#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/05/2009 11:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πατριδογνωσία (για τα τσαντίρια)

Την πιο σφοδρή επίθεση από καταβολής Τσαντιριού στον Γ. Παπανδρέου εξαπέλυσε χθες ο Λαζόπουλος.

Λέτε να έχει στρατευθεί μαζί με τον Πρετεντέρη και άλλους ιθαγενείς βαρβάρους στον αγώνα κατά του σοσιαλισμού;

Ώρα είναι ν΄ αρχίσει να μας λέει και ο Γιώργος «εξω οι γύφτοι από την εξουσία»

Την προηγούμενη φορά το είχε πει ο Σαββόπουλος το 1989 για το κόμμα του μπαμπά του.

Για να εξευμενίσει τον Γιώργο που τα έχει πάρει χοντρά, ο Λάκης ετοιμάζει τώρα εκπομπή για την Λιάνη (πρώτη φωτογραφία)

_____________________________________________________________________________________________
Σκέφτεται επίσης να ασχοληθεί και με την Αλέκα επειδή όπως όλοι γνωρίζεται οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ σπεύδουν μαζικά να ψηφίσουν ΚΚΕ (η δεύτερη φωτογραφία είναι από τις δοκιμές)

Πουλάω τον διαγωνισμό playmate, μονταρισμένο, χωρίς διαφημίσεις και χωρίς την Μελέτη. Όλα τα λεφτά.

Όσοι πάλι το θέλετε μαζί με τη Μελέτη σας το δίνω, αλλά για τα βίτσια του καθενός δεν ευθύνομαι εγώ.

Τα καλλιστεία με την μορφή τους προσβάλλουν τις γυναίκες, διαμαρτύρονται οι φεμινίστριες.

Θα τα προτιμούσαν με τσαντόρ και μαντήλες.


_____________________________________________________________________________________________
Την Έφη Κυριάκου (που βλέπουμε στην τρίτη φωτογραφία) γιατί δεν την προτείνει το Star να κατέβει με τη ΝΔ; Θα ανέβει αμέσως η συσπείρωση

Γιατί δεν κάνουν μια δημοσκόπηση που να ρωτάνε «τριήμερα ή εκλογές»; Να αρχίσουν να αυτοκτονούν ομαδικά οι κάλπες.

Βλέπω τον Αντώναρο να μοιράζει δωρεάν λουκουμάδες στη παραλία σε όποιον πάει να ψηφίσει.

Γυρνάνε, λέει, την πλάτη στην κάλπη οι 30αρηδες. Για να τους βάλει αντηλιακό;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. οδηγός ΗΣΑΠ avatar
    οδηγός ΗΣΑΠ 27/05/2009 11:13:53

    χαχαχα, φάκτορα, το τελευταίο με το αντηλιακό πολύ καλό!

  2. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 27/05/2009 11:28:25

    αυτην την εφη κυριακου πολυ πρησμενη την βρισκω. τι επαθε;

  3. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 27/05/2009 11:29:00

    κοριτσι για σπιτι και οικογενεια και αυτη ε;

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2009 11:30:12

    θεωρώ την όλη συμπεριφορά του Λαζόπουλου, τα τελευταία 4-5 χρόνια γκεμπελική. Ή πληρώνεται για να το κάνει, ή πληρώνεται για να το κάνει.

    Ο Λαζόπουλος είναι ένας από τους λόγους που έχει ανέβει στην εκτίμησή μου ο ΓΑΠ.

    Ο Λαζόπουλος και η ψυχαγωγία του είναι ένδειξη του αδερφάτου που πληρώνεται για να μας μεθοδεύει. Και μην με παρεξηγείτε, δεν με ενδιαφέρουν τα προσωπικά γούστα του κάθε Λαζόπουλου. Το "αδερφή" το λέω μεταφορικά, όπως "από φούστη γάϊδαρο τι να περιμένεις?"

  5. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 27/05/2009 12:16:33

    Του τασουρε ο Γεωργιαδης το μεσημερι σε καποια τηλεοραση.
    Η σατιρα,δεν εχει γυαλια χρωματιστα,αλλοιως ειναι προπαγανδα.

  6. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 27/05/2009 12:25:58

    @archaeopteryx

    Δυστυχώς, αυτά που λέει ο Λαζόπουλος για τον Παπανδρέου είναι η κυρίαρχη τάση στα ΜΜΕ και ακόμα πιο δυστυχώς το Ίντερνετ από τότε που έγινε πρόεδρος: το "Γιωργάκης" είναι το λιγότερο που ακούς

  7. donaE avatar
    donaE 27/05/2009 12:26:21

    Φθασαμε στο σημειο να ειναι σε θεση ο Λαζοπουλος να εξαπολυει σφοδρη επιθεση σε πολιτικο προσωπο.Κανονιζουν γκρουπ με λεωφορεια απο επαρχια να τον δουνε και μετα μας φταιει η τηλεοραση.Δεν παει πιο κατω.

