02/01/2014 10:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

''Παπά Σούρας'' ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Διαμαντόπουλος

Οφείλουμε να αναγνωρίσουμε στον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Βαγγέλη Διαμαντόπουλο ότι και χιούμορ έχει και τιμά τις παραδόσεις.

Έτσι, μπορεί να μην μας έδωσε ραντεβού στα γουναράδικα αυτήν την φορά, αλλά από το Άργος Ορεστικό που βρέθηκε, μας έκανε να γελάσουμε. Το πρωτοχρονιάτικο καρναβάλι στην περιοχή ήταν μια καλή ευκαιρία για ξεφάντωμα, διασκέδαση και γέλια μέχρι δακρύων. Και ο Διαμαντόπουλος αποφάσισε να συμμετάσχει σ’ αυτό ντυμένος… Παπα-Σούρας. Μοίρασε ποτά και «κοινώνησε» και τη βουλευτή της ΝΔ Μαρία Αντωνίου, που επίσης ήταν εκεί. Δεν είναι καλύτερα από το να δίνει ραντεβού στα γουναράδικα ή να εκθειάζει τους τρομοκράτες; Μπορεί με το θέατρο που κάνει να νικήσει και την… εξουσία που πολεμά.

Δείτε το ξεκαρδιστικό βίντεο:

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Eva avatar
    Eva 02/01/2014 11:08:34

    Μια χαρά!
    Ανανέωση στα πρόσωπα στη βουλή δεν ήθελαν κάποιοι?

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 02/01/2014 11:26:54

    Γελοιότητες.

    • aris avatar
      aris @ ΠΕΛΙΑΣ 02/01/2014 13:35:22

      Εσύ φίλε Πελία, θα μείνεις με την πίκρα δυστυχώς...

  3. NEMESIS avatar
    NEMESIS 02/01/2014 11:59:14

    Tο οτι ενας ταγός - εστω και συριζαιος κατι που υποβαθμίζει τον ορο- προσβαλλει τα οσια και ιερα μιας μεγαλης μερίδας ενός Λαου που ουτε αυτός ουτε οι ομοιοι του ανηκουν, ειναι ενδειξη χιουμορ;
    Εχει καταλαβει κανενας οτι αυτός ο κομμουνας περα απο το ρασο (το οποιο με εξαιρεση κατι τυπους σαν τον ιωακειμ κοζανης, τον ηλειας γερμανο και κατι συριζοειδεις τυπους της σημερον, εχει ματωσει παρα πολυ στους αγωνες αυτου του Λαου κατα καθε μορφης τυρρανια της κομμουνιστικης μη εξαιρουμενης) διακωμωδει και τη Θεια Κοινωνία, η οποια ειναι το Τιμιο Σωμα και το Τιμιο Αιμα του Σαρκωθεντος για τη σωτηρία των ανθρωπων Λογου του Θεού;
    Και καλα οι "συριζοειδεις τυποι της σημερον" ασχολουνται με τη ΧΑ και τους πολυαγαπημενους τους λαθρο. Οι άλλοι; Υπεργηροι οι περισσοτεροι, ακομα δεν καταλαβαν πως το ζητούμενο ειναι να ειναι αρχιερεις στον αιωνα ιερουργουντες στο θυσιαστηριο του Θρονου Εκείνου;

    • Γιωργος Μακρης avatar
      Γιωργος Μακρης @ NEMESIS 02/01/2014 14:38:43

      τι πινεις; απο Κολοράντο ήρθες; χαχαχαχα, κυρια Ελένη Λουκά εσυ;

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 02/01/2014 12:02:13

    Δεν το έκανε για να μας διασκεδάσει ,αλλά για να διακωμωδήσει την Ορθοδοξία και την εκκλησία. Ας τολμούσε να πάει στους φίλους του τους Πακιστανούς ,και να κοροϊδέψει έτσι το Ισλάμ…

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ ΣΤΕΛΙΟΣ 02/01/2014 16:55:48

      Ειδικά τώρα που και ο Αρχηγός τους ξεκίνησε να φυλάει τον Σταυρό στα Ευχέλαια και στους Αγιασμούς.
      Περιμένω διαγραφή ...

