#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/07/2010 14:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά ο ΓΑΠ μας δουλεύει όλους



Αρχίζω και συνειδητοποιώ ότι, όπως φωνάζει τόσον καιρό εδώ μέσα ο Tiramolla, ο  Γιωργάκης είναι πανέξυπνος.

Για παράδειγμα, γνωρίζει πολύ καλά την έννοια του όρου «κοινωνικός αυτοματισμός».

Έβαλε έτσι τους φορτηγατζήδες να τσακώνονται στα τέλη Ιουλίου με τους υπόλοιπους Έλληνες που ετοιμάζονται να πάνε διακοπές για να χαλαρώσουν λίγο πριν από την εξέγερση του Σεπτεμβρίου.

Ποιος θα νικήσει θα το δείτε στην επιστράτευση. Οι … διακοπές



Ούτε και τη ΝΔούλα βλέπω να κάνει τίποτα. Έχει απέναντί της μια άχρηστη κυβέρνηση κι αυτή ασχολείται με τον Καραμανλή και κάτι άλλους τελειωμένους.

Πρόεδρε Αντώνη, όλοι οι μεγάλοι ηγέτες της Ιστορίας από τους συμβούλους τους την πάτησαν.

Στείλε λοιπόν να μαζεύουν κουπόνια για να πληρώνετε το ενοίκιο της Συγγρού σου λένε να στηρίζεις το παρελθόν επειδή τάχα «αυτό θέλει η βάση».

Ποια βάση; Η εκλογική που τον μαύρισε, ή η πελατειακή η δική τους;

Και μην ξεχνάς ποτέ, πρόεδρε, ότι το καραμανλιστάν θα σε θεωρεί πάντα νοικάρη του δικού του κόμματος.

Ποιο κόμμα εννοώ; Μα εκείνο που έφτιαξαν για να ανεβάζουν το ΠΑΣΟΚ στην εξουσία κάθε φορά που δεν μπορούσε μόνο του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θέμης Διαμαντίδης avatar
    Θέμης Διαμαντίδης 28/07/2010 14:21:02

    Ωραίο και σωστό το άρθρο, αν και ο Γιωργάκης δε σκέφτεται μόνος του, αλλά οι σύμβουλοι του. Εκτός και αν κυβερνά ο πανούργος αδερφός του, για του οποίου τα Ελληνικά έχω αμφιβολίες... Και επειδή μίλησες για το παράδειγμα του Κωστάκη, γιατί και ο Γιωργάκης να μην την πατήσει από τους μοδάτους συμβούλους του;
    Κάτι τελευταίο. Η γκομενάρα τι δουλειά έχει στην ανάρτηση;

    • diasapollon avatar
      diasapollon @ Θέμης Διαμαντίδης 28/07/2010 20:46:21

      Αυτή θα πάρει όποιος βρει πόσα χρόνια θα κάτσει φυλακή ο ΓΑΠ από τις βλακείες που κάνει.

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 28/07/2010 14:29:34

    Καλά είναι πανέξυπνος σπίρτο αναμένω... απλά μια εκτός τόπου και χρόνοθ μαριονένετα είναι, το σύστημα κινέζου δουλεύει από πίσω.

  3. donaE avatar
    donaE 28/07/2010 14:36:02

    Δεν ειναι εξυπνος ο ΓΑΠ απλα μειονεκτουν και οι απεναντι.Οσο για την ΝΔ εδω διωξανε τους χουντικους θα κολωσουν να διωξουν 'αριστερους';

  4. ganasta avatar
    ganasta 28/07/2010 14:58:07

    Ποια στήριξη στο παρελθόν και κουραφέξαλα; Η πρόσφατη θέση για παράδειγμα περί πολιτικής σκευωρίας στη περίπτωση του Βατοπεδίου προβάλλεται από την Ν.Δ για πρώτη φορά. Δεν έχει να κάνει με την στήριξη της κυβέρνησης Καραμανλή. Όταν την ημέρα που αποκαλύπτεται ο πραγματικός ιδιοκτήτης της Torcaso που είναι μπλεγμένη με το Βατοπέδι την περίοδο που το Πασοκ αναγνώριζε την κυριότητα της μονής σε λίμνες και λαγκάδια , η Ν.Δ αντί να ανεβάσει το θέμα επιλέγει να προβάλλει τη μακακία περί πολιτικής σκευωρίας φταίει ο Κ.Κ; Όταν την ίδια μέρα ο Γιακουμάτος μας ξανασερβίρει το ίδιο φαγητό με την Ρηγίλλης να παρακολουθεί αμήχανη, φταίει ο Κ.Κ; Φάκτορα , έχεις ακούσει τη λαική ρήση «Με τον ήλιο τα βγάζω με τον ήλιο τα βάζω ,τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε»;