  8. daris avatar
    daris 27/05/2009 12:30:17

    Ειναι ΓΕΛΟΙΟΣ ο Λαζοπουλος αλλα περισσοτερο ΓΕΛΟΙΟΙ οσοι τον κατεταξαν στους 100 μεγαλους Ελληνες!!!
    Τι να πει κανεις και τι να αφησει!!!

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/05/2009 12:31:07

    Τα κίνητρα της σάτιράς του δεν είναι και κρυστάλλινα, ούτε ιχνηλατήσιμα, κανένας καλλιτέχνης ή πολιτικός δεν τολμά να εκφράσει αντιρρήσεις είτε για το περιεχόμενό της είτε για τον τρόπο που την εκφράζει, σε όλους αρέσει ..., όλοι τον λατρεύουν ... όταν ερωτούνται, πιστεύω ότι τον φοβούνται και πολύ μάλιστα.
    Αυτό είναι μια μορφή δικτατορίας.
    Οι μικροί Μήτσοι ήταν μια φωτεινή στιγμη, όμως πλέον δεν τον βλέπω ποτέ, και αν τον δω για κανένα πεντάλεπτο είναι για να του δώσω άλλη μια ευκαιρία, μήπως έχω λαθέψει στη γνώμη που έχω σχηματίσει.
    Λυπάμαι.

  10. tiramola avatar
    tiramola 27/05/2009 12:39:05

    Εδώ έβαλε ένα βίντεο με μία τρελλή να φωνάζει στους μετανάστες ότι εδώ είναι Ελλάδα ρε.... και μας τσουβάλιασε όλους ότι είμαστε ρατσιστές εκτός από αυτόν τον ευαίσθητο...

  11. Helmut avatar
    Helmut 27/05/2009 12:47:18

    Ο Λαζόπουλος είναι για το σάτιρα ό,τι είναι και ο Κούγιας για την δικηγορία.

    Ο γελωτοποιός του Κοντομηνά και της Γιάννας, ο λαθρεπιβάτης κοτέρων ανοιχτά της Μυκόνου, θα μας δώσει μαθήματα πολιτικού ήθους;

    Ο ίδιος Λάκης που έβριζε λυσσαλέα την AGB μέχρι που άρχισε να του μετράει κάτι αστρονομικά 60άρια κια 70άρια τηλεθέασης, και από τότε έχει να την πιάσει στο στόμα του;

    Αμ δε...

  12. Παλιός Οννεδίτης avatar
    Παλιός Οννεδίτης 27/05/2009 12:49:11

    Χάσιμο χρόνου είναι η ενασχόληση στα σοβαρά με τον Λαζόπουλο. Η σάτιρα βασίζεται στην υπερβολή και στην χυδαιότητα εξ ορισμού. Η δοσολογία αυτών των συστατικών είναι δύσκολο θέμα και εξαιρετικά υποκειμενικό. Ο συγκεκριμένος ενίοτε μπορεί και βγάζει γέλιο, ενίοτε όχι συστηματικά όμως προωθεί έναν αριστερίστικο λαϊκισμό ακολουθώντας πάντα την γραμμή του μέσου που εργάζεται ή πρόκειται να εργαστεί. Κάτι σαν Χατζηνικολάου της σάτιρας και ο νοών νοείτω. Αυτά περί των σεξουαλικών του προτιμήσεων τα βρίσκω μάλλον αδιάφορα, αν όχι παραπλανητικά. Σημασία έχει το συνολικό μήνυμα που προβάλει και προπαγανδίζει στον κόσμο.
    Απορώ πάντως που είδατε σφοδρή επίθεση στον ΓΑΠ. Με αυτά που κάνει και λέει ο ΓΑΠ όλο το τελευταίο διάστημα, ούτε τον ακούμπησε ουσιαστικά. Αφήστε που τον ανακήρυξε και εν αναμονή πρωθυπουργό. Σαν πολύ να βιάζονται κάποιοι, λες και έχουμε βουλευτικές εκλογές…

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2009 13:05:06

    δεν αναφέρομαι σε πρόσφατη σάτιρα... αναφέρομαι σε σάτιρα πριν 3 και 4 χρόνια. Στην αρχή, σαν βλάκας γελούσα, μετά είπα "για κάτσε, κάνει σάτιρα στην ...αντιπολίτευση" και όχι σάτιρα, συτηματική επίθεση. Να μην πω ότι τα περισσότερα στερεότυπα για τον ΓΑΠ τα καλλιέργησε ο Λαζόπουλος. Και να με συγχωρήσετε, άλλο σάτιρα, άλλο επιθεση κατά Κούγια και άλλο η συμπεριφορά Λαζόπουλου κατά ΓΑΠ. Μπορεί να μην τον ψηφίσετε τον ΓΑΠ, αλλά Κούγιας δεν είναι. Άρα διατεταγμένη υπηρεσία: Ξεφτιλήστε τον ΓΑΠ εν τω γεννέσθαι. Ή αλληλοστήριξη του αδερφάτου, λέω εγώ ο αφελής?