  5. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 02/01/2014 12:39:55

    Ο εμπαιγμός της θείας Κοινωνίας ¨ξεκαρδιστικό βίντεο"; Για εκατομμύρια Ορθόδοξους χριστιανούς σε όλο τον κόσμο, η προσέλευση στη θεία Κοινωνία είναι υπαρξιακό γεγονός και εσείς το βρίσκετε αστείο που γίνεται αυτή η σοβιετικού χαρακτήρα παρωδία της! Και μάλιστα, συμμετείχε και η βουλευτίνα της ΝουΔου ("ζήτω η Ελλάδα, ζήτω η θρησκεία, κλπ, κλπ")....
    Τα θερμά μου "συγχαρητήρια" σε όλους τους διασκεδάζοντες...

  6. Γιωργος Μακρης avatar
    Γιωργος Μακρης 02/01/2014 12:47:37

    Εγω μια χαρα τους βλέπω και τους δυο, Αντωνιου και Διαμαντόπουλο. Πρόβα συγκυβέρνησης;

  7. Ταπαολκαφε avatar
    Ταπαολκαφε 02/01/2014 13:41:29

    Αυτά τα κάναν οι μπολσεβίκοι μετά την κατάληψη της εξουσίας προσπαθώντας να κοροϊδέψουν την ορθόδοξη λατρεία και πίστη. Όχι δεν είναι καλύτερα από τα γουναράδικα.

  8. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 02/01/2014 13:51:57

    Ἄν βγεῖ κάποιος σέ ἄλλο καρναβάλι ντυμένος λαθρομετανάστης καί τούς διακωμωδεῖ,θά πέσουν ὅλοι οἱ κουλτουριάρηδες συριζαῖοι νά τόν φᾶνε ὡς ρατσιστή.
    Τῶρα πού βγαίνει ἕνας γελοίος,βουλευτής κιόλας τρομάρα του,καί ἐμπαίζει τή θρησκεία στήν ὁποία κάποιοι πιστεύουν,δέ τρέχει τίποτα,λέμε ἔχει χιοῦμορ...
    Ἔ,μέ τέτοιο...χιοῦμορ,μήν ἀποροῦμε γιά τή δυστυχία μας...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Κυθήριος 03/01/2014 09:39:12

      Δεν κατάλαβες φίλε μου ότι ο συντάκτης του σχετικού σχολίου του "Αντινεους" συμμερίζεται το "χιούμορ" του Διαμαντόπουλου και της "δεξιάς" βουλευτίνας;
      Ας μην απορούμε για την κατρακύλα μας. Μας χρειάζονται ακόμα χειρότερα...

  9. TopGunZ avatar
    TopGunZ 02/01/2014 13:54:59

    Αν εννοείτε την πίκρα του γεγονότος ότι η ανανέωση στη βουλή προήλθε κυρίως από την εισαγωγή σε αυτή κάθε καρυδιάς καρύδι και ότι αντί να απαλλαχτούμε από τα γραφικά λαμόγια, φορτωθήκαμε τις εκδοχές τους σε παλιάτσο, ναι, μεγάλη η πίκρα.

  10. ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ avatar
    ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ 02/01/2014 14:36:58

    Aν έχει κότσια να ντυθεί Μωαμεθ και εκεί να δει τι θα πει βερύκοκκο. Και αυτά να τα βλέπουν μερικοί δεσποτάδες που ερωτροτοπουν με τους μπολσεβίκους.

  11. παπαδοπουλος παναγιωτης avatar
    παπαδοπουλος παναγιωτης 02/01/2014 14:49:53

    τον συριζαιο καραγκιοζη τον κραζουμε , στην βουλευτινα της ΝΔ που παριστανει την γλαστρα και χασκογελαει τρισευτυχισμενη απο το θεαμα τι να πουμε ? στους ψηφοφορους της θα λεει οτι ειναι του τριπτυχου πατρις θρησκεια οικογενεια προφανως , να την χαιρεστε

  12. ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ avatar
    ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ 02/01/2014 14:52:39

    και να φανταστει κανεις οτι ζουμε στην χωρα του Αριστοφάνη.
    Τρομαρα μας!!!!!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ 02/01/2014 16:59:53

      Μην διαβάζω αηδίες του τύπου η σάτιρα δεν έχει όρια...Αποτελεί την μόνη δικαιολογία για να βγάζει ο καθένας τα απωθημένα του και να χτυπάει κατά ριπάς όποιον και ότι δεν γουστάρει.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ 02/01/2014 17:30:41

      Πολύ επιφανειακή η ανάγνωσή σου. Θα μπορούσα να σου αντιπαραβάλω ότι την ίδια εποχή, ο Σωκράτης θανατώθηκε επειδή (αυτή ήταν η κατηγορία) δεν τιμούσε τους θεούς της πόλης. Ενώ τώρα, ο κάθε κομπλεξικός βλασφημεί την επικρατούσα Πίστη και διεκδικεί και δάφνες κι από πάνω! Άρα, είμαστε πιο χαλαροί. (Το άν αυτό πάντως συνιστά πρόοδο, είναι άλλο θέμα...)

      Τέλος πάντων, ακόμα κι ο Αριστοφάνης που ανέφερες, ανθρώπους διακωμωδούσε. Δεν χλεύαζε τον ίδιο τον Θεό, όπως ο εν λόγω καγκουροχουλιγκάνος εθνοπατέρας. Και συμφωνώ με το σχόλιο του Στέλιου παραπάνω, ότι το κίνητρο δεν ήταν ο χαβαλές αλλά καθαυτή η προσβολή της Πίστης.

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ ΑΝΑΧΑΡΣΙΣ 02/01/2014 18:04:53

      Θα είχε σχέση με τον Αριστοφάνη, ο διαμαντο-σούρας,
      αν είχε ντυθεί γυναίκα και είχε προτάξει τα γυμνά στήθη του, στα οποία θα είχε γράψει το μήνυμα διαμαρτυρίας (σαν τις femen ένα πράγμα...)

  13. ΝΕΜΕΣΙΣ avatar
    ΝΕΜΕΣΙΣ 02/01/2014 15:12:10

    Απο το κολοραντο μπορει να ερχονται αλητοκομμουνιστικα συριζο-πρεζονια, που εσχατως βρηκαν κοινα σημεια με καπιταλιστες στο τεξας
    ΤΟ ΤΙ ΠΙΝΩ θα το μαθεις συντομα ΚΑΙ ΕΣΥ και οσοι μαθατε επι 39 χρονια να μην εχετε ιερο και οσιο
    Και δε θα σας αρεσει καθολου

    • Γιωργος Μακρης avatar
      Γιωργος Μακρης @ ΝΕΜΕΣΙΣ 02/01/2014 17:22:53

      μαλλον ρομφαία κυριου θα πεσει επι της κεφαλης μας ε;;; Τι να πει κανεις...

  14. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 02/01/2014 16:54:27

    "Το Καφέ της Χαράς"!
    Και ο αγαπητότατος, κρασοφίδας παπάς του - απο την Αρκαδία στο Άργος (το Ορεστικό)...
    Άν είναι και ο Δήμαρχος τρελάρας σαν τον Αρκάδα, ήρθε κι έδεσε.

  15. Stefanos avatar
    Stefanos 02/01/2014 17:40:28

    @ Γιώργος Μακρής,
    Προφανώς είσαι άθεος, υλιστής, μηδενιστής και δεν πιστεύεις σε τίποτα. Στο antinews τι δουλειά έχεις. Δεν πας κατά indymedia μεριά;

    • Γιωργος Μακρης avatar
      Γιωργος Μακρης @ Stefanos 02/01/2014 19:29:17

      δεν αντεχεις αντιθετες αποψεις; τουλαχιστον οι διαχειριστές τις αντέχουν!! πως να το κανουμε σε αυτη τη χωρα δεν υπάρχει μόνο μια αντίληψη των πραγμάτων (ευτυχώς δηλαδή). Ποτε δεν ειρωνευτηκα την πίστη κανενός, ίσως μόνο την μονολιθικότητα και τον θρησκευτικό φανατισμό, πραγματα επικίνδυνα και τα 2. Η πίστη δεν εκφράζεται από τους παπάδες και την Εκκλησία Α.Ε. Δεν υπάρχει ελπίδα με τέτοια μυαλά...

      • tk avatar
        tk @ Γιωργος Μακρης 03/01/2014 02:00:36

        Μάθε τι είναι εκκλησία και μετά βγάζε λόγο αγαπητέ φίλε!
        Αποκαλείς θρησκευτικό φανατισμό την ορθόδοξη παράδοση;
        Η εκκλήσία απελευθερωμένε προοδευτικέ τύπε έχει κεφαλή τον ίδιο τον Χριστό! Οι Ιερωσύνη είναι Αγία επίσης κι ο ρόλος του ιερέα είναι η Διακονία του Θεού και του Ανθρώπου! Αν έχεις δικό σου μπαϊράκι δικαίωμα σου αλλά όχι να μας ψήσεις κιόλας ότι έτσι είναι, μην μας τρελάνεις δηλαδή κι από πάνω!
        Όλα έχουν όριο, εκτός απ'την ανθρώπινη βλακεία βέβαια που είναι ατελείωτη, έλεος!

  16. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 02/01/2014 17:52:01

    O κατά τα άλλα λαλίστατος Μητροπολίτης Σιατίστης Παύλος που είναι? Ούτε μια δήλωση έστω για ξεκάρφωμα? Οι "υπερασπιστές" της Ορθοδοξίας και οι κυνηγοί παγανιστικών κεφαλών τι έπαθαν δάγκωσαν τη γλώσσα τους? Γιατί σιωπούν μπροστά στην μισελληνική και αντιχριστιανική αλητεία του ΣΥΡΙΖΑ?

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΝΙΚΟΣ 03/01/2014 09:41:56

      O Σιατίστης, μπορεί να είναι "αριστερόστροφος", αλλά εξέδωσε ανακοίνωση. Προς τιμήν του. Ο Καστορίας Σεραφείμ πού είναι χαμένος;
      Και βέβαια, δεν αφορά μόνο τον Σύριζα το θέμα, αλλά και τη "θρήσκα" ΝουΔούλα....

  17. παραμεθοριος avatar
    παραμεθοριος 02/01/2014 18:30:46

    Περισεψε η υποκρισια σε πολλα σχολια. Πολλοι μαλιστα απο αυτους σε αλλους καιρους θα εχουν δηλωσει οτι σεβονται την εκκλησια και τον θεο, αλλα οχι τους παπαδες. Ισως παλι να βρηκαν τον πιο συντομο δρομο για την σωτηρια της ψυχης,
    καταδικαζοντας την σατυρα.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ παραμεθοριος 02/01/2014 19:17:11

      Υποκρισία φίλε είναι που κάτι τέτοια νούμερα σαν τον Διαμαντόπουλο μασκαρεύουν το κόμπλεξ τους με μανδύα σάτιρας.

    • ηλιας avatar
      ηλιας @ παραμεθοριος 03/01/2014 14:36:24

      +100000

  18. martios avatar
    martios 02/01/2014 19:43:46

    Aλήθεια ο εκεί Επίσκοπος πως ακριβώς επισκοπεί;Μάνα Ορθοδοξία συγγνώμη.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ martios 02/01/2014 20:59:50

      Νά τούς πιάσει ἀπό τ' αὐτί;
      Ὅσο κι ἄν ἐκεῖνος φωνάζει,ἄν ἐκείνοι δέν ἀκοῦν;

  19. Γιώργος avatar
    Γιώργος 02/01/2014 19:58:14

    Είπαμε, στις θεούσες λέοντες και στους μουλάδες γατάκια...

  20. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 02/01/2014 21:39:46

    Γιατί συζητάμε τα προφανή;
    Έχει και ο παπάς δικαίωμα στο κρασί. Απλώς το παράκανε (για το Καφέ της Χαρας μιλώ, που δεν ξέρω να ενόχλησε κανέναν) - και αυτό είναι κακό για την υγεία του, δεν κάνει κακό σε άλλους.
    Το κρασί το αγαπούσε ο Χριστός και το καθαγίασε, το τιμούσε με τους Αποστόλους. Το αμπέλι με την σπάνια ομορφιά του, το τσαμπί, ο μύκητας της ζύμωσης, η οινοποίηση, η παλαίωση είναι θαύματα της Δημιουργίας. ¨Οπως και άλλα πράγματα στη φύση. Ο Θεός έπλασε τον κόσμο από αγάπη, και την αγάπη Του την χάρισε και στο σταφύλι και στο κρασί, βάζοντάς τα μέσα στη φύση σε ξεχωριστό ρόλο.
    Φυσικά, όπως για όλα τα πράγματα στον κόσμο, ο άνθρωπος οφείλει να τηρεί το μέτρο. Μέτρο στο ανθρώπινο έργο, το οινόπευμα, σημαίνει σεβασμός στο σταφύλι, στο έργο του Δημιουργού.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Uncle Stgm 02/01/2014 23:41:42

      Τώρα αυτό τί είναι; Γερμανικό χιούμορ; Είδες κανέναν να έχει πρόβλημα με το κρασί; Η διακωμώδηση των ιερών μυστηρίων είναι το θέμα μας.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΚΜ 03/01/2014 09:45:23

        Κομμουνιστής μεταλλαγμένος είναι ο άνθρωπος. Δεν το έχεις καταλάβει τόσο καιρό;

        • Uncle Stgm avatar
          Uncle Stgm @ ΒΙΣ 03/01/2014 16:46:36

          Αγαπητοί ΚΜ και ΒΙΣ, εν πρώτοις εύχομαι καλή χρονιά.
          Κατά τα άλλα:
          Κομμουνιστής είμαι όσο και Κάποιος που είπε κάποτε, “Εὐκολώτερον ἐστιν κάμηλον διὰ τρυπήματος ῥαφίδος διελθεῖν ἢ πλούσιον εἰσελθεῖν εἰς τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ.”
          Τόσο πολύ, δηλαδή κάθε άλλο παρά μεταλλαγμένος.
          Αυτό το καταλαβαίνουν πολλοί και εύκολα. Ίσως δεν καταλαβαίνουν όμως, ότι ο ίδιος Κύριος είναι και ο μεγαλύτερος Μαιτρ της ειρωνείας που πέρασε απο αυτόν τον πλανήτη. Η ίδια ως άνω φράση (όπως και πάμπολλες άλλες φράσεις Του που μας μετέφεραν τα Ευαγγέλια), με την εικονοποιία της και τις συμπαραδηλώσεις, είναι ανεπανάληπτο αριστούργημα ειρωνικού λόγου.
          Δηλαδη και η ειρωνεία ως τρόπος έκφρασης, είναι καθαγιασμένη, όπως ακριβώς το σταφύλι.
          Δεν έχω καμμιά πρόθεση με αυτή την αφορμή να θεολογήσω, χρονιάρες μέρες. Ουτε φυσικά διακωμωδώ: Όσοι καταλαβαίνουν τι εννοώ, έχει καλώς, για τους λοιπούς θα προσπαθήσω περισσότερο - δικό μου το σφάλμα και η ατέλεια έκφρασης.
          Στη Σοβιετία, αγαπητέ ΒΙΣ, στη δεκαετία του 1920 υπήρχε περίπου ποτοαπαγόρευση.
          Για Γερμανικό χιούμορ, φίλε ΚΜ, δεν ξέρω, με εμεπνέει αντίθετα ο σοβαροπρεπής "Άρτος και Οίνος" του Χαίλντερλιν: Η σύνδεση Χριστού και Ελλάδας, το "το Εν και Παν", η εκπνευμάτωση της ύλης και η υλοποίηση του πνεύματος:
          "...Ο άρτος είναι γέννημα της γης, κι ωστόσο είναι απ’ το φως ευλογημένος,
          Κι απ’ τον βροντόφωνο θεό έρχεται η χαρά του οίνου.
          Τα δώρα αυτά μας φέρνουνε στη σκέψη τους ουράνιους, που άλλοτε
          Ήταν εδώ και στον κατάλληλο καιρό θα επιστρέψουν,
          Δια τούτο και οι ποιητές με σοβαρότητα υμνούν τον Βάκχο
          Κι ο αίνος τους προς τον αρχαίον αυτόν θεό δεν αντηχεί πλασμένος
          ματαιόδοξα."

