεγονότα και πολιτικές εξελίξεις, που, όπως ξέρεις, έχουν εξαϋλώσει τους ΑΝΕΛ και σίγουρα έχουν κοντύνει τη ΧΑ. Κυρίως, η "αντιμνημονιακή" καραμέλα τους, έχει πια λιώσει, λόγω της διαφαινόμενης εξόδου μας, στις αγορές. β) Επιμένω, το μέγιστο πρόβλημα είναι ο χώρος του Κέντρου, ο "πολυτραυματίας" που λεγόταν κάποτε, μεσαία τάξη και που θα καθορίσει τα εκλογικά αποτελέσματα. Και αυτόν το χώρο, δεν τον προσεγγίζεις με Καρατζαφέρηδες. Για να μην πάθουμε πατατράκ, θα πρέπει η ανάκαμψη, να αρχίζει να εμπεδώνεται ανταποδοτικά και δίκαια στην κοινωνία. Υπήρξαν και υπάρχουν αδικίες, ανισότητες και ατιμωρησία (λίστες λαγκάρντ κτλ) που πρέπει να αποκατασταθούν.

          • Hunter avatar
            Hunter @ roadrunner 29/03/2014 03:46:46

            Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η αποδεκατισμένη μεσαία τάξη που πήγε στη Χ.Α, στον ψεκασμένο, στους αναποφάσιστους ή δεν ψήφισε καθόλου, δεν είναι ΔΕΞΙΟΙ αλλά είναι "κεντρώοι";;; Συμφωνώ για την ανάκαμψη αλλά θα μου επιτρέψεις να πω ότι αυτή δεν θα έλθει με 1.000.000 μισθούς στο δημόσιο, με όλες τις ΔΕΚΟ κρατικές, με τα επαγγέλματα ερμητικά "κλειστά" και με φοροδιαφυγή στο 60%-100%. Και όλως περιέργως, αυτές οι μεταρρυθμίσεις που χρειαζόμαστε κατεπειγόντως (καιγόμαστε δηλαδή), αυτές είναι που απεύχεται όπως ο διάολος το λιβάνι, το λεγόμενο "κέντρο" που λες εσύ ότι πρέπει να προσεγγιστεί...

          • Νικος Κ. avatar
            Νικος Κ. @ Hunter 29/03/2014 09:26:45

            .Ούτε με τα ακίνητα να αναμένουν περαιτέρω μείωση 25% μέχρι το2016 λόγω πλειστηριασμών.

          • Μήτσος Νταούφαρης avatar
            Μήτσος Νταούφαρης @ Hunter 29/03/2014 12:56:36

            Φίλε - Φίλη, τη δεξαμενή που αναφέρεις καλύτερα να μας λείπει.

          • Hunter avatar
            Hunter @ Μήτσος Νταούφαρης 29/03/2014 14:55:15

            Φίλε Μήτσο, ποιά δεξαμενή να σου λείπει;;; Των βέρων δεξιών που ψήφισαν Χρυσή Αυγή γιατί φοβούνται να βγούνε από το σπίτι κι έβλεπαν το Δένδια να λέει ότι: "υπάρχει ευνομία σε όλη τη χώρα. Το μόνο πρόβλημα δημόσιας τάξης είναι η Χρυσή Αυγή";;;; Των δεξιών έβλεπαν να κάνει κουμάντο στη Ν.Δ το βαθύ ΠΑΣΟΚ μαζί με τη βαθειά Ν.Δ της Ντόρας;;; Των δεξιών που δεν ψήφισαν ή που είναι τώρα αναποφάσιστοι βλέποντας τους light δεξιούς να κάνουν τους υπεράνω από το Κολωνάκι;;; Χωρίς τους βέρους δεξιούς δεν έχει καμία τύχη η Ν.Δ. Με Σπυράκηδες δεν πας πουθενά!

          • Νικος Κ. avatar
            Νικος Κ. @ roadrunner 29/03/2014 09:28:58

            Ακριβώς! Πως θεωρείτε δεδομένο οτι ο Καρατζαφέρης δέχεται να κατέβει με τη Ν.Δ?

          • gikon avatar
            gikon @ Νικος Κ. 29/03/2014 11:49:04

            "Έτσι" κάνει, ο ...κρόταφός του αλλά εκεί θα παραμείνει, στην πολιτική αφάνεια, όπως πραγματικά του ταιριάζει.

          • Hunter avatar
            Hunter @ gikon 29/03/2014 14:57:56

            Προτιμήσεις είναι αυτές αγαπητέ. Εγώ προτιμώ τον Καρατζαφέρη, εσείς την Ντόρα και τον Βενιζέλο, άλλος την Σπυράκη και πάει λέγοντας...

          • Hunter avatar
            Hunter @ Νικος Κ. 29/03/2014 14:56:05

            Φίλε Νίκο, δεν ξέρω αν θέλει. Να πεισθεί λέω.

  9. ΧΚΟ avatar
    ΧΚΟ 29/03/2014 00:06:09

    Έτσι "ανεξάρτητους" δημοσιογράφους θέλουμε ! Όταν το κόμμα τους χρειάζεται να πέσουν στην πρώτη γραμμή του πολέμου. Όπως και ο ΣταύροΠόταμος. Ο όρος ΔΟΛ θα δώσει πολλά "κρυστάλλινα νερά".

