31/01/2009 14:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πατριδογνωσία (διαπλεκόμενη)

 
_______________________________________________________________________________________________
Διάβασα μια παλαιότερη συνέντευξη του βολευτή του ΣΥΡΙΖΑ Γρηγόρη Ψαριανού (klik.gr) και διαπίστωσα ότι είναι τελείως άσχετος o άνθρωπος.

Λέει πως έχει μια  Ferrari «Testarossa» και καμαρώνει σαν γύφτικο σκεπάρνι.

Σιγά μην έχει Testarossa. Μόνο ο Κούγιας είχε μια τέτοια. Μια «355» μεταχειρισμένη έχει, σαν κι αυτές που τα ντηλέρια έχουν γεμίσει τελευταία την παραλιακή.  Δείτε και στην φωτογραφία.

Ευτυχώς που οι ψηφοφόρες του ΣΥΡΙΖΑ δεν γνωρίζουν καλά τα μοντέλα της ιταλικής φίρμας. Ferrari κι ό, τι νάναι.

Αυτός ήταν και ο λόγος που ο Ψαριανός δεν συνόδευε χθες τον Τσίπρα στη συνάντησή του με τον Τζίγκερ. Ζηλεύει, επειδή ο Τζίγκερ έχει μια «Enzo», που είναι το καλύτερο μοντέλο.

Τιμολόγια για την αγορά της 355 έχει ο Ψαριανός; Επειδή όπως πληροφορούμε κάτι κακόβουλοι Ολυμπιακοί άρχισαν τις έρευνες.

Επίσης, ορισμένοι στην Παιανία αρχίζουν και ανησυχούν από τις πολλές αγάπες του Παναθηναϊκού με τον ΣΥΡΙΖΑ, ύστερα από μια περίοδο εντάσεων.

Λέτε να ψηφίσουν οι βαζέλες ΣΥΡΙΖΑ, στις επόμενες εκλογές;

Θα είναι μια καλή απάντηση στο ΚΚΕ που πήγε και σήκωσε προτομή του πατέρα του Κόκκαλη στον Γράμμο.

Είναι και ο μόνος τρόπος για να ξαναβγεί πρωθυπουργός και ο Κώστας - άλλος Παναθηναϊκός κι αυτός.

Η απόλυτη δυστυχία = Ψηφοφόρος του Συνασπισμού + Παναθηναϊκός !

Όταν ο Καραμανλής βλέπει τον Μπόμπολα λέγεται «διαπλοκή». ‘Όταν ο ΓΑΠ συντρώγει με τον κ. Σταύρο λέγεται «συνδιαλλαγή με τους εκδότες». Όταν ο Αλέξης βλέπει τον Τζίγκερ πως λέγεται; 

Το γήπεδο δεν γίνεται με τίποτα.

Τώρα που μιλάμε για όλα αυτά, θυμήθηκα και τον Ρόκο.

Ποιου υπουργού του ΠΑΣΟΚ ο παππούς είχε σχέση με το όνομα «Ρόκος»;

Εδώ σας θέλω δαιμόνιοι ρεπόρτερς και δικαστές. Ψάξτε και σε κανένα νησί. Μην ψάχνετε μόνο στην Ελβετία.

Τώρα που ο Βαρδινογιάννης τα βρήκε με τον Τσίπρα, ο Νικήτας θα γίνει Ολυμπιακός;

Επειδή αν στηριχθεί στον Βωβό τον βλέπω αντιδήμαρχο στην Κωλοπετινίτσα.

Εκτός αν πάει συνοδηγός με τον Βωβό στα Ράλλυ, μπας και κερδίσω κανένα.

Ο Pentti Airrikkala, πάντως, ο Φιλανδός δάσκαλός μου στο πως θα πουλήσω κι άλλο σπίτι για να τρέχω στα Ράλλυ είπε σε μια συνέντευξη του ότι ο Άρης «είναι καλός οδηγός, αλλά αργεί πολύ στα φρένα και βγαίνει έξω...»

Έτσι την πάτησε και στον Βοτανικό. Ενώ ο Τζίγκερ που είναι πιο αργός την σκαπούλαρε.

