10/03/2009 13:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Ρόκκο και τα αδέλφια του


_______________________________________________________________________________________________
Μετά τον Σημίτη θα επιστρέψει και ο Κόκκαλης στο ΠΑΣΟΚ;

Τώρα που η ΝΔ τον απέδωσε λευκό ως αθώα περιστερά στην κοινωνία νομίζω ότι δεν υφίσταται κανένα πρόβλημα

Αν ζούσε πάντως ο Βισκόντι θα ξαναγύριζε τον «Ρόκκο και τα αδέλφια του»

Σωκράτης, Άκης, Γιάννος, Τάσος, Θοδωρής και άλλοι πολλοί ξάδελφοι, φίλοι και κουμπάροι.

Δώσε κι εμένα μπάρμπα

Η παράγκα του μπάρμπα Τζέφφρυ, για να είμαστε και πολιτικώς ορθοί.

Με την ευκαιρία, αληθεύει ότι εκείνος ο Λαυρεντιάδης που αγόρασε και τον Flash του Κόκκαλη, κυκλοφορεί με 51 σωματοφύλακες (3 βάρδιες Χ 17);

Φοβάται την τρομοκρατία, ή τίποτα Τσετσένους;

Εκείνος ο πρώην διοικητής ταμείου που το όνομά του θυμίζει βουλευτή της ΝΔ γνωρίζει τίποτα;

Όπως διάβασα στο μεταξύ ο Κυριάκος θέλει να γίνει Επίτροπος!

Όχι σε εκκλησία, να μαζεύει τα κεριά και το παγκάρι. Αλλά στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Μεγάλη ευρωπαϊκή θέση αναζητά και ο Σημίτης

Συμφωνώ απολύτως. Να στείλουμε όλους τους μεγάλους άντρες στις Βρυξέλλες.

Επειδή αν έρθει καμιά έμπνευση στον ΓΑΠ και κατεβάσει τον Σημίτη στην υπερνομαρχία Έβρου-Ροδόπης, όπως την αλήστου μνήμης Καραχασάν, και εκλεγεί, μπορεί να παραδώσει τη Θράκη στους Τούρκους.

Και μετά να ευχαριστήσει την κυβέρνηση των Ηνωμένων Πολιτειών επειδή σταμάτησαν στο Νέστο.

Πόσους ακριβώς βουλευτές έθεσε στην διάθεση του Καραμανλή ο Καρατζαφέρης; Δέκα;

Μήπως κάνει κανένα λάθος και πρέπει να ξαναμετρήσει;  Επειδή εγώ μετράω και ξαναμετράω και τους βρίσκω έξι. Τους άλλους του ψάχνουν στα υπόγεια της Ρηγίλλης.

Χρόνια πολλά Ριρή, ξέχασα να σου πω προχθές

Μην χάνετε τις ελπίδες σας. Ο Μπαράκ Ομπάμα ήρε χθες τον οκταετή περιορισμό στην ομοσπονδιακή χρηματοδότηση των ερευνών για τα βλαστοκύτταρα.

Τα εμβρυϊκά βλαστικά κύτταρα αναμένεται να φέρουν πραγματική επανάσταση στην ιατρική και να οδηγήσουν στο μέλλον σε θεραπείες παθήσεων όπως οι καρδιοπάθειες, ο διαβήτης και η  νόσος του Αλτσχάιμερ.

Ένα ειδικό βλαστοκύτταρο θα καταπολεμά αποτελεσματικά και την πολιτική βλακεία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Swell avatar
    Swell 10/03/2009 14:25:41

    Aυτό για την πολιτική βλακεία, θα το προλάβουν τα δίδυμα;

  2. GreenPoint avatar
    GreenPoint 10/03/2009 14:44:33

    Σε οτι σχολιο σου αφορα το Πασοκ ολο στο παρελθον μας πας Factorx Βλεπε και λιγο μπροστα !!!

  3. PROVOKATORAS avatar
    PROVOKATORAS 10/03/2009 14:53:00

    Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες να καταθέσω αίτηση στην αστυνομία να συνεναισουν να κάνω ληστεία σε μια τράπεζα, λέτε να δεχθούν;
    Στο πνεύμα της συνεναισης και Εγώ !!

  4. GreenPoint avatar
    GreenPoint 10/03/2009 14:58:50

    @ 3 Μην το αποκλειεις καθολου!!!!

