#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/11/2013 11:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιόν σπρώχνεις ρε … μ@λ@κ@;



Η εικόνα στην τηλεόραση ξεκάθαρη και η κραυγή του κουστουμαρισμένου κυρίου που συνωστίζονταν μαζί με άλλους «επαναστάτες της φακής» εμπρός στις ασπίδες των ΜΑΤ έξω από το ραδιομέγαρο της Αγίας Παρασκευής, ηχούσε καμπάνα:

«Ποιον σπρώχνεις ρε μ@λ@κ@;» ωρυότανε ο επαναστατημένος Συριζαίος(;) πατήρ του Έθνους με τον μισθό των 10.000 ευρώ μηνιαίως, στον ταλαίπωρο αστυνομικό των ΜΑΤ με τον μισθό των 800 ευρώ τον μήνα!

«Είμαι βουλευτής του ελληνικού κράτους ρε μ@λ@κ@!», συνέχιζε να ωρύεται ο επαναστάτης σπρώχνοντας και προπηλακίζοντας με απύθμενο θράσος τα όργανα του ελληνικού κράτους τα επιφορτισμένα  με την επιβολή της τάξης και της νομιμότητας.

Δυστυχώς, το αλήστου μνήμης εκείνο «ξέρεις ποιος είμαι εγώ ρε;» εξακολουθεί να ισχύει στα μυαλά και την συμπεριφορά ακόμη και ορισμένων από τους εκλεγμένους εκπροσώπους του λαού στο κοινοβούλιο. Κάποιοι από δαύτους, νομίζουν πως αναφέροντας την βουλευτική τους ιδιότητα και κραδαίνοντας την βουλευτική τους ταυτότητα, μπορούν να καταστρατηγούν κάθε νόμιμη διαδικασία και να γράφουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους ακόμη και τα εντεταλμένα κάθε φορά όργανα της ελληνικής Πολιτείας την ώρα που εκτελούν  το καθήκον τους.

Κάποιος πρέπει μάλλον να εξηγήσει σε ορισμένους βουλευτές του κοινοβουλίου, κυρίως από την πλευρά του ΣΥΡΙΖΑ και της ΧΑ, πως εκλεγόμενοι δεν κατέστησαν ένα είδος «υπεράνθρωπων», «σπάιντερμαν» ή «ζορρό» που στέκονται υπεράνω των ανθρώπινων  και των φυσικών νόμων. Πως οφείλουν οι ίδιοι πρώτα να δίνουν το παράδειγμα της υπακοής στην κείμενη νομοθεσία και τα όργανα της Πολιτείας που την προστατεύουν και την επιβάλλουν όταν χρειάζεται. (εισαγγελικούς λειτουργούς και αστυνομικούς). Κάποια στιγμή οι «τζάμπα μαγκιές» των «επαναστατών» βουλευτών απέναντι στα εργαζόμενα παιδιά τους ελληνικού λαού που κάνουν απλώς την δουλειά για την οποία πληρώνονται από την Πολιτεία πρέπει να σταματήσουν.

Αλλιώς, να είναι έτοιμοι οι κύριοι αυτοί και οι κυρίες που θεωρούν εαυτούς πιο «ίσους» από όλους εμάς τους υπολοίπους, να αντιμετωπίσουν και τις συνέπειες αυτής τους της αντιδημοκρατικής οίησης.

Akenaton

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 08/11/2013 11:50:27

    Αυτός με τον ληστή τρομοκρατη γιο είναι ;;;;

    • Magganas avatar
      Magganas @ Διηνεκης 08/11/2013 12:08:00

      Ο γιος όταν είδε ότι πήγαινε να συλλφθεί στην τράπεζα την οποία λήστευε, πέταξε χειροβομβίδα στο δρόμο όπου περνούσαν καμιά δεκαριά περαστικοί (!!!) η οποία ευτυχώς δεν εξερράγη.
      Όταν του περνούσαν τις χειροπέδες οι αστυνομικοί φώναζε: "γ@μώ το κράτος και την αστυνομία, γ@μώ την εξουσία. Η εξουσία είμαι εγώ ρε"...

      Ο πατέρας λοιπόν που δεν μπορεί να "κυβερνήσει" την οικογένειά του, θέλει να μας κυβερνήσει εμάς και να κάνει τα παιδιά μας σαν τα δικά του...
      Κι όχι τίποτε άλλο αλλά θέλει και να τον πληρώσουμε 10 χιλιάρικα μηνιαίως για αυτή τη δουλειά...

  2. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 08/11/2013 12:03:08

    Ερώτηση, αν εγώ αποκαλέσω μ@λ@κ@ έναν αστυνομικό ,δε θα συληφθώ και θα καταδικαστώ? (και πολύ σωστά)

    Εντάξει ,οι βουλευτές είναι ανώτερα όντα, θα ήθελα όμως να ρωτήσω την "ανεξάρτητη Δικαιοσύνη" αν έχει ξεκινήσει διαδικασία για άρση ασυλίας του συγκεκριμένου κυρίου!

    Ξέρω ,θα μου πείτε "μα τι μ@λ@κίες λές τώρα"!!

    • Hawk avatar
      Hawk @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/11/2013 12:52:58

      Ε, και εσύ μην τον πεις μα@@@α, πέστον κουμπάρο.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/11/2013 13:04:21

      Άν του απαντούσε όμως το παιδί να βάλει το δεκαχίλιαρο του βουλευτή σε κανα ιδιαίτερο σημείο, η δίωξη του αστυνομικού δεν θα αργούσε καθόλου.

  3. Darki avatar
    Darki 08/11/2013 12:38:12

    Aν τον ξεκεφαλιαζε και του περναγε χειροπεδες το οργανο των 800,ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΝΟΜΟ,θα το παραδεχομουν.Δεν τοκανε,διατυμπανιζοντας οτι τα οργανα της ταξης σε υποψια εξουσιας,ειτε λεγεται Μιχαλολιακος,ειτε Κουλουρης,καθιζουν σαν κοτουλες.Αιντε για κανα παπι,και να φυλαμε κανεναν μεγαλοσχημο.Ουτε καν θυμο δεν προκαλουν.Μονο οικτο.Αυτο μου προκαλεσε η αναγνωση του παραπανω.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Darki 08/11/2013 13:57:01

      Εδώ και όταν οι αστυνομικοί προσπαθούν να κάνουν σωστά τη δουλεία τους , και σε πολύ σοβαρότερες περιπτώσεις μάλιστα , βρίσκουν το μπελά τους! Πυροβόλησες ληστή? Την άλλη μέρα στης ειδήσεις :
      " Ο αστυνομικός οδηγήθηκε στον εισαγγελέα!"

      Και μιά φορά, μία, δε βγήκε η ηγεσία τους να τους καλύψει! Εκεί να ψάξεις για κοτούλες!

      Πριν λίγα χρόνια είχε καταδικαστεί αστυνομικός επειδή πρόλαβε και πυροβόλησε ένοπλο ληστή που είχε μάλιστα στρέψει το όπλο ενατίον του!

      Το σκεπτικο εισαγγελέα & δικαστή ήταν "δεκτό , κρατούσε όπλο , δεκτό ,το έστρεψε εναντίον σου, αλλα...πως ήσουν βέβαιος πως θα πυροβολούσε?"

      Δεν είναι ανέκδοτο ,είνα γεγονός. (Και προφανώς οι συγκεκριμένοι δικαστικοί εξακολουθουν να ασκούν το λειτουργημά τους...)

      • Darki avatar
        Darki @ ΣΤΕΛΙΟΣ 08/11/2013 14:43:00

        To "o συγχρωτισμος με την εξουσια "που αναφερω ,δεν αποκλειει κανεναν.Ουτε βεβαια την Πολιτικη η Δικαστικη εξουσια.Καταλαβαινετε.

  4. Eva avatar
    Eva 08/11/2013 13:09:24

    Γελοίοι με τις ταυτοτητούλες στο χέρι
    νομίζετε ότι είστε υπεράνω νόμου?
    Σας γελάσανε.

  5. Darki avatar
    Darki 08/11/2013 13:11:53

    Τελικα βλεπω οτι ο συγχρωτισμος με την εξουσια και τα κομματα ειναι σαν τα αναβολικα.Φουσκωνει το Εγω,αλα μαραζωνουν τα αρ...α.Λυπαμαι ξανα.

  6. Ραβινος avatar
    Ραβινος 08/11/2013 14:33:02

    Nαι αυτος που η μπακα του απο την μασα κοντευει να σκασει .Αυτος που ειπε οτι προτιμα την νεολαια των μολοτωφ παρα του καναπε .Αυτος που περιμενει την ευκαιρια να διορισει τον ληστη γυιο του στην Βουλη !Ε ! ρε μαστιγιο που χρειαζεται χωρις καροτο βεβαια.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Ραβινος 08/11/2013 14:49:29

      Δεν του χρειάζεται κανένα μαστίγιο του Βούτση. Ταξίδι στη Βόρεια Κορέα του χρειάζεται, οικογενειακώς, με όλα τα έξοδα πληρωμένα για ολιγόμηνη "εθελοντική" εργασία στους ορυζώνες....

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ΒΙΣ 08/11/2013 18:13:45

        Μην τσιγκουνεύεσαι. Όχι μόνος του - όλης της οικογένειας να τα εισιτήρια πληρωμένα. Να πάει και ο γιόκας μαζί, κι ας δοκιμάσει να «απαλλοτριώσει» εκεί...

    • Κώστας Ν. avatar
      Κώστας Ν. @ Ραβινος 10/11/2013 00:43:54

      Νομίζω ότι και για το καρότο θα μπορούσε να βρεθεί θέση (ή καλύτερα θήκη) .......

  7. πολίτης avatar
    πολίτης 08/11/2013 16:44:21

    Φυσικά και δεν είναι υπεράνω του νόμου. Σ' αυτό συμφωνώ απόλυτα.
    Οφείλουν κι αυτοί να τρώνε το ξύλο και τα χημικά από τα παιδιά του λαού, τα τόσο λατρεμένα από κάποιους.
    Τους αστυνομικούς τους ξεχωρίζω ανάλογα με την αποστολή τους. Αυτός που κυνηγά το έγκλημα κάθε είδους έχει την εκτίμηση και τον σεβασμό μου.
    Τα ΜΑΤ όμως, θα με συγχωρέσετε, δεν είναι στην υπηρεσία του πολίτη, είναι οι πραιτωριανοί του συστήματος και αν είναι κακοπληρωμένοι ή τους βρίζουν, καρφάκι δε μου καίγεται.
    Επειδή είναι σίγουρο ότι κανείς σας δεν έχει πατήσει σε πορεία, δεν τους έχετε δει σε δράση.

    • MCA avatar
      MCA @ πολίτης 08/11/2013 19:08:23

      …΄΄είναι οι πραιτωριανοί του συστήματος΄΄… Το σύστημα είναι η κοινοβουλευτική δημοκρατία,αυτήν υπηρετούν.

      • ti les avatar
        ti les @ MCA 08/11/2013 20:46:55

        χαχαχα, καλό!

        • MCA avatar
          MCA @ ti les 09/11/2013 08:40:39

          Θέλετε κάτι πιο ολοκληρωτικό;

    • Ρεαλιστης avatar
      Ρεαλιστης @ πολίτης 09/11/2013 00:40:44

      Σοβαρα? Δεν εχετε δει ΜΑΤ λαμπαδιασμενα απο μολοτωφ? Δεν εχετε δει να τρωνε και αυτοι ξυλο απο κατι παιδακια επαναστατες μασκοφορους? Η δεν εχετε δει θυματα οπως αυτα της Μαρφιν που ειναι αποτελεσματα πορειων ? Μηπως δεν ειδατε να καιγεται η Αθηνα επι ΚΚ? Αυτο δεν ειναι εγκλημα? Οι χουλιγκανς δεν βιαιπραγουν απεναντι στα ΜΑΤ? Γνωριζετε καμια χωρα χωρις ΜΑΤ? Αλλα μαλλον γαλουχηθηκατε και εσεις με το συνθημα Μπατσοι, γουρουνια, δολοφονοι.

      • πολίτης avatar
        πολίτης @ Ρεαλιστης 09/11/2013 16:53:36

        Πράγματι δεν υπάρχει χώρα χωρίς ΜΑΤ, δεν είπα ότι έχουμε πατέντα στο είδος.
        Οι εικόνες που περιγράφετε είναι φαντάζομαι αυτά που βλέπετε στην τηλεόραση. Που σημαίνει ότι δεν ξέρετε για απρόκλητες επιθέσεις με τόνους χημικά σε ειρηνικούς διαδηλωτές.
        Επίσης δεν έχει πέσει η κοπέλα σας κάτω προσπαθώντας να ξεφύγει από τα δακρυγόνα και να τρώει τις κλοτσιές της ζωής της από λυσσασμένους φύλακες της δημοκρατίας.
        Αυτά τα αναφέρω για να δείξω πλευρές που πιθανόν δεν σας είναι γνωστές.
        Οι νεκροί της Μαρφίν οφείλονται σε δολοφονίες και όχι σε πορείες.
        Και όχι, δεν γαλουχήθηκα με τέτοιο σύνθημα αλλά ούτε και με τον ραγιαδισμό του νοικοκυραίου.

  8. Γεώργιος avatar
    Γεώργιος 08/11/2013 17:20:01

    Ας μην παίρνουν θάρρος μερικοί. Λάθος συμπεριφορά αυτή βέβαια που δεν συνάδει με την ιδιότητα του βουλευτή, θα έλεγα και μαγκιές άνευ αντικειμένου-σήμερα ο επαναστατημένος δεν διακυβεύει τίποτε σπουδαίο. Όμως, νομίζω πως πάρα πολλοί άλλοι και όχι μόνο βουλευτές έχουν τέτοιο θράσος ή παρόμοιο.

  9. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 09/11/2013 00:10:09

    Θυμηθηκα και εκεινη την ιστορια με τον Κιμωνα και την ''τρομοκρατια'' που ειχε νιωσει απο τους Ζηταδες..

  10. ΚΩΣΤΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ 09/11/2013 00:19:00

    ....και τα κανάλια τι δείχνουν.Μόνο το Κασιδιάρη ξέρουν να εμφανίζουν ως βίαιο.Ενώ ο ΒΟΥΤΣΗΣ ΕΊΝΑΙ Η ΗΡΕΜΗ ΒΙΑ !!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!

  11. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 09/11/2013 18:36:55

    Η ιδιότητα που έχει η επαναστατική γυμναστική είναι ότι, αν την ασκείς επί δεκαετίες, όπως δηλ. κάνει ο Βούτσης, συσσωρεύεις τεράστια ποσότητα λίπους στο σώμα, χοντροπετσιά στη συνείδηση και πολλά λεφτά στην τσέπη...Και τα τρία τα διαθέτει ο μπαμπάς του τρομοκράτη....

  12. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/11/2013 10:09:19

    Είναι προφανές εν προκειμένω ποιος είναι ο αληθινός μαλάκας.

  13. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 10/11/2013 17:59:36

    Ο ευτραφής γονέας και εκτροφέας του τρομοληστή Ρομπέν των Δασών επιβεβαίωσε άθελά του με τον πλέον πανηγυρικό τρόπο τη θεωρία των «δύο άκρων», που βδομάδες τώρα, ο ίδιος και το κόμμα του, απέρριπταν μετά βδελυγμίας. Όταν οι Χρυσαυγίτες, κατοχυρωμένοι πίσω από τη βουλευτική τους ιδιότητα, επιδίδονταν σε τραμπουκισμούς, η παρέμβαση των ΜΑΤ και η προώθησή τους στον εισαγγελέα χαιρετίστηκε από το «δημοκρατικό τόξο», με επί κεφαλής τη ΣΥΡΙΖΑΙΑ εμπροσθοφυλακή του, ως στοιχειώδης αυτοάμυνα της Δημοκρατίας.

    Όμως, κακά τα ψέματα, είναι «βαριά η καλογερική», όπως λέει ο λαός. Η νομιμοφροσύνη των προσκειμένων στον αναρχοαντιεξουσιαστικό χώρο ήταν απλώς παροδική και η ευγενής προσπάθειά τους για κατάλυση της έννομης τάξης ήρθε νωρίτερα από ό,τι αναμενόταν. Τώρα τα ΜΑΤ ξαναπιάνουν την παλιά τους τέχνη: επεμβαίνουν για να εμποδίσουν το μπάχαλο που προωθούν οι ροζουλί τραμπούκοι, --μιμητές αλλά και εμπνευστές των Χρυσαυγιτών-- οι οποίοι, για να μην υστερήσουν σε λεκτική βία έναντι των ακροδεξιών συναδέλφων τους, ρίχνουν και αυτοί τα «γαλλικά» τους με άφθονη χρήση της νεοελληνική προσφώνησης μ@λ@κ@!

    Λοιπόν, σύντροφοι, η βουλευτική ιδιότητα εξασφαλίζει ασυλία διαρκή ή à la carte? Όταν το παίζατε νομιμόφρονες την ώρα που «μπουζουριάζονταν» οι Χρυσαυγίτες βουλευτές, δεν το ξέρατε ότι θα έρθει και η δική σας η σειρά; Και εφόσον κάνετε το παν για να τους μιμηθείτε ή και να πλειοδοτήσετε σε σύγκριση με αυτούς από την άποψη της φυσικής αλλά και της λεκτικής βίας, εξακολουθείτε να καταριέστε και να ξορκίζετε η θεωρία των δύο άκρων; Ο κόσμος σάς έχει κρεμάσει κουδούνια και εσείς το χαβά σας. Σε λίγο δε θα σας πιστεύει ούτε…ο Πάκης!...