Το έγραψε και το έγκυρο Βήμα για τον Άρη: «Το γεγονός ότι δε γνωρίζει φρένο στις απολαύσεις, τον κάνει ιδιαίτερα απρόβλεπτο...»

Το ίδιο απρόβλεπτη είναι και η αδελφή του η  Άντα Βωβού. «Ζει σε μεζονέτα στο Κεφαλάρι, κάνει γιόγκα, οδηγεί Ρorsche turbo και- κυρίως- ψωνίζει ... Έχει κάνει εμφανίσεις που αφήνουν λίγα περιθώρια στη φαντασία των ανδρών, και αντιθέτως πολλά στη γλώσσα των κυριών. Η μυθολογία τη φέρει να χαρίζει ως και το εσώρουχό της σε θαυμαστή που επέδειξε το ανάλογο ενδιαφέρον....» - (Βήμα , 25/1/2009, για τις αγωγές).

Και σ΄ εμένα αρέσουν πολύ τα απρόβλεπτα, αλλά είμαι γκαντέμης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nick avatar
    Nick 31/01/2009 14:50:24

    Λές FactorX όταν σταματήσεις τους αγώνες να ιδρύσεις τεχνική εταιρεία;

    Γουστάρω! FactorX Διεθνής Τεχνική. Ποίο προάστιο των Αθηνών θα χτίσεις με τα υπέροχα σχέδια σου;

  2. Μ avatar
    Μ 31/01/2009 14:57:30

    Αυτή η φώτο Τζίγγερ - Τσίπρα στην Κουμουνδούρου... είναι μια ζωγραφιά. Σκέτο ποίημα... Δε χορταίνω να τους βλέπω μαζί.


    @@#%$%!***!@!(!*&&!!!@@@#(#)$)$_$%#

    Δε μας φτάνουν όλα τα άλλα, έχουμε και τα πέτρινα χρόνια της ΠΑΝΑΘΑΣ.


    Πώς το λεγε ο βέγγος?
    "Πααατσάς. Παααατσάς ψιλοκομμένος"

  3. tony avatar
    tony 31/01/2009 15:04:41

    Συμβολα μιας εποχής που έφυγε.Μιας κουλτούρας που κατάστρεψε τον πλανήτη.Αριστερός αρχηγός με Ferrari
    Τσιπρας-Βαρδινογιάνης,συνάντηση επιπέδου,ευτυχώς ο εικοστός πρώτος θα φέρει λογαριασμό για όλους.

  4. adbusters avatar
    adbusters 31/01/2009 15:21:13

    κόμπλεξ + αποτυχημένο χιουμορ+ "δημοσιογραφία" = βαρεμάρα...

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/01/2009 15:31:53

    "θάψτε τους έντιμους μεσ`στα σπαρτά, κι`αυτούς που φτιάξανε τον Παντελή, σκουλήκι άχρηστο σ`αυτή τη γη..."
    Ρέκβιεμ στον μακαρίτη Πάνο Τζαβέλλα που σημάδεψε εφηβείες!

  6. Μ avatar
    Μ 31/01/2009 15:35:57

    Ποιος 21ος?
    Αιώνας?

    tony ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε?

  7. tony avatar
    tony 31/01/2009 15:42:55

    Ναι ο χρόνος κυλάει αμείλικτα.Και στο πέρασμα του σαρώνει το κακό και το άδικο.Οτι και να κάνουμε το ρολόι πάει πάντα δεξιά και στο τέλος φέρνει πάντα τον λογαριασμό.Όλοι τά ξέρουμε αυτά το θέμα είναι πόσο τά πιστεύουμε.

  8. donaE avatar
    donaE 31/01/2009 16:02:58

    Ναι tony,παμε στην μετα-postmodern εποχη.Ειναι πιο δικιο.

  9. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 31/01/2009 16:12:32

    Μπολεκ και Λολεκ.


