#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/05/2011 12:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την προηγούμενη φορά ο Στρος Καν ήθελε να βάλει το χέρι του σε ένα …τζιν



Διαβάζουμε σήμερα ότι η 31χρονη Γαλλίδα συγγραφέας και δημοσιογράφος Τριστάν Μπανόν, εξετάζει το ενδεχόμενο να υποβάλει μήνυση κατά του Ντομινίκ Στρος-Καν .

Γράφαμε σχετικά στις 12/12/2010 με τίτλο " Όταν ο Στρος Καν ήθελε να βάλει το χέρι του σε ένα …τζιν"

Μέσα σε όλα τα ωραία που μαθαίνουμε τώρα που ήρθε στην χώρα μας το ΔΝΤ, είναι και η ύπαρξη της ωραίας δημοσιογράφου Τριστάν Μπανόν. Η οποία κατήγγειλε ότι αναγκάστηκε να απωθήσει βιαίως τον Στρος Καν, όταν βρέθηκε μόνη μαζί του σε διαμέρισμα για να του πάρει συνέντευξη . «Ηθελε να του κρατάω το χέρι για να απαντά στις ερωτήσεις. Μετά το χέρι προχώρησε στο μπράτσο και συνέχισε… Καταλήξαμε να παλεύουμε… Τον κλώτσησα… Προσπάθησε να ανοίξει το τζιν μου».

Ναι κυρία μου, καλά ακούσατε. Ο κ. Στρος-Καν ιατρικώς έχει ειδικευτεί στην μόνιμη δακτυλοσκόπηση

Και δεν ξέρω αν το προσέξατε αλλά το μέγεθος των δακτύλων του έχει καταγραφεί στο βιβλίο γκίνες

Δείτε την αφήγηση της Τριστάν εδώ



Και εδώ την προσωπική σελίδα της Τριστάν

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GSV avatar
    GSV 16/05/2011 12:34:13

    Χαχαχαχαχα! Φαντασου τι θα ζηταγε απο τους ελληνες αξιωματουχους να του κρατανε οταν μιλουσαν για την οικονομικη βοηθεια του ΔΝΤ στη χωρα.

    • zonitis avatar
      zonitis @ GSV 16/05/2011 12:41:50

      Να μαντεψω;
      Το ποδι...

      • GSV avatar
        GSV @ zonitis 16/05/2011 12:45:35

        Φιλε μου και εγω αυτο....σκεφτηκα!

  2. enianos avatar
    enianos 16/05/2011 12:38:12

    Για τον λόγο αυτόν ήταν τρυφερός με τον ΓΑΠ?

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ enianos 16/05/2011 12:44:18

      Θεός! τα έσπασες όλα! :D

  3. tom avatar
    tom 16/05/2011 13:13:09

    Επιτέλους είδαμε να εφαρμόζονται οι νόμοι!!!! Οι Η.Π.Α. φυσικά δεν είναι Ελλάδα και δεν τους ενδιαφέρει καθόλου ποιος παρανομεί! Στη χώρα μας αυτά δεν μπορούμε να τα φανταστούμε ούτε στα πιο τρελά όνειρα μας... Εδώ παραδέχονται ότι έκλεψαν και πάλι έξω είναι...

  4. Σακης avatar
    Σακης 16/05/2011 13:18:57

    Οχι στη σκευωρία των Αμερικανών!!!Λευτεριά στον αναρχικό Ντομινικ Στρος Καν!!!

    • Balafara Hunter avatar
      Balafara Hunter @ Σακης 16/05/2011 16:16:33

      FREE DSK. Να οργανωθεί τηλεμαραθώνιος να πληρωθεί η εγγύηση αποφυλάκισής του.

      • Ευμένης avatar
        Ευμένης @ Balafara Hunter 16/05/2011 17:09:54

        +++++

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/05/2011 13:28:55

    Τα Ελληνικα ΜΜΕ με καθε τροπο θα μας κανουν ηδονοβλεψιες !! να φυγει η μπαλα στη λιμνη των τοκων... μη μασατε συντροφοι.
    Ειμαστε ομηροι του ΓΑΠ και των φιλων του.

    ΠΠ

  6. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 16/05/2011 13:30:49

    Ποσο ευκολα η Νεα Ταξη ξοφλαει τους ανθρωπους της...Ποιος ξερει τι αθετησε (ως προς τα αφεντικα του), ο γερος που παιρνοταν για μορφονιος και εραστης!!!