        • Uncle Stgm avatar
          Uncle Stgm @ ΒΙΣ 03/01/2014 16:47:23

          Φρήντριχ Χέλντερλιν, «Άρτος και Οίνος». Μετάφραση Στέλλα Νικολούδη
          http://www.otroxos.gr/cultural/520--l-r-

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Uncle Stgm 03/01/2014 09:44:26

      Μόνο και μόνο η στάση σου απέναντι στη θεία ευχαριστία, δείχνει πνευματική φτήνια. Θα ήταν πιο έντιμο από μέρους σου να πεις ότι γουστάρω να διακωμωδώ τα θρησκεύματα και τις πίστεις (ΟΛΑ όμως τα θρησκεύματα, όχι μόνο όσα είναι "πολιτικώς ορθό" να διακωμωδείς...).
      Πάντως, συχνά-πυκνά δείχνεις τις παλαιοκομμουνιστικές καταβολές σου, πρέπει να το επισημάνω. Ανάλογη "σάτιρα" γινόταν τη δεκαετία του 1920 στην πάλαι ποτέ λατρεμένη σας Σοβιετία...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Uncle Stgm 03/01/2014 10:26:14

      Ἑάν προτρέπεις γιά σεβασμό πρός τό σταφύλι-καί καλά κάνεις- νά συμπληρώνεις καί τήν ἀνάγκη γιά σεβασμό πρός τό Δημιουργό πού ἔφτιαξε τό σταφύλι...

  21. βασιλης avatar
    βασιλης 02/01/2014 22:05:04

    σαν δεν ντρεπόμαστε λίγο . Ντρέπομαι που ψήφισα σύριζα το μετάνιωσα τούς πουλημένους.

  22. Katia avatar
    Katia 04/01/2014 03:38:56

    Δικαίωμά του βουλευτή να κάνει ό,τι κάνει. Και να σατιρίζει ό,τι θέλει, εφόσον δεν πρόκειται για κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο που δυσφημείται ή συγκοφαντείται. Διαφορετικά, θα έπρεπε ο καθένας από εμάς να βάζει νομικές τρικλοποδίες σε όποιον θεωρεί πως χλευάζει αυτό που ο πρώτος θεωρεί ιερό. Δηλαδή, μην κάνουμε αυτά που κοροϊδεύουμε (βλ. Ιράν).

    Από εκεί και πέρα, δικαιωμά μας να κράζουμε το ΣΥΡΙΖΑΙΟ βουλευτή. Δεν θα σταθώ στο κιτς της υπόθεσης. Θα σταθώ, όμως, στη γελοιότητα ενός βουλευτή που έχει μείνει στη συνείδηση του κόσμου ως καρναβαλιστής. Ή με ρήσεις περί γουναράδικων, διότι αναφέρεται στο (σκοτεινό τους) παρελθόν, διότι δεν έχει απολύτως τίποτα να προτείνει για το μέλλον. Να τον χαίρονται αυτοί που τον ψηφίσανε. Συγχαρητήρια, Καστοριανοί, στην επόμενη Βουλή να μας στείλετε κανέναν χειρότερο.

  23. martios avatar
    martios 04/01/2014 15:42:08

    Εμπρός λοιπόν βλασφημείτε, χλευάζετε, ''σατυρίζετε''τον Δημιουργό, τον Σωτήρα και Λυτρωτή για την Αγάπη και την Διδασκαλία του Οποίου εκατομμύ
    ρια Πιστοί έχυσαν το αίμα τους με φρικτά μαρτύρια, ''εφόσον δεν πρόκειται για
    κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο που δυσφημείται ή συκοφαντείται''.Μετά απορού
    με γιατί φθάσαμε σε αυτήν την έσχατη-και όχι μόνον υλική- εξαθλίωση.
    Επιτέλους ''ταχύ έρχου Κύριε''.








    η