  10. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 29/03/2014 00:07:10

    Mή ξεχνάμε οτι οι εκλογές γίνονται με σταυροδοσία. Όποιος θέλει την ψηφίζει,όποιος δε θέλει την ακυρώνει...

  11. K.P. avatar
    K.P. 29/03/2014 00:14:10

    Ήλθαν αυτοί, φεύγουμε εμείς.

  12. dim avatar
    dim 29/03/2014 00:32:35

    Μη ξεχνάτε ότι θα έχουμε όλοι 5 σταυρούς, και θα έχουμε να επιλέξουμε ανάμεσα σε 42 υποψηφίους. Όποιος θέλει την ψηφίζει, όποιος δεν θέλει την αγνοεί. Κίνηση ματ του Σαμαρά η σταυροδοσία... Πάντως εγώ από όσα ονόματα έχουν ακουστεί ως τώρα, μόνο τον ένα μου σταυρό ξέρω 100% που θα τον δώσω (στον προφανή, δε χρειάζεται διευκρίνηση νομίζω)... Για τους άλλους 4 αναμένω να δω ολοκληρωμένο το ψηφοδέλτιο...

    • airman avatar
      airman @ dim 29/03/2014 07:36:35

      Από τη σύνθεση του Ευρωψηφοδελτίοου θα "φανεί" και ποιοι θα πάνε σίγουρα στο Ευρωκοινοβούλιο. Εάν το ποσοστό που συγκεντρώσει η ΝΔ το "επιτρέπει" ίσως περισσέψει και κάποια θέση για "δορυφόρους". Εμείς πάντως ξέρουμε να ξεχωρίζουμε ποιοι αξίζουν και αυτούς θα επιλέξουμε!

    • Last_Chance avatar
      Last_Chance @ dim 29/03/2014 10:10:41

      Αγαπητέ, βεβαίως και έχει σημασία ποιος θα εκλεγεί τελικά, αλλά η σημειολογία της υποψηφιότητας δεν μετράει για εσάς? Η Σπυράκη είναι αυτή την στιγμή το πιο συστημικό παπαγαλάκι στην Ελλάδα και ίσως είναι μέσα στην δεκάδα παγκοσμίως(πιο συστημική πεθαίνεις δηλαδή)και αυτή τη γυναίκα την προκρίνει η παράταξη ως τον άνθρωπο που θα τρέξει για τα συμφέροντα του λαού και του τόπου. Να γελάσω ή να κλάψω… Βλέπαμε πολλούς από εσάς σε αυτό το site να εξαπολύετε μύδρους κατά του Θεωδωράκη που έκανε κόμμα. Οκ, η Σπυράκη δηλαδή έχει καμία διαφορά? Ναι είναι γυναίκα και αυτός άνδρας… Δυο μέτρα και δύο σταθμά. Τελικά ποιος φτιάχνει το ευροψηφοδέλτιο της ΝΔ?

      • dim avatar
        dim @ Last_Chance 29/03/2014 12:34:15

        Δε συγκρίνονται οι δυο περιπτώσεις. Ο ένας προτείνει τον εαυτό του για αρχηγό κόμματος, και άρα ενδυνάμει πρωθυπουργό, και η άλλη προτείνεται ως υποψήφια ευρωβουλευτής με σταυρό σε ευρωεκλογές. Ο ένας έχει εθνομηδενιστικές απόψεις (Σκόπια, Τουρκία, λαθρομετανάστες κλπ), δηλώνει με καμάρι ότι είναι αριστερός (αλλά το κομμα του, θα κλέβει ιδέες και από την αριστερα και τη φιλελεύθερη παράταξη).. Προφανώς κλέβει από την αριστερά τα θέματα για τους λαθρό και τα εθνικά, και από τη φιλελεύθερη παράταξη ιδέες όπως τα ιδιωτικά πανεπιστήμια κλπ... Από την άλλη η Σπυράκη, όσα χρόνια την παρακολουθώ, μεταφέρει ρεπορτάζ, και πάντα όταν έχει χρειαστεί να πεί την άποψη της, υπερασπίζεται με συνέπεια τις ιδέες της μεγάλης πατριωτικής φιλελεύθερης συντηρητικής κεντροδεξιάς παράταξης.

        • ο τριτος πόλος avatar
          ο τριτος πόλος @ dim 29/03/2014 14:39:28

          Όχι τόσοι πολλοί επιθετικοί προσδιορισμοί για την παράταξη, ένας θα έφτανε για να καταλάβει κανείς ότι μιλάς για τη ΝΔ, πχ συντηρητικής