  7. δημης avatar
    δημης 16/05/2011 13:33:55

    ΚΑΛΑ ΣΕ ΤΟΣΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΒΑΛΕ ΧΕΡΙ Ο...ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ;;;;;

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 16/05/2011 13:34:08

    Άρλεκιν το έκανε πάντως αυτή η δημοσιογράφα...

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/05/2011 13:37:36

    Να δωσουμε Ελληνικη υποκοοτητα στην καμαριερα !!...
    Με δοξα και τιμη.-

    ΠΠ

  10. manos avatar
    manos 16/05/2011 13:56:43

    Πάντως όλα τα φιλαρακια του ΓΑΠ είναι ένα ένα διαλεκτά.
    Μουμπάρακ, Κανταφις, Στρος-καν...
    Να τους βάλεις στο σπίτι σου, και μετά να κυκλοφορείς με τα ταψιά και τις κατσαρόλες μέσα από το παντελόνι...
    Ντιν, νταν, ντον...

  11. Προφήτης avatar
    Προφήτης 16/05/2011 14:25:36

    Δρυός πεσούσης πάσα χαροκαμένη ξυλεύεται...

    ***
    Μετά το κεφάλι του Ομπάμα, η Αυτοκρατορία "παίρνει" το "κεφάλι" ενός wannabe προέδρου της Γαλλίας.
    "Ευνουχίζει" τον ίδιο και τη χώρα που εκπροσωπεί.
    Νομίζετε θέλουν να τιμωρήσουν το πουλί του Ντομινίκ;

    Παρότι οι Γάλοι πολιτικοί -πλην Ντε Γκωλ- φημίζονται για παρόμοιες σεξουαλικές πρακτικές, παρότι στις ΗΠΑ "υπάρχει Νόμος, επειδή δεν υπάρχει κοινωνία", κυρίως εξευτελίζεται η Γαλλία.

    Η προτελευταία αντίπαλος στην Ευρωζώνη, ημιτρεκλίζουσα οικονομική δύναμη.
    Το μέχρι και την εκλογή Σαρκοζί πολιτικό εργαστήριο της Ευρώπης.
    Η τελευταία εκπρόσωπος της "πολιτικής δημοκρατίας", το τελευταίο καταφύγιο/φυτώριο όπου βρίσκουν έδαφος μερικές ιδέες και πολιτικές πρακτικές που αντιτίθενται στον πυρήνα της αμερικανικής, αυτοκρατορικής κυριαρχίας : τις ανοιχτές αγορές υπό την ηγεμονία των ΗΠΑ, την οποία (οφείλει να) δανείζει όλος ο κόσμος χωρίς αντιρρήσεις για την εκτροπή του χρηματοπιστωτικού συστήματος της σε καζίνο, με συναλλαγματικό διαθέσιμο το δολλάριο, η εκτύπωση του οποίου αποτελεί αποκλειστικό προνόμιό της.

    "Το δολλάριο είναι νόμισμα μας και πρόβλημά σας" , είχε πει επιθετικά ο Τεξανός υπ. οικονομικών του Τζόνσον στους Ευρωπαίους, πίσω στα '60.
    Και όταν ο Ντε Γκωλ ζήτησε γαλλικό πολεμικό να παραλάβει τα αποθέματα χρυσού της Γαλλίας, που φυλάσσονταν στο Φορτ Νοξ, μετά από λίγο ήρθε ένας "Μάης".

    Ευρώ κλπ πρέπει να "καθαρίσουν".
    Κερκόπορτα η Ελλάδα, με δίκαιες εσωτερικές της αφορμές. Την χρέωσε βέβαια μεταμελημένος τροτσκιστής, μετανάστης στις ΗΠΑ και εκλεκτό μέλος της ακαδημαϊκής της κοινότητας.

    Με πριόνισμα της Γαλλίας, ο τελικός στόχος (στην Ευρώπη) η Γερμανία, το οχυρό και στήριγμα του Ευρώ.
    Αν η Ευρωζώνη διαλυθεί, το δολλάριο γίνεται πάλι το μοναδικό διαθέσιμο στον αναπτυγμένο κόσμο, οι ΗΠΑ πάλι αδιαμφισβήτητη ηγεμονική δύναμη στη Δύση, τα υπόλοιπα BRICs δεν πολυμετράνε, και οι δυνάμεις στρέφονται στον πραγματικό αντίπαλο, σε αυτόν που το 2016 προβλέπεται να ξεπεράσει τις ΗΠΑ, ως πρώτη οικονομική δύναμη στον κόσμο : Κίνα.

