#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/01/2014 18:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιος είναι ο κύριος Καρύδης;



Σε ενδοκυβερνητική κόντρα εξελίσσεται το ατόπημα κάποιου Δημήτρη Καρύδη ο οποίος... εμφανίζεται ως γραμματέας Επικοινωνίας κάποιου κόμματος ονόματι ΠΑΣΟΚ. Ο κύριος αυτός λοιπόν αποκάλεσε Μαυρογιαλούρο τον πρωθυπουργό για την διαδικτυακή αφίσα που κυκλοφόρησε η Νέα Δημοκρατία με την οποία αναφερόταν η απόφαση για επιστροφή των κλεμμένων σε Υγεία και Παιδεία. Συγκεκριμένα, η αφίσα που ανέβηκε στην σελίδα του κόμματος στο facebook και κυκλοφόρησε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης "διαφήμιζε" την επιστροφή -προς τον ελληνικό λαό- 17.7 εκ. ευρώ από «μίζες» και ειδικότερα με τη μορφή κάλυψης χειρουργείων ανασφάλιστων πολιτών, παροχής δωρεάν στέγης σε άπορους φοιτητές και διάθεσης υπολογιστών με ειδικά προγράμματα για την εκπαίδευση τυφλών μαθητών, «με εντολή του πρωθυπουργού κ. Α. Σαμαρά». Σε σχόλιό του σε σελίδα κοινωνικής δικτύωσης, ο κ. Καρύδης αναφέρει:

«Με μια κακόγουστη αφίσα στο facebook (η οποία μοιάζει με διαφήμιση ζυμαρικών γνωστής εταιρείας) η ΝΔ επιχειρεί να καρπωθεί μικροκομματικά τη μεγάλη προσπάθεια που κάνει η κυβέρνηση συνεργασίας και η Δικαιοσύνη να επιστραφούν στα δημόσια ταμεία χρήματα από μίζες».

«Δεν διστάζει να εκθέτει και τον ίδιο τον πρωθυπουργό, εμφανίζοντάς τον να υιοθετεί πρακτικές Μαυρογιαλούρου» συνεχίζει ο κ. Καρύδης και προσθέτει: «Ας μαζέψει η ηγεσία της ΝΔ τους ανεγκέφαλους πριν την οδηγήσουν σε πλήρη εξευτελισμό».

Τώρα θα πει κανείς: Ποιος ασχολείται με το τι λέει κάποιος Καρύδης που δεν τον ξέρει ούτε ο θυρωρός της πολυκατοικίας του αν και είναι από τα λεγόμενα «κομματόσκυλα» του ΠΑΣΟΚ.

Να θυμίσουμε μόνο ότι με βάση το βιογραφικό του κ. Καρύδη έχει δουλέψει ως δημοσιογράφος στο κομματικό φύλλο του ΠΑΣΟΚ, την Εξόρμηση κι από εκεί και έπειτα συνεργάστηκε με όλα τα «ιερά τέρατα» του κόμματος, δηλαδή τον Σημίτη, το Λαλιώτη, την Βάσω Παπανδρέου, τον Κ. Σκανδαλίδη. Άλλο παιδί του κομματικού πράσινου σωλήνα δηλαδή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 29/01/2014 19:04:27

    Το ζήτημα ΠΑΣΟΚ θα το λύσουν οι επόμενες εκλογές, παρά τις ενέσεις "παραχώρησης πολιτικής" που του κάνουν μερικοί φίλοι από τη ΝΔ.

  2. Ζωή avatar
    Ζωή 29/01/2014 19:39:11

    Mπορεί να φτιάξει και το ΠΑΣΟΚ μια αφίσα με τίτλο "σας επιστρέφουμε πίσω μερικές από τις μίζες που πηραμε".

    • Κώστας τουρίστας. avatar
      Κώστας τουρίστας. @ Ζωή 29/01/2014 21:55:33

      Σωστά! Πολύ σωστά τα γράφετε! Και δέν θα έπρεπε να μιλάει ο κύριος αυτός, όταν ξέρει οτι τα χρήματα αυτά (και άλλα πολλά όπως φαίνεται) τα "έφαγαν" δικοί του άνθρωποι. Ας μήν μιλάνε πιά, βαρεθήκαμε να τους ανεχόμαστε. Ας κλειστούν στο καβούκι τους και να περιμένουν την "καταδίκη" τους απο τους Έλληνες!

  3. δημης avatar
    δημης 29/01/2014 20:08:01

    Δεν ρωτάμε τον ..Κύριο ..σε ποιό τηλεφωνικό θάλαμο προγραμματίζει την κεντρική προεκλογική συγκέντρωση;;;;

  4. Beppe Grillo avatar
    Beppe Grillo 29/01/2014 20:17:20

    Καλά ο Καρύδης είναι όποιος είναι την αφίσα δεν τη σχολιάζει κανείς ;

    • Forget it Yannis... avatar
      Forget it Yannis... @ Beppe Grillo 29/01/2014 20:27:15

      Η αφίσα είναι δευτερεύον ζήτημα. Σε προεκλογική περίοδο μπαίνουμε, τόσα έχουμε ακούσει και τόσα έχουμε δεί. Το πρωτεύον για μένα είναι, οτι μιλούν κι οι αποθαμένοι.....