  5. Helmut avatar
    Helmut 10/03/2009 15:04:52

    Ο "Ρόκκο και τα Αδέλφια του" δεν είναι του Φελλίνι, είναι του Βισκόντι. Δεν πηγαίνετε κανένα σινεμά να μορφωθείτε;

  6. Factorx avatar
    Factorx 10/03/2009 15:20:27

    @Helmut πολυ μορφωμένε: μας έπιασες αμόρφωτους. Πάω αμέσως σινεμά

  7. Helmut avatar
    Helmut 10/03/2009 15:29:10

    Φάκτορα πήγαινε, είναι και ωραία ταινία, δεν θα το μετανιώσεις.

    Παίζουν και "δικοί μας": η Παξινού και ο Σπύρος Φωκάς.

  8. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 10/03/2009 15:41:05

    εκει που οι ΠΑΣΟΚΟΙ βλέπουν συσπειρωση και εδραιωση του ΓΑΠ, οι λοιπες δημοκρατικές δυνάμεις ψιλοζοριζονται και αρχιζουν τις αθλιοτητες (η παραγκα του Τζεφρυ κτλ).

  9. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 10/03/2009 17:32:34

    Εμμονές,ή νομιζω;
    Τοσο μεγαλο κακο σας εκανε ο Κοκαλης ρε σεις;
    Μη μου πειτε οτι σας κατασκοπευε κι εσας.
    Και η πλακα ειναι,οτι απο τη μια,"εοκ και νατο,το ιδιο συνδικατο",αλλα απο την αλλη,κατασκοπος ο Κοκαλης,εναντιον του νατο.Χεσε μεσα δηλαδη.
    Ου να μου χαθειτε.

  10. thanos avatar
    thanos 10/03/2009 17:49:23

    Γιατι ξεχνας?

    Εγω παντως επιμενω τι γινεται με την γυναικα του "ταραντου"??

  11. 0 avatar
    0 10/03/2009 18:25:06

    Μήπως έγινε ελαφίνα ;

  12. babis lazarou avatar
    babis lazarou 10/03/2009 18:31:03

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΚΑΣΚΑΝΤΕΡ ΕΧΕΙ ΦΑΚΕΛΛΟ ΣΤΟ ΛΑΓΚΛΑΙΗ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΤΩΡΑ

  13. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 10/03/2009 18:47:02

    Ποιος ειναι ο κασκαντερ;
    Αν παντως ειναι παλι ο Κοκαλης,καλα εκανε και ειχε φακελλο στο Λαγκλευ.
    Μακαρι να ειχα κι εγω.Τιμη μου θα ηταν.

  14. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 10/03/2009 18:51:31

    Να δω τον Τζέφρυ αρχηγό παράγκας κι ας πεθάνω.

  15. ianos avatar
    ianos 10/03/2009 18:56:35

    Παρακολουθώ τα σχόλια για τον Σημίτη.Κατα πλειψηφία υβριστικά εως χυδαία.Ο φανατισμός διαβρώνει την κριση σας.Η ιστορία του Σημίτη μέχρι την ανάληψη της πρωθυπουργίας ήτανε ενος συνεπούς και έντιμου δημοκράτη.Εγινε πρωθυπουργός με την πλειοψηφία του βαθέος ΠΑΣΟΚ να τον υποσκάπτει.Τον ανέχθηκαν γιατι ητανε ο μόνος που θα τους εξασφάλιζε την εξουσία για να συνεχίσουν την μάσα.Παρέλαβε ενα κρατικο μηχανισμό διαβρωμένο απο τα κομματόσκυλα. Θυμηθείτε τους ανεκδιήγητους ηγέτες των ενόπλων δυνάμεων στη κρίση των Ιμιων.Κάποτε θα γίνει κατανοητό γιατι αναγκάστηκε να "ευχαριστήσει" τους Αμερικανούς.Ητανε μόλις δυό μηνών πρωθυπουργός.Δεν ήτανε ασφαλώς "μεγάλος" ηγέτης.Δεν μπόρεσε να ελέξει το κόμμα του .Δεν είχε την ικανότητα να επιλέγει τους καλύτερους(αν είχε και καλύτερους το ΠΑΣΟΚ).Ηταν όμως έντιμοςκαι όταν κατάλαβε τους Τσουκάτους κλπ τους πέταξε έξω.Είχε ακόμα ενα προγραμμα που προσπάθησε να υλοποιήσει.Μπήκαμε στην ΟΝΕ.Βάλαμε την ΚΥΠΡΟ στη ΕΕ.Διοργάνωσε η χώρα ΟΛ.ΑΓΩΝΕΣ.Εγιναν πολλα και σημαντικα έργα.Σιγουρα τα λαμόγια έκαναν πάρτυ.Όμως εγινε κατι.Πέντε χρόνια κυβερνά η ΝΔ.Τι αφήνει.Σκάνδαλα,και τον κρατικό μηχανισμό στα χέρια των μπλέ κηφήνων που τον παρέλαβαν απο τους πράσινους κηφήνες.Κάθε φορά που έρχεται μια νέα κυβέρνηση,τα κομματόσκυλα έχουν ενα και μοναδικό σκοπό.Πως θα διαφθαρούν γρηγορότερα και περισσότερο απο τους προηγούμενους.Και εμείς άβουλοι και μοιραίοι σχολιάζουμε στα blogς και αυτό μας αρκεί.