    Η οποία κρατάει και 2 τρις αμερικανικό χρέος.
    Χωρίς κανένα άλλο νόμισμα ανταγωνιστή, ποιος θα εμποδίσει τις ΗΠΑ να κόψουν τόσο δολλάριο ώστε να "ξεπληρώσουν τα 2 τρις με χαρτοπόλεμο;

    Πτωχεύοντας και την Κίνα.

    Καλό Απόγευμα.

    ΥΓ. Δεν σημαίνει ότι όλες οι επιδιώξεις "τούς βγαίνουν".
    Αλλά το παλεύουν

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Προφήτης 16/05/2011 16:16:40

      Και δεν μιλαμε για το Αιγαιο που ο "αειμνηστος" Ανδρεας σακατεψε στο Νταβος...

      ΠΠ

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 16/05/2011 15:36:43

    ΠΡΟΦΗΤΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΄΄ΓΙΑΤΙ ΚΙΣΙΝΓΚΕΡ, ΣΟΡΟΣ ΚΛΠ+ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΤΑΞΙΤΕΣ΄΄ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...ΤΟ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ ΣΟΥ ΔΕ, ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΄΄ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΜΑΖΩΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ...΄΄΄ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ

  13. juliet avatar
    juliet 16/05/2011 17:15:26

    Το όνομα της κοπέλλας Οφήλια, η δικαστίνα γυναίκα.
    Τελικά ,αγόρια, η τόλμη των γυναικών ίσως φέρει την ελπίδα ,μη παραξηγηθώ των γυναικών είπα.......
    Α,πρόεδρε πάρε γυναίκες κάντες γενίτσαρους και να δείς πως παίρνεις 50+ ,όχι κότες ......

  14. juliet avatar
    juliet 16/05/2011 17:44:23

    Η δικαστής δεν δέχτηκε εγγύηση ,μέσα ο Καν......η Αμερική έχει δικαιοσύνη ,η Ελλάδα τι έχει;Για τα δικαιώματα της γυναίκας συνελήφθει ο Στρος.....η δικαστίνα είπε μέσα το πουλάκι.Για τα δικαιώματα της ΕΛΛΑΔΑΣ όλοι οι προδότες κυκλοφορούνε ελεύθεροι ,συντρώγουν ,συνεκτιμώνται ,είναι μιά παρέα με τους θεματοφύλακες τους δικαιοσύνης.Αθάνατη Πατρίδα μου που μου έμαθες τι είναι Ελευθερία,Δικαιοσύνη και Σεβασμός του Ατόμου!!!(και δη της Γυναίκας)

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ juliet 16/05/2011 18:06:08

      Έλα βρε ζουλιέτ, μη σε πιάνει ο φανατισμός για το φύλο.
      Δικαστίνα ήταν η Αντωνία Ηλία που συνέλαβαν στο Λονδίνο, στέλεχος του "παραδικαστικού".
      Δικαστίνα και η άλλη, ξεχνάω το όνομά της, που είναι φυλακισμένη. πάλι από το "παραδικαστικό".
      65% των Ελλήνων δικαστών είναι γυναίκες, πλέον.

      • juliet avatar
        juliet @ Προφήτης 16/05/2011 19:37:01

        Προφήτη μου,
        σωστά δικαστίνες αλλά τι ....σοσιαλίστριες,και ο σοσιαλισμός δεν έχει φύλο είναι ερμαφρόδιτος!!

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ Προφήτης 16/05/2011 20:19:07

        Μπουρμπούλια. Αλλά έχει πολλές Μπουρμπούλιες που είναι έξω ακόμη!

  15. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 16/05/2011 19:08:49

    Και το θυμήθηκε μετά τόσα χρόνια;Κάτι μου βρωμάει στην υπόθεση και να δείτε πως μετά από χρόνια θα αποκαλυφθεί η αλήθεια εντελώς αντίθετη από ό,τι παρουσιάζεται σήμερα. Όχι ότι ο κύριος δεν είναι αυτό που είναι.

  16. juliet avatar
    juliet 16/05/2011 20:45:31

    και όλες έχουνε τιμή.....άλλες φτηνές άλλες ακριβές, αλλά κοστολογημένες.

  17. Aris Lalidis avatar
    Aris Lalidis 16/05/2011 22:36:17

    Aν υποψιαστω οτι αφησαμε μονο του το Γιωργο
    με τον Στρος Κοεν τοτε...