07/07/2009 11:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πατριδογνωσία: Μόνο η Μούσχουρη και ο Χριστοφοράκος έβγαλαν CD στο εξωτερικό !



Τελικά, οι μόνοι Έλληνες που κυκλοφόρησαν CD στο εξωτερικό είναι η Νάνα Μούσχουρη και ο Χριστοφοράκος

 Εκπληκτικός ο Γιώργος. Να συμφωνήσουν λέει για τον Παπούλια ως Πρόεδρο της Δημοκρατίας, αλλά αφού πριν γίνουν πρόωρες εκλογές. Άλλο πιο έξυπνο παιδί έχει η μάνα του;

 Κάλπες να στηθούν, ή ν’ αναλάβει απλώς την κυβέρνηση για να γλιτώσουμε και τα έξοδα

 Αυτές τις προτάσεις τις σκέφτεται μόνος του ή τον βάζει να τις κάνει εκείνος ο Βενιζέλος για να τον εκθέτει;

 Γι αυτό ο Ρέππας τα έχωσε την Κυριακή στον Μπένι από την Real News;;



 Πάνω από όλα, λέει ο Γιώργος, η αυτονομία της πολιτικής χρειάζεται μία κυβέρνηση που αισθάνεται ότι δεν χρωστά σε κανέναν.

 Να υποθέσω δηλαδή ότι τα 550 εκατομμύρια μείον το ένα του Τσουκάτου που εισέπραξε το κόμμα το 1999, εξοφλήθησαν και δεν χρωστάνε πλέον σε κανέναν; 

 Πως σας φάνηκε η κίνηση Καραμανλή να επισκεφθεί το ΙΚΑ; Πρέπει να είναι πολύ απελπισμένος

 Υπό φυσιολογικές συνθήκες ούτε από το απέναντι πεζοδρόμιο δεν θα πέρναγε. Όχι να πάει, να κάτσει και να ‘χει και δίπλα την Πετραλιά

 Καταγγέλλω το ροζ μαλλί της γριάς που πουλάνε στα πιτσιρίκια. Πόσες, δηλαδή γριές με ροζ μαλλί ξέρουν και του δίνουν τέτοιο χρώμα;

 Όταν λένε ότι στο spa επέρχεται χαλάρωση, για τίνος χαλάρωση εννοούν; Της τσέπης σου ή του τραπεζικού σου λογαριασμού;



 Τελικά τον πέτυχε το στόχο ο Αβραμόπουλος. Έβγαλε τη μισή Ελλάδα στο πεζοδρόμιο.

 Μη μας μείνει όμως καμιά συνήθεια γιατί υπάρχει και χαρακτηριστική έλλειψη ρευστού.

 Εάν πάντως θέλουν να πετύχουν τα μέτρα κατά του καπνίσματος μία είναι η λύση. Από τα 500 ευρώ πρόστιμο να δίνουν τα 100 στο ρουφιάνο.

 Το καλύτερο ανέκδοτο που άκουσα τελευταία: Οι ΝΟΔΕ της ΝΔ είναι έτοιμες δια παν ενδεχόμενο

 Εντάξει μπορεί να μην γελάνε μ' αυτό οι Νεοδημοκράτες, αλλά ούτε οι ξανθιές γελάνε με όσα λένε γι' αυτές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. PRIME avatar
    PRIME 07/07/2009 13:04:32

    ΤΕΛΙΚΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ". ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΒΟΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΡΕΜ.....ΚΡΕΜ....ΑΠΟ ΤΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΜΕ ΚΟΒΕΙΣ