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/05/2009 13:05:34

    # Αρχίδαμος Says:
    May 27th, 2009 at 1:28 pm

    αυτην την εφη κυριακου πολυ πρησμενη την βρισκω. τι επαθε;

    Χα χα χα πάρα πολύ καλόοοο!!!!!!
    είναι και μελανιασμένη άραγε;

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2009 13:26:53

    "H αλλάζουμε ή βουλιάζουμε" = ΓΑΠΠ live ράπερ


    ΠΠ

  16. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2009 13:32:57

    Πειράζει που την Κα Εφη Κυριάκου τη βλέπω σαν κάπλη?

    Παντως ειναι απο τις ομορφότερες Ελληνίδες και πολυ γλυκεια κοπέλα ( χτες βραδυ Θεμος ).

    ΠΠ

  17. Ανωνυμη avatar
    Ανωνυμη 27/05/2009 14:06:08

    Μου αρεσαν οι τριημερες διακοπες για ν' αυτοκτονουν οι καλπες....
    Ο,τι ωραιο περιμενα απο τον καλλιτεχνη με μια μονοκονδυλια

  18. Ανωνυμη avatar
    Ανωνυμη 27/05/2009 14:08:18

    19, η Ανωνυμη ειμαι η Αουρορα,
    αλλα με το Φαιρφοξ οι πυρινες δαδες του καθιστουν την προσβαση μου προβληματικη μεχρι και αδυνατη

  19. aloi avatar
    aloi 27/05/2009 14:12:34

    λακη βαλε πλατη να σωθει ο συριζας..βεβαια και το γιωργο δεν ειναι και κανας καλυτερος του λακις..

  20. wert01gf avatar
    wert01gf 27/05/2009 14:42:06

    Και γιατί θα έπρεπε να τον υποστηρίξει;
    Βρείτε μου έναν και μοναδικό λόγο.
    Όσο και αν προσπάθησα δεν κατάφερα μόνος μου.

  21. bill avatar
    bill 27/05/2009 15:48:09

    Ο Λαζόπουλος, όπως και ο Πρετεντέρης πληρώνονται απο τα μυστικά κονδύλια του ΠΑΣΟΚ για να κάνουν τη δουλειά. Έχουν συμπεράνει, βάσει μετρήσεων πως,
    όταν σε βρίζουν λεχρίτες, τσιμπάς 2-3 μονάδες απο τον καθένα στις μετρήσεις.

  22. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 27/05/2009 16:47:30

    Οχι υποστηριξη,σιγουρα.Σατιρα,που σημαινει σε ολους,και ιδιως στην κυβερνηση.

  23. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/05/2009 16:50:26

    Φάκτορα βγάλε αυτήν την φωτό της Έφης Κυριακού επιτέλους ... δεν μπορώ να συγκεντρωθώ σε τίποτα!

  24. Λεχρίτης avatar
    Λεχρίτης 27/05/2009 17:17:41

    Η ματιά του Λακάκη είναι αριστεροθολοκουλτουριάρικη όσο γιατί χτυπάει το ΠΑΣΟΚ αν και κατα την γνώμη μου δικαίως είναι γιατί ένα ΠΑΣΟΚ αποδυναμωμένο σημαίνει ισχυρότερο ΤΣΥΡΙΖΑ και Καφετζό-πουλος.

  25. Λεχρίτης avatar
    Λεχρίτης 27/05/2009 17:32:40

    Λακης ο αριστερούλης

  26. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2009 18:24:54

    ο Λάκης είναι όσο αριστερούλης όσο εγώ είμαι πρασινοανάπτυκτος σοσιαλκρατικοπατερούλης.

  27. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 27/05/2009 19:11:09

    ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΖΟΠΟΥΛΟ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΜΟΥΛΑΔΕΣ ΣΤΟ ΣΙΝΑΦΙ ΤΟΥ

  28. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 28/05/2009 10:56:24

    @27 αυτο που θελω να κανω και εγω στην εικονιζομενη πρησμενη κυρια. τρεις φορες μαλιστα.