          • dim avatar
            dim @ ο τριτος πόλος 29/03/2014 16:28:00

            Οι επιθετικοί προσδιορισμοί είναι απαραίτητοι για να αποσαφηνίσουν το ιδεολογικό στίγμα σε σχέση με κάθε μια από τις τρεις μεγάλες πτυχές που προσδιορίζουν τη θέση ενός κόμματος ή μιας παράταξης στον πολιτικό χάρτη: Πατριωτική στα εθνικά θέματα, κεντροδεξιά δηλαδή του εθνικού άξονα, ούτε υπερεθνικιστική και μαξιμαλιστική (ακροδεξιά εθνική θεώρηση), ούτε κεντρώα (μια έτσι μια γουβέτσι), ούτε βέβαια εθνομηδενιστική (αριστερά). Φιλελεύθερη στα οικονομικά θέματα, κεντροδεξιά δηλαδή του οικονομικού άξονα, ούτε υπερμετρα υπερ ακραίων αντιλήψεων αδυσοδίας της αγοράς (ακροδεξιά οικονομική θεώρηση), ούτε βέβαια και κρατικίστικες αντιλήψεις (αριστερά) Συντηρητική στα κοινωνικά θέματα, κεντροδεξιά του κοινωνικού άξονα δηλαδή, ούτε υπερσυντηρητικές ιδέες (ακροδεξιά, teapartyκλπ), ούτε κεντρώες απολιτικ θέσεις, ούτε βέβαια και ελευθεριακές απόψεις γύρω από τα κοινωνικά θέματα παραδόσεων, αξιών, και θεσμών (αριστερά). Αυτό είναι το ιδεολογικό στίγμα μιας μεγάλης Κεντροδεξιάς Παράταξης, και ναι, η ΝΔ και ο Σαμαράς κινούνται ακριβώς πάνω σε κεντροδεξιές ιδέες και αντιλήψεις και στους τρεις αυτούς άξονες...

        • Hunter avatar
          Hunter @ dim 29/03/2014 16:41:01

          "πατριωτικής φιλελεύθερης συντηρητικής κεντροδεξιάς παράταξης". Ρε αυτό το έρμο το "κεντρο-", τσουπ παντού χώνεται...

          • dim avatar
            dim @ Hunter 29/03/2014 18:36:20

            Αφου κεντροδεξιά είναι η παράταξη, πως να το κάνουμε? Αν ήταν δεξιά στα οικονομικά, θα ήταν υπερ του άκρατου φιλελευθερισμού, και της ασυδωσίας της αγορας. Αν ηταν δεξιά στα κοινωνικά, θα ήταν ενα υπερσυντηρητικό κόμμα στυλ tea party.
            Αν ηταν δεξιά στα εθνικά, θα ήταν ενα εθνικιστικό κόμμα...
            Δεν είναι όμως ούτε υπερ του άκρατου φιλελευθερισμού, ούτε υπερσυντηρητική, ούτε εθνικιστική. Είναι φιλελεύθερη, πατριωτική, συντηρητική... άρα κεντροδεξιά (στη κλίμακα 1 εως 10, γύρω στο 7 και στους τρεις αυτούς άξονες)

    • Βασιλική Κ. Σιάπκα avatar
      Βασιλική Κ. Σιάπκα @ dim 29/03/2014 18:09:13

      έως 4 σταυρούς βάζουμε. Εάν βάλουμε 5 προσμετράται υπέρ του κόμματος που ψηφίσαμε, και οι σταυροί δεν προσμετρώνται υπέρ αυτών που σταυρώσαμε.

  13. loyal subject avatar
    loyal subject 29/03/2014 10:09:43

    Αυτο που με εκνευριζει πιο πολύ ειναι οτι ξεχνανε ολοι, ιθύνοντες και σχολιάζοντες ομού, πόσο αντι-ΝΔ, πασοκο-συστημική και δηλητηριώδης στο ρεπορτάζ της για τη ΝΔ ηταν αυτή η γυναίκα επί Καραμανλή.. Θυμάμαι παραμονές των εκλογών του 2004, που το συστημα πασοκ τα έδινα ολα δια της κυριαρχίας του στα μίντια, που την λέγαμε με φίλους με τους οποιους παρακολουθούσαμε ειδήσεις του μέγκα, 'φαρμακόγλωσσα'...
    Τωρα πως και πότε αναβαθμίστηκε ετσι, ο Θεος και η ψυχή (αυτών που την αναβάθμισαν..)

    • gikon avatar
      gikon @ loyal subject 29/03/2014 11:42:26

      Εδώ έγινε Υπουργός, επαγγελματίας υβριστής του Σαμαρά και διαχρονικός υβριστής της Ν.Δ και μας πειράζει η Σπυράκη που στο κάτω-κάτω, είναι δουλευταρού και ουδέποτε διαψεύστηκε ρεπορτάζ της, τόσα χρόνια που καλύπτει τη Ν.Δ και τους Προέδρους της.

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 12:07:42

      ΦΑΡΜΑΚΟΓΛΩΣΣΑ Η ΣΠΥΡΑΚΗ;;;;; ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΙΝΑ ΤΗΝ ΜΑΚΡΗ Η' ΤΗΝ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΤΕΤΟΙΑ;;;;;;;

    • Hunter avatar
      Hunter @ loyal subject 29/03/2014 15:02:13

      Όλα τα περίμενα αλλά να βγαίνουνε εδώ μέσα "μπαρουτοκαπνισμένοι" όπως η Ηλέκτρα και ο/η gikon και να επαινούν σαν δημοσιογράφο τη στενή συνεργάτιδα της Όλγας Τρέμη, ε αυτό δεν το περίμενα... Πείτε μας τώρα ότι είναι και το "τέρας της αμερόληπτης δημοσιογραφίας" όπως λέγανε για τον μακαρίτη τον Κακαουνάκη όταν πέθανε... Ακόμα αυτό να ακούσουμε...

