Στον πάγο του Μαξίμου δυο χρόνια η Ντόρα
16/05/2014 06:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στον πάγο του Μαξίμου δυο χρόνια η Ντόρα

Μεγάλη στεναχώρια μας έπιασε διαβάζοντας τις δηλώσεις της Ντόρας Μπακογιάννη η οποία είπε ότι δεν έχει μιλήσει εδώ και δύο χρόνια με τον Σαμαρά. Σε συνέντευξή της στην Έλλη Στάη τόνισε ότι δεν έχει καμιά προσωπική σχέση με τον πρωθυπουργό. «Έχουμε πολιτική σχέση, με την έννοια ότι στηρίζω την κυβέρνησή του», είπε ακόμα η κ. Μπακογιάννη, ενώ στην ερώτηση αν συζητά μαζί του τα φλέγοντα πολιτικά ζητήματα απάντησε «όχι, έχω να συναντηθώ με τον κ. Σαμαρά από τις περασμένες εκλογές», συμπλήρωσε.

Παράλληλα στην ίδια συνέντευξη, η κ. Μπακογιάννη εξέφρασε τις «έντονες επιφυλάξεις της» για την σταυροδοσία στο ευρωψηφοδέλτιο: «Έχω πάρα πολύ μεγάλες επιφυλάξεις για την απόφαση που ελήφθη να εκλεγούν με σταυρό, γιατί κάτι τέτοιο προϋποθέτει τεράστια προετοιμασία, εδώ λέμε να σπάσουμε τη β’ Αθηνών σε τέσσερις περιφέρειες»...

Μήπως πρέπει να συμβουλεύσουμε τον κ. Σαμαρά να κλείσει ένα ραντεβού με την Ντόρα να τα πουν σαν δυο καλοί… φίλοι και να συζητήσουν για την πολιτική κατάσταση. Γιατί όχι να… αποκτήσουν και προσωπική σχέση. Να πηγαίνει ο ένας στο σπίτι του άλλου και να βγαίνουν και σε κανένα ταβερνάκι για να μην στεναχωριέται η θυγατέρα. Γιατί πολύ την λυπηθήκαμε να την έχει στον «πάγο» ο πρωθυπουργός δύο χρόνια τώρα. Λέτε να στεναχωριέται και ο Μητσοτάκης που δεν έχει κοινωνική σχέση με τον Σαμαρά;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. airman avatar
    airman 16/05/2014 09:01:41

    Σε περίπτωση που την είχε συμπεριλάβει στο Ευρωψηφοδέλτιο θα έλεγε τα ίδια; Ο Σαμαράς την ανέστησε μια φορά το 2012 με την πρώτη θέση στο Επικρατείας, φτάνει. Ακόμα και ο Ιησούς το Λάζαρο μια φορά τον ανέστησε!

    • Factorx avatar
      Factorx @ airman 16/05/2014 09:08:59

      Θέση Επιτρόπου ήθελε

      • airman avatar
        airman @ Factorx 16/05/2014 09:57:53

        Οπότε πάλι την προστάτευσε, γιατί ενδεχόμενο κλακάζ σε περίπτωση που δεν εκλεγόταν θα ήταν ταφόπλακα. Γι΄αυτό και θόλωσε τα νερά λέγοντας πως έχει πάρα πολύ μεγάλες επιφυλάξεις για την απόφαση που ελήφθη να εκλεγούν οι Ευρωβουλευτές με σταυρό. Όσο για θέση επιτρόπου, ψάχνουμε στο χωριό μου για έναν. Η εκκλησία είναι ταπεινή και δεν έχει τρούλο. Για το καμπαναριό ανησυχώ!

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ airman 16/05/2014 20:51:44

          Nομίζω ότι Επίτροπος διορίζεται,δεν εκλέγεται.

  2. Aegean times avatar
    Aegean times 16/05/2014 09:51:47

    Χαρακτηριστικό είναι αυτό που λένε οι γείτονες του Μητσοτακέϊκου ότι τα βράδια ακούνε θορύβους, ακούνε να ακονίζονται μαχαίρια μέσα στην σιγαλιά της νύχτας και δεν καταλαβαίνουν γιατί.....

  3. giorgos avatar
    giorgos 16/05/2014 16:53:15

    "Στον πάγο του Μαξίμου", ενώ δεν θα έπρεπε ούτε να μιλάμε για αυτή. Από μόνη της δεν έβγαινε ούτε βουλευτής, όμως "κάποιος" της έδωσε το δικαίωμα να υπάρχει. Αυτός ο "κάποιος" θα πληρώσει για αυτό που έκανε!!!!!!!!!!!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ giorgos 17/05/2014 09:31:59

      Τι μας λες βρε μεγάλε; Πω πω! Να τρέμει ο Σαμαράς δηλαδή που προκειμένου να μην διαλυθεί η χώρα από εμφύλιο μεταξύ των άκρων και άτακτη χρεωκοπία έκανε ανακωχή με τη Ντόρα;

  4. Xωρίς μάσκα avatar
    Xωρίς μάσκα 17/05/2014 21:51:45

    Στα Χανιά τόχω ξαναγράψει το ξέρουν άπαντες πως υποστηρίζει όλως τυχαίως άλλο υποψήφιο από αυτόν της Ν.Δ. στον Δήμο,{τόχε κάνει και την προηγούμενη φορά που υποψήφιος ήταν ο πρώτος της ξάδελφος ο Βιρβιδάκης}.Όσο για την ευρωβουλή τα σόγια της προπαγανδίζουν υπέρ της ξαδέλφης Αν. Λυμπεράκη στις "Γέφυρες".Τώρα την έπιασε ο πόνος για το αίμα της. Αχαριστία που δεν έχει υπάρξει άλλη τέτοια στον κόσμο.

  5. K.A. avatar
    K.A. 21/05/2014 10:16:22

    Είναι λάθος το ότι δεν έχει αξιοποιηθεί η Ντόρα, η παράταξη δεν έχει πολλά άξια στελέχη με την πείρα της και τις γνώσεις της. Οι παρεμβάσεις της στη Βουλή και στην Κοινωνία είναι πολύ σημαντικές! Κ.Α.

  6. ΤΑΚΗΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ 21/05/2014 16:17:19

    Να τα εκατοστησεις απο την καρδια μου στο ευχομαι