    ΠΠ

  10. Μ avatar
    Μ 31/01/2009 16:39:41

    >>Ναι ο χρόνος κυλάει αμείλικτα.Και στο πέρασμα του σαρώνει το κακό και το άδικο.Οτι και να κάνουμε το ρολόι πάει πάντα δεξιά και στο τέλος φέρνει πάντα τον λογαριασμό.>>

    @tony
    Σε μια άλλη διάσταση μπορεί.
    Στο Μπάρντο Τοντόλ σίγουρα.

    Σε αυτή τη γη ποτέ.
    Τουλάχιστον όχι σε συνολικό επίπεδο σε βαθμό να μπορούμε να μιλάμε για "δικαιοσύνη".
    Η κάθαρση ζει μόνο στις τραγωδίες της Αντιγόνης και του Οιδίποδα.

  11. tony avatar
    tony 31/01/2009 17:35:51

    Η ελπίδα και το όνειρο είναι το απαραίτητα όσο και το οξυγόνο.Αμα τα χάσω αυτά δεν θα έχω τίποτα.Σε μια άλλη διάσταση ίσως.Άλλα όσο ζω ελπίζω.

  12. Factorx avatar
    Factorx 31/01/2009 17:58:07

    QAdbusters: εσύ δεν είσαι που έγραφες εδώ http://www.antinews.gr/?p=5070 ότι «ο ΣΥΡΙΖΑ δεν συμμετέχει στο ξεβρακωμένο πολιτικό σύστημα»;

    Χα χα χαααααααα

    Έβαλε παντελόνια φεράρι;

  13. donaE avatar
    donaE 31/01/2009 18:05:56

    "αριστερος αρχηγος και Ferrari'.θυμαμαι στις αρχες του 80 στις συζητησεις στις σχολες,που επικρατουσε στο τελος το 'Θα μπω στην παραγωγη και θα τους γαμησω την μανα'.Αλλοθι για τυπου Συριζα ιδεολογιες,πως ολα κολλανε με αριστερη κολα.Να το φιναλε...

  14. osaperas avatar
    osaperas 31/01/2009 18:09:50

    Το ξανάγραψα γιατι στο προηγουμενο υπήρχαν λάθη

    Την συνάντηση τσίπρα-τζίγκερ την έχουμε πάρει στη πλάκα, επειδή δεν τους έχουμε και τους δύο ικανούς για πολλά πραγματα.
    Άρα αν το δούμε πιο βαθειά είναι ιστορική.

    Ο εκπρόσωπος των καπιταλιστών συναντήθηκε με τον εκπρόσωπο των ούλτρα αριστερών για να συζητήσουν για ..το όπιο του λαού, όπως το ξέρουμε εμείς οι παλιοί. ή για τους πιο νέους σε πιο απλή γλώσσα για τα συμφέροντα μίας ανώνυμης εταιρίας

  15. Giannis avatar
    Giannis 31/01/2009 18:42:34

    Σαχλό χιούμορ

    Ο Ψαριανός μια χαρά άνθρωπος είναι και βέβαια δεν είναι δήθεν. Χρόνια ραδιοφωνικός παραγωγός και πολύ επιτυχημένος στη δουλειά του.
    Δεν είναι μέλος του ΣΥΝ. Ηταν συνεργαζόμενη προσωπικότητα στις εκλογές του '07 με τον ΣΥΡΙΖΑ και εξελέγη λόγω υψηλής αναγνωρισισμότητας.

    Τώρα, όσοι ακόμη ενοχλούνται με τον Αλ. Τσίπρα, ας πάνε στα σκυλομπούζουκα με τα φασισταριά του ΛΑΟΣ, ας ψηφίσουν τους γόνους των δυναστειών, που καταδυναστεύουν 40 χρόνια την Ελλάδα, ας ζητήσουν πρόσληψη στις επιχειρήσεις του ΚΚΕ και επιτέλοςυ ας βρούν κάτι άλλο να βρίζουν.
    Ετσι κι αλλιώς τον ΣΥΡΙΖΑ και τα στελέχη του τα έχει πάρει εργολαβία το σύστημα για βρίσιμο και συκοφαντίες. Δηλαδή, αυτοί που ενοχλούνται από τη δυναμική του!!!