  2. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 07/07/2009 13:08:38

    Θα μου επιτρεψτε να πω μερικα πραγματα για το οργανωμενο εγκλημα στις φυλακες, παρ' ολο που δεν γινεται σχετικη αναφορα στη σημερινη Πατριδογνωσια.
    Διαβασα, λοιπον, σημερα στο "ΒΗΜΑ" οτι στη διαρκεια της προσπαθειας για τον εντοπισμο των απαγωγεων του Παναγοπουλου, τεθηκαν εκτος ερευνων συγκεκριμενοι αστυνομικοι, που ειχαν εμμισθη σχεση με τη συμμορια των φυλακων και υπηρετουσαν σε νευραλγικες αστυνομικες υπηρεσιες κι' αυτο για να μην διαρρευσουν κρισιμες ενεργειες και πληροφοριες και χαθει το παιχνιδι. Μαλιστα, προστιθεται, οτι το θεμα ειχε τεθει και στον κ. Μαρκογιαννακη, που εδωσε το πρασινο φως για τον χειρισμο της υποθεσης του Αιγυπτιου "επιχειρηματια" νυκτερινων κεντρων ο οποιος εδωσε κρισιμες πληροφοριες. Ειναι αυτονοητο οτι εγω, ενας απλος πολιτης δεν μπορω να αμφισβητησω τις πληροφοριες της εφημεριδας, αρα εκ προοιμιου τις θεωρω ακριβεις. Μπορω ομως να ρωτησω ευθεως τον κ. Μαρκογιαννακη και τον Αρχηγο της Αστυνομιας γιατι δεν οδηγηθηκαν στον εισαγγελεα και οι συγκεκριμενοι αστυνομικοι, εμμισθοι συνεργατες της εγκληματικης συμμοριας των φυλακων. Γιατι; Και επιπλεον, που βρισκονται σημερα οι συγκεκριμενοι αστυνομικοι που εχουν παραβει τον ορκο τους; Μηπως εξακολουθουμε να τους πληρωνουμε κι' ολας; Ζητουνται αμεσες και ξεκαθαρες απαντησεις, οχι μισολογα και συναδελφικες καλυψεις, γιατι τοτε και ο Αρχηγος και ολοι οι ανωτατοι και ανωτεροι αξιωματικοι της ΕΛ.ΑΣ θα εισθε συνενοχοι.
    Ενα δευτερο σημαντικο στοιχειο που βγαινει στον αερα ειναι οτι στις ελληνικες φυλακες τα κινητα τηλεφωνα παιρνουν και δινουν. Καλα, οι αρμοδιοι των φυλακων δεν μπορουν να εντοπισουν ουτε πως μπαινουν μεσα, ουτε που τα κρυβουν οι φυλακισμενοι οταν γινονται σχετικες ερευνες. ' Η, δεν γινονται;
    Λυσεις; Ασφαλως υπαρχουν. Λογου χαρη, στο μυαλο μου ερχεται μια ειδικη στολη με την οποια να κυκλοφορουν και μεσα στις φυλακες αλλα και οταν οδηγουνται στα δικαστηρια και κατα τη διαρκεια των δικων, χωρις, φυσικα, να κρυβουν το προσωπο τους στις καμερες και στις φωτογραφικες μηχανες. Ακομη μια ουσιαστικη λυση ειναι ολα αυτα τα καλα παιδια που καταδικαζονται σε ποινες πολυχρονης 'η ισοβιας καθειρξης να κρατουνται σε ειδικες φυλακες - φρουρια, χωρις ευεργετηματα για προσωρινες αδειες και για μειωσεις των ποινων. Κι' οταν λεμε ισοβια, να εννοουμε ισοβια, δηλαδη, το βιολογικο τους τελος να επερχεται στις φυλακες. Για να δουμε τοτε ποσο παλικαρια ειναι διαφοροι τυποι που το παιζουν "σκληροι" εκ του ασφαλους.

  3. maquis avatar
    maquis 07/07/2009 13:57:46

    Αμα έβαινε και νόημα, καλά θα ηταν....

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/07/2009 15:03:03

    άσχετο: γίναμε τσακωτοί σε απάτη εξετάσεων για το Ι.Β. Παλιά, το λεξικό Λαρούς, στην λέξη Grec έλεγε "voleur au jeux". Λέω ννα ζητήσουμε επανένωση με την Τουρκία.

    • theo1611 avatar
      theo1611 @ archaeopteryx 07/07/2009 15:08:00

      Καταπληκτικό!!! "Γίναμε τσακωτοί σε απάτη εξετάσεων...."

      Φίλε αρχαιοπτέρυγα, κάντο λιανά το σκηνικό και μετάφραση για τους μη γαλλομαθείς

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/07/2009 15:13:15

    κλέφτης

  6. Lavazza avatar
    Lavazza 07/07/2009 15:13:35

    Ρε παιδιά, νά ρωτήσω:

    Τί εννοεί ο George όταν λέει οτι στηρίζει τον Παπούλια αλλά μόνο εάν νωρίτερα γίνουν εκλογές;;;

    Δηλαδή εάν δεν γίνουν εκλογές δεν θα τον στηρίξει;;;

    Θα καταψηφίσει τον Παπούλια και θα προτείνει δικό του υποψήφιο;;;

    Και εάν πέσει η κυβέρνηση λόγω της καταψήφισης Παπούλια από το ΠΑΣΟΚ, γίνουν εκλογές, τις κερδίσει ο Γιώργος, μετά θα προτείνει τον Παπούλια τον οποίον προηγουμένως καταψήφισε προτελινοντας δικόν του;;;

    Κι ο δικός του τί θα απογίνει μετά με αυτή τη ρετσινιά του "εξυπηρετητή";;;

  7. theo1611 avatar
    theo1611 07/07/2009 15:24:45

    Γι' αυτό εγώ λέω επειγόντως ερμηνευτικό νόμο του Συντάγματος για τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας κι ας με πρόγκηξε ο FactorX!!!!

    Είναι δυνατόν να τολμούν να λένε τέτοιες μακακίες, ένθεν κακείθεν, χωρίς συνέπειες?

    ΥΓ:
    1.Τι εννοεί ο παίκτης, απαιτώντας αυξημένες πλειοψηφίες για την εκλογή ΠτΔ? Τι εννοεί ο παίκτης όταν η Εκτελεστική Εξουσία ασκείται από τον ΠτΔ και την Κυβέρνηση, τι εννοεί όταν η Νομοθετική εξουσία ακείται από τον ΠτΔ και τη Βουλή?
    2. Να βγούνε και οι έγκριτοι Παυλόπουλος και Βενιζέλος να τοποθετηθούν. Και να φάνε την ετυμηγορία του πόπολου στη μούρη!!!

  8. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2009 15:54:03

    Archaeopteryx- μην μας λες τέτοια διότι τα «πατριωτάκια» μας θα πάθουν πλακά και θα μας πλακώσουν σε εκθέσεις και αναλύσεις σελίδων εδώ μέσα θα πάμε όλοι μας ...σε υποχρεωτικές διακοπές και ο factorx θα τραβά μόνος το κουπί ...

  9. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2009 16:02:21

    Για μια ακόμη φορά μπορείτε όλοι να αντιληφθείτε το μυαλό-ξουράφι του GAP. To παιντί είναι διάνοια.

  10. Hase avatar
    Hase 07/07/2009 16:13:57

    Και ο ΓΑΠ εβγαλε σιντι και λεει "θελω εκλογες τωρα", δεν τον ακουω να λεει κατι διαφορετικο. Το μονο που δεν λεει ειναι πως θα βγει η Ελλαδα απο το τελμα που την εχουν φερει ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

  11. tiramola avatar
    tiramola 07/07/2009 16:24:01

    Στα πλαίσια της επανίδρυσης του κράτους λοιπόν Ορέστιε να σε πληροφορήσω και σένα και τους συνομιλητές που ίσως να μην το γνωρίζουν , ότι 4-5 συρμοί του προαστιακού είναι χαλασμένοι και ουδείς γνωρίζει πότε θα έχουμε πάλι δρομολόγια....
    Κάτσε λοιπόν εσύ και μερικοί δραγάτες ακόμα να βρίζετε τον ΓΑΠ...
    Έτσι και αλλιώς , ένα θέατρο είναι όλα...

  12. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2009 16:27:45

    Καταγγελία και εξεταστική στη βουλή τιραμόλα. Τι περιμένει το GAP? Εξεταστική γιατί αυτό είναι σκανδαλάρα μπροστά στο σκανδαλάκι της SIEMENS. Οι σκανδαλοποιοί να αμνηστευτούν πάραυτα.

  13. tiramola avatar
    tiramola 07/07/2009 16:31:40

    Τα έχεις λύσει φαίνεται τα προβληματά σου ρε μπαγάσα Ορέστιε...
    Καραμανλής και ξερό ψωμί και δεν πάνε να διαλυθούν τα πάντα...
    Μπράβο σου...

  14. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2009 16:34:03

    Αναρωτιέμαι Τιραμόλα που ήταν το ΠΑΣΟΚ όταν γινόταν ο διαγωνισμός για τα χαλασμένα τρένα. Ήταν στην κυβέρνηση άραγε?

  15. tiramola avatar
    tiramola 07/07/2009 16:36:31

    Δεν αποκλείεται και η μικρασιατική καταστροφή να είναι δάκτυλος ΠΑΣΟΚ

  16. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2009 16:38:24

    Το ίδιο μπορώ να πω και για σένα φίλε τιραμόλα. Έχοντας λύσει τα προβλήματά σου, το GAP έχει φτάσει μέχρι το κόκαλο σου.

