10/05/2009 15:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πατριδογνωσία

Οι άνδρες παθαίνουν πιο συχνά εγκεφαλικά. Φταίει πάντα μια άκαρδη γυναίκα που τους παίρνει τα μυαλά.

Σύμφωνα με το βρετανικό υπουργείο Άμυνας, εξωγήινοι δεν υπάρχουν. Το έψαξαν καλά; Ήρθαν και στην Ελλάδα;

Μαύρο δάκρυ ρίχνει σήμερα ο κυρ Σταύρος για το 2%

Δεν κλαίει βέβαια ο ίδιος. Δεν είναι τρε σικ

Έβαλε τον φίλο του Ριρή να το κάνει, που ξέρει από αυτά.

Ο οποίος τι μας λέει; Ότι ο Μανώλης Κεφαλογιάννης συμμάχησε με τον Αριστείδη Αλαφούζο και ότι θα ανέτρεπαν την κυβέρνηση, αν δεν απέσυρε την τροπολογία για το 2% !

Δηλαδή, το συγκρότημα Λαμπράκη καταγγέλλει τον Βαρδινογιάννη ότι συμμάχησε με τον Αλαφούζο και ότι «τα έσπασε» με τον Καραμανλή.

Χα χα χαααααααα

Ύστερα από αυτό η Μάρα είναι ακόμα στο STAR;

Με την ευκαιρία η κυρία Γιάννα που είναι ρε παιδιά;

Είδε κι απόειδε με την εφημερίδα που βγάζει και πήρε των οματιών της για τον Πόρο, μου λένε.

Γιατί, η Μύκονος είναι ακριβή πλέον για την τσέπη της;

Έχω να της κάνω μια πρόταση: Να αναλάβουν οι κεντροδεξιοί σχολιαστές του

http://www.antinews.gr/   να βγάζουν την εφημερίδα της.

Θα τους προβάλουμε κι από εδώ, όποτε θα έχουν 300.000 αναγνώστες εξασφαλισμένους.

Με ένα εκατομμυριάκι το μήνα νομίζω ότι βολευόμαστε μια χαρά.

Τους κεντροαριστερούς σχολιαστές αναλαμβάνω να του διαπραγματευτώ με το Βήμα.

Ο «tiramola», για παράδειγμα, είναι μακράν καλύτερος του Πρετεντέρη.

Δεν ξέρω όμως με ποιον να διαπραγματευτώ στον ΔΟΛ. Με τον κ. Χρήστο, ή τον κ. Ρέστη;

Ας αποφασίσουν αυτοί ποιον θα στείλουν να διαπραγματευτεί μαζί μας κι εγώ με τον tiramola θα αποφασίσω την τιμή.

Εξαρθρώθηκε  κύκλωμα που έκλεβε τραπεζικούς λογαριασμούς μέσω Ιντερνετ. Τουλάχιστον πρόλαβαν να αφήσουν νόου χάου; Οδηγίες χρήσεως έστω;

Άντε και θέλω να τρέξω στο Ράλλυ Ακρόπολις και δεν υπάρχει μία.

Ονόματα δεν έχουν τα συμφέροντα που καταγγέλλει ο Γιώργος;

Πάει και ο Σιούφας από τον στενό καραμανλικό πυρήνα. Τον άδειασε κανονικά ο Καραμανλής με το κλείσιμο της Βουλής.

Θα παραιτηθώ σε μια άλλη ζωή είπε ο Παυλίδης. Λογικό. Δεν προλαβαίνει σ' αυτή να φτιάξει και εξοχικό στη κόρη.

(στις φωτογραφίες γυναίκες που αγαπήσαμε - αφιερωμένες στο κιτσαριό που μας περιτριγυρίζει)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 10/05/2009 16:31:35

    Χωρίς πλάκα Φάκτωρ, η ιδεά να εκδωθεί ιντερνό-εφημερίδα είναι σούπερ.

    Να μιλήσω στον Σείχη Μακντούπ του Κατάρ να κάνει μια "χορηγία" για τα πρώτα έξοδα?
    (Δεν είναι πλάκα υπάρχουν κονέ εκεί)

    Τους τρώμε για πλάκα, τους ανταγωνιστές, απλά καλού-κακού σε αυτή την περίπτωση πρέπει να μεταφέρεις το ΄σερβερ εκτός Ελλάδος γιατί θα μας την πέσουν από όλες τις πλευρές και οι κυρ Στάυροί και οι Γιαννά-Βαρδή-Αλαφουζέοι.

  2. osaperas avatar
    osaperas 10/05/2009 17:14:11

    Να λοιπόν που μάθαμε ότι ο Παυλίδης ( θα παραιτηθώ σε μία άλλη ζωή) είναι (εκτός των άλλων και) James Bond και έχει δύο ζωές

  3. Factorx avatar
    Factorx 10/05/2009 17:15:42

    @Dubai Expatriate: Μέσα, κάνε παιχνίδι. Πάρτου και μια χορηγία να τρέξουμε Ακρόπολις.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/05/2009 17:25:20

    Εγώ διατίθεμαι να αναλάβω το χαρέμι του ως άλλος ευνούχος.....

