#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/12/2013 12:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιός είναι στην φωτογραφία;



Δείτε καλά τη φωτογραφία. Τον γνωρίζετε; Είναι πολύ... trendy για να σας θυμίζει κάτι από την εποχή της σοβαροφάνειας.

Κι όμως, είναι ο Γιώργος Βουλγαράκης, πρώην υπουργός των κυβερνήσεων Καραμανλή. Από εκείνους που με τη στάση τους κατάφεραν να διαλύσουν τη Νέα Δημοκρατία και να κάνουν πρώτο μάγκα τον Γιώργο Παπανδρέου με 44%. Θα θυμάστε το νόμιμο και ηθικό του κυρίου Βουλγαράκη όπως και την εμπλοκή της συζύγου του και της οικογένειας Πελέκη στην υπόθεση των μεταβιβάσεων των ακινήτων της Μονής Βατοπεδίου.

Απαλλαγμένος από το άγχος της εξουσίας, κι έχοντας παραδώσει χάος στα μελλοντικά κορόιδα, απολαμβάνει τη ζωή του. Αλήθεια, τι δουλειά κάνει άραγε, κι αυτός και πολλοί άλλοι εκείνης της εποχής; Που τώρα βγαίνουν και το παίζουν τιμητές της σοβαρής πολιτικής και η «ψυχή» της συντηρητικής παράταξης; Που κάνουν διαρροές κατά του Σαμαρά και του «σκάβουν το λάκκο»;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σπαρτιάτης avatar
    Σπαρτιάτης 02/12/2013 12:51:27

    Θα ορκιζόμουν πως ήταν ο Γρηγόρης Βαλιανάτος...μα να ναι ίδιοι στη φωτογραφία!!!

  2. Σίμος avatar
    Σίμος 02/12/2013 13:25:50

    Του πάει αυτό το λούκ.... του ανέμελου ....άλλωστε τα προβλήματα του τα έλυσε

  3. Eva avatar
    Eva 02/12/2013 13:39:15

    Δεν τους παίρνει να σκάψουν κανένα λάκκο. Και το ξέρουν καλά.

  4. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 02/12/2013 14:40:15

    Φαίνεται ότι, μόνο έτσι μπορεί να κυκλοφορεί πλέον.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΣΟΝ ΠΕΝ 02/12/2013 17:36:43

      Αυτή ήταν και η δική μου πρώτη σκέψη...

  5. Bob ο μάστορας avatar
    Bob ο μάστορας 02/12/2013 14:46:50

    Δώσε και σε μας οικοπεδάκι,
    Βουλγαράκη, Βουλγαράκη...

  6. Jimakos avatar
    Jimakos 02/12/2013 15:30:52

    Μετά το Βουλγαράκη, έστρωσαν τα πράγματα, το νόμιμο και ηθικό δεν μας απασχόλησε ξανά. 'Ισως γι αυτό γελάει στη φωτογραφία.

  7. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 02/12/2013 16:09:31

    ''Σε αλλο κοσμο ζει αυτος''..ποτε αλλοτε μια φραση δεν ειχε τοση αληθεια

  8. Μανώλης Πετράκης avatar
    Μανώλης Πετράκης 02/12/2013 16:11:37

    Μπορεί επιτέλους να πάψουμε να αναφερόμαστε στο μη-σκάνδαλο του Βατοπαιδίου? Έχουν περάσει πια 4-5 χρόνια, ό, τι παιχνίδι ήταν να παιχθεί γύρω από αυτήν την φούσκα παίχθηκε. Το μόνο που κατάλαβα εγώ τουλάχιστον ότι έγινε είναι ότι το μοναστήρι αποφάσισε να αξιοποιήσει την περιουσία ΤΟΥ για να μην του την φάνε οι έξυπνοι καταπατητές βοσκοί και χωρικοί όπως συνήθως γίνεται στα μοναστήρια ή για να μην οργανωθούν τίποτα άπλυτοι της περιοχής και την δεσμεύσουν με οικολογικές προφάσεις. Και μόνο ότι ο Βαρθολομαίος επιτίμησε τον ηγούμενο (βρήκε το χρόνο να μελετήσει την υπόθεση σε κάποιο διάλλειμα από τα ταξίδια του για να σώσει τα ερπετά του Αμαζονίου, για να ασπαστεί τον αιρεσιάρχη Ρώμης ή από καμμία πανθρησκευτική σύναξη με Σαμάνους και Γιόγκι) αρκεί για να δικαιώσει τον γέροντα Εφραίμ και όλους τους πολιτικούς που λασπολογήθηκαν από κάθε κατηγορία.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Μανώλης Πετράκης 02/12/2013 17:37:07

      Σωστός.

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 02/12/2013 17:31:57

    Από αναρχοχίππιδες που κυκλοφορούσαν (ως πολιτικοί) με πολιτικά, τι να περιμένει κανείς;...
    Οι ημέρες της αφθονίας συνεχίζονται.
    Αλλά ποιοί ήταν στη λίστα "Λαγκάρντ";
    Θυμάται κανείς;
    Και το βασικό: Ποιοί την καπάκωσαν και την πάντα καπακώνουν ;
    Τσίρκουλα πολιτικάντηδες, grecs (με την Γαλλική μεταφορική έννοια της λέξης)...

  10. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 02/12/2013 19:16:56

    ΓΙΑΤΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΤΕΛΕΣΕΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΡΓΑ ΜΕΤΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.......

  11. Vee avatar
    Vee 02/12/2013 19:57:24

    Για την ομάδα όμως ευθύνη έχει ο προπονητής. Αυτός διαλέγει τους παιχτες.

  12. δημης avatar
    δημης 02/12/2013 21:23:44

    Α. Ο ..Κύριος "Ντοράκης" κάποιων εκλογών ...δεν είναι και δεν πρέπει να είναι ο αίρων τας αμαρτίας....
    -Η βλακεία αυτή που ξεστόμισε τότε ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ότι έριξε την κυβέρνηση;;;;;;;;
    Γιατί τόσες βλακείες πχ του Παγ κάλου ΔΕΝ έριξαν το ΠΑΣΟΚ στην ανυπαρξία;;;;;;
    Στον.."διαβασμένο" γιατί ΔΕΝ του στέρησαν υπουργικό θώκο;;;;;
    Τα σαρδάμ ,περισσότερα από τις κουβέντες του, γιατί ΔΕΝ στέρησαν από τον "μα γκα" την πρωθυπουργία;;;;;
    Μήπως ο λόγος της "εξαφάνισής του ήταν η παρουσία του σε κάποιο πλάνο με τονΚΚ όταν ΕΔΕΙΞΕ κάποιους στις υποκλοπές ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    Να συμφωνήσουμε όμως σε κάτι...
    Η ομφαλοσκόπηση ΤΩΡΑ βοηθάει την παράταξη.