31/05/2009 20:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα αρχεία του Καράμπελα


______________________________________________________________________________________________
Μια εβδομάδα μας χωρίζει, κυρίες και κύριοι από τις κάλπες. Μια εβδομάδα και καμιά 50αρια χιλιόμετρα που είναι η απόσταση κάλπη - παραλία που μ΄ αρέσει...

Τελικά το μόνο που σώζει αυτές τις ευρωεκλογές είναι ή να χιονίσει ή να κάνει τσουνάμι Παρασκευή μεσημέρι.

Κανονικά, τα μεγάλα κόμματα που φοβούνται την αποχή, δεν θα έπρεπε να κάνουν κεντρικές συγκεντρώσεις σε πλατείες, αλλά σε διόδια.

Να μιλήσει ο Γιώργος την Πέμπτη στην Τραγάνα και ο Κώστας την Παρασκευή στα Μάλγαρα. Μόνο έτσι σώζεται το παιχνίδι.

Υποψιάζομαι ότι ένας απόστρατος εισαγγελέας είναι αυτός που πήρε στον λαιμό του το ΠΘ με το θέμα της Mayo.

Πως έγινε; Στο ΠΑΣΟΚ φοβούνται ότι για να τον αφήσουν να φύγει, ο Χρ. Καραβέλλας  έδωσε στη ΝΔούλα κάτι χαρτάκια. Για να του τα φυλάνε μέχρι να γυρίσει

Το έμαθαν αυτό στο ΠΘ και για να ενισχύσουν το σέρβις που κάνουν στον ΓΑΠ εν όψει ανάληψης της εξουσίας επιστράτευσαν θεούς και δαίμονες για να δημιουργήσουν πρόβλημα στη ΝΔ.

Τότε έπεσαν επάνω στο απόστρατο εισαγγελέα που ανέλαβε να τους βοηθήσει.

Ο ίδιος τέως εισαγγελέας κάνει παρέα και με την κυρία Νίκη στο Χίλτον τελευταία.

Τελικά θα βρούνε στο ταμείο της ΝΔ ότι βρήκε και ο Έβερτ την περίοδο εκείνη.

Μια μαύρη τρύπα που θα έλεγε και ο Θέμος.

Για να σώσω την κατάσταση θα πεταχτώ μέχρι το Μοντεβιντέο να ρωτήσω τον Χρήστο αν την δεκαετία του 90 του είχε διαμαρτυρηθεί κάποιος γαλάζιος ότι έβαλε κατά λάθος τα λεφτά στο κόμμα, αντί στον προσωπικό του λογαριασμό.

Στα αρχεία του Καράμπελα θα μου απαντήσει, βεβαίως.

Στο μεταξύ, όπως με πληροφορεί ο εκεί ανταποκριτής μας, ο Χρηστάρας πίνει τεκίλα στις παραλίες του Μοντεβιντέο.

Εκτός της βίλας και τους πολυτελούς αυτοκίνητου, αγόρασε επίσης και ένα κλαμπ. Στη φωτογραφία το δοκιμαστικό μιας απο τις αφίσες που θα το διαφημίζουν.

Με την ευκαιρία, αληθεύει ότι εκτός από την βίλα στην Ουρουγουάη έχει και δύο βίλες στην Αντίπαρο, μια από μια στην Παροικιά της Πάρου και στην Αράχωβα; Και ότι στη μία από αυτές έχει φτιάξει εκκλησία, όπου στη θέση της αγιογραφίας του Θεού έχει βάλει το πρόσωπό του και από κάτω τα παιδιά του που τα προστατεύει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 31/05/2009 20:31:12

    Φάκτορα, μέσω Βραζιλίας να πας.

  2. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 31/05/2009 20:52:02

    tinos???????????

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 31/05/2009 21:05:51

    Εγω θα ξαναλεω.
    Εχετε ιδεαν,πως γινονται οι δουλεις με το δημοσιο;
    Οχι βεβαια.Μεσανυχτα εχετε.
    Αν δεν δωσεις,λεφτα που σου ζητανε επιτακτικα,δουλεια δε εχει.
    Σημερα,μιλαγα για το θεμα με ατοο που δουλευει σε εταιρια,που κανει δουλειες με το δημοσιο,και μου ειπε το εξης.
    Προχτες,πηγε καποιος απο την εταιρια,στην υπηρεσια,και ο προισταμενος ταδε,ζητησε στα ισα απο τον υπαλληλο,να του φερει ενα αρωμα.Ναι,αρωμα.Στα ισα.
    Και συνεχισε.Ξεφτιλα σου λεω.Δε μας αφηνουν σε ησυχια.Ζητανε ολοι,ο,τι τους κατεβει.
    ΖΗ-ΤΑ-ΝΕ.
    Κι εσεις,φωναζετε για τους δοσαντες,αντι να σκουζετε για του λαβοντες.Που με τους νόμους που ψηφισαν,τη σκαπουλαραν.