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/05/2009 19:04:42

    Ο Έλλην δύο δίκαια
    ασκεί φιλελευθέρως:
    Ουρείν τε και συνέρχεσθαι,
    εις όποιο θέλει μέρος.

    Γ Σουρής

    Αν η εφημερίδα είναι φιλελεύθερη Ελληνική με κοινωνικές ευαισθησίες και ψάχνετε για ταμία, μέσα είμαι και εγώ...

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/05/2009 19:10:59

    πλέιφάκτορ κεσκεσέ;

  7. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 10/05/2009 19:59:38

    ΨΗΦΙΖΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Δ.Σ.
    ΦΑΚΤΟΡ{ΔΙΕΥΘΥΝΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ}
    ΑΡΧΑΙΟΠΤΕΡΥΞ{ΠΡΟΕΔΡΟΣ}
    ΙΘΑΓΕΝΗΣ{ΤΑΜΙΑΣ}
    STRANGE ATTRACTOR{ΜΕΛΟΣ}
    ΠΡΟΦΗΤΗΣ{ΜΕΛΟΣ}
    ΑΛΛΕΝΑΚΙ{ΜΕΛΟΣ}
    ΝΤΑΝΤΟΝ{ΜΕΛΟΣ}
    Υ.Γ.ΑΣ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑ.

  8. Hase avatar
    Hase 10/05/2009 20:09:40

    @ # Factorx,

    Δεν ξερεις τι πουστης ειναι. Αλλα την πατησες κιεσυ, δεν ειπε οτι θα παραιτηθει ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΖΩΗ, ειπε σε μια αλλη. Και δεν υπαρχει μεγαλυτερο βασανο να τον εχουμε τον μαλακα για τρεις η και περισσοτερες ζωες να μας "ταραττει τους κυκλους" Δηλ. να μας σπαζει ταρ...ια.

  9. tiramola avatar
    tiramola 10/05/2009 21:50:32

    Ο Πρετεντέρης...
    Να κάνουμε ότι δεν βλέπουμε τις λαμογιές και να παρακολουθούμε ώς καλοί τηλεθεατές τα λαμόγια στα τηλεπαράθυρα που θα ομιλούν για τα πραγματικά προβλήματα...
    Δεν γ.....στε λέω εγώ κύριε ντερμπεντέρη...

  10. tiramola avatar
    tiramola 10/05/2009 21:53:59

    Και σε τελευταία ανάλυση ποιός είναι ο Λέμπ ρε συ φάκτορα?
    Και συ άμα είχες το δικό του C4 ρόδα ρόδα θα τον πήγαινες..:))))))

  11. Factorx avatar
    Factorx 10/05/2009 22:02:30

    @tiramola: αυτός είναι επαγγελματίας, εμεις ερασιτεχνες. Αλλά ο Airikkala παρουσιάσε τον Πάνο στην Ford σαν το καινούργιο του ταλέντο (έχει βγάλει τον Χίρβονεν, τον Λάτβαλα κλπ). Πρέπει να κάνει όμως πολλούς αγώνες για να στρώσει πριν τον πάει σε επαγγελματική ομάδα. Που να βρεθούν όμως τα λεφτά;

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/05/2009 08:24:25

    καλημέρα
    @ΑΔΥΝΑΜΕ ΚΑΚΕ σ' ευχαριστώ για την ψήφο σου και την ευγένειά σου. Όμως και έτσι όπως είναι διαμορφωμένο το αντινιους καλύτερη εφημερίδα δεν θα μπορούσε να υπάρξει σε όλο το διαδίκτυο. Το Δ.Σ. είναι πολυμελές γιατί όλοι οι σχολιαστές έχουν κάτι να δώσουν και εναλλάσσονται εκ περιτροπής στις προτιμήσεις, ανάλογα με το κέφι, την έμπνευση και τα χρονικά περιθώρια που έχουν.

    factorx: μην βάζετε ρε γαμώτο ανθρωπάκια, βγαίνουν στο επόμενο

  13. Factorx avatar
    Factorx 11/05/2009 09:08:17

    @αλλενάκι. απο τα καλύτερα που έχεις πει.
    Πως σας φαίνετε η νέα κατηγορία;

    http://www.antinews.gr/?cat=55

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/05/2009 09:35:04

    oko & life & gadget καλύτερα

    λίγο μπερδεμένη πάντως
    π.χ. τι δουλειά έχει ο Μπενίνι με τον Ζερεφό τους σεισμούς και τα χημικά;

  15. Factorx avatar
    Factorx 11/05/2009 09:44:23

    @15 αλλενάκι. Το λέει και ο τίτλος της κατηγορίας magazine: "ελαφρά" θέματα - σε σχέση με τα πολιτικά. καλο αυτό που λες "oko & life & gadget", το "oko" όμως τι είναι;

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/05/2009 09:47:02

    το κατάλαβα αλλά ANTImagazine είναι λίγο παλιακό

    oko είναι oeko öko οικολογία

  17. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 11/05/2009 10:36:16

    ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ C4 ΣΑΝ ΤΟΥ ΛΕΜΠ?