#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/10/2013 13:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τατσόπουλος, ο Γλέζος και ο ...Μαθουσαλίξ



"Ο Γλέζος μοιάζει με τον γεροντάκο στον Αστερίξ με τη θεογκόμενα...", σχολίασε o Πέτρος Τατσόπουλος  αναφερόμενος στην κριτική που κάνει τελευταία ο κ. Γλέζος στην πολιτική του ΣΥΡΙΖΑ.

Να παρακαλάνε λοιπόν να μην τους πέσει ο ουρανός στο κεφάλι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 31/10/2013 13:42:32

    Μίλησε ὁ πηδηχταρίξ...

    • factorx avatar
      factorx @ Κυθήριος 31/10/2013 14:45:53

      !!!!

  2. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 31/10/2013 13:57:43

    Άν και συχαίνομαι τον Τατσόπουλο, φοβερή η παρομοίωση!

    Ο Μαθουσαλίξ μιά ζωή καμαρώνει για τα ηρωικά του κατορθώματα στη μάχη της Ζεργκόβια, αν και για την αυθεντικότητά τους υπάρχουν σοβαρές αμφιβολίες στο Γαλατικό χωριό!

    Για παράδειγμα , ισχυρίζεται πως ένα βράδυ σκαρφάλωσε και κατέβασε τη Ρωμαϊκή σημαία απο τον ιστό της. Οι κακές γλώσσες όμως στη Γαλατία λένε πως ένας πειθαρχημένος στρατός όπως ο Ρωμαϊκός, κάνει πάντα υποστολή σημαίας με τη δύση του ήλιου...

    • Μανώλης Πετράκης avatar
      Μανώλης Πετράκης @ ΣΤΕΛΙΟΣ 31/10/2013 17:09:54

      Επίσης η περιγραφή του πως σκαρφάλωσε πάνω στον βράχο μία νύχτα με φεγγάρι μαζί με τον φίλο του θυμίζει εντελώς Γιώργο Θαλάσση και Μικρό Ήρωα και φυσικά κανείς αναρριχητής δεν μπόρεσε έκτοτε να εντοπίσει τα πατήματα πάνω στον βράχο που χρησιμοποίησε ο έλληνας άνθρωπος-αράχνη (χωρίς εξοπλισμό), ο ίδιος δε τα ξέχασε και δεν τα υπέδειξε ποτέ, την δε σημαία την έριξε σε ένα πηγάδι, χωρίς να κρατήσει ούτε μία ίνα υφάσματος για ενθύμιο, το δε πηγάδι μετά το μπαζώσανε και έτσι την κατάπιε η γη και χάθηκε για πάντα. Τι κρίμα. Ωστόσο πιστεύω ότι υπάρχει ένας πυρήνας αλήθειας στην αφήγηση κυρίως λόγω της αξιοπρεπούς στάσης του Σιάντου, και επομένως δικαιούνται να περηφανεύονται γιατί κάποιαν ανδραγαθία κάνανε εκείνο το βράδυ - το τι ακριβώς το ξέρουν οι δυό τους μόνο -, υποπτεύομαι όμως και αρκετή δόση σάλτσας.

      • Μανώλης Πετράκης avatar
        Μανώλης Πετράκης @ Μανώλης Πετράκης 31/10/2013 20:56:44

        το ορθόν είναι "του Σάντα" - όχι "του Σιάντου"

  3. Draco avatar
    Draco 31/10/2013 14:41:02

    Εκ στόματος κόρακος εξελεύσεται "κρα". Και εκ στόματος Τσατσόπουλου προφανώς μόνον σαχλαμάρες θα εξέλθουν!

  4. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 31/10/2013 17:24:00

    Α ρε τσαμπα μαγκα Τατσοπουλε, αν εχεις τοτε στη θεση του Σταυριδη (που ειναι ηρεμος ανθρωπος) καναν αλλο, ποσες καρπαζιες θα ειχες μαζεψει. Ακομα πχ κι ο Βουλγαρακης να ηταν εκει, θα ειχες καταληξει να κλαις και να παρακαλας για ελεος. Εισαι μεγαλη κοτα Τατσοπουλε, αν βρεις καποιο που δεν μασαει απεναντι σου, θα τρεχεις (παλι) σα λαγος...

  5. TopGunZ avatar
    TopGunZ 01/11/2013 11:10:11

    Θίξαμε τη μοιρολογίστρα του Χότζα... Έχοντας κάθε καλή διάθεση να πιστέψουμε την ιστορία με τη σημαία, δεν δύναται πλέον να το πολυκομπάζει γιατί πολλαπλώς και ποικιλοτρόπως αμοίφθηκε και το εξαργύρωσε. Ή πεθαίνεις ήρωας ή ζεις αρκετά ώστε να γίνεις ο εχθρός...

  6. KΩΣΤΑΣ avatar
    KΩΣΤΑΣ 02/11/2013 09:37:39

    O Γκλέζος τουλάχιστον είναι ένας αξιοπρεπής άνθρωπος είτε έκανε είτε οχι την πράξη.Ο Τατσόπουλος είναι ενα γελοίο άτομο που τον προβάλουν κυρίως τα κανάλια που ψοφάνε για τέτοιους γιατί πουλάνε και την μάνα τους για την τηλεθέαση.