  16. Factorx avatar
    Factorx 31/01/2009 18:46:43

    @Giannis . Για ρώτα τον Τσίπρα να σου πει γιατι αποφεύγει να μιλήσει για το σκάνδαλο της Ζήμενς

  17. kontin avatar
    kontin 31/01/2009 18:48:48

    o Τσιπράκος συναντήθηκε με τον φίλτατο ζίγκερ για να βρουν μια άκρη στο χαβαλέ του Βγενό να φάει την κατασκευαστική του βωβού για πλάκα. Κάτι πρέπει να παρουν και αυτοί εξάλλου και ο σύντροφος τσιπράκος νταραβέρια με τον κλάδο έχει. Ά ρε γλέντια με τον Πατέρα να στηρίζει την Παναθηναϊκή ιδέα στην απ' έξω.

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/01/2009 19:06:56

    Συναντήθηκαν για να εξασφαλιστεί ο τζίγκερ ότι δεν θα του κάψουν την φεράρι οι κουκουλοφόροι.

  19. osaperas avatar
    osaperas 31/01/2009 19:15:49

    πάντως, εάν όλα πάνε καλά και τελικά με τη μεσολάβηση του τσίπρα λυθεί το πρόβλημα της διαμαρτυρίας και προσφυγης των κατοίκων στο ΣΤΕ τότε ο πολυμετοχικός παναθηναϊκός οι βγενοπουλο-πατερα-βαρδινογιαννακόπουλοι οφείλει να κάνει κάτι για το τσίπρα σε ένδιεξη ευγνωμοσύνης.
    Στο εξωτερικό για παράδειγμα σε ανάλογη περίπτωση θα έδιναν το όνομα μίας εξέδρας στον άνθρωπο που συνέβαλε τα μέγιστα για τη κατασκευή του γηπέδου.
    πχ tsipras tribune ή επειδή στο σύριζα το κόμμα είναι πάνω από τα πρόσωπα syriza tribune.

  20. "Κόκκινος Πάνος" και πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος" και πίτσες μπλέ 31/01/2009 19:22:27

    @ kontin 18
    Την ήδη φαγωμένη;
    @ Strange 19
    Χέστηκε η φοράδα στο αλώνι άν του την κάψουν. Χομπίστας είναι το παιδί - άλλοι βάζουν τα λεφτά.

    ΥΓ. Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως, κόκκινος είμαι αλλά όχι γαύρος.

  21. ink avatar
    ink 31/01/2009 23:41:59

    Κυριε φακτορ αφού δεν μας μιλάει ο τσιπρας για την ΖΗΜΕΝΣ μιλήστε εσείς που ξέρετε!!!
    κατα τα άλλα κουβέντα που η συζήτηση έγινε το 2001, ότι ο ΨΑΡΙΑΝΟΣ κάνει πλάκα.
    Και στην εκμπομπή του θεοδωράκη Πρωταγωνιστές μιλησε για ναρκωτικά αλλά δεν έκανες θέμα.Το έκανες τώρα αναδημοσιευοντας από άλλα blog (syriza watch ??? ή greek alert).Tόσο αξιόπιστα είναι???
    Άλήθεια από τότε η αριστερά πλευρά του καθενός ορίζεται απο την αυτοκινητο οδηγεί και που ακριβώς μένει???

  22. Προφήτης avatar
    Προφήτης 01/02/2009 00:20:06

    ινκ
    η αριστερή πλευρά του Ψαριανού καθορίζεται στο ράφτη του.

    Βρες κάναν αξιόλογο άνθρωπο να πιστέψεις και να υποστηρίξεις.

  23. Factorx avatar
    Factorx 01/02/2009 00:34:29

    @ink: εμεις δεν εχουμε κανενα προβλημα με το αυτοκίνητο. Ο Ψαρριανος εχει

  24. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 01/02/2009 02:28:05

    Το Ροκκος,νησι...μου θυμιζει Σφακιανακη...
    Λαθος κανω?

