Τατσόπουλος για ΣΥΡΙΖΑ: Έτσι δεν ανοίγετε ούτε μπακάλικο στα Πατήσια
05/02/2014 18:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τατσόπουλος για ΣΥΡΙΖΑ: Έτσι δεν ανοίγετε ούτε μπακάλικο στα Πατήσια

Όλα τα λεφτά ο Τατσόπουλος που έφυγε από τον ΣΥΡΙΖΑ και... άνοιξε το στόμα του και λέει πολλά. Με αφορμή τις υποψηφιότητες Βουδούρη και Καρυπίδη ο ανεξάρτητος πλέον βουλευτής γράφει ουσιαστικά ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έτσι που πάει δεν θα ανοίξει ούτε... μπακάλικο στην Πατησίων.

«Πίσω από την “απαξίωση” του Οδυσσέα Βουδούρη όσο και πίσω από τη “γκάφα” με τον Θεόδωρο Καρυπίδη κρύβεται η ίδια κοντόθωρη πολιτική λογική: ο πρώτος απαξιώνεται εκ των υστέρων ως φιλομνημονιακός, ο δεύτερος εγκρίνεται εκ των προτέρων ως αντιμνημονιακός. Κάθε άλλο χαρακτηριστικό γνώρισμά τους -η εξαίρετη θητεία του Οδυσσέα στους “Γιατρούς χωρίς Σύνορα”, το επίμονο φλερτ του Θεόδωρου με το λαϊκισμό και τους φασίστες- επικαλύπτεται από αυτή την πρωτόγονη, μανιχαϊστική “διαφορά” τους. Οχι, ξεφτέρια-τεφτέρια της Κουμουνδούρου. ΄Ετσι δεν κυβερνάτε αύριο τη χώρα. ΄Ετσι δεν ανοίγετε ούτε μπακάλικο στα Πατήσια». έγραψε ο κ. Τατσόπουλος στο Facebook.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Zizel avatar
    Zizel 05/02/2014 22:16:28

    Ξέρει ο λιγούρης ο μπακαλόγατος από αυτού του είδους τα ...μαγαζά. Έγινε ξαφνικά και φίρμα ο φασουλής . χαχαχαχα. Τι άλλο πια θα δούμε!

  2. Soldier avatar
    Soldier 06/02/2014 14:36:24

    Τώρα που μίλησε και ο Μπιλ Γκέιτς - Τατσόπουλος σωθήκαμε. Δηλαδή αν είχε μείνει στον τσύριζα - σφύριζα αδιάφορα θα το άνοιγαν το μπακαλικάκι. Θου Κύριε, ειλικρινά φύλαξέ μας τούτη την εποχή γιατί κατά πως φαίνεται βάλθηκαν να μας τρελάνουν.

    • Σούλα avatar
      Σούλα @ Soldier 06/02/2014 15:01:14

      Είναι ο προωθούμενος ...σκουπιδοαστέρας όλων των ΜΜΕ. Εκπροσωπεί απόλυτα τη χυδαιότητα και την παρακμή τους.

      • Soldier avatar
        Soldier @ Σούλα 06/02/2014 15:26:03

        Παρακμή ΜΑΣ, δεν είναι μόνο δική τους, εμείς τους ψηφίζουμε, εμείς παίρνουμε τις παλιοφυλλάδες τους, εμείς ανοίγουμε τα τενεκεδοκούτια τους να ακούσουμε, άκουσον - άκουσον, την κάθε βοσκίθρα, τον κάθε αγράμματο, τον κάθε ανεπάγκελτο, τον κάθε χυδαίο, τον κάθε κακοήθη, τον κάθε τσάμπα μάγκα.

  3. X Rhodesian s.a.s avatar
    X Rhodesian s.a.s 06/02/2014 21:13:40

    .... look who's talking ... Tatsopoulos ...

  4. Geros avatar
    Geros 06/02/2014 22:40:44

    Και ο Τατσόπουλος και πολλοί άλλοι βγαίνοντας από το μαντρί τα λένε με το όνομα τους. Το θέμα είναι γιατί μπαίνουν στο μαντρί αρχικά και γιατί μένουν όσο μένουν.

    • Δαρβινος avatar
      Δαρβινος @ Geros 06/02/2014 11:53:52

      Αυτο το παιδι ψοφαει για δημοσιοτητα. Αν δεν κανει τις δηλωσεις του θα παθει ψυχολογικο τραλαλα.

    • Roger Rabbit avatar
      Roger Rabbit @ Geros 06/02/2014 22:44:36

      Γιατί τα λεφτά, τα κονέ, τα ωφέλη όταν σε ταϊζει το πόπολο είναι πάαααραααα πολλά. Νονός πράγμα, τι ρωτάς τώρα κι εσύ; Μαϊιμού Νονός μάλλον θα είσαι...