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ Hunter 29/03/2014 15:49:45

        ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΙΦΝΙΑΔΙΑΖΕΣΑΙ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΟΡΘΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΑ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ

        • Hunter avatar
          Hunter @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 16:10:52

          Φίλτατη Ηλέκτρα, είπα ότι απορώ με την γνώμη σας και δεν την περίμενα. Δεν είπα ότι η δική μου είναι η ορθή ή ότι εσείς δεν μπορείτε να εκφράσετε τη δική σας. :)

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Hunter 29/03/2014 16:49:27

            ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΥΡΑΚΗ;;;;; ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ;;; Η' ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΟΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ;;;;;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΠΑΡΟΥΤΟΚΑΠΝΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΛΑΝΤΖΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 16:51:40

            Είναι δικαίωμά σου να έχεις αυτή την άποψη που έχεις. Δεν είναι όμως καθόλου δικαίωμά σου να μην σε κράζουν μετά! Την καταλαβαίνεις τη διαφορά;

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ ΚΜ 29/03/2014 17:07:42

            "ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΡΑΖΟΥΝ ΜΕΤΑ....." εγω την καταλαβαινω την διαφορα απλα νομιζα οτι συνδιαλεγομουνα με ανθρωπους που ειχαμε διαφορετικες αποψεις τωρα διαπιστωνω οτι βρισκομαι αναμεσα σε κουρουνες και κορακια ΚΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 17:16:44

            Ναι, όσοι δεν θέλουμε για υποψήφια της ΝΔ τη Σπυράκη (ή την Κάτια Μακρή ή τον ΓΑΠ, που στο κάτω-κάτω είναι λιγότεροι πασόκοι από τη Σπυράκη), είμαστε κουρούνες και κοράκια!

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ ΚΜ 29/03/2014 17:54:38

            ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΓΙΑ ΚΡΑΞΙΜΟ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΜΙΛΑ ΔΕΝ ΚΡΑΖΕΙ

          • Vee avatar
            Vee @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 23:37:50

            Κυρία μου, σας βγάζω το καπέλο!

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Vee 30/03/2014 11:03:33

            ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΟΡΑΤΕ;;;;

          • Vee avatar
            Vee @ ΗΛΕΚΤΡΑ 30/03/2014 11:06:36

            Μερικές φορές ναι, βολεύει με τη βροχή εδώ στην Αγγλία βλέπετε.

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Vee 30/03/2014 11:12:45

            ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΒΡΟΧΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΓΓΛΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΕΤΣΙ.....ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ

          • Vee avatar
            Vee @ ΗΛΕΚΤΡΑ 30/03/2014 11:14:10

            Σεβαστή, αλλά χάνετε...

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Vee 30/03/2014 12:13:42

            ΜΠΟΡΕΙ.... ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ;;;; ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΧΑΝΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ Vee 30/03/2014 20:52:00

            Μάθημα ελληνικών: Το ρήμα «κράζω», πέρα από την μεταφορική σημασία του «αποδοκιμάζειν», με την οποία το χρησιμοποίησα παραπάνω, σημαίνει κυριολεκτικά: «φωνάζω», «βγάζω φωνή». (Πχ: «Κύριε εκέκραξα προς Σε, εισάκουσόν μου.») Δεν σημαίνει «κάνω κρα-κρά, σαν τις κουρούνες». Αυτό είναι άλλο ρήμα, το ρήμα «κρώζω». Και το «κρα-κρα» λέγεται «κρώξιμο», δεν λέγεται «κράξιμο», που είναι αυτό που σου έριξα (όπως είχα ελάχιστη υποχρέωση, ως πολίτης).

          • Φον avatar
            Φον @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 17:07:48

            Ανθρωπος που γράφει ΚΕΦΑΛΑΙΑ, ξύλο απελέκητο....

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Φον 29/03/2014 17:58:54

            ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΟΦΡΟΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΜΑΣ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΤΟΝ 21ο ΑΙΩΝΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΚΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΑΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΠΙΛΕΓΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΡΑΦΗ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΕΓΩ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΣΑΣ

          • loyal subject avatar
            loyal subject @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 21:14:23

            Αυτος που γραφει με κεφαλαία ειναι ακριβώς σαν αυτόν που νομίζει οτι θα επιβληθεί στον διάλογο φωνάζοντας. Απλά αγενής.

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 23:21:46

            ΑΠΛΑ....ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

    • loyal subject avatar
      loyal subject @ loyal subject 29/03/2014 16:12:37

      Gikon και Ηλεκτρα, προφανώς οι μνήμες από την Σπυράκη αναφέρονται στα πολύ τελευταία χρόνια. Επί Κ.Κ. ήταν οτι πιο πούρο πασοκικό και δηλητηριωδώς αντινεοδημοκρατικό υπάρχει. Κάτι σαν την Κωλέτση της Ελευθεροτυπίας και την Γιαννακά του Βήματος (επίσης υποψήφιες κάποια στιγμή, αλλά του πασόκ -όπου ανήκουν, μαζί με την Μαρία..)