  17. Orestios avatar
    Orestios 07/07/2009 16:42:55

    Ε, είπαμε να έχεις φαντασία, αλλά αυτό είναι BACK TO THE FUTURE σενάριο. Όχι τιραμόλα, μην απομακρύνεσαι από το θέμα που είναι οι ευθύνες ΠΑΣΟΚ σε μια σειρά γεγονότων που εκτρέφουν σκανδαλοποιούς και ατροφούν την μνήμη.

  18. serafino avatar
    serafino 07/07/2009 17:04:20

    Πασόκ:
    Ένας ασυνάρτητος αχταρμάς από απόψεις, ιδέες, συμφέροντα και γνώμες που έχει την ψευδαίσθηση ότι είναι κόμμα εξουσίας.
    Τρελλαίνομαι για ηγέτη Γιωργάκη.
    ΑΥΤΟΣ ο σοσιαλισμός μάλιστα!
    Αξίζει.

  19. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 07/07/2009 17:53:16

    με cd και dvd πορεύεται η χώρα...
    Μήπως να ανοίξουμε κανένα δισκάδικο μήπως πέσει και το έλλειμμα ;
    Αν και η ΝΔ ειδικεύεται στα μηνύματα 9τα διαβάζει, τα αναλύει, τα μεταφέρει) και το ΠΑΣΟΚ στις ...μεταφορές(κ Τσουκάτος, κ Πάγκαλος κλπ)
    Με ...μεταφορές κυριολεκτικά ασχολούνται, αν πιάσουν επαφή με πραγματικότητα τα ξαναλέμε....

    ΥΓ

    -στους κακοπροαίρετους είδατε τελικά που η δικαιοσύνη είναι όντως ...τυφλή; το απέδειξαν οι λόγοι αποφυλάκισης του κ Καλούση
    -αντί να συμφωνήσουν για Πρόεδρο, δεν συμφωνούν για πρωθυπουργό και αρχηγό αντιπολίτευσης; όχι τίποτα άλλο, αλλά το θέατρο κρατά 3 γενιές τώρα και αν ξανά πάω για μπάνιο θα με μαλώσει ο ... κ Πάγκαλος

  20. ataktos avatar
    ataktos 07/07/2009 19:40:45

    O Ιθαγενής- και τι θα απογίνουν οι αιώνιοι φοιτητές από Αφρική που μονοπώλησαν την μαύρη αγορά τον СD με προστάτη το μπάρμπα Τζιν …

  21. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 07/07/2009 20:24:17

    Εμεις εκει, το βιολι μας. Τι εκανε και τι δεν εκανε ο ανηψιος του μεγαλου μπαρμπα, τι εκανε και τι θα κανει ο γιος του Daddy, αν περδονται στον Συριζα και στο κουκουε, τι χρωμα θα εχει η νεα φορεσια' του Καρατζαφερ και ποιον θα στηριξει στην καινουργια Βουλη ο καινουργιος, ο νεος Ευρωβουλευτης μας Τρεμοπουλος, που ακομα δεν τον ειδαμε τον μετραμε σαν να ειναι και μελος του εθνικου κοινοβουλιου.
    Κι' ολα αυτα τη στιγμη που εχουμε μπροστα μας ενα σωρο προβληματα που μας τσουρουφλιζουν, με προσφατο το αποτροπαιο συνδικατο του εγκληματος. Και την Αστυνομισα, χεσμενη απο τη χαρα της που το εβαλε στο χερι, να αποκαλυπτει με λεπτομερειες, με το νι και με το σιγμα το πως ενηργησε, ποια μεσα και ειδικες υπηρεσιες και μοναδες χρησιμοποιησε για να φτασει στο συγκεκριμενο αποτελεσμα. Και ειναι σαν να λεει, οχι ηθελημενα, προς Θεου, αλλα απο υπερβολικη αφελεια, για να μην πει κανεις ανοησια, μαγκες (οι υπολοιποι) παρτε τα μετρα σας, μην κανετε τα ιδια λαθη. Που μου θυμισε και την Υπηρεσια Ειδικων Ελεγχων που εξαγγελλει τις εξορμησεις της για ελεγχους, λεγοντας εμμεσως στους ενδιαφερομενους, κυριοι, λαβετε τα μετρα σας, δηλαδη τακτοποιειστε βιβλια κλπ. πριν φθασουμε...

  22. Πατριδογνωσία: Μόνο η Μούσχουρη και ο Χριστοφοράκος έβγαλαν CD στο εξωτ avatar
    Πατριδογνωσία: Μόνο η Μούσχουρη και ο Χριστοφοράκος έβγαλαν CD στο εξωτ 09/07/2009 11:04:25

    [...] Επιστροφή στην πηγή της δημοσίευσης ! [...]