#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/12/2013 09:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως να τα βάλει η γερασμένη ΝΔ με τους streetfighters της ΧΑ και των άλλων;



Την βγάζουμε δεν την βγάζουμε κάνα δυο τρία χρόνια με την Τρόϊκα και την αιθαλομίχλη. Αφού να φανταστείτε πρέπει να κατεβάσω 18 "τραμάλ" για να σταματήσει ο πονοκέφαλος και να συγκεντρωθώ για να γράψω μέσα στο νέφος που ζω καθημερινά. Και δεν έφταναν όλα αυτά με πήρε κι ένας φίλος για να μου πει "χρόνια πολλά" και "μ΄ έφτιαξε" χριστουγεννιάτικα. Όπως με πληροφόρησε (που να τα μαθαίνω όλα), ο κ. Δ. Κρανιάς, πρώην στενός συνεργάτης του Θ. Ρουσσόπουλου, πρώην υποστηρικτής της Ντόρας στις εσωκομματικές εκλογές και πρώην βουλευτής Αργολίδας της Νέας Δημοκρατίας (για  μια  ημέρα)  διορίστηκε  στη μόνιμη Ελληνική αντιπροσωπεία  του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας (ΠΟΥ) που εδρεύει στην Γενεύη, με μισθό, αν δεν κάνω λάθος, 10.000 ευρουλάκια.

"Αυτός σε μάρανε;" θα με ρωτήσετε; "Αυτός" θα απαντήσω επειδή έρχεται τελευταίος σε μια απέραντη λίστα αποκατάστασης σε θέσεις του δημοσίου κάθε είδους γαλάζιου και πράσινου φθαρμένου υλικού που μπορείτε να φανταστείτε. Όλες αυτές οι παλαιοκομματικές λινάτσες συνθέτουν και την πραγματική εικόνα της κυβέρνησης στην κοινωνία επειδή τον διοικητή του νοσοκομείου και του τάδε οργανισμού θα δει ο κόσμος στην καθημερινότητά του, όχι τον Σαμαρά. Να μην μιλήσω και χαλάσω τις καρδιές μας μέρες που είναι για τους εκπροσώπους του κόμματος στην Βουλή. Γράφουμε άλλωστε κάθε ημέρα γι αυτούς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΟΝ avatar
    ΣΟΝ 27/12/2013 10:25:44

    77 χιλιάδες Έλληνες πέρασαν Χριστούγεννα μόνο στη Βουλγαρία,εκατοντάδες χιλιάδες στο εξωτερικό,οι προορισμοί στο εσωτερικό είναι σε 100 πληρότητα.Τα εμπορικά κέντρα αναστέναξαν από εκατ χιλιάδες επισκέπτες,ουρά χιλιομέτρων στην Αττική οδό για το εκπτωτικό χωριό,τα μπουζούκια κλεισμένα από μέρες ,κάθε βράδυ δεν πέφτει καρφίτσα.....Αυτοί ,βάζω στοίχημα, οι συμπολίτες μας είναι οι πρώτοι και καλύτεροι οργισμένοι με το φόρο ακινήτων,με τη λιτότητα και την τρόικα,οι πρώτοι που γκρινιάζουν και σπέρνουν τη μιζέρια.΄Έγινε μόδα πλέον η γκρίνια ,συστατικό στοιχείο του Έλληνα,μαζί με το φτηνό χιούμορ τύπου facebook,αυτός είναι ο νούμερο ένα κίνδυνος,εκεί επενδύει πλέον ο ΣΥΡΙΖΑ.Στη μόδα της γκρίνια και της μιζέριας.Αυτός είναι ο εχθρός της Ν.Δ,αυτός και το παραμύθι του λεφτά υπάρχουν σε νέα έκδοση.Κι όμως πολλοί το πιστεύουν ακράδαντα.

    • Gn avatar
      Gn @ ΣΟΝ 27/12/2013 11:23:15

      ΄Έγινε μόδα πλέον η γκρίνια ,συστατικό στοιχείο του Έλληνα,μαζί με το φτηνό χιούμορ τύπου facebook,αυτός είναι ο νούμερο ένα κίνδυνος,εκεί επενδύει πλέον ο ΣΥΡΙΖΑ.Στη μόδα της γκρίνια και της μιζέριας.Αυτός είναι ο εχθρός της Ν.Δ,αυτός και το παραμύθι του λεφτά υπάρχουν σε νέα έκδοση¨


      Απόλυτα σωστός!!!!

    • Eva avatar
      Eva @ ΣΟΝ 27/12/2013 14:42:39

      Αυτοί είναι που τα έφαγαν με τον Πάγκαλο,
      οι μιζαδόροι, οι μικρομιζαδόροι,
      αυτοί που δεν έκοβαν (και δεν κόβουν) απόδειξη
      απο ιατρούς έως υδραυλικούς, τα τακτοποιημένα τέκνα τους,
      και όσοι φτιάχτηκαν τις προηγουμενες δεκαετίες
      η και όσοι συνεχίζουν ΟΣΟ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ.

      Γιατί σας κάνει εντύπωση??