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 16:59:24

        ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;; ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΡΟΠΑΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΚΑΙ ΨΑΞΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΛΟ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΣΠΠΥΡΑΚΗ ΣΤΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΗΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ

        • loyal subject avatar
          loyal subject @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 17:12:10

          Δε μιλάμε δεσποινίς για τόσο παλιά. Για την τελευταία διακυβέρνηση της χώρας απο την ΝΔ αυτοδύναμη μιλάμε. Αυτό ειναι καπως πιο πρόσφατο απο το προπατορικό αμάρτημα. Θα ηταν πιο εντιμο και απλο να λεγατε "δεν την εχω δει/θυμάμαι πριν τα τελευταία λίγα χρόνια" παρά να πουλάτε εξυπνακισμούς.
          (και αν εχετε την καλοσύνη μη γράφετε με κεφαλαία)

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 17:51:02

            ΚΥΡΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΗ Ν.Δ. ΤΟΣΟ ΠΑΛΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΠΑΤΟΡΙΚΟ ΑΜΑΡΤΗΜΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΙΜΗ ΚΙ ΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΟ ΜΙΝΤΙΑΚΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΠΟΔΟΜΕΙ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ ΕΞΥΠΝΑΚΙΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ

          • loyal subject avatar
            loyal subject @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 18:33:37

            Μάλιστα Κυρία. (πρώτη φορά βλέπω γυναίκα να μην χαιρεται που την προσφωνούν 'δεσποινίς'!)

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 19:49:57

            ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ

    • Φον avatar
      Φον @ loyal subject 29/03/2014 16:39:31

      @πόσο αντι-ΝΔ, πασοκο-συστημική και δηλητηριώδης στο ρεπορτάζ της για τη ΝΔ ηταν αυτή η γυναίκα επί Καραμανλή.. Ευτυχώς, δεν εχουμε όλοι μνημη χρυσόψαρου!

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ loyal subject 29/03/2014 21:47:17

      ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ, loyal subject! Φαρμακόγλωσση καί εἰρωνική ὅταν ἔκανε ρεπορτάζ γιά τόν ΚΚ!!!

      • gikon avatar
        gikon @ Φωτεινή 29/03/2014 21:59:40

        Αντίθετα, από τα ρεπορτάζ της Σπυράκη, εγώ θυμάμαι μια μεγάλη προβολή του Κώστα και της Νατάσας, πίσω από το bar να σερβίρουν ποτά σε ΟΝΝΕΔίτες, στην προεκλογική εκστρατεία του 2000, όταν το Mega παιάνιζε υπέρ του Σημίτη. Ένα παράδειγμα είναι αυτό, μικρής, έστω, σημασίας. Σε γενικές γραμμές, παρατηρώντας την, όλα αυτά τα χρόνια, νομίζω ότι καλύπτει άριστα το ρεπορτάζ της Ν.Δ είτε στην κυβέρνηση είτε στην αντιπολίτευση και το κυριότερο, δεν έχει διαψευστεί είδησή της, ρεπορτάζ της και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

  14. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 10:12:14

    ΤΙ ΚΑΚΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΣΠΥΡΑΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΤΗΣ Ν.Δ.;;;; ΕΓΩ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΒΡΙΣΚΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΡΙΣΤΑΤΩΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΛΑΙΚΙΣΤΡΙΕΣ ΣΕ ΟΣΑ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ Ο ΛΑΙΚΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΡΙΕΡΕΣ ΚΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΗ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

    • loyal subject avatar
      loyal subject @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 16:08:22

      Μάλλον δεν την ακούς πολλά χρόνια

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 17:02:08

        ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΘΑΡΡΩ ΠΩΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ......ΥΠΑΡΧΩ ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ....

        • loyal subject avatar
          loyal subject @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 17:13:37

          Ισχύει η πιο πάνω απάντηση μου...βρέ!

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ loyal subject 29/03/2014 18:00:26

            ΝΑ ΄ΣΑΙ ΚΑΛΑ ....ΒΡΕ

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ loyal subject 29/03/2014 18:51:50

        Έχετε πλάκα! Δέν το λέω ειρωνικά,απλά χρειάζεται λίγο ποικιλία,όχι μόνο μακρόσυρτες βαρετές αναλύσεις.

        • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
          ΗΛΕΚΤΡΑ @ Κυθήριος 30/03/2014 12:14:58

          ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΑ

  15. iconology2009 avatar
    iconology2009 29/03/2014 12:14:12

    Ακριβοί στα πίτουρα και φτηνοί στ'αλεύρι. Εδώ κοτζαμάν Ψυχάρης μοστράρει στα ψηφοδέλτια της ΝΔ-και το κουφό; εκλέγεται! άγνωσται αι βουλαί του υψίστου λαού!- κολλάτε στη Σπυράκη, που σε τελευταία ανάλυση όποια εικόνα δείχνει απ'το κανάλι που δουλεύει είναι η εικόνα που της επιβάλλουν οι εργοδότες της;

  16. Μήτσος Νταούφαρης avatar
    Μήτσος Νταούφαρης 29/03/2014 12:57:59

    ρε παιδιά, εσείς που δε σας αρέσει η σπυράκη, ποιόν προτείνεται για να 'χουμε καλό ρώτημα;

    • loyal subject avatar
      loyal subject @ Μήτσος Νταούφαρης 29/03/2014 16:13:29

      δηλαδή ειναι μονοδρομος ενα πράγμα..

