#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/07/2009 14:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συγκυβέρνηση Γιωργου – Ντόρας με Πρόεδρο Καραμανλή !

Πατριδογνωσία



Συγκυβέρνηση Γιωργου – Ντόρας με Πρόεδρο Καραμανλή !

Δεν το πιστεύετε; Το λέει τελευταία ο Καρατζαφέρης και για να το λέει κάτι ξέρει αυτός.

Γιατί πίστευε κανένας ποτέ ότι θα γινόταν το 1989 συγκυβέρνηση ΝΔ – ΠΑΣΟΚ – ΚΚΕ;

Ούτε και ο Μιζοφοράκος πίστευε τότε ότι αυτός θα κάνει σήμερα πρόβες για τον Κορυδαλλό, ενώ η συμμαθήτριά του θα ετοιμάζεται να κυβερνήσει 

Έπεσε κάπως σήμερα η ζέστη. Μήπως πρέπει να ευχαριστήσουμε γι αυτό κάποιον πολιτικό;

Πως και ξέχασε ο Αντώναρος να μας θυμίσει την επιτυχημένη κυβερνητική παρέμβαση στον καύσωνα;

Γύρισε ο Πρωθυπουργός από την Ισπανία; Γιατί είδα κάνοντας ζάπινγκ μια ταυρομαχία και μου φάνηκε γνωστός ο πρωταγωνιστής.

Στην πρώτη φωτογραφία βλέπετε μια εικόνα από πρόσφατη διαμαρτυρία στην Παμπλόνα εναντίον των ταυρομαχιών.

Καμία σχέση τα εικονιζόμενα αίματα με αυτό που θα συμβεί στη ΝΔ. Η απεικόνιση γυναικείου προσώπου είναι επίσης εντελώς τυχαία.

Επειδή τις τελευταίες ημέρες στερούμεθα έμπνευσης, μπορεί να γίνει μια έκτακτη εκπομπή με τον Adonis;

Αν δεν ευκαιρεί μπορούν να φέρουν τον Πρετεντέρη από την Μύκονο γιατί κοντεύω να πάθω κατάθλιψη;

Γεωφυσικές έρευνες εντός ελληνικής υφαλοκρηπίδας προανήγγειλε η Τουρκία. Πολύ δύσκολος τρόπος να πεις το παρά φύσιν συνουσία.

Ειλικρινά δεν περίμενα τόσο τακτ και τόσο γλωσσική ευαισθησία από τους γείτονες.

Να κάνουν όμως υπομονή γιατί αυτά τα σπορ δεν γίνονται με καύσωνα. Ιδρώνεις πολύ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 20/07/2009 15:24:46

    αγαπητε factorx- Σαν να μας λες τα αδελφάκια τα βρήκαν επιτέλους …

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/07/2009 15:38:22

    μη ρεαλιστικό το σενάριο (λόγω Ντόρας). Στα χάλια που είμαστε μία συγκυβέρνηση είναι το μόνο που θαα εμποδίσει την κοινωνική αναταραχή. Η Κασσάνδρα το λέει και το ξαναλέει: Το φθινόπωρο θα είναι δύσκολο.

    Γειά σου άτακτε... Πως φτάσαμε ως εδώ;

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/07/2009 15:38:23

    μη ρεαλιστικό το σενάριο (λόγω Ντόρας). Στα χάλια που είμαστε μία συγκυβέρνηση είναι το μόνο που θαα εμποδίσει την κοινωνική αναταραχή. Η Κασσάνδρα το λέει και το ξαναλέει: Το φθινόπωρο θα είναι δύσκολο.

    Γειά σου άτακτε... Πως φτάσαμε ως εδώ;

  4. Βασιλική Σ. avatar
    Βασιλική Σ. 20/07/2009 15:53:41

    ...και η Χίλαρι Κλίντον προχθές στο Κογκρέσο χαρακτήρισε την Τουρκία «αναδυόμενη παγκόσμια δύναμη».
    κάπως έτσι φθάσαμε ως εδώ....

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Βασιλική Σ. 20/07/2009 19:58:08

      Έχει 20.000.000 Κούρδους και ο ρυθμός των γεννήσεων έχει πέσει και θα συνεχίσει να πέφτει. Μετά από μερικά χρόνια δε θα είναι τίποτε.

  5. donaE avatar
    donaE 20/07/2009 16:06:51

    Εμενα μου φαινεται οτι οπου εμφανιζονται οι ΗΠΑ για 'βοηθεια' ειναι για κακο της χωρας.Την διαλυουν.

  6. Βασιλική Σ. avatar
    Βασιλική Σ. 20/07/2009 16:13:11

    να διαλύσουν οι ΗΠΑ την Τουρκία;!... χμ, χλωμό... αν και όχι αδύνατο φυσικά...

  7. mus musculus avatar
    mus musculus 20/07/2009 16:21:23

    Ούτως ή άλλως είναι στη G20, το διευρυμένο σύνολο της G8. Είναι αυτό το καιρό και προσωρινό μέλος του Συμβουλίου Ασφαλείας. Pas mal.

    • mus musculus avatar
      mus musculus @ mus musculus 20/07/2009 16:24:11

      *Μη μόνιμο*, φυσικά, και όχι προσωρινό, συγγνώμη.

  8. donaE avatar
    donaE 20/07/2009 16:22:04

    Με το να δημιουργουν προβληματα εσωτερικα θελω να πω.Και η Τουρκια δεν εχει λιγα.

  9. ataktos avatar
    ataktos 20/07/2009 18:05:37

    donaE -ΜΑ με τέτοιο κοπέλη όλα είναι δυνατά ...

  10. ataktos avatar
    ataktos 20/07/2009 19:35:04

    Archaeopteryx- εμείς η αυτοί….

  11. Tsertos avatar
    Tsertos 20/07/2009 23:49:46

    Για να το λεει ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ετσι θα ειναι.
    Το μονο που λειπει απο μια τετοια κυβερνηση,
    ειναι ποιος θα την ορκισει.

    Προτεινω αυτον που εχει καλες σχεσεις με ολους.
    ΤΟΝ ΕΦΡΑΙΜ ΤΟΝ ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟ.
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_politics_1_07/09/2008_283869

  12. Στέργιος avatar
    Στέργιος 21/07/2009 13:20:20

    Μάλλον παράφαγε χθες το βράδυ ο Φάκτορας και είδε εφιάλτες.