  4. AMIGOS avatar
    AMIGOS 31/05/2009 21:27:07

    Ο άνθρωπος των πανάκριβων ρολογιών , του άρεσε το make up προσώπου το βαψιματάκι μαλλιών και να καπνίζει πούρα χοντρά και μεγάλα χωρίς νεύρα (monde cristo taxicolare)

  5. Πρώην ΙΝΤΡΑΚΟΜ avatar
    Πρώην ΙΝΤΡΑΚΟΜ 31/05/2009 21:31:58

    @Προβοκατωρ

    Φυσικά και δεν καταλαβαίνουν. Για όλα φταίνε οι κακοί επιχειρηματίες, που γουστάρουν να πληρώνουν όλα τα δημοσιο-λαμόγια.

    Και να θες να είσαι τίμιος αυτή η σαπίλα δεν θα σε αφήσει ήσυχο.

    Εχω δει από μέσα τι κάνει αυτό στην επιχείρηση. Αφού ο εύκολος τρόπος (όσο υπάρχουν τα μέσα στη εκάστοτε κυβέρνηση) είναι να πουλάς ότι βγάζει την μεγαλύτερη μίζα για τα καθίκια, η επιχείρηση γίνεται μικρογραφία δημοσίου, και όλοι όσοι δεν αντέχουν την κατάσταση φεύγουν. Οταν αλλάξουν οι λαμογο-κυβερνήσεις, η επιχείρηση έχει χάσει όλους όλους μπορούν να κάνουν δουλειά και τότε πάει κατα διαόλου.

    Αλλά είπαμε, υπάρχουν και τίμιοι πολιτικοί και δικαστές (εδώ γελάμε).

  6. isnogood avatar
    isnogood 31/05/2009 21:43:55

    Επειδή Φάκτορα το σάιτ είναι το πιο ψαγμένο μακράν στο διαδίκτυο, σας κάνω ένα copy paste ενός ιδιαίτερα ...φωτεινού σχολίου σε άλλη ηλεκτρονική εφημερίδα, ενός ανθρώπου που έτυχε να γνωρίσω και τον έχω για ντόμπρο άνθρωπο, τον καπετάν Γιάννη Νομικό -ο οποίος επικεντρώνεται στον ....ΣΥΝΗΓΟΡΟ του Καραβέλλα, Ι Ω Α Ν Ν Η Σ Μ Α Ρ Κ Ο Υ Λ Α Κ Ο Σ

    ΚΑΙ ΕΔΏ ΚΑΝΕ ΚΛΙΚ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΤ

    http://www.epikairo.gr/?p=21446

    ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΚΑΠΕΤΑΝ ΓΙΑΝΝΗ ...ΝΑΥΤΑΠΑΤΕΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙ ...ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ!!!!

  7. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 31/05/2009 22:09:38

    Δεν ξέρω για ποιό λόγο, αλλά θυμήθηκα ότι έχω καιρό να δω τη ταινί "Ζορμπάς ο Έλληνας".

    Καλή και αξέχαστη ταινία. Την βλέπεις και το '59 και το '89 και το 2009 και πάντα η ίδια είναι. Κάποιοι κομπάρσοι αλλάζουν, αλλά οι πρωταγωνηστές είναι οι ίδιοι.



    Και κάτι για περαιτέρω διερέυνηση...τι κοινό έχει ο λογαριασμός Μάγιο με την υπόθεση του Βατοπαιδίου?

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/05/2009 22:10:26

    Τι παίζει με τον τριανταφυλόπουλο και τον Βγενόπουλο; Εκτός από την φατσα καρτα διαφημιση της ΜΑΡΦΙΝ ΟΑ έχει βάλει και τον Βγενόπουλο(!) ως υποψήφιο για κατάλληλο πρωθυπουργό (ανάμεσα σε πολιτικούς) στην διαδικτυακή ψηφοφορία της ζούγκλας. Προλειαίνεται κάποιο έδαφος;

  9. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 31/05/2009 22:24:27

    @ Strange Attractor

    Μάλλον στη "Ζούγκλα" τελείωσαν οι σπόροι για τους παπαγάλους και ψάχνει για τροφοδότη.

  10. κατσικακιχοιρινο? avatar
    κατσικακιχοιρινο? 01/06/2009 07:15:47

    ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΕΛΑ ΕΙΧΕ Ο ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΜΕ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ!!!

    ΚΑΠΟΤΕ....ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΝΑ ΕΙΧΕ ΧΑΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΡΟΛΟΙ ΤΟΙΧΟΥ!!!

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑ!!!!!

  11. tiramola avatar
    tiramola 01/06/2009 09:21:26

    Δεν περίμενα ότι στην Ουρουγουάη κινείται με τέτοια ταχύτητα ο κρατικός μηχανισμός...
    Μπράβο τους...

  12. tiramola avatar