05/06/2009 11:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πατριδογνωσία (ευαισθητοποιημένη)


_______________________________________________________________________________________________

Στη φωτογραφία: άρχισαν να λαμβάνονται μέτρα εναντίον της αποχής.

Εγώ σας τα έλεγα από καιρό για τη Ντόρα, πόσο έξυπνη και ευαίσθητη είναι, αλλά δεν με ακούγατε.

Είδατε τι είπε πάλι χθες; Ότι καθυστέρησε το σήμα για τον Καράμπελα από ... «υπερβολική ευαισθησία».

Δεν ήθελε, λέει, να φανεί ότι  «δύο Νεοδημοκράτες υπουργοί συνομιλούν για μια δικαστική διαδικασία που έδινε εικόνα για το τι έγινε επί ΠΑΣΟΚ». Έτσι το έστειλε με τον κλητήρα που έπεσε στην κίνηση και έκανε δυο ημέρες να πάει μέχρι το υπουργείο Δικαιοσύνης.

Δηλαδή από ευαισθησία προς το ΠΑΣΟΚ χαντάκωσε τη Νέα Δημοκρατία.

Καλά ρε παιδιά όλοι αναίσθητοι είναι εκεί στη ΝΔ; Δεν ευαισθητοποιείται κανείς να πάει μέχρι τον μανάβη, να ακριβύνουν οι ντομάτες και να ανέβει και το αγροτικό εισόδημα;
_______________________________________________________________________________________
Την άλλη εβδομάδα κάλεσε ο ανακριτής των Τσουκάτο να απολογηθεί. Το έκανε για να μην κατηγορηθεί ότι πολιτικοποιεί την υπόθεση.

Ενώ με τον Καραβέλα και τα παιδιά του η στάση του ήταν εντελώς αντικειμενική.

Είδατε καμιά εφημερίδα σήμερα να έχει πρωτοσέλιδο τον Τσουκάτο; Κι αυτό λέγεται αντικειμενικότητα

Όσο για τον Τσουκάτο, αν κάποιοι αναρωτιέστε, είναι σύμβουλος σε εταιρεία χρηματαποστολών.

Και που δεν απαντάει το ΠΑΣΟΚ για τα 1.000.000 μάρκα μην το παρεξηγείτε. Δυσκολεύεται να βρει τη ισοτιμία του ευρώ.
Αλέκα μου, είδα τον Πάγκαλο να αγοράζει κορσέ και περούκα στο χρώμα και το σχήμα των μαλλιών της Κανέλλη. Λες να ετοιμάζει καμιά προβοκάτσια;

Ο Τσίπρας πάει να φάει τη θέση της Γιάννας. Θέλει λέει να ηγηθεί του «τρίτου πόλου»

Από δημοσιογραφικό καθήκον διάβασα και την διακήρυξη Παπαθεμελή - Ζουράρι. Πόσο σοβαρό είναι γιατρέ μου;

Ευτυχώς που τελείωσαν και οι προεκλογικές συγκεντρώσεις και δεν θα ακούει άλλο ο κόσμος τον Γιώργο να μιλάει. ΄

Κανονικά έπρεπε να βάζουν να μιλάει άλλος και το Γιώργο να τον δείχνουν απλώς.

Πως στο καλό οι πρόεδροι του ΠΑΣΟΚ κάνουν πολλά σαρδάμ; Τους περνάνε από εκπαίδευση;

Η Ελλάδα ουραγός στην προστασία του περιβάλλοντος μας λέει ο κ. Αλαφούζος από το πρωί. Καλά ντε, καταλάβαμε....

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 05/06/2009 11:28:08

    ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ


    http://www.elpais.com/articulo/internacional/fotos/vetadas/Berlusconi/elppgl/20090604elpepuint_19/Tes

  2. gianniotis avatar
    gianniotis 05/06/2009 11:58:19

    ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΡΗΤΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ;;;;;;

    ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ κ.ΘΕΟΧΑΡΗ ΑΓΟΡΗ ΕΚΑΝΕ Ο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ΕΒΡΑΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΜΑΖΥ ΜΕ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ...ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΓΙΑΝΙΩΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΕΠΙΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΕΒΡΑΙΚΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥ ΕΓΛΗΜΑΤΟΣ,ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΡΝΕΙΑ,ΕΧΟΥΜE ΟΡΓΝΩΜΕΝΟ ΞΕΣΗΚΩΜΟ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΥΛΑΕΙ ΤΟ 36 ΣΤΡΕΜΜΑΤΩΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ.

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΛΕΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ...ΕΠΩΝΥΜΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΤΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.

    Ο Κ. ΕΛΙΣΑΦ ΕΦ ΟΣΟΝ ΘΕΛΕΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ,ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΑΣ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΤΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΥΛΑΕΙ ΤΟ ...ΚΤΗΜΑ ΤΟΥ.

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 05/06/2009 12:08:13

    Χα,χα,χα.Εδω,γελανε.
    Δηλαδη,κατα την αποψη σας,το οτι δεν χειριζεται και πολυ καλα την Εληνικη γλωσσα,τι σημαινει ακριβως;
    Θα σας πω λοιπον εγω μερικα,αφου εσεις αδυνατειτε.
    Πρωτον,να εχει δυσλεξια.Μια παθηση δηλαδη,που δεν εχει να κανει σε τιποτα με την ευφυια,αλλα με αλλη δυλειτουργια καποιων κεντρων,και την οποια παθηση,χρησιμοποιειτε αφειδως,για τα καμαρια σας,προκειμενου να περασουν σε καποιες εξετασεις,αν δε καποιος,τα πει ηλιθια,εισαστε ικανοι,να τον σκοτωσετε.
    Δευτερον,να εχει τη δυσκολια,που εχουν,οσοι εχουν την Ελληνικη για δευτερη γλωσσα.
    Και μη μου πειτε,οτι ολοι απο σας,που σκουζετε για τη δυσκολια αυτη,εισαστε ξαδερφια του Λυσια,η του Ισοκρατη.
    Ααμα πια,με συγχισατε.

  4. donaE avatar
    donaE 05/06/2009 12:17:11

    @ 3 καλα,και γιατι με τοσα μειον πρεπει σωνει και καλα να γινει πρωθυπουργος?
    ας ασχοληθει με κατι αλλο.

  5. tiramola avatar
    tiramola 05/06/2009 12:38:53

    @4donaE
    Δεν μας κάνεις μιά καταγραφή των "μείον" ?

  6. osaperas avatar
    osaperas 05/06/2009 13:09:18

    Είναι μείον εάν κάποιος πρωθυπουργός να μην μπορεί να συνεννοηθεί λόγω γλώσσας με τους συνεργάτες του και με τον κόσμο γενικότερα.

    Αλλά έχουμε την πολυτέλεια στην χώρα μας να ψάχνουμε καλλίφωνο ή ορθόφωνο ή με άριστα ελληνικά πρωθυπουργό;

    Σε μία χώρα που πάει από το κακό στο χειρότερο και δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε τα ποστ του φάκτορα για τα σκάνδαλα, ας βρούνε πρώτα έναν πρωθυπουργό έντιμο ο οποίος να έχει έντιμους ανθρώπους δίπλα του και ας είναι και ΜΟΥΓΚΟΣ.

  7. donaE avatar
    donaE 05/06/2009 13:14:58