    • Βασιλική Κ. Σιάπκα avatar
      Βασιλική Κ. Σιάπκα @ Μήτσος Νταούφαρης 29/03/2014 18:16:43

      Κατερίνα Ακριβοπούλου. Η Σπυράκη είναι για να φτιάχνει καφέδες στο ευρωκοινοβούλιο, η Ακριβοπούλου είναι για να παραγγέλνει.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Μήτσος Νταούφαρης 29/03/2014 18:53:11

      Τη Χούκλη,σίγουρα πιό σοβαρή...

  17. ΙΑΣΩΝ avatar
    ΙΑΣΩΝ 29/03/2014 13:39:49

    Μου κάνει εντύπωση το ότι οι περισσότεροι δεν έχουν καταλάβει ότι πλέον δεν υπάρχει δεξιά και αριστερά. Οι έννοιες αυτές είναι αναχρονιστικές και τις έχει ξεπεράσει η τεχνολογία εδώ και χρόνια αλλά πλέον με τις μνημονιακές υποχρεώσεις της χώρας ξεπεράστηκαν και πολιτικά. Οι αριστεροί εδώ και χρόνια μας είχαν πρήξει ότι είναι εξ αποκαλύψεως και προοδευτικοί διότι ήταν αριστεροί, οι δεξιοί μας είχαν πρήξει ότι προάγουν την ελεύθερη αγορά αλλά αποδείχθηκαν εξ ίσου κρατικολάγνοι όπως και οι αριστεροί! Πρέπει να καταλάβετε όλοι σας ότι το σύστημα που προάγει την ευημερία των λαών είναι η δημοκρατία, η ελεύθερη διάχυση των ιδεών αλλά και η αυστηρή τήρηση των νόμων που καθορίζονται από την πλειοψηφία ! η ανάπτυξη θα πρέπει να συμβαδίζει με την αειφορία, το κράτος έχει θέση ελέγχου και τήρησης των νόμων, παράλληλα το σύστημα θα πρέπει να διασφαλίζει την προστασία των αδυνάτων και των ευπαθών ομάδων στη διάσταση της κοινωνικής πολιτικής. Όλα τα άλλα είναι μαρκετίστικες μεθοδεύσεις για τη δημιουργία ομάδων και στεγανών εύκολης χειραγώγησης καλό μεσημέρι!

    • Φον avatar
      Φον @ ΙΑΣΩΝ 29/03/2014 16:42:54

      @Οι αριστεροί εδώ και χρόνια μας είχαν πρήξει ότι είναι εξ αποκαλύψεως και προοδευτικοί διότι ήταν αριστεροί, οι δεξιοί μας είχαν πρήξει ότι προάγουν την ελεύθερη αγορά αλλά αποδείχθηκαν εξ ίσου κρατικολάγνοι όπως και οι αριστεροί! Chapeau!, φίλτατε

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ ΙΑΣΩΝ 29/03/2014 19:55:38

      ΩΡΑΙΟ ΟΝΟΜΑ!!!!!!!

  18. ο τριτος πόλος avatar
    ο τριτος πόλος 29/03/2014 14:42:35

    Τελικά όπως πάμε, τα αληθινά ποσοστά τηλεθέασης 2009-2014, θα ανακοινωθούν την επομένη των εκλογών. όπως και παλιότερα βέβαια με Σελήνη, ταξίαρχο Θεοχάρη κλπ κλπ

  19. Μάρκος2 avatar
    Μάρκος2 29/03/2014 16:22:37

    ρε παιδιά τι κάνετε εκεί στη Συγγρού;;;; Επόμενη κίνηση να βάλετε τον Καψή υποψήφιο

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Μάρκος2 29/03/2014 16:56:55

      Δεν την ανακοίνωσαν ακόμα. Προλαβαίνουν να την κόψουν.

    • loyal subject avatar
      loyal subject @ Μάρκος2 29/03/2014 17:15:10

      Αυτό ακριβώς. Ο Καψής (ο Μανώλης) ειναι, στα πιο πασοκικά του, extra light απο οσο ηταν η Μαρία στο μεγαλυτερο διαστημα που κανει ρεπορτάζ της ΝΔ στο μέγκα.. Πραγματικά, μπροστά της ειναι δεξιός!

    • ΓΡ74 avatar
      ΓΡ74 @ Μάρκος2 29/03/2014 17:15:55

      Τι στήριξη θα δωσει ο κος Μπομπολας με το αζημιωτο βεβαια;ο πρωην νταβατζης ΤΩΝ ΜΜΕ κατα Κ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

  20. riot avatar
    riot 29/03/2014 17:25:38

    Τι σου κάνει το μνημόνιο... Αυτούς που έβριζες μέχρι χθες να τους εξυμνείς σήμερα.

  21. Last Chance avatar
    Last Chance 29/03/2014 17:55:37

    Πραγματικα ανθρωποι με τοσο μεγάλες παρωπίδες δεν το περίμενα. Κάποιοι εδώ μέσα έχουν ξεπεράσει κάθε όριο αξιοπρέπειας. Και τον Κουφοντίνα να τους επέβαλαν για υποψήφιο θα έλεγαν ότι το παιδί είναι αθώο και παρασύρθηκε . Έλεος πια, λίγο καθαρό αέρα να αναπνευσω βρε παιδιά.