  5. Κικη avatar
    Κικη 28/07/2010 15:29:51

    Τον κοινωνικο αυτοματισμο ο Ρεππας τον ειχε εφευρει υπουργος τυπου τοτε για τις απεργειες των αγροτων.Σημερα τον ξαναθυμηθηκε.
    Και στην Χιλη του Αλλιεντε ετσι επεσε η κυβερνηση απο τους φορτηγατζηδες,εδω θα πεσουν οι φορτηγατζηδες,εκει οι αμερικανοι στηριζαν τους απεργους και τους οργανωσαν,εδω στηριζουν την υποτιθεμενη κυβερνηση των κουισλινγκ,του στρατου κατοχης της τροικας,για να σπασουν την απεργια των φορτηγατζηδων.

  6. Alex avatar
    Alex 28/07/2010 15:42:42

    Και ζησανε αυτοι καλα και μεις χειροτερα......ολα τελικα ειναι δανεικα...και παντα εκ των εσω πεφτουν τα βασιλεια....ΑΛΛΑ ποιο Εσω??? οχι παντως αυτο που φαινεται.......

  7. dimitris avatar
    dimitris 28/07/2010 19:35:24

    Για το πανέξυπνος αμφιβάλλω....για το ότι οι διακοπές θα νικήσουν συμφωνώ.
    Ομως έρχετε ο Οκτώβριος και εκεί πλέον θα είμαστε εμείς και αυτός...., εκεί θα δεις γλέντια...

  8. popolaros avatar
    popolaros 28/07/2010 20:50:05

    O Giorgo θέλει να ξεμπερδεύει γιατί του χρόνου έχει κλείσει με άλλη ομάδα...εκτός Ελλάδας.

  9. popolaros avatar
    popolaros 28/07/2010 20:52:08

    Ο Giorgo ως γνήσια νεοταξική μαριονέτα είανι τόσο 'έξυπνος' όσο ο χειριστής του, που του κουνάει τα νήματα.

  10. Κικη avatar
    Κικη 28/07/2010 22:05:42

    Οι χειριστες του οσο ενημερωνεται ο λαος και η αντιπολιτευση αποφασισει να εμφανιζεται σαν μια γροθια,και δεν συζηταω για Κολωτουμπα,τον θεωρω αναξιο υπαρξης,θα παρατησουν την μαριονεττα να πεσει,γιατι μπορει να αλλαξουν τα σχεδια τους.Αλλωστε οποτε οι λαοι αντισταθηκαν,δεν τους επεβαλαν τον φοβο οπως μεχρι τωρα γινεται εδω,κερδισανε.Τα λαθη των μυστικων αμερικανικων υπηρεσιων ειναι πασιγνωστα,Βιετναμ,Ιραν,Ιρακ,και σε λιγο Αλβανια,κλπ.Οι φιλοι μας οι ευρωπαιοι μην ανυσηχητε του χρονου η Μερκελ δεν θα υπαρχει η θαναι τοσο αδυναμη που οι ιμπεριαλιστικες της φιλοδοξιες θα περιοριστουν στην Γερμανια και στους δυστυχεις μεσοευρωπαιους,Ποσο να αντεξουμε οι νοτιοι τον Χιτλερ χωρις μουστακι.

  11. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 29/07/2010 06:18:33

    Καλά για το "έξυπνος" βάλτο στις αναρτήσεις "Ανέκδοτα". Αλλά αν ο Σαμαράς κατέβαινε στο λιμάνι ή στους φορτηγατζήδες και έτριβε τα μάτια του από τα καπνογόνα στην περίπτωση που τα ΜΑΤ κάναν κάτι -όπως ο Γιωργάκης με τους Κρητικούς στο παρελθόν- ή ήταν πρώτος στις πορείες για το ΔΝΤ , ασφαλιστικό κλπ. θα σου έλεγα τί θα γινόταν.
    Η ΝΔ μας πάντα -και ως αντιπολίτευση και ως κυβέρνηση- διακατέχεται από ένα αρρωστημένο για τις περιστάσεις σύνδρομο καθωσπρεπισμού και διστακτικότητας....