  25. ink avatar
    ink 01/02/2009 02:44:49

    Κυριε φακτορ συγνωμη αλλά γιατί τώρα μια συνεντευξη που έδωσε το 2001 είναι τόσο σημαντική το 2009!!!???
    Επίσης επιμένω(και πάλι συγνώμη!) αφού δεν μιλάει ο ΤΣΙΠΡΑΣ για την ΖΗΜΕΝΣ μιλήστε εσείς(έχω απόλυτη ανάγκη απο αλήθειες σας παρακαλώ!!!)
    Εστω εξηγήστε μου γιατι ο κύριος ΤΣΙΠΡΑΣ δεν μιλάει!!! (σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση σας)
    Και τέλος (πάλι αφελώς αναρωτιέμαι το ομολογώ) αφού εσείς δεν έχετε πρόβλημα γιατί το αναφέτερε??
    Προς κυριο Προφήτη δεν έχω ανάγκη να να πιστέψω και υποστηρίξω άνθρωπο απλά αλήθειες γυρεύω ...απλά αλήθειες!!!

  26. Γειά σου Ελλάδα με τα ωραία σου!... avatar
    Γειά σου Ελλάδα με τα ωραία σου!... 01/02/2009 10:46:05

    Τι μανία και αυτοί οι πλούσιοι με τα rally, βλέπε Βωβούς, Τζίγκερ κλπ.

    Πάνε κάνουν μαθήματα αγωνιστικής οδήγησης, νοικιάζουν ολόκληρες αγωνιστικές ομάδες με τα καλύτερα αγωνιστικά που μπορεί να αγοράσει κάποιος ιδιώτης, ξοδεύοντας ατρονομικά ποσά.

    Όπως είναι φυσικό διαλύουν κάθε άλλο ντόπιο πλήρωμα με "Ελληνικα" μπάτζετ αλλά όταν πάνε να κοντράρουν σοβαρούς ξένους, τον πούλο. Τότε βέβαια τους φταίει το αμάξι, οι μηχανικοί και γενικά η καταραμένη κοινωνία και τα παρατάνε δήθεν "κουρασμένοι, βαριεστημένοι" κ.ο.κ...

  27. KaryID avatar
    KaryID 01/02/2009 11:04:34

    Η γυναίκα του Nigel Mansell κάποτε δέχθηκε να πουλήσουν όλη τους την περιουσία, και να παρατήσουν τα πάντα για να γίνει ο Nigel αυτό που έγινε. Εμπιστεύθηκε τη διαίσθησή της και δεν διαψεύσθηκε.
    Οδηγοί με τις αξίες του Nigel Mansell βέβαια δεν βγαίνουν κάθε μέρα.
    Αυτή είναι μια ευτυχής περίπτωση.

    Αντίθετα, ο Κόλιν Μακ Ρέι σκοτώθηκε μαζί με το μικρό του γυιο όταν έπεσε το ελικόπτερο που επέβαιναν για μια βόλτα και κάποιος έπρεπε να πάει το νέο στη γυναίκα και στο άλλο παιδί του.

    Και το μεγάλο ταλέντο, ο Ρίτσαρντ Μπερνς που κτυπήθηκε από αστροκύττωμα στο άνθος της ηλικίας του και της οδηγικής ζωής του.

  28. "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ avatar
    "Κόκκινος Πάνος", πίτσες μπλέ 01/02/2009 12:02:42

    Και για να μη ξεχνάμε τα επιχειρηματικά-χρηματιστηριακά:
    Μήπως ο νέος Sir Thomas (του σχετικά κοντινού μέλλοντος) θα ονομάζεται Βωβός;

  29. Μ avatar
    Μ 01/02/2009 15:11:41

    >>Η ελπίδα και το όνειρο είναι το απαραίτητα όσο και το οξυγόνο.Αμα τα χάσω αυτά δεν θα έχω τίποτα.Σε μια άλλη διάσταση ίσως.Άλλα όσο ζω ελπίζω.>>

    @tony
    Έχεις δίκιο.
    Σου εύχομαι όχι μόνο να μην τα χάσεις ποτέ αλλά να τα διατηρείς όσο πιο ζωντανά γίνεται.

  30. Helmut avatar
    Helmut 02/02/2009 12:31:26

    Αφήστε την Άντα ήσυχη! Αλήτες!