  29. Αλέξανδρος avatar
    Αλέξανδρος 10/06/2009 13:04:57

    Η Λαζοπουλοπροπαγάνδα Καλά Κρατεί

    Ο Λαζόπουλος έλαβε το δικό του ξεχωριστό μήνυμα από την κάλπη. Φυσικά δεν θέλησε να το κρατήσει για τον εαυτό του, αλλά αποφάσισε να το μοιραστεί μαζί μας στην χθεσινή του εκπομπή. Το μήνυμα αυτό ήταν ότι το ΛΑΟΣ του Καρατζαφέρη πήρε καλά ποσοστά επειδή είχε μεγαλύτερη προβολή από κάθε άλλο κόμμα. Μάλιστα ο «Μεγάλος αυτός Έλληνας» ισχυρίστηκε πως όποιο κόμμα είχε τόση προβολή όσο το ΛΑΟΣ θα είχε τα ίδια ποσοστά.

    Καταρχάς οφείλω να αναρωτηθώ: Κατοικούμε στον ίδιο πλανήτη; Ποιος, έχοντας σώας τας φρένας, μπορεί να ισχυριστεί ότι το κόμμα με την μεγαλύτερη προβολή από την τηλεόραση ήταν το ΛΑΟΣ; Είχε λιγότερη προβολή ο ΣΥΡΙΖΑ μήπως; Ξεχνάμε πόσο συχνά ήταν θέμα συζήτησης ο ΣΥΡΙΖΑ στα ΜΜΕ πριν λίγο καιρό; Ή μήπως είχαν λιγότερη διαφήμιση ο ΣΥΡΙΖΑ και οι ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ με τις δημοσκοπήσεις που έβγαιναν κάθε τρεις και λίγο και τους έδειχναν να έχουν αστρονομικά ποσοστά (πολύ μεγαλύτερα από αυτά που εν τέλει πήραν); Ή μήπως υπάρχει κανένας αρκετά παρανοϊκός που να ισχυριστεί ότι το ΛΑΟΣ και τα στελέχη του είχαν περισσότερο τηλεοπτικό χρόνο από τα δύο μεγάλα κόμματα; Για το όνομα του Θεού, ειδικά το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ είχαν αφίσες έξω από τα περισσότερα εκλογικά κέντρα...

    Το άλλο, εξ ίσου ξεκαρδιστικό, ήταν ότι το σύστημα – πάντα κατά τον Λαζόπουλο – αποφάσισε να ανέβει σε ποσοστά ο Καρατζαφέρης. Ποιος είναι τόσο κουτός ώστε να πιστέψει μία τέτοια ανοησία; Δηλαδή μετά από τόσα χρόνια που τα ΜΜΕ ανεβοκατεβάζανε τον Καρατζαφέρη και το κόμμα του ακροαριστερό, ξαφνικά, χωρίς λόγο, αποφασίσανε να γίνει τέταρτο κόμμα; Τι άλλαξε δηλαδή μέσα σε λίγες ώρες; Πραγματικά πρέπει να είναι κανείς τελείως ανεγκέφαλος για να πεισθεί από ένα τέτοιο επιχείρημα. Τι ποσοστά έδιναν οι δημοσκοπήσεις του συστήματος «κύριε» Λαζόπουλε για τον ΛΑΟΣ και τι ποσοστά έδιναν στον ΣΥΡΙΖΑ μέχρι πρόσφατα και στους ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ μέχρι και την ημέρα των Ευρωεκλογών; Αλλά τι να περιμένεις από έναν άνθρωπο ο οποίος προσπαθεί πάσει θυσία να επινοήσει μία οποιαδήποτε κατηγορία για ένα κόμμα που μισεί λόγω διαφοράς ιδεολογίας; Αυτό ασφαλώς είναι το μεγαλείο της ψυχής του «Μεγάλου αυτού Έλληνα».

    Ο «κύριος» Λαζόπουλος ερμηνεύει τα πράγματα κατά το δοκούν και αυτό θα το πληρώσει πολύ ακριβά. Θα το πληρώσει διότι θα πάθει αυτό που παθαίνουν και τα ελληνικά κόμματα που δεν λαμβάνουν το πραγματικό μήνυμα και μένουν αμετανόητα, βλέπουν τα ποσοστά τους να πέφτουν. Τα προβλήματα του κόσμου συνεχώς αυξάνονται και συνεπώς ο κόσμος θα αντιδράει όλο και πιο έντονα. Ο λόγος που ανεβαίνει ο Καρατζαφέρης είναι ο ίδιος λόγος που θα πέφτει σιγά σιγά και ο Λαζόπουλος και ο λόγος αυτός είναι ότι ο Καρατζαφέρης είναι ο μόνος που θίγει θέματα τα οποία απασχολούν έντονα τον πολύ κόσμο. Ο Λαζόπουλος έχει τυφλωθεί τόσο από το μίσος του προς τον ΛΑΟΣ που του είναι αδύνατον να αντιληφθεί αυτήν την τόσο απλή αλήθεια.