  16. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 10/03/2009 19:17:21

    @ianos
    η απορίαπου δεν μπορεσα ποτέ να απαντησω εχει να κανει με το μίσος που τρεφουν διαφοροι "ἁριστεροι" των ΜΜΕ ακόμα και σημερα για τον Σημιτη. ακόμα και σήμερα πεντε χρονια μετά με μια ΝΔ να εχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο χλώμιαζουν με την επανεμφάνιση του κοντου. και αναρωτιεμαι ποια ειναι η αιτία του μισους των μισών τουλαχιστον δημοσιογράφων της ελευθεροτυπίας για παραδειγμα προς το Σημιτη??? ιδεολογικές διαφορές????

  17. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 10/03/2009 20:05:38

    Και ποιος τους χεζει ρε παιδια;Αυριο θα ψαχνουν για δουλεια ολοι τους.
    Αμωμοι εν οδω,αληλουια.

  18. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 10/03/2009 20:10:03

    ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ...

    "Χθες το βράδυ, στις 10/03/09, παρακολουθούσα το τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1 «είσαι πιο έξυπνος από ένα δεκάχρονο». Ανά τακτά χρονικά διαστήματα η παρουσιάστρια του παιχνιδιού κυρία Σοφία Αλιμπέρτη μας προέτρεπε, εμάς που παρακολουθούσαμε από το σπίτι, να απαντήσουμε σε μία ερώτηση και να στείλουμε sms που ΚΟΣΑΤΙΖΕΙ 2,38 ευρώ, ώστε να μπούμε σε κλήρωση και να κερδίσουμε 1000ευρώ.

    Έτσι έκανα κι εγώ, αφού ήμουν σίγουρη για την απάντηση. Όταν τελείωσε το τηλεπαιχνίδι και επειδή δεν είχα δει το όνομα του τηλεθεατή που κληρώθηκε, τηλεφώνησα στον ΑΝΤ1 για να το μάθω. Η κυρία που σήκωσε το τηλέφωνο όταν την ρώτησα μου απάντησε το εξής ΤΡΑΓΙΚΟ:

    «Αυτά τα επεισόδια γυρίστηκαν κάνα χρόνο πριν και δεν υπάρχει αντίκρισμα!!!»

    Μετά το πρώτο σοκ που έπαθα καθώς ένιωσα απίστευτο κορόιδο της έκανα την εξής ερώτηση: «Καλά, κι εμείς τότε γιατί παίζουμε? Γιατί μας προτρέπει η κυρία Αλιμπέρτη να στείλουμε μήνυμα και να ΠΛΗΡΏΣΟΥΜΕ 2, 38 ευρώ;» Η απάντηση της ήταν «δεν ξέρω, τα παράπονά σας στο 210...».

    Τηλεφώνησα αμέσως στο νούμερο αυτό και βγήκε ένας τηλεφωνητής ο οποίος με ενημέρωνε ότι πήρα στην "ENA PRODUCTIONS" και ότι αν ήθελα οτιδήποτε θα έπρεπε να αφήσω μήνυμα και θα επικοινωνούσαν αυτοί μαζί μου. Το τραγικό συνεχίζεται...

    Μόλις πήγα να μιλήσω μετά τον χαρακτηριστικό ήχο ένα δεύτερο μήνυμα με ενημέρωνε ότι η θυρίδα ήταν γεμάτη και δεν μπορούσα να αφήσω κανένα μήνυμα!!!

    Είναι τουλάχιστον ντροπή να συμβαίνουν αυτά τα πράγματα, να κλέβουν τόσο απροκάλυπτα και να μην τιμωρείτε κανένας.

    Ελπίζω ότι δεν θα φοβηθείτε τον Κυριακού και ότι θα δημοσιεύσετε το μήνυμα μου. Βεβαίως είναι στη διάθεση σας όλα μου τα προσωπικά στοιχεία ανά πάσα στιγμή".

    ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ, ("τρωκτικός")

  19. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 12/04/2009 13:44:19

    Ο Σιμήτης είναι το δέντρο που όλοι πετροβολούν γιατί έχει καρπούς. Μακάρι να είχαμε μερικούς ακόμη σαν κι αυτόν.