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ Last Chance 29/03/2014 18:25:34

      ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΘΑΡΟ ΑΕΡΑ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΞΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΟΣΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΥΠΕΡΒΑΛΛΕΤΕ ΛΙΓΟ;;;;; ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΟΥΣΤΑ;;;; ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΙΑΡΗ ΖΩΗ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΣΕ ΟΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΤΕ;;;;;;

      • riot avatar
        riot @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 19:20:44

        Αυτό προϋποθέτει το ψηφοδέλτιο να υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι. Διαφορετικά στους τυφλούς βασιλεύει όποιος ξέρει Μπράιγ...

        • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
          ΗΛΕΚΤΡΑ @ riot 29/03/2014 19:46:00

          ΕΝΤΑΞΕΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗΝ ΣΠΥΡΑΚΗ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΣΕΒΑΣΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΤΕΡΟΙ ΣΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΔΙΑΛΕΞΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΡΙΣΤΟΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΚΙ ΑΦΗΣΤΕ ΣΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΙΜΑΔΕΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΡΟΝΕΙΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ Ο ΜΠΑΞΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΑΛΑΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΤΩΡΑ ΚΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ

          • Βούρδουλας avatar
            Βούρδουλας @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 20:52:49

            Εντάξει Μαρία, καταλάβαμε πως είσαι άξια, η καλύτερη και αντικειμενικότερη, πως όσα λένε άλλοι σχολιαστές πιο πάνω για το τι φτύσιμο έριχνες εκεί που τώρα γλύφεις είναι της φαντασίας τους, και θα σε ψηφίσεις. Το έχουμε εμπεδώσει, μπορείς να πας τώρα να γράψεις και σε άλλα φόρουμ.

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Βούρδουλας 29/03/2014 23:28:23

            "ENTΑΞΕΙ ΜΑΡΙΑ....ΜΠΛΑ....ΜΠΛΑ....ΜΠΛΑ..... ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΙΝΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΡΙΑ;;;;; ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΕΡΙΧΝΕ ΦΤΥΣΙΜΟ;;;; ΠΟΥ ΓΛΥΦΕΙ ΤΩΡΑ;;;; ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΟΥΡΔΟΥΛΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΙΑ....ΑΦΡΟΞΥΛΑΝΘΗ ΚΑΙ ΕΥΛΑΜΠΙΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΓΡΑΦΕΙ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ;;;;; ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΑΤΕ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΑ ΚΙ ΟΥΧΙ ΣΤΟ ΘΗΛΥΚΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΤΕ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ ΑΠΟΨΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΣΟΥΞΑΤΕ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΑ ΠΟΤΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΤΕ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΝΟΘΕΥΜΕΝΑ

          • Βούρδουλας avatar
            Βούρδουλας @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 23:49:21

            Ξέρω καλά που το κόλλησα το σχόλιό μου Μαράκι. Εντάξει, το' κανες το κομμάτι σου στο antinews. Αντε τώρα, πήγαινε να τα τσούξεις με τον στραβελάκη και την Ολγα.

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Βούρδουλας 30/03/2014 09:20:28

            ΠΩΠΩΠΩΩΩΩΩ!!!!!!!! ΜΕΝΩ ΑΝΑΥΔΗ ΜΕ ΤΣΑΚΩΣΕ Η ΔΙΑΝΟΙΑ ΤΟΥ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ ΡΕ ΜΑΜΩΤΟ ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΘΑ ΤΑ ΤΣΟΥΖΕΙΣ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΙΠΟΥΡΑΚΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ

          • Μήτσος Πρετεντέρης avatar
            Μήτσος Πρετεντέρης @ ΗΛΕΚΤΡΑ 30/03/2014 01:15:10

            Βρε τη Μαρία, γράφει και σχόλια υπέρ του εαυτού της. Μαντάμ, όπωςς θα διαπιστώσετε, δεν ψηφίζει το κοντρόλ ή τα αφεντικά σας αλλά ο λαός και θα σας τρίψει τη μούρη στην καπνιά.

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Μήτσος Πρετεντέρης 30/03/2014 10:55:43

            ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΟΛΗ ΣΕΡΛΟΚ ΧΟΛΜΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ;;;;

          • Last_Chance avatar
            Last_Chance @ ΗΛΕΚΤΡΑ 29/03/2014 21:14:07

            Αγαπητή Ηλέκτρα, εσύ αν θέλεις μπορείς να ψηφήσεις και τον Αλ Καπόνε, εμείς οι υπόλοιποι τι φταίμε αλήθεια να δούμε την παράταξη στο 15%?

          • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
            ΗΛΕΚΤΡΑ @ Last_Chance 29/03/2014 23:32:01

            ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΒΑΖΕΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ Ο ΑΛ ΚΑΠΟΝΕ ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ....ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΙΜΗΣΩ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΤΕ ΤΟΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΤΗΣ ΑΡΕΣΚΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΤΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΕΓΩ;;;;

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ Last Chance 29/03/2014 19:04:22

      Δεν βλέπεις βρε Σπάρτακε. Απέλειπεν ο βλογερ Μιχαήλ Ηλιουπολίτη, Κερκυραίο, Βασιλική, Φωτεινή, Μίσια, Σπύρο και πόσους άλλους! Έμεινε εδώ που λες, ο κατιμάς με τις παρωπίδες!!!

      • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
        ΗΛΕΚΤΡΑ @ πΔπ 29/03/2014 20:09:26

        ΒΡΕ.....ΒΡΕ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΤΗΣ.....ΟΛΥΜΠΙΤΣΑΣ!!!!!!! ΟΙ ΑΡΙΣΤΟΙ !!!!!!!

      • Φωτειν΄ avatar
        Φωτειν΄ @ πΔπ 29/03/2014 21:38:14

        Παρακαλῶ ὅταν ἀναφέρεσθε στήν "Φωτεινή" νά προσθέτετε "μονοτονική". ῾Υπάρχει καί ἡ γράφουσα, μήν μπερδέψομε τόν Φάκτορα πάλι, χαχαχα.

  22. sender avatar
    sender 29/03/2014 18:54:57

    Γιατί χολοσκάτε και λογομαχείτε για την εξασφαλισμένη καριέρα των καθεστωτικών;τα κόμματα χάνουν τα χρώματα,με μιθριδατισμό λίγο λίγο καταστέλλονται και τα αντανακλαστικά των οπαδών τους,που αναρωτιούνται για την ιδεολογική τους ταυτότητα και παραλύουν.Ενα απέραντο ίδιο τίποτα στην πολιτική ζωή,άχρωμο,ανέμπνευστο με μια ακόμα αναμενόμενη πρόταση.Ο καθεστωτικός τύπος στην βουλή.Ολο και καλύτερα.

  23. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 29/03/2014 20:26:13

    Tο ότι θα τσακώνονταν τόσοι εδώ μέσα για τη Σπυράκη,ούτε η ίδια δε θα το περίμενε! Βρε δεν την προτείνουν για Πρόεδρο της Δημοκρατίας, αυτή τελικά δεν έχει απλώς ρεύμα,έχει μεγαβατώρες...

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ Κυθήριος 29/03/2014 20:29:09

      Έχω το φισ! Βάζει την πρίζα;!

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ πΔπ 29/03/2014 20:40:40

        Εγώ βάζω το καλώδιο.

        • Φελίζα avatar
          Φελίζα @ Κυθήριος 29/03/2014 21:35:46

          Όπως λέμε...σχοινί;

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Φελίζα 29/03/2014 22:10:13

            Αστα Φελίζα,γερό για δέσιμο...

        • πΔπ avatar
          πΔπ @ Κυθήριος 29/03/2014 21:40:32

          Εσύ θα μείνεις με το... καλώδιο στο χέρι!!!!!!!

          • Vee avatar
            Vee @ πΔπ 29/03/2014 21:43:09

            Έχετε ξεφύγει ή μου φαίνεται;

          • πΔπ avatar
            πΔπ @ Vee 29/03/2014 22:04:49

            Έτσι είμαστε εμείς οι Wodgreen-ιώτες με ευχάριστες αναμνήσεις από την Oxford-η! Far-out! Χωρίς πλάκα τώρα, η Οξφόρδη είναι ασύγκριτα ομορφότερη από το Καίμπριτζ! Πολλές φωτογραφίες από τα πάμπολλα αξιοθέατα!!!

          • Vee avatar
            Vee @ πΔπ 29/03/2014 22:12:13

            Wood Green? Not bad… Not bad at all!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Κυθήριος 29/03/2014 20:59:44

      Πραγματικά,τόση φασαρία δεν έγινε όταν υπήρχε λίστα και εκλόγιμη θέση.Ξαφνικά όλοι έχουν άποψη όχι μόνο για τις ιδεολογικές τοποθετήσεις των υποψηφίων αλλά και για τις ικανότητες τους. Ειλικρινά,μπερδεύομαι όλο και περισσότερο για το ποιον θα σταυρίσω.Αντε μη το στείλω δαγκωτό Παπαχελά και Σπυράκη

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Κυθήριος 29/03/2014 21:24:44

      Όντως...

  24. Βιενέζος avatar
    Βιενέζος 30/03/2014 00:37:44

    Ληγμένα πίνετε στη Συγγρού....το γάλα φταίει.Ημαρτον.

  25. Μπέμπα Μπλανς - Ντυμπουά avatar
    Μπέμπα Μπλανς - Ντυμπουά 30/03/2014 01:11:05

    Την επομένη των εκλογών η Σπυράκη θα μοιάζει με τον Καζαβούμπου από το φούμο.

  26. Νικος Φ. avatar
    Νικος Φ. 30/03/2014 08:47:04

    Δεν τους ηλθε καμμια επιφοιτιση στην επιλογη,απλως και το MEGA θελει ανταμοιβη για την προπαγανδα και παραπληροφορηση που παρεχει 4 χρονια τωρα,καθως και για την δημοσιογραφο του για τις "αποκλειστικες"πληροφοριες της.Αντε και και σε καλη μερια.