#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/03/2012 10:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Λαζαρίδης παραιτήθηκε και οι Αμερικάνοι ετοιμάζουν απόβαση στην Τήλο

[caption id="attachment_150333" align="alignnone" width="600" caption="Ιδού η απόδειξη: η καρέκλα του κ. Ψυχάρη είναι πιο κοντά στον πρόεδρο από την καρέκλα του κ. Λαζαρίδη"][/caption]

Αν πιστέψουμε το ΠΑΡΟΝ ο σύμβουλος του προέδρου της ΝΔ κ. Χρύσανθος Λαζαρίδης υπέβαλε την παραίτησή του μόλις πληροφορήθηκε ότι ο κ. Σαμαράς συμφώνησε με τον κ. Παπαδήμο να στηρίξει τη δανειακή.

Επίσης, κι εγώ ετοιμάζομαι να εγκαταλείψω οριστικά την Σκάρλετ Γιόχανσον , καθώς σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες ετοιμάζεται μια (μελαχρινή)  στροφή στην πολυτάραχη καριέρα μου…

Αν, εξάλλου, πιστέψουμε το ΒΗΜΑ, ο Πρόεδρος πρέπει να είναι εκνευρισμένος με την ηγετική του ομάδα, επειδή τελευταία αλλάζει συνεχώς την σύνθεση της αποστολής στο Εξωτερικό.

Έτσι συμβαίνει όταν ο  Πρόεδρος είναι και προπονητής-Αρχηγός…

Έτσι και ο Χρύσανθος δεν ήταν στο τελευταίο ταξίδι στις Βρυξέλλες. Όπου ήταν όμως, ο κ. Μανώλης Μαυρομμάτης, όπως επίσης μας πληροφορεί η  αντικειμενική εφημερίδα του μπαμπά Ψυχάρη.

Αν τώρα συνδυάσουμε τις πληροφορίες των δυο εφημερίδων για να βγάλουμε το συμπέρασμα ότι προετοιμάζεται η κάθοδος του κ. Ρουσόπουλου στο επιτελείο Σαμαρά πόσο ευφάνταστοι θα θεωρηθούμε;

Πως προέκυψε η φοβερή αυτή σκέψη; Ήδη δημοσιογράφος του ΒΗΜΑτος , ο οποίος υπήρξε και στενός συνεργάτης του κ. Ρουσόπουλου,  ανέλαβε την προεκλογική εκστρατεία του υιού Ψυχάρη.

Από εκεί και πέρα δεν θέλει και πολύ για αν γίνει το κακό: στιγμιαίο έγκλημα θα πουν μετά…

Ο κ. Γκιουλέκας άλλωστε είναι φαβορί για τη θέση του εκπροσώπου Τύπου της πατριωτικής κίνησης Ψωμιάδη, ενώ ο κ. Γιάννης Μανώλης αποκαλύφθηκε ότι είναι μακρινός απόγονος του Ρήγα Φεραίου.



Τελικά να οργανωθούμε και να δούμε πόσα κόμματα θα είναι στην επόμενη Βουλή. Από τα έξι πήγαμε στα δέκα, άλλοι ορκίζονται για επτά, άλλοι λένε για εννιά.

Αυτό δεν θα είναι Βουλή θα είναι ... πάρτυ με ούζα για το πω κομψά!. Διότι ένα κόμμα στην Βουλή είναι φασισμός, δυο δικομματισμός, από τρία και πάνω ... δικαιώνεται ο λαός.

Σε ένα συμφωνούν όλοι: η «Million Dora baby» θα είναι εκτός.

Πιθανόν και το ΛΑΟΣ, γι’ αυτό και ο Πρόεδρος του Γιώργος Καρατζαφέρης, εξαπέλυσε επίθεση κατά πάντων, εστιάζοντας ωστόσο στους πρώην βουλευτές του κόμματος, Άδωνι Γεωργιάδη και Μάκη Βορίδη, τους οποίους και χαρακτήρισε ως  Ιούδες, Εφιάλτες και Βρούτους !!!