    • X Rhodesian s.a.s avatar
      X Rhodesian s.a.s @ ΣΟΝ 28/12/2013 00:11:36

      Πές τα χρυσόστομε...Επιτέλους κάποιος που έβαλε τα πράγματα λίγο στη θέση τους. Αυτά βλέπω κι εγώ και τα λέω και με κατηγορούν οτι ζώ σε εναν δικό μου κόσμο ή οτι όλοι αυτοί είναι ενα μικρό ποσοστό των ελλήνων, που όμως καταναλώνει και άρα επισκιάζει όλους εμας τους υπόλοιπους που φυτοζωούμε... τι να πω... μπορεί να είναι κι ετσι.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ ΣΟΝ 31/12/2013 11:11:28

      Το εχουμε ξαναπει : ένα ποσοστο λιγο πανω απο 30% είναι από οικονομικης αποψης από καλα εως πολύ καλα.
      Δλδ σχεδόν 3.500.000 σε συνολο 11.500.000 κατοικων αυτης της χωρας. Νομιζω ότι αυτοι αρκουν για να καλυψουν τους αριθμούς αυτων που φαινεται ότι περνανε καλα. (πάντως η νυχτα στην Αθηνα , τουλάχιστον το κομματι των bar-club-rest, είναι σε πτωση, και ως προς τον τζιρο και τον αριθμο μαγαζιων και πελατων)

      Ας υποθεσουμε ότι υπαρχει κι ένα 10% που είναι εντελως οριακα για να το θεωρήσουμε ότι τη παλευει , ή ζει με στερήσεις. Οποτε δεν μπορούμε να το κατατάξουμε στη μια ή στη άλλη κατηγορια.

      Μετα είναι το υπολοιπο ~60% των Ελλήνων, οι οποίοι βιωνουμε τεραστια οικονομικα αδιεξοδα, και δεν βλέπουμε φως από πουθενα. Με λιγα λογια εχουμε μια κατασταση 2/3 , αλλα απ τη αναποδη συγκριτικα με παλια.

      Αυτά τα 2/3 είναι που φωναζουν για τους φορους, τη λιτοτητα, το υψηλο κοστος ζωης, τα υψηλα παγια, τη μακροχρονια ανεργια κτλ. Και είναι πολλα εκατομμύρια κοσμος σε αυτή τη κατασταση...

  2. Tassos avatar
    Tassos 27/12/2013 10:36:30

    Ετσι είναι οι ...streetfighters? Με ξυρισμένο στήθος, χέρια, πόδια? Οι ΧΑυγίτες μάλλον για το "κλουβί με τις τρελλές" είναι. Ακου...streetfighters :-)

    • NIKOΣ avatar
      NIKOΣ @ Tassos 28/12/2013 19:44:14

      Αυτά πήγαινε πες τα σε κανένα χρυσαυγίτη face to face, μετά από το ξύλο που θα φας όμως μην αρχίσεις και φωνάζεις σαν τον Στρατούλη "βοήθεια με σκοτώνει χρυσαυγίτης φασίστας".

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ NIKOΣ 31/12/2013 10:52:08

        ετσι... γιατι οντως στο μπλα-μπλα ο καθενας θεωρει τον άλλο φλωρο... αλλα όταν ερθει η ωρα για ...απαντησεις, εκει το πραγμα αρχιζει και ...μαυριζει....

  3. roadrunner avatar
    roadrunner 27/12/2013 11:38:50

    Ναι, αλλά μήπως είχε εξαιρετικά προσόντα ο συγκεκριμένος διορισθείς;

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ roadrunner 27/12/2013 20:03:59

      Όλοι οι διοριζόμενοι με κομματικές διαδικασίες έχουν εξαιρετικά προσόντα. Γι'αυτό δεν μπαίνουν στην βάσανο του ΑΣΕΠ. Τι ερώτηση είναι αυτή;
      Σε παρακαλώ....

  4. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 27/12/2013 12:05:50

    κύριε αρθρογράφε, γέρασαν και οι ιδέες της ΝΔ; γιατί τελευταία φορά που ψήφισα, το έκανα για ιδεολογικούς λόγους και όχι για τα μούσκουλα κανενός. θέλετε να εκμοντερνίσουμε ιδεολογικά τη ΝΔ; ας τη γυρίσουμε στις ρίζες της: ριζοσπαστικός φιλελευθερισμός.

  5. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 28/12/2013 01:38:37

    Κορίτσια! Αντί του Μπάρκουλη ο ...Λιακουνάκος.
    'Ερχεται. Με νέα οπλικά συστήματα.
    Για να αντιμετωπίσουμε τους streetfighters.

  6. Μιχάλης Βούστρος avatar
    Μιχάλης Βούστρος 29/12/2013 12:53:36

    Πέστα Χρυσόστομε. Πραγματικά αυτή ήταν η τελευταία φορά που δώσαμε εγώ και μερικοί φίλοι ψήφο στην άλλοτε κραταιά ΝΔ και μόνο από συναισθηματικούς λόγους για την παράταξη.(Έχομε και κάποια ηλικία γι αυτό και το κάναμε,). Αλλά με τα περισσότερα φθαρμένα υλικά του ΠΑΣΟΚ και με κάποιους άλλους όχι και τόσο καθαρούς, που μάζεψε γύρω του ο Σαμαράς, τι περίμενες!
    Τώρα, όσον αφορά τους Λιακουνάκους και τον υπόλοιπο συρφετό των κρατικοδίαιτων μιζαδόρων, ότι και να γίνει, δεν πρόκειται να τους βάλλει κανένας χέρι, όσες καταγγελίες τύπου Κάντα και να υπάρξουν, γιατί οι Λιακουνάκοι και οι Χριστοφοράκοι τους κρατούν γερά.
    Άντε καλή πρωτοχρονιά και καλή χρονιά φίλοι μου, που ως προς το δεύτερο, όσο υπάρχουν Τόμσεν, Φούχτελ, Μπαρόζο κλπ δεν το βλέπω.-