20/04/2012 12:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο κ. Καμμένος επαινεί την ..."εντιμότητα του τράκ" της Αναστασοπούλου !!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 20/04/2012 12:52:03

    Ε ρε γλέντια για κανά καπνοχωραφο καλή είναι η κοπελιά

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 20/04/2012 12:54:40

    Δηλαδή οι ...Ανεξαρτητοι Ελληνες είναι ...εταιρεία;

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Κώστας Ροδινός 20/04/2012 12:55:43

      Μονοπρόσωπη (Μ.Ε.Π.Ε.)

      • Nikos avatar
        Nikos @ dikefalosaitos 20/04/2012 13:23:32

        Ατομική Επιχείρηση (ΑΕ) :P

    • gloup avatar
      gloup @ Κώστας Ροδινός 20/04/2012 13:36:26

      Καμμένης ευθύνης

    • alakran avatar
      alakran @ Κώστας Ροδινός 20/04/2012 13:51:14

      Joint stock(-οι) company!

  3. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 20/04/2012 12:55:05

    Παναγιώτης Καμμένος είπε: Κατερήνα, μια χαρά τα ήπες, ούται εγό δεν θα τα έλαιγα καλίτερα, άλοστε μαζή μάθαμαι τα γράματα, μαζή κάναμαι της κοπάναις, μαζή νικιάζαμαι τα εληκόφτερα. Ήμαι περίφανος που ήμαι ο δάσκαλός σου.
    Η.Γ. Τιν 1η του μινός μιν περάσης από το λογηστήρηο, έφαγαις πρόστειμο. Μαι αγάπι Πάνος.

    • Καπετάνιος avatar
      Καπετάνιος @ dikefalosaitos 21/04/2012 16:10:21

      Σοστώς λαίμαι!

  4. geopan avatar
    geopan 20/04/2012 12:56:28

    ρε παιδιά δεν ξέρετε από facebook;πλάκα μας κάνετε;

  5. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 20/04/2012 13:01:16

    Με τέτοιους/τέτοιες θα πάει στις Βρυξέλλες και το Λουξεμβούργο να διαπραγματευτεί με τον Σόιμπλε, τον Μπαρόζο και τον Γιούνκερ; Αν ναι, τότε ο Παπακωνσταντίνου με το σακίδιο στον ώμο, για τον οποίο ο Αλμούνια έλεγε "το παιδί νομίζει ότι πάει εκδρομή", θα πρέπει να θεωρείται μορφή της οικονομικής διπλωματίας. Ο κ. Καμμένος, όσο και αν διαφωνούμε με το εγχείρημά του, οφείλει να νατιληφθεί, αφού το αποφάσισε, ότι δεν προίσταται θιάσου (για να έχουν τρακ οι πρωταγωνιστές του), αλλά πολιτικού κόμματος εν μέσω κρίσης. Αν τα επιτελικά του στελέχη έχουν τρακ και δεν μπορούν να εκθέσουν το λόγο τους στη δημόσια κριτική, ας φτιάξουν κανά γκρουπάκι στο Facebook να τα λένε μεταξύ τους μέχρι να τους φύγει το τρακ.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Bodinus1576 20/04/2012 23:21:21

      Έχεις δίκιο γιατί εδώ καιγόμαστε, αν δεν ξέρουν τι τους γίνεται και μάλιστα πολύ καλά ας το αφήσουν καλύτερα γιατί αυτά τα κόπλα τα ζήσαμε και με τον Γιωργάκη. Δεν θέλουμε αλλή Μπιρμπίλη κλπ φτάνει. Από την άλλη κουραστήκαμε με την ξύλινη γλώσσα και τις θεωρίες βλ. Μπένι. Αυτή τη στιγμή χειαζόμαστε σύντομες κουβέντες και συγκεκριμένες.

  6. dadelos avatar
    dadelos 20/04/2012 13:01:39

    Δεν πειραζει που δεν ηξερε το προγραμμα του κομματος που ανηκει.Τελικα ο Καμμενος ειναι χειροτερος απο τον Καρατζαφερη.

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/04/2012 13:05:44

    Πάντως μέσα στην αφέλειά της, η κοπελιά, αν και ξύλο απελέκητο, οφείλω να ομολογήσω πως τόλμησε να βγει στο γυαλί, άσχετα αν απέδειξε την γύμνια της και την ένδεια του κόμματός της.
    Κάτι Ανατολάκηδες, και λοιποί "ογκόλιθοι" θα βγουν ποτέ; (Για να γελάσουμε λιγουλάκι).

    • blue nile avatar
      blue nile @ Strange Attractor 20/04/2012 13:26:10

      ...έτσι είναι...

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ Strange Attractor 20/04/2012 15:07:30

      Το να αντιλαμβάνεσαι όμως, αγαπητέ S.A., την ένδεια σου σε πολιτικά επιχειρήματα και να μην εκτίθεσαι δημοσίως, αυτό ίσως είναι καλό. Η κοπελιά όμως είναι επικίνδυνη στην αφέλειά της, επειδή νομίζει ότι το να παίζεις ρόλο σταπολιτικά πράγματα είναι σαν να παίζεις cityville και να λες και να κάνεις ότι σου κατεβαίνει από το μυαλό. Εκτός και αν έτσι τους κατευθύνει ο ίδιος ο κ.Καμμένος -οπότε οι άνθρωποι είναι διπλά ανόητοι και ίσως χειραγωγούμενοι......

    • svetlana avatar
      svetlana @ Strange Attractor 20/04/2012 15:45:21

      Τον Ανατολάκη και τον κάθε τυγχάρπαστο θα το πληρώνω εγώ όμως ως φορολογούμενος!!!!

      • Γιαδικιάρογλου avatar
        Γιαδικιάρογλου @ svetlana 20/04/2012 17:28:34

        Το καλό που αναφέρω, δεν αφορά προσωπικά τον Ανατολάκη, ίδιος με τον αρχηγό του είναι κι αυτός, αλλά στο γεγονός ότι η συστολή είναι καλό πράγμα, έναντι της θρασύτητας .

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Γιαδικιάρογλου 20/04/2012 18:32:49

          Ναι αλλά και η πολλή μετριοφροσύνη είναι για τους πολύ μέτριους.

    • Κωστοπουλοσ Κωστας avatar
      Κωστοπουλοσ Κωστας @ Strange Attractor 20/04/2012 19:23:52

      "the problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence" Charles Bukowski

      ...προφανως η κοπελιτσα του Καμενου δεν ειχε πολλες αμφιβολιες για την επαρκειά της

  8. airman avatar
    airman 20/04/2012 13:07:19

    Μπράβο στον κ. Καμμένο που στηρίζει την επιλογή του! Βλέπει μακριά, γιατί όταν δυσκολέψουν τα πράγματα η κυρία αυτή θα του σταθεί! Κάποιοι άλλοι δεν ξέρω τι θα κάνουν!
    Υ.Γ. Σε κάθε περίπτωση με την κίνησή του αυτή κερδίζει σαφώς περισσότερα από τις διάφορες άλλες επιλογές του.

  9. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 20/04/2012 13:09:48

    Με αυτούς θα διαποραγματευτεί απέναντι στον Μπαρόζο, τον Γιούνκερ και τον Σόιμπλε; Αν ναι, τότε ο Παπακωνσταντίνου με το σακίδιο στον ώμο είναι μορφή της οικονομικής διπλωματίας. Ο κ. Καμμένος, που κακό κάνει στην παράταξη, αλλά αφού το αποφάσισε δικαίωμά του, οφείλει να αντιληφθεί ότι δεν προϊσταται θιάσου, για να έχουν τρακ οι πρωταγωνιστές του, αλλά πολιτικού κόμματος, που διατείνεται ότι έχει και την λύση για την μεγαλύτερη κρίση από το 74. Αν έχουν τρακ 15 μέρες πριν τις εκλογές και δεν μπορούν να εκθέσουν το λόγο τους στη δημόσια κριτική, ας ξεκινήσουν από κανένα γκρουπάκι στο Facebook και βλέπουμε για μετά. Μ......κιες για τσεκ από τον Πούτιν και τους Κινέζους ξέρουν να λένε όμως χωρίς τρακ.

  10. bird avatar
    bird 20/04/2012 13:33:55

    Εμπρός στη Γερμανία, σε όλη την Ευρώπη και στον Πούτιν πείτε τους εεεεεεε.....θέλω ευρώ χωρίς μνημόνια....εεεεεεεεεεε...δεν ξέρω πως.....εεεεεεεεε........
    Θα τους τυλίξετε σε μια κόλλα χαρτί.

    • blue nile avatar
      blue nile @ bird 20/04/2012 13:54:05

      http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mF6nX15U-vQ

  11. alakran avatar
    alakran 20/04/2012 13:42:58

    Κακώς νομίζετε ότι είπε ¨εεεεεεεε....¨.
    Στην πραγματικότητα, είπε ¨αιαιαιαιαιαιαιαι.....¨!!!!!!

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ alakran 20/04/2012 18:47:33

      Καλό!!!!!!

  12. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 20/04/2012 13:54:39

    1ο) "Κατερίνα,
    σαν πρόεδρος των ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ εκπροσωπόντας τον εαυτό μου"
    Τώρα αυτό είναι πρόταση που βγάζει νόημα, από τον αυριανό διαπραγματευτή της Ελλάδος με Μέρκελ, Πούτιν;

    2ο) "σαν πρόεδρος των ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ" Ποιό όργανο του κινήματος εξέλεξε τον Πάνο πρόεδρο;

    Μέχρι τώρα τους είχα πάρει στην πλάκα, ως κωμωδία, όμως πλέον μιλάμε για δράμα, του χειρίστου είδους.

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ dikefalosaitos 20/04/2012 15:11:30

      Συγνώμη το "σαν" δεν σου έκανε εντύπωση. Δηλαδή δεν είναι πρόεδρος αλλά προσομοιάζει με τον πρόεδρο των ΑΕ. Ο αγράμματος ούτως καλούμενος πρόεδρος δεν γνωρίζει και τη διαφορά του "ως" από το "σαν".
      Περαστικά στον ελληνικό λαό αν τον επιλέξει , έστω και να μετέχει της επόμενης βουλής.

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Γιαδικιάρογλου 20/04/2012 15:41:50

        Νομίζω ότι υπήρχε και το "σαν" στην πρόταση που παρέθεσα.
        Παρ' όλο που το συγκεκριμένο δεν είναι λάθος, γιατί είναι από το "sun-Ήλιος", δηλαδή "Ο Πρόεδρος Ήλιος των ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ"
        Και εδώ απαντώ στο Νο 2 και σας αποκαλύπτω, πως αυτοδιορίσθηκε πρόεδρος των ΑΝΕΛ. Είναι απ' ευθείας απόγονος του Μάνκο Καπάκ Β', τελευταίου Βασιλιά των Ίνκας. Κι έτσι, λόγω κληρονομικού δικαιώματος έγινε ο πρόεδρος Ήλιος των ΑΝΕΛ.

  13. τροχιο-δηκτικός avatar
    τροχιο-δηκτικός 20/04/2012 14:07:18

    Πάνο πρόσεχε...
    μετά τα εεεεεεεεε έρχονται τα ουουουουουουου
    αντί να το μαζέψεις το Κατερινάκι να του κάνεις κανένα φροντιστήριο το πριμοδοτείς κιόλας,
    παλαιοκομματικές τακτικές. τύπου... η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση...

    Η Κατερίνα στη Βουλή... να γελάμε τουλάχιστον μες στη φτώχια μας

  14. Greco21 avatar
    Greco21 20/04/2012 14:13:42

    Και μιλάμε για πολιτικό σχεδιασμό. Δηλαδή πόσο πιο τραγικό γίνεται. Ένας από τους Στρατηγούς σου, από τους σχεδιαστές, τους οραματιστές είναι μια κοπέλα που δεν... δεν...

    Ο τίτλος του κόμματος είναι αστείος. Ο ρόλος και ο λόγος ύπαρξης απλά ύποπτος. Οι δημοσκοπήσεις επικύνδινες.


    Δεν ήξερα ότι ο Περισσός είχε παράρτημα μέσα στην ΝΔ. Εάν θέλουν κόμμα διαμαρτυρίας να γίνουν Συνιστώσα του ΣΥΡΙΖΑ

  15. Δημήτρης ΜΑΝΗ avatar
    Δημήτρης ΜΑΝΗ 20/04/2012 14:25:40

    ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ...ΤΙ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 20/04/2012 15:07:18

      Μπράβο Δημήτρη, εκεί στην Μάνη ο κόσμος πάλεψε να φύγει ο Ναζισμός το '40κι εσύ παλεύεις να ξανάρθει. Θα πρέπει να έχετε συναυλία από τα κόκκαλα που τρίζουν στους τάφους.

    • airman avatar
      airman @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 20/04/2012 15:11:56

      Εθνικισμός και πατριωτισμός είναι διαφορετικά πράγματα. Ο πατριώτης κινδυνεύει να χάσει τον προσανατολισμό του εάν παρασυρθεί από εθνικιστικές και μόνο αντιλήψεις ενώ ο εθνικιστής δεν είναι απαραίτητα και πατριώτης. Οι ισορροπίες είναι λεπτές.
      Η Πατρίδα χρειάζεται ανθρώπους που να εμφορούνται από Εθνικά ιδεώδη, ταγμένους να υπηρετούν τα συμφέροντα των Ελλήνων πολιτών και του έθνους.
      Η δικαιολογημένη αγανάκτηση που προκαλεί στη συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων η παράνομη είσοδος και παραμονή στην επικράτεια της χώρας εκατοντάδων χιλιάδων αλλοδαπών, σε συνδυασμό με την αδυναμία του κρατικού μηχανισμού να αντιδράσει έστω και στοιχειωδώς, προκαλεί την εύλογη στροφή προς σχηματισμούς που με καλή πρόθεση τονίζουν το πρόβλημα και με τον τρόπο που κρίνουν ως πλέον πρόσφορο συμβάλλουν στην αντιμετώπισή του.
      Αυτό το φλέγον πρόβλημα χρήζει άμεσης αντιμετώπισης, παράλληλα με όσα άλλα πρέπει να γίνουν ώστε ο τόπος να ''πάρει ανάσα''. Διότι η επίλυσή του όσο αναγκαία και εάν είναι, δεν είναι ικανή από μόνη της να δώσει την απαιτούμενη ώθηση για να ''γυρίσει ο τροχός''. Σίγουρα θα ανακουφίσει εξαλείφοντας έναν υπαρκτό κίνδυνο που βιώνουμε καθημερινά όλοι μας (άμεσα ή έμμεσα), όμως υπάρχουν και άλλα ζωτικής φύσεως ζητήματα που πρέπει να αντιμετωπισθούν το ίδιο άμεσα και αποτελεσματικά.

    • Αλέξανδρος Β. avatar
      Αλέξανδρος Β. @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 20/04/2012 19:31:20

      Δημήτρη από τη Μάνη,

      θα ήθελα να σου υπενθυμίσω μερικά γεγονότα της πρόσφατης ιστορίας μας που φαίνεται να αγνοείς ή να ξεχνάας και που αναιρούν την άποψή σου για το πατριωτικό ή μη της Χ.Α.

      Οι "πατριώτες" σου πάτησαν τον όρκο στην τιμή τους για "υπακοή στο Σύνταγμα και στους νόμους", άρα εξ ορισμού είναι άτιμοι. (Ξέρεις πολύ καλά φαντάζομαι τι σημαίνει άνδρας και άτιμος. Ε, τέτοιοι ήταν οι "πατριώτες" σου. Συμπεριφέρθηκαν σαν γυναικούλες που άλλα λένε σήμερα και άλλα κάνουν αύριο).

      Οι "πατριώτες" σου μεριμνούσαν για τον απάνθρωπο βασανισμό μέχρι παραλύσεως ή θανάτου (δεμένων) παλικαριών και κοπελιών στα υπόγεια της κρατικής ασφάλειας και στο ΕΑΤ/ΕΣΑ. Από 3-4-5 ανθρωπόμορφα (αγράμματα) κτήνη κάθε φορά. Άρα είναι άνανδροι και απολίτιστοι.

      Οι "πατριώτες" σου καπηλεύθηκαν την εξουσία (άρα είναι κλέφτες) θεωρώντας τους εαυτούς των ανώτερους των υπολοίπων συμπατριωτών τους (το οποίο συνιστά οίηση και βαρύτατη "ύβριν", με την αρχαία σημασία της λέξης).

      Συνοπτικά, λοιπόν οι "πατριώτες" σου ήταν άτιμοι, άνανδροι, κλέφτες και απολίτιστοι και διέπραξαν ύβριν. (Σε απλά ελληνικά το παραπάνω μεταφράζεται και ως "απατεώνες και τσουτσέκια χωρίς τιμή και μπέσα")

      Να τους χαίρεσαι τέτοιους "πατριώτες". Επίσης αν παραχωρείς σε κάθε "πατριώτη" το δικαίωμα να σου κλέβει την εξουσία, θεωρώντας επομένως ότι η γνώμη (και η ψήφος) σου είναι ανάξια λόγου, τότε τι να πω; Προφανώς πάσχεις από σύνδρομο κατωτερότητας και ίσως πρέπει να το κοιτάξεις.

      Οι "πατριώτες" σου καταδικάστηκαν για όλα τα παραπάνω σε φυλακίσεις και στέρηση των πολιτικών τους δικαιωμάτων από τα δικαστήρια και στη χλεύη από τη συλλογική συνείδηση του ελληνικού λαού.

      Τα υπόλοιπα (αν υπήρχε έλλειμμα στο ισοζύγιο εξωτερικών συναλλαγών ή χρέος ή βιομηχανική ανάπτυξη της χώρας, αν κοιμόμασταν με τις πόρτες και τα παράθυρα ανοιχτά ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο επιχείρημα χρησιμοποιούν οι της Χ.Α.) είναι παντελώς αδιάφορα και δεν κρίνονται οι "πατριώτες" σου βάσει αυτών.

      Αν νομίζεις πως η φιλοπατρία ισούται με την κλοπή (του δικαιώματος γνώμης) των συμπατριωτών σου, την α-τιμία, τις φυλακίσεις και τα βασανιστήρια συμπατριωτών σου, σκέψου μήπως κάνεις λάθος, ή μήπως η πατρίδα σου δεν περιλαμβάνει όλους τους Έλληνες. Σε θερμοπαρακαλώ να ανοίξεις τα βιβλία της πρόσφατης ιστορίας και να βγάλεις τις παρωπίδες σου.

      Αν έχεις απορίες, φρονώ ότι ο παρών ιστοχώρος διαθέτει άτομα που θα μπορούσαν με τις απαντήσεις τους να σε διαφωτίσουν.

    • Bob ο μάστορας avatar
      Bob ο μάστορας @ Δημήτρης ΜΑΝΗ 20/04/2012 21:29:26

      Τι πατριωτικό έχουν οι γερμανοτσολιάδες φιλοναζί ρε Δημήτρη;
      Όραμα για κοινωνία με κουμπούρια;
      Διάβασε λίγο Ιστορία, θα γίνεις καλλίτερος!

  16. alex23 avatar
    alex23 20/04/2012 14:28:26

    α. λογικη η αντιδραση, επρεπε να προστατεψει την επενδυση του
    β. στην απαντηση αυτη δεν κανει κουβεντα για το ερωτημα που η κυρια αυτη δεν μπορουσε να απαντησει απο...τρακ
    γ. προσπαθει να ενοχοποιησει τους ερωτησαντες που καναν δυσκολη ερωτηση στην καημενη την κοπελλα, αλλα δεν μας λεει οτι η 'απειρη' κυρια δεν απεφυγε τον ξυλινο λογο μεσω ποιηματος τυπου δεν σας λεω αλλα ειναι στο σαιτ μας

    • Ελληνική Φιλοσοφία avatar
      Ελληνική Φιλοσοφία @ alex23 20/04/2012 14:37:24

      Έτσι! Απέφυγε να απαντήσει στο πολιτικό σκέλος.
      Η κοπέλα είναι χειρότερη από τον ΓΑΠ που δεν ήξερε τι είναι τα cds.
      Και ρε κοπελιά αν τις προτάσεις σας τις μαθαίνουμε μόνο στο σαϊτ στην τηλεόραση γιατί βγήκες;
      Μήπως να καταργήσουμε και τη Βουλή να ψηφίζουμε νόμους στο facebook; Να μετράμε με πόσα like πέρασε το νομοσχέδιο;

  17. Fantomas avatar
    Fantomas 20/04/2012 14:46:36

    ΑΝ.ΕΛ!!!
    θα κανει αντιπραξη η ΝΕΛ ?

  18. EVANGELOS avatar
    EVANGELOS 20/04/2012 15:23:20

    Είναι εντελώς ασόβαρος ως κομματικός σχηματισμός το κόμμα του Καμμένου , αυτό είναι πλέον φανερό ... και κακώς ασχολούμαστε τόσο πολύ ... δυστυχώς θα πάρει ένα αξιοπρεπές ποσοστό που θα ήταν (κατ εμέ) πολύ πιο χρήσιμο αν πήγαινε αριστερότερα ...

    πάντως πολύ καλό το Κατερινάκι ... ;)

  19. Kst avatar
    Kst 20/04/2012 15:28:19

    Την τριχα τριχια κανετε... Ελεος... Δηλαδη νομιζετε οτι εαν οι περισσοτεροι πολιτικοι μας δεν ειχαν τους επικοινωνιολογους και τους συμβουλους να στηριζουν το δημοσιο προφιλ τους, θα μπορουσαν να απαντουν και να εκτιθενται στην τηλεοραση χωρις κανενα σφαλμα; Προφανως η κοπελα δεν ειχε την δυνατοτητα να προσλαβει...και η δεν εκρυψε την απειρια της. Για να κοιταξουμε τα του οικου μας πρωτα..

    • Ελληνική Φιλοσοφία avatar
      Ελληνική Φιλοσοφία @ Kst 20/04/2012 15:47:49

      Φίλε δεν το έπιασες το νόημα. Το πρόβλημα δεν είναι οτι δεν έχει επικοινωνιολόγο. Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχουν προτάσεις. Γιαυτό ακόμα και ο αρχηγός Πάνος Καμμένος έγραψε μια επιστολή χωρίς πολιτικό περιεχόμενο και χωρίς να μας εξηγεί το πως θα μείνουμε στο ευρώ χωρίς μνημόνια.

      • Kst avatar
        Kst @ Ελληνική Φιλοσοφία 20/04/2012 16:04:08

        Προσωπικα δεν περιμενω να πεισθω απ τον Καμμενο, γι' αυτο και αδιαφορω για το τι πρεσβευει (αν πρεσβευει κατι).. Δεν με απασχολει ουτε ως κομμα ουτε ως πολιτικος.. Απορω ομως γιατι πολλοι περιμενουν να ακουσουν το οτιδηποτε οχι για να πεισθουν αλλα μονο και μονο για να χλευασουν και να υπονομευσουν..

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ Kst 20/04/2012 17:20:59

          Όποιος βρίζει τον αρχηγό του κόμματος που τον τάιζε τόσα χρόνια ως προδότη, πράκτορα και πουλημένο δηλαδή, τον αφήνεις να ρίχνει τη λάσπη με τον κουβά; Να δει κι αυτός τι σημαίνει κριτική. Όχι λάσπη όμως...

  20. τροχιο-δηκτικός avatar
    τροχιο-δηκτικός 20/04/2012 15:43:30

    @ Κst
    θα διαφωνήσω,
    αν δεν έχει να πει κάτι χρήσιμο με τρόπο που να το καταλαβαίνουν οι συνομιλητές της, τότε καλύτερα να κάτσει σπίτι της.
    Η έκθεση στα κοινά απαιτεί συγκεκριμένες ικανότητες.
    Κι ούτε πρέπει να θέτουμε τους "τεχνηέντως" (βλ. image making) και κατ' επάγγελμα πολιτικούς ως μέτρο σύγκρισης γιατί τότε θα αντικαταστήσουμε τους ψεύτες με τους ανίδεους.

    κατά τα λοιπά, όντως πολύ ασχοληθήκαμε με τους ΑΝΕΛ κι ελπίζω ακόμη λιγότερο στις επόμενες μέρες

    • Kst avatar
      Kst @ τροχιο-δηκτικός 20/04/2012 15:57:46

      Μα δεν ειπα οτι εκανε καλα που βγηκε στην τηλεοραση απο την στιγμη που δεν εχει την ικανοτητα να μιλησει πολιτικα ορθα. Ηθελα απλως να τονισω οτι δεν ειναι αναγκη να ασχολουμαστε με το τι κανει ο καθε υποψηφιος του καθενος αντιπαλου κομματος, ουτε να χλευαζουμε ατομα που ειναι απειρα και προσπαθουν να εισελθουν στην πολιτικη σκηνη. Μπορουμε να κοιταζουμε τι κανει η δικη μας παραταξη χωρις να οδηγουμαστε σε ξεπεσμο και "κατινιες".. Αλλα μου φαινεται οτι η στρατηγικη να μειωσεις το αντιπαλο για να φανεις καλυτερος ειναι η μονη που γνωριζουν μερικοι....

      • alex23 avatar
        alex23 @ Kst 20/04/2012 18:53:10

        το θεμα δεν ειναι να μειωσεις ή οχι καποιο ατομο, αλλα να δειξεις οτι δεν ξερει το προγραμμα με το οποιο ζηταει την ψηφο σου
        και μαλιστα οταν αυτο το προγραμμα υποτιθεται οτι δινει μια διεξοδο στον μονοδρομο που υπαρχει λογω της πολιτικης που προηγηθηκε απο το πασοκ

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ Kst 20/04/2012 19:04:17

        Φίλε Kst, είναι κατινιά να τονίζεις ότι ο άνθρωπος που καταρτίζει τον πολιτικό σχεδιασμό ενός κόμματος, δεν ξέρει τις θέσεις του κόμματός της;
        Κι εντάξει το Κατερινάκι δεν τα θυμότανε, τα ξέχασε βρε παιδί μου, άνθρωπος είναι, πιστεύεις ότι εάν κάνεις την ίδια ερώτηση στον Κουίκ ή στον Πάνο θα σου απαντήσουν;

        • Kst avatar
          Kst @ dikefalosaitos 20/04/2012 19:44:03

          Φυσικα και οχι.. Ανεμοδουρες ειναι, αν μου επιτρεπεται η φραση. Γι' αυτο αναρωτιεμαι γιατι ασχολουμαστε με αυτο το θεμα.. Θα μου αρεσε να ασχοληθω με το εξης: πως η ΝΔ θα προσελκυσει αυτο το 9% (που σιγουρα δεν θα ειναι τοσο) που εχασε.. Που εσφαλε και τι μπορει να κανει γι' αυτο.. Γιατι, οπως εχω ξαναπει, τις αυτοδυναμιες και τον νικητη τον φτιαχνουν οι αναποφασιστοι και οχι η κομματικη βαση που πανω κατω ειναι δεδομενη.

          • dikefalosaitos avatar
            dikefalosaitos @ Kst 20/04/2012 20:09:11

            Φίλε Kst, εμείς εδώ μέσα δεν είμαστε ο πολιτικός σχεδιασμός της Ν.Δ., το που θα δώσει βάρος η Ν.Δ. για την αυτοδυναμία θέλω να πιστεύω ότι το γνωρίζουν καλύτερα από εμάς.
            Στην Συγγρού το πλάνο τους δεν ξέρω ποιό είναι, για τον επαναπατρισμό του όσο το δυνατόν μεγαλύτερου μέρους των ΑΝΕΛ όπως και της ΔΥΣΗ (ή ΔΗΣΥ), πάντως θεωρώ ότι σε τόσο σύντομη προεκλογική περίοδο, ακόμα και το παραμικρό λάθος μετράει, άρα προσπαθείς να το εκμεταλλευτείς. Και οι ΑΝΕΛ από λάθη-γκάφες είναι περιβόλι.
            Το ποσοστό των ΑΝΕΛ, ακόμα και 1% να είναι στο τέλος, μπορεί να είναι το κρίσιμο 1% που θα σου χρειάζεται για την αυτοδυναμία, άρα προσπαθείς να το πάρεις πίσω. Και είναι ποσοστό καθαρά μέσα από την Ν.Δ.
            Στο κάτω-κάτω δώσε μας το δικαίωμα να καλαμπουρίζουμε και λίγο με τον ελικοπτεράκια και την θυγατέρα (με το τρυφερό κορμί) και τον δρόμο για την αυτοδυναμία, ας σπάσουν τα κεφάλια τους για να τον βρουν οι της Συγγρού. :)

  21. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/04/2012 16:11:39

    Tί λὲς μωρέ, οἱ μισοὶ σχολιαστὲς τοῦ Antinews (ἀλλὰ καὶ κάθε σοβαρὰ πολιτικοποιημένος) ποὺ δὲν θὰ κατέληγαν ΠΟΤΕ ὡς ἐκπρόσωποι ὁποιουδήποτε κόμματος νὰ ποῦν σὲ ἐθνικὸ τηλεοπτικὸ δίκτυο "Νά, βασικὰ δὲν ξέρω νὰ σᾶς πῶ, μπεῖτε στὸ σάιτ νὰ τὰ δεῖτε" τί ἔχουν, ἐπικοινωνιολόγους καὶ ἐπιτελεῖα;;; Μὴν τρελλαθοῦμε τελείως. Τὸ νὰ εἶσαι κλινικὰ βλαμμένος ἢ καμμένος δὲν εἶναι θέμα πείρας καὶ ἀπειρίας, εἶναι ἂν τό'χεις ἢ δὲν τό'χεις.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/04/2012 16:13:15

      Στὸν Kst, 20/04/2012 στὶς 5:28 pm

      • Kst avatar
        Kst @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 20/04/2012 16:36:23

        Μωρε, προφανως δεν το εχει, αλλα ας την κρινει ο λαος στην καλπη... What's a big deal? Γιατι τετοιος χαμος;;; Δεν προκειται να με σωσει μια κυρια που ηρθε απο το πουθενα και μαλλον θα καταληξει παλι εκει..

        Προσωπικα εμενα αλλα με απασχολουν... Πως ενα κομμα που ξεκινησε απο το τιποτα, χωρις παρελθον, χωρις πολιτικη συνοχη , παρα μονο εναν αντιμνημονιακο λογο, φερεται να παιρνει κατα μεσο ορο 9% στις δημοσκοπησεις.. και απειλει την ΝΔ και τον Σαμαρα, που επι Πολαν δεν φανταζοταν τετοια ποσοστα.....

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ Kst 20/04/2012 17:24:43

          Ο Σαμαράς και η ΠΟΛΑΝ είχε απέναντι το σύστημα Μητσοτάκη που είναι παντοδύναμο σε επίπεδο ΜΜΕ οι οποίοι σήμερα προβάλλουν υπερβολικά τους ΑΝΕΛ. Εδώ έχει μείνει ως επιχείρημα εναντίον του Σαμαρά ότι άνοιξε τα σύνορα με την Αλβανία. Και το χρησιμοποιούν σαν επιχείρημα αυτοί που διαχειρίστηκαν τα αρμόδια υπουργεία (Εθνικής άμυνας, Εσωτερικών, Δημ. Τάξης) ενώ ο Σαμαράς ήταν στο άσχετο υπουργείο...

          • Kst avatar
            Kst @ Γεώργιος Τ. 20/04/2012 18:25:48

            Ωραια και εγω αντιστρεφω αυτο που λες και ρωταω: γιατι ο Σαμαρας και το κομμα, τους οποιους στηριζει ολοκληρος ο μηχανισμος μιας μεγαλης παραταξης και τον οποιον εχει εκλεξει ο ιδιος ο κοσμος φαινεται να απειλειται απο τον Καμμενο;;;

          • alex23 avatar
            alex23 @ Γεώργιος Τ. 20/04/2012 18:57:35

            να αντιστρεψω και εγω το της απειλης καμενου..
            μηπως απο τις ερευνες και την αναλυση που εχουν κανει, βλεπουν πολυ εφικτο το ψαλιδισμα του καμενου σε ποσοστα εκτος βουλης, με αντιστοιχη ψηφο ανοχης στον σαμαρα απο τους ταλαντευομενους προς αυτον ψηφοφορους ?

          • Kst avatar
            Kst @ alex23 20/04/2012 19:38:36

            Κοιταξτε το οτι παντα τα ΜΜΕ δεν ηταν φιλο-νεοδημοκρατικα το γνωριζουμε.. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι τα μεγαλα ποσοστα που δινουν, που ειναι πολυ μεγαλα για ενα καινουργιο, χωρις ομοιογενεια και χωρις συγκεκριμενη ιδεολογια πολιτικο σχημα. Το να φτασεις απο το 9% εκτος Βουλης απεχει πολυ.. Γι' αυτο δεν μπορω να καταλαβω προς τι ολη αυτη η μανια.. Επισης μου κανει εντυπωση γιατι ο Σαμαρας ακομη δεν μπορει να προσελκυσει αυτο το 9% που του λειπει..

          • αλεχαντρο avatar
            αλεχαντρο @ Kst 20/04/2012 22:47:16

            Τα ποσοστά που δίνουν δεν είναι πραγματικά. Απλά τα ΜΜΕ αβαντάρουν τον Καμμένο μήπως και κόψουν ποσοστά από τη ΝΔ

          • Kst avatar
            Kst @ αλεχαντρο 21/04/2012 12:20:43

            Δηλαδη πιστευει καποιος νοημων ανθρωπος οτι αν δει σε μια δημοσκοπηση το ποσοστο του Καμμενου στο 9% (αληθινο ή πλασματικο) χωρις να ξερει τι εκπροσωπει αυτος και το κομμα του, θα παρασυρθει και θα παει να τον ψηφισει. Το να τον προβαλουν για να παραπλανησουν το δεχομαι αλλα για να του δινουν τοσο υψηλα ποσοστα για να τραβηξουν προσελκυσουν ψηφους μαλλον παρατραβηγμενο...

  22. ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΠΡΙΣΙΜΙΤΖΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΠΡΙΣΙΜΙΤΖΗΣ 20/04/2012 16:48:57

    ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΟΤΙ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΙΜΟΔΩΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΑΙΔΑΝΟΙ-ΝΕΡΟΚΟΥΒΑΛΗΤΕΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΑΤΟ ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ ΤΟΥ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΜΕ ΔΗΘΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΛΙΤΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΠΕΡΙ ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΗΣΕΩ ΣΤΟ ΕΘΝ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 7000 ΚΥΡΙΕ ΔΗΜΑΡΑ ΚΡΙΜΑ ΠΡΟΕΔΡΕ ΠΑΝΟ ΚΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΑ ΓΡΟΥΠΟΥΣΚΟΥΛΑ ΔΡΟΥΣΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΡΥΣΗ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΠΕΡΝΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΠΕΡΝΟΥ ΠΟΙΟΙ?ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΔΙΣΤΟΜΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΕΤΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΟ ΟΝΕΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ .ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΕΔΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΥΡΣΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΑΛΟΓΑ ΚΟΥΡΣΑΣ ΚΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΠΕΙΡΑ Η ΚΟΥΤΣΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΝ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΝ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΔΕΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΣΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΑΛΜΟ ΤΩΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΥΤΕ ΓΑΛΛΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΜΑΡΚΕΤΙΝΚ.

  23. ΤΟΤΙ avatar
    ΤΟΤΙ 20/04/2012 17:11:19

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΜΟΤΕΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΓΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΓΙΞΕ ΚΑΝΕΝΑΣ..ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙ ΧΙΛΙΑ ΛΑΙΚ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΟΡΦΩΤΟ ΠΟΠΟΛΟ ΕΞΕΘΕΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΤΗΝ ΕΡΙΞΕ ΣΤΗ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ..ΑΠΑΝΘΡΩΠΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ..Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΚΟΜΙΖΕΙ ΝΕΑ ΗΘΗ..ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΣΑΤΙΡΑ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ <> ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΣΤΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ..ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕ ΓΙΑ ΧΙΛΙΑ ΛΑΙΚ.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ..ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΕΣΥΡΑΝ..Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ

  24. TARAMAS avatar
    TARAMAS 20/04/2012 17:42:54

    Μάλλον θεωρείτε τον Καμμένο πιο αθώο από ότι πραγματικά είναι. Δεν βγήκε να καλύψει την κοπέλα, να την κάψει βγήκε προσπαθώντας να σώσει το κόμμα του που δεν έχει λύσεις και απαντήσεις. Δεν προσέξατε το: "...μπορεί να μήν μπόρεσες να πείς όπως έπρεπε το πρόγραμμα μας..." (δηλαδή επισημαίνω ότι το πρόγραμμα μας καλά τα λέει, έχει θέσεις, εσύ δεν τάπες καλά) ή το "...Αναλαμβάνω προσωπικά το λάθος σου..." (δηλ. όποιος σχημάτισε κακή εντύπωση για τους Ανεξάρτητους Έλληνες παρακολουθώντας την εκπομπή, να ξέρει ότι αυτό οφείλεται σε προσωπικό σου λάθος, όχι στην ανυπαρξία των θέσεων του "κόμματος". Και γω είμαι μεγαλόψυχος και σε συγχωρώ, ξέροντας ότι οι ψηφοφόροι το τρακ σου δε θα μου το προσάψουν εμένα, ότι και να λέω...)

  25. popolaros avatar
    popolaros 20/04/2012 19:47:29

    ...ακόμα με τη κοπελίτσα ασχολείστε ωρέ παλικάρια.
    Και από καταλάβατε ότι είναι έμμισθη από τους ΑΝΕΛ...από το φεσιμπούκι?
    ...tragic...

  26. Πέτρος Π. avatar
    Πέτρος Π. 20/04/2012 20:06:06

    Προτιμότερη η κοπελιά από τον υιό Ψυχάρη!!!!

    • popolaros avatar
      popolaros @ Πέτρος Π. 20/04/2012 20:08:35

      !!!
      Ο οποίος παρεμπίπτοντος ξεκινά τον εκλογικό αγώνα από το Μέγαρο Μουσικής.
      Hi class υποψήφιος.

  27. yianna avatar
    yianna 20/04/2012 20:30:17

    9% σε πανελλαδικό επίπεδο είναι τεράστιο ποσοστό, προσωπικά πιστεύω ότι εάν πιάσουν 3- 4% θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι. Προφανώς αυτά είναι τα παιχνιδάκια των εταιρειών δημοσκοπήσεων, που με δείγμα 1000-2000 ατόμων προσπαθούν να κάνουν πρόβλεψη.

  28. Katerina Anastasopoulou avatar
    Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:23:09

    Εισαστε συκοφαντες λασπολογοι και πλαστογραφοι! ποτε δεν ημουν και ουτε θα ειμαι εμμισθη στους Ανεξαρτητους Ελληνες γιατι πολυ απλα δεν ειναι εταιρεια! Ειμαι ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΑ στους Ανεξαρτητους Ελληνες και στο τμημα Social Media (ουτε για το τμημα σας πληροφορησαν σωστα!)

    ενα μυνημα απο το facebook Μου, αφου αυτο πηρατε και πλαστογραφησατε πολυ ωραια με Photoshop (και ο μπεμπης ανηψιος μου θα μπορουσε να το κανει αυτο). Η σελιδα μου για οποιον ενδιαφερεται:
    https://www.facebook.com/iceangel23


    Κατερίνα Αναστασοπούλου
    ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΙ - ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΣ - ΠΛΑΣΤΟΓΡΑΦΟΙ (ΜΜΕ, ΜΠΛΟΓΚ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ ΚΑΙ ΤΡΟΛΛ ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ) ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΑΝ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠΙ ΜΙΣΘΩΣΕΙ, ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΥΡΙΟΙ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. Η ΟΜΑΔΑ ANTI-TROLLING ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ. ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΓΕΩΝΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΣΠΑΣΕΤΕ! ΕΜΕΙΣ ΣΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΜΠΑ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ!

    • Αυτόνομος avatar
      Αυτόνομος @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:31:21

      Θαυμάστε επίπεδο: "
      Η ΟΜΑΔΑ ANTI-TROLLING ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ - δηλαδή τι κάνουν; χακεύουν στο διαδίκτυο;

      ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΩ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΓΕΩΝΑ. Αυτό πρέπει να το κάνουμε σημαία. αυτοί είναι

      • Katerina Anastasopoulou avatar
        Katerina Anastasopoulou @ Αυτόνομος 20/04/2012 22:34:20

        Δεν ασχολουμαι αλλο! απο οτι εμαθα δεν διαβαζει και κανενας το μπλογκ της συμφορας σας. Κανονιστε να διορθωσετε τα λαθη, τις συκοφαντιες και τις πλαστογραφιες σας. Καλο Βραδυ! Α ΝΑΙ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ! ΚΑΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΛΕΝΕ! ΜΟΝΟ Η ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΣΟΥ!

        • Αυτόνομος avatar
          Αυτόνομος @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:37:57

          Αφού δεν τον διαβάζει κανείς, γιατί πανικοβλήθηκες; Και τι κάνεις τώρα, μας απειλείς με αναγγελία θανάτου;

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:45:51

          Κατερίνα..το σωστό είναι ''μήνυμα'' ....

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:56:07

          εεεεε καλό βράδυ

        • airman avatar
          airman @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:57:32

          Όταν ανοίξει η ''αρένα'' ως γνωστόν η μάχη είναι σκληρή και γι' αυτό απαιτείται γερό στομάχι. Η πρόκληση να εκτεθεί κάποιος στο κοινό μπορεί να είναι δελεαστική, έχει όμως και κόστος το οποίο πρέπει να είναι σε θέση να το αντιπαρέλθει.

        • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
          Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 00:53:08

          """"απο οτι εμαθα δεν διαβαζει και κανενας το μπλογκ της συμφορας"""" Οὐάου! Ἔζησα νὰ τὸ ἀκούσω κι αὐτό! Μιὰ γνήσια καμμένη...

        • maurogatos avatar
          maurogatos @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 02:40:05

          αν εσυ βγεις βουλευτης απλα επιβεβαιωνεις την καταντια της χωρας....ακους και ροκ τρομαρα σου........αυτα εμα8ες τοσα χρονια απο αυτη την μουσικη?

        • Kώστας ΜΠ avatar
          Kώστας ΜΠ @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 04:33:17

          -"Θα σας πατήσουμε κάτω"..!
          -ελληνικά κατευθείαν από το ΙΕΚ-ΓΑΠ, "σπουδές" στο ...Deree.
          -θράσσος, ημιμάθεια.
          - η Πολιτική σαν έξοδος σε μπαρ.

          A ρε Ελλαδίτσα μου, όλα τα λούμπεν στοιχεία μαζεύτηκαν για κερδοσκοπήσουν στον πόνο σου.

        • tak avatar
          tak @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 06:41:22

          Η συμπεριφορά σας είναι απαράδεκτη, ιδιαίτερα αν εκτιμηθεί σε σχέση με τα γράμματα, που υποτίθεται ότι ξέρετε. Ένας σοβαρός άνθρωπος, δεν απαντάει ποτέ έτσι, έστω κι αν τον κρίνουν, όπως σας έκριναν... Από τη στιγμή που γίνατε δημόσιο πρόσωπο, οφείλατε να το γνωρίζατε. Όσο για τα περί "μπλογκ της συμφοράς", στο οποίο ανορθόγραφα αναφέρεστε, αφήστε να το κρίνουν άλλοι και εσείς επιστρέψτε στα δικά σας, τα οποία σας βγάζουν και ... πρωταθλητές με 60%! Κατά τα άλλα, εγώ αντιλαμβάνομαι την αντίδρασή σας, μόνο που δεν την εκδηλώσατε σωστά... Φροντίστε στο μέλλον να συγκρατείτε το θυμό σας και μαθαίνοντας, θα τα πάτε καλλίτερα...

        • juliet avatar
          juliet @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 06:59:31

          βρε σεις...άτονη είναι αυτή.Μάλλον ο αρχηγός δίνει τόνους!

    • Φλαμανδός avatar
      Φλαμανδός @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:35:26

      εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

    • Φλαμανδός avatar
      Φλαμανδός @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:40:32

      εεεεεεεεεεεεεεεε!
      Η λεγεώνα των Καμμένων!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Katerina Anastasopoulou 20/04/2012 22:55:32

      Κατερίνα, άστους να λένε, εεεεεεεε μια χαρά τα είπες, εεεεεε τους βούλωσες.
      εεεεεεεε Η ΟΜΑΔΑ ANTI-TROLLING ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ. (τους ποιούς;)
      εεεεεε ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΓΕΩΝΑ (των ξένων)
      Υ.Γ. Μπράβο που δεν είσαι μαρτυριάρα και δεν τους λες το πρόγραμμά σας, είναι κουσκουσάριδες και θα τα πουν όλα :) Φιλιά

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 00:29:38

      Χαλαρώστε, δεσποινίς.
      Λαλίστατη βλέπουμε για "απειλές", μόνο το πως θα βγει η χώρα από το λούκι κρατάτε επτασφράγισατο μυστικό.

      • Μουά avatar
        Μουά @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 21/04/2012 09:23:52

        Ακόμη και σεις, κ. Κρανιδιώτη, επιτίθεστε, και μάλιστα με μια τέτοια γενική και εντελώς απροσδιόριστη ερώτηση;
        Νομίζω ότι δεν σας τιμά να ...αυτομειώνεστε με τέτοιο τρόπο. Είχα την εντύπωση ότι προτιμούσατε δύσκολους και έμπειρους πολιτικά αντίπαλους.
        Πιστεύετε ότι εσείς μπορείτε να απαντήσετε, εδώ και τώρα, στην ίδια ακριβώς ερώτηση που εσείς θέσατε ("πως θα βγει η χώρα από το λούκι"), έχοντας μάλιστα τα μνημόνια να τρέχουν;
        Αν ναι, θα χαιρόμουν να δω πάνω στην ίδια ερώτηση, α) τη σωστή απάντηση, και μάλιστα γραπτώς, ενός έμπειρου υποψήφιου βουλευτή, έχοντας ήδη ακούσει β) μία προφορική τοποθέτηση μιας άπειρης συνυποψήφιάς σας.

        Σας αναμένω...

        (Σημείωση: Παρότι απέχω παρασάγγας από το κόμμα σας - αλλά και του κ. Καμμένου- οφείλω να επικροτήσω πράξεις σας στο παρελθόν, όπως: "Ο κ. Κρανιδιώτης επί χρόνια ήταν υπερασπιστής του ΡΚΚ στα ελληνικά δικαστήρια , ενώ το 1999 ήταν δικηγόρος του Οτζαλάν" http://www.antinews.gr/2012/04/20/157009/ .)

        • factorx avatar
          factorx @ Μουά 21/04/2012 10:03:09

          Δηλαδή θέλουν να μας εκπροσωπήσουν τέτοια άτομα - ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΕΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΕΡΚΕΛ - και μας λες τώρα να τους συμαπθήσουμε επειδή είναι άπειροι και ανόητοι; Για την Ελλάδα μιλάμε όχι για ανανεωση ποδοσφαιρικής ομάδας;

          • Μουά avatar
            Μουά @ factorx 21/04/2012 22:18:47

            Δεν βλέπω να απαντάει, φίλε Factorx, ο αγαπητός Φαήλος στο ερώτημα “πως θα βγει η χώρα από το λούκι;” που ό ίδιος έθεσε στην Κατερίνα (και με το μνημόνιο να τρέχει στο φουλ, θα πρόσθετα εγώ).
            Μήπως έστω και επιγραμματικά μπορεί να το κάνει εδώ μέσα, ώστε να υπάρχει γραπτή η απάντησή του, που θα ξέρει ότι μετά από λίγο θα την περιφέρουν οι ανταγωνιστές του στο διαδίκτυο και αλλού; Μάλλον όχι.

            Αν όχι, ας δει λοιπόν ότι το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί και εναντίον ενός έμπειρου υποψήφιου βουλευτή σε ένα καλοστημένο ή μη σκηνικό των ΜΜΕ και όχι μόνο εναντίον μίας αθώας, αυθεντικής αλλά άπειρης με τα ΜΜΕ, υποψήφιας βουλευτού.

            Τέλος, εγώ πάντως αγαπητέ Factorx, παρακολουθώντας το θέμα σαν τρίτος, στην πολιτική πλέον συνεχιζόμενη επίθεση εναντίον της Κατερίνας, διακρίνω να περιφέρεται το θέμα, με υπερβάλλοντα ζήλο πλέον, σε πολλά blogs και sites, πέραν του δικού σου.
            Το πολιτικά παιχνίδια και τα εξ αυτών οφέλη τους είναι πολλά φυσικά...

    • Gerome avatar
      Gerome @ Katerina Anastasopoulou 21/04/2012 01:50:20

      "Η ΟΜΑΔΑ ANTI-TROLLING ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ" .
      Γουάου! Τζαμάουα! Έχετε πολλούς Σούπερ-Ήρωες εκεί στου Καμμένου;
      Έχετε και συλλεκτικά πόστερ τους; Μπορώ να μπω και να τα παραγγείλω ονλάιν από τόου www.ανεκσάρτητη-έληναις. τζι-αρ;;;
      Εκεί θα μπορέσω να διαβάσω και το περίφημο πρόγραμμα σας; και μετά να το προωθήσω στην γιαγιά μου, που σερφάρει όλη την ώρα;
      ή θα μας το πείτε τελικά εσείς; εεεεεεεεεεε;
      Έλα, ασχολήσου λιγάκι ακόμα με μας τους μίζερους. Μπορεί να μας πείσεις και εμείς στο τέλος να ανακράξουμε:
      "Ave Katerina! Οι Λεγεωνάριοι σε χαιρετούν!"

  29. moriarty avatar
    moriarty 20/04/2012 22:33:23

    Πολύς χαμός για το τίποτα.. ΟΚ, η κοπελιά ήταν άσχετη, αλλά τουλάχιστον ήταν αυθεντική. Δεν κατάφερε να κρύψει την ασχετοσύνη της, όπως οι διάφοροι φαφλατάδες που ανακυκλώνουν αέρα στα κανάλια για να κρύψουν (τι άλλο;) την ασχετοσύνη τους. Εξίσου άσχετη ήταν και η ερώτηση του δημοσιογράφου: είναι δυνατόν κάποιος να αναπτύξει σε 40 δευτερόλεπτα τηλεοπτικού χρόνου πώς θα ανατραπεί το μνημόνιο;

    Αντί λοιπόν να ασχολούμαστε με τις φαιδρότητες που υπάρχουν στο πρόγραμμα του Καμμένου, ή με τις λαμπρές υποψηφιότητες των ψηφοδελτίων της ΝΔ (Ψυχάρης, Ρεγκούζας, Τσιτουρίδης κλπ), κάνουμε θέμα μια άσχετη κοπελίτσα που ήθελε να κερδίσει τα 15 δευτερόλεπτα της δημοσιότητας.

    • Βικυ Γουλιωτη avatar
      Βικυ Γουλιωτη @ moriarty 21/04/2012 15:39:19

      Θα μπορουσε σε λιγοτερο απο 40 δευτερα να απαντουσε επιγραμματικα αλλα ουσιαστικα, αν ηξερε.Αλλα αυτο ειναι το θεμα. Δεν ηξερε.

  30. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 21/04/2012 04:12:56

    Kαμμένε, σταμάτα να βιάζεις την ελληνική ορθογραφία.
    Πριν διαγράψεις το ...ελληνικό χρέος, αγόρασε ένα λεξικό.