Είναι και τυχεροί, διότι είναι Σαρακοστή και ο Καρατζούφ τα λέει μετρημένα. Είναι Αρτέμηδες-Μάτσηδες, Πηλιογούσηδες, Νενέκοι, Αλκιβιάδηδες και Μπαγεβίτσηδες (τουλάχιστον).

Όλα τα ιστορικά πρόσωπα που έχουν κατηγορηθεί για προδοσία ωχριούν μπροστά στο έγκλημα κατά της «ενόργανης γυμναστικής» που έκαναν οι πρώην βουλευτές του ΛΑΟΣ. Αν δεν μπει στη Βουλή θα μιμηθεί σε κατάρες τον Βασίλη Λεβέντη;

Τι να πει κι ο ΠΑΟ που έθρεψε τόσα χρόνια Χαλκιά και Σαλπιγγίδη και αυτοί του έκλεισαν το .. σπίτι.

Ο κολλητός του Τζάφ πάντως, ο ΓΑΠ βρε (που λέει και μια νεαρά του ραδιοφώνου) φεύγει επειγόντως για Τζαμάικα όπου η  πρωθυπουργός της χώρας κυρία Portia Simpson Miller δήλωσε ότι «θα ήταν πολύ μεγάλη βοήθεια για τη χώρα της αν πετύχαινε μια συμφωνία διάσωσης κατά τα πρότυπα της Ελλάδας», καθώς αυτή την εποχή διαπραγματεύεται μια νέα δανειακή σύμβαση με το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο.«Αν απολαμβάναμε μια διάσωση όπως η Ελλάδα, με την βοήθεια του Θεού, η Τζαμάικα θα αναπτυσσόταν και θα άκμαζε» δήλωσε χαρακτηριστικά η Τζαμαϊκανή πρωθυπουργός.

Από εκεί ο ΓΑΠ θα εξαπολύσει την ιδεολογική του αντεπίθεση εν όψει εσωκομματικών εκλογών…



Πολύ προχωρημένοι και άριστα εκπαιδευμένοι οι πεζοναύτες των ΗΠΑ: Μετά από μια αποστολή στο Αφγανιστάν που τους κράτησε μακριά για καιρό, ο λοχίας Μπράντον   στη βάση των πεζοναυτών στο Κανιόχε της Χαβάης και, με φόντο την αστερόεσσα, χάνεται στην αγκαλιά του αγαπημένου του Ντάλαν Γουόλς...

Aπό τη μεριά της, η εκπρόσωπος τύπου του σώματος των πεζοναυτών δήλωσε: «Είναι μια συνηθισμένη φωτογραφία υποδοχής ενός στρατιώτη από το μέτωπο».



Είχε προηγηθεί το πρώτο δημόσιο gay φιλί από γυναίκες στη ναυτική βάση της Βιρτζίνιας, όπου μετά από ένα ταξίδι 80 ημερών, τα αποβατικά σκάφη έφθασαν στο «Oak Hill». Το φιλί αντάλλαξαν σε δημόσια θέα οι κυρίες Marissa Gaeta και Citlalic Snell οι οποίες από ότι φαίνεται άνοιξαν το δρόμο στην κατά άλλα συντηρητική κοινωνία των ΗΠΑ.

Σπάζουν το κεφάλι τους οι επιτελείς στο ΓΕΕΘΑ να βρουν που θα γίνει η απόβαση των αμερικανών πεζοναυτών: στη Λέσβο, στη Μύκονο, ή στην Τήλο;

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. juliet avatar
    juliet 05/03/2012 10:31:37

    Καλημέρα, καλή βδομάδα Μικρέ και σ΄όλους
    πρώτον, για την απόβαση υπεύθυνος ο Αβραμό,κατόