Σάκης Μπουλάς: Ένα «φλασάκι» η ζωή
21/02/2014 10:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σάκης Μπουλάς: Ένα «φλασάκι» η ζωή

Ένας πολυτάλαντος καλλιτέχνης, ένας αξιαγάπητος άνθρωπος, τραγουδιστής, σταρ της μικρής οθόνης, μουσικός, στιχουργός, διασκεδαστής, ένας άσος του αυτοσχεδιασμού.

Ο Σάκης Μπουλάς έφυγε από τη ζωή με τον τρόπο που ο ίδιος επέλεξε: δουλεύοντας ως το τέλος και έχοντας αποχαιρετήσει τους αγαπημένους του φίλους.

Τελικά κι η ζωή ένα «φλασάκι» είναι.

Μ.Ο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. my way avatar
    my way 21/02/2014 10:49:42

    Έφυγε ένα εξέχον μέλος της πιο γλυκιάς συμμορίας της ελληνικής showbiz. Πολλές και αξέχαστες νύχτες διασκέδασης στο "Αχ, Μαρία". Καλό ταξίδι Σάκη. http://www.youtube.com/watch?v=IeuUp-2URz4 "Το παλιό μου παλτό", στη δική του, πρώτη εκτέλεση.

    • Y. avatar
      Y. @ my way 21/02/2014 18:27:01

      Δεν το ξερα με τον Μπουλά. Εκπληκτική εκτέλεση, από έναν πραγματικό καλλιτέχνη, σε ένα υπέροχο κομμάτι

  2. Double Agent avatar
    Double Agent 21/02/2014 11:15:34

    Καλό ταξίδι εκεί, που δεν υπάρχουν αναπάντητες ερωτήσεις.........

  3. vangelis ... avatar
    vangelis ... 21/02/2014 13:10:58

    Καλο του ταξιδι.!! Θα ειναι παντα αναμεσα μας και θα μας κοιτάζει απο ψηλά!!

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 21/02/2014 13:54:14

    RIP!..

  5. Το μάτι του Τίγρη avatar
    Το μάτι του Τίγρη 21/02/2014 14:01:26

    Γειά σου Παυλίτο μάγκα! Σίγουρα θα περνάς καλά με τόσους φίλους εκεί πάνω....

  6. Μ Χ avatar
    Μ Χ 21/02/2014 14:30:52

    ''Η ένωση της ψυχής με το σώμα, δεν είναι με κανέναν τρόπο ανώτερη απ΄το χωρισμό τους'' - Πλάτωνας (Νόμοι)

  7. Ερωτηματική avatar
    Ερωτηματική 21/02/2014 14:49:46

    ''Να γιατί γράφω.Γιατί η ποίηση αρχίζει από εκεί, που την τελευταία λέξη δεν την έχει ο θάνατος'' - Οδυσσέας Ελύτης Καλό ταξίδι και συνέχεια......

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 21/02/2014 15:36:52

    Μία λέξη μόνο. Αυθεντικός.

  9. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 22/02/2014 13:12:59

    Κυριαρχος του εαυτου του και καπετανιος της ψυχης του.

  10. my way avatar
    my way 22/02/2014 14:53:22

    Εμείς, του `60 οι εκδρομείς,
    απόμακροι εξ αρχής,
    εκτός παραδομένου κόσμου εμείς,
    ανήλικοι διαρκώς,
    μα κι απ’ το καθεστώς
    αμόλυντοι ευτυχώς, εμείς.

    Εμείς, μιας δίψυχης ωδής
    παράλογα ανοιχτής,
    με συμπεριφορές ανατροπής,
    και της βαθιάς μας ζωής
    της συντηρητικής, εμείς οι εκκρεμείς. ......... Χιονιάς, βραδιές αστροφεγγιάς,
    το βούισμα της συκιάς,
    σ’ αυτή την ηλικία, ή μιλάς
    της καθεμιάς γενιάς
    καινούριας και παλιάς,
    ή κλείνεις και σιωπάς, για μας.

    Σχεδόν (Χ;) ετών,
    με μπλοκ επιταγών,
    χωρίς κανένα αντίκρισμα εξόν
    την γη του θησαυρού,
    τους τίτλους τ’ ουρανού, το αίμα του Θεού.

  11. Ερωτηματική avatar
    Ερωτηματική 22/02/2014 15:40:20

    Διόδια http://www.youtube.com/watch?v=kMixBIsHk0c
    Τώρα θα δεις τα χρώματα ν' αλλάζουνε Και τα βουνά να σμίγουν ένα-ένα
    Άγγελοι σαν θνητοί θα σ' αγκαλιάζουνε
    Εχθροί θα σου μιλούν αγαπημένα

    Τώρα θα πιω νερό απ' το ποτήρι σου
    Δικά σου θά' ναι πια όσα δεν έχω
    Θα σπρώξω ουρανό στο παραθύρι σου
    Κι ό,τι δεν άντεχα θα το αντέχω

    Τώρα θα πιάσω σπίτι στον παράδεισο
    Τζάμπα οικόπεδο σε παραλία
    Του έρωτα θα βάλω το πουκάμισο
    Και θα νικήσω δίχως πανοπλία

    Τώρα θα δεις με της ψυχής τα υπόγεια
    Τραπέζι με ψωμί, νερό και αλάτι
    Τώρα που δεν υπάρχουνε διόδια Που πέφτει σαν ζεστή βροχή η αγάπη...

    • Y. avatar
      Y. @ Ερωτηματική 22/02/2014 23:32:42

      Μου το λινκάρισαν το πρωΐ. Ωραία μουσική και στίχος (..θα σου ταίριαζε νικ και χωρίς το ματι)

      • Ερωτηματική avatar
        Ερωτηματική @ Y. 23/02/2014 10:43:55

        Πραγματικά αυτό δεν είναι τραγούδι. Είναι προσευχή!

        • Y. avatar
          Y. @ Ερωτηματική 23/02/2014 19:33:40

          Προσευχή, ξεπροσευχή, ένα άλλο λινκαρισμένο πάνω απ’ εκείνο, είναι χαρακτηρισμένο ως ιεροτελεστία

    • my way avatar
      my way @ Ερωτηματική 23/02/2014 09:36:03

      Με τέτοιο avatar, το "τημα" στο nick σου, τι χρειάζεται; Ασε που λείπει και το επίρρημα "άκρως"!

      • Ερωτηματική avatar
        Ερωτηματική @ my way 23/02/2014 10:39:21

        :-) Σωστό κι αυτό..... Καλημέρα.

        • my way avatar
          my way @ Ερωτηματική 23/02/2014 11:08:28

          Καλημέρα!

  12. Y. avatar