Πάγος σε Δένδια από Καραμανλή
06/02/2015 21:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάγος σε Δένδια από Καραμανλή

Καμαρωτός-καμαρωτός πήγε, σύμφωνα με πληροφορίες, ο Νίκος Δένδιας προ ημερών να πάρει «ευλογία» από τον Κώστα Καραμανλή για να βγει μπροστά και να θέσει θέμα ηγεσίας, δίνοντας και ένα στίγμα ως δελφίνος.

Μόνο που ο Καραμανλής είχε άλλη άποψη και τον «πάγωσε», ζητώντας του να μην κάνει καμία κίνηση.

Φαίνεται ότι δεν του του βγαίνει με τίποτα του Κερκυραίου. Καλύτερα να απολαύσει τους καρπούς της επιτυχίας του στη Β΄ Αθήνας και να αφήσει στην άκρη τις αρχηγικές του βλέψεις.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Fotini avatar
    Fotini 06/02/2015 21:13:11

    Ε Λ Ε Ο Σ! Εὐτυχῶς πού ὁ ΚΚ ἀγνοεῖ τίις σειρῆνες καί τούς "δελφῖνους".

  2. Wolf avatar
    Wolf 06/02/2015 23:12:34

    Α γι αυτό, στην Κ.Ο. της ΝΔ ήταν ο μόνος μαζί με την Ντόρα και την ...Άννα Καραμανλή, που δεν χειροκρότησαν τον Πρόεδρο τους Αντώνη Σαμαρά -τουλάχιστον απ όσα είδαμε στην tv, μην αδικήσουμε και κανέναν-.

    • Fotini avatar
      Fotini @ Wolf 07/02/2015 01:30:03

      Δέν νομίζω νά ἐπεδίωξε νά καθήση δίπλα τους, τό ἀντίθετο μᾶλλον. Μήπως προσπάθησε ἡ Ντόρα νά δημιουργήση ἐντυπώσεις; Προσωπικά, θά προτιμοῦσα νά καθόταν σπίτι της μέ τόν Κούβελο της. ΥΓ. Παραπολιτικά βλάπτουν!

  3. Ξενοφώντας avatar
    Ξενοφώντας 06/02/2015 23:15:48

    Δέν αρκεί ο Κώστας Καραμανλής νά αποθαρρύνη όσους θέλουν νά θέσουν θέμα ηγεσίας. Χρειάζεται νά αρχίση νά έχη δημόσιες τοποθετήσεις στά μείζονα ζητήματα. Εμείς πού τόν αγαπούμε ανιδιοτελώς γνωρίζουμε (καί μάς δυσαρεστεί) ότι η σιωπή του συμβάλλει στήν αποδόμησή του. Η Ιστορία χρειάζεται τίς απόψεις του γιά νά αξιολογηθή μέ όλα τά στοιχεία η περίοδός του, καί νά μήν τοποθετηθή δίπλα στά ονόματα τών Εθνικών ολετήρων ΑΓΠ - Σημίτη - ΓΑΠ... Είναι άδικο αλλά καί νομοτελειακό ότι αυτό θά συμβή. Τόν παρακαλεί ''ένα πνευματικό τέκνο τού Γέροντος Αρσενίου τού Ρώσσου'', μέ τά βιβλία τού οποίου ενθουσιάσθηκε τής ώρες τής ελάχιστης σχόλης του στήν Ραφήνα !

    • Tassos avatar
      Tassos @ Ξενοφώντας 07/02/2015 15:06:32

      Τι να πούμε ρε φίλε και μεις οι Θεσσαλονικείς που έχουμε βουλευτή που δεν πατάει Θεσσαλονίκη, ούτε ασχολείται με τα προβλήματά της, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΙΛΑΕΙ!

  4. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 06/02/2015 23:18:29

    επειδη αυτη η ιστορια με την "αμφισβητηση" Σαμαρα μονο κακο κανει οποιος εχει προβλημα ν'απευθυνθει στη βαση της παραταξης αμεσα να παρει την απαντηση του και να τελειωνουμε τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα για το τοπο για ν'ασχολουμαστε με τις προσωπικες φιλοδοξιες του καθενα.

    • Hunter avatar
      Hunter @ ΝΙΚΟΣ Π 07/02/2015 04:53:17

      Ακριβώς! Ας ξαναγίνουν εσωκομματικές, να πάρουν το τρίτο το μακρύτερο η Ντόρα, ο Δένδιας, ο Στυλιανίδης, ο Μεϊμαράκης και τα υπόλοιπα χαϊβάνια, για να ξεμπερδεύουμε μια και καλή με δαύτους!

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Hunter 07/02/2015 13:17:49

        Σωστό

  5. cockpit2 avatar