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Beppe Grillo 29/01/2014 21:54:13

      Είναι ψέμα η αφίσα για να ασχοληθούμε;

      Από την άλλη ο κάθε καρυδιάς Καρύδης πως μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα στην κυβέρνηση επειδή τον έτσουξε που επί Σαμαρά και επιστρέφονται και διανέμονται σε αδύναμους οι μίζες που ήρθαν επί Πασόκ;

  5. Megaliora avatar
    Megaliora 29/01/2014 20:20:59

    Το σάπιο ...δεκανίκι είναι πολύ επικίνδυνο αξεσουάρ. Ή αποφασίζεις να σταθείς στα πόδια σου και περπατάς χωρίς την ανάγκη του, ή εξαρτάσαι ψυχολογικά κι όταν στη δύσκολη στιγμή αυτό σπάζει (γιατί θα σπάσει), κι εσύ σωριάζεσαι.....

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Megaliora 29/01/2014 21:54:37

      Βρες μας ένα γερό δεκανίκι εσύ και συζητάμε...

      • Φαύλοι κηφήνες avatar
        Φαύλοι κηφήνες @ Γεώργιος Τ. 30/01/2014 07:27:46

        Άμα ....κουτσαίνεις, χαιρέτα τα ....Εθνικέ μας χειροκροτητή Γεώργιε Τ.

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ Φαύλοι κηφήνες 30/01/2014 09:41:06

          Άμα οι ντεμέκ δεξιοί σε βαράνε στο καλάμι όλη την ώρα (βλέπε ψήφο σε άμπαλους και ορκς) σαν το πεντάχρονο που τους πήρες την καραμέλα (φορολογική ασυλία μεγαλοϊδιοκτητών ακινήτων, προνόμια συνδικαλιστών κλπ κλπ) πως να μην κουτσαίνεις?

          • Φαύλοι κηφήνες avatar
            Φαύλοι κηφήνες @ TopGunZ 30/01/2014 13:17:26

            Όταν τους έχεις κλωτσήσει όμως πρώτος εσύ, (συστηματικά και κατ΄επανάληψη), μη ζητάς και τα ρέστα μετά γιατί σε ...κούτσαναν.

  6. Αγρότης avatar
    Αγρότης 29/01/2014 22:55:10

    Να ρωτήσουμε τον Πρωτόπαπα για το ποιος είναι ο Καρύδης; Συνάδελφοι δεν είναι;

    • Γυαλιά ηλίου avatar
      Γυαλιά ηλίου @ Αγρότης 30/01/2014 13:46:20

      Είναι και συνάδελφοι και συγκυβρνώντες. Όλοι γνωριζόμαστε πια

  7. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 30/01/2014 01:49:29

    Κάποιος να πει σε αυτό το απολειφάδι, πως ο λαγαριασμός ανοίχθηκε με εντολή του Πρωθυπουργού...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 30/01/2014 09:44:14

      Άκους εκεί εντολή! Αντί να θεσμοθετήσουμε ένα κλειστό επάγγελμα, "ανοιχτής λογαριασμών", και να πρωτοκολλήσει στο συνδικαλιστικό τους φορέα αίτημα προς διαβούλευση εάν θα του επιτρέψουν να σκεφτεί να το κάνει ο Πρωθυπουργός, πάει και δίνει εντολές λες και είμαστε καμιά χούντα που δεν τελείωσε το '73. Τσκ τσκ τσκ.

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 30/01/2014 14:49:56

      Δεν το κατάλαβα. Για να ανοίξει ένα τραπεζικό λογαριασμό το κράτος χρειάζεται εντολή πρωθυπουργού ??

  8. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 30/01/2014 08:19:35

    Να τελειώνουμε με το παρακράτος των "δημοκρατικών" δυνάμεων των Καρυδιών.

  9. JIM BIM avatar
    JIM BIM 30/01/2014 09:13:01

    Τα καρύδια τα σπάμε και τα κάνουμε ψυχα ..... Τρώγονται ευχάριστα συνοδεύοντας ένα καλό ουίσκι κλπ, κλπ

  10. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 30/01/2014 14:13:14

    "Απέκτησε η μύγα κώλο κι έχεσε τον κόσμο όλο".
    Λαϊκή Σοφία και γι'αυτό μη λογοκρινόμενη για αθυροστομία.

  11. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 30/01/2014 20:56:02

    Αχαχαχαχαχα! Καλό.

  12. kostas avatar
    kostas 30/01/2014 21:41:10

    Οι μεγάλοι "δημοκράτες" "προοδευτικοί" έχουν αποθρασυνθεί και σε αυτό φταίει και η Ν.Δ. Ήρθαν να βαθύνουν τη δημοκρατία στο όνομα του σοσιαλισμού. Μας κυβέρνησαν, μας κατέκλεψαν και συγχρόνως μας δίδαξαν και τον φασισμό. Τώρα ζητούν και μερίδιο οι αθεόφοβοι.

  13. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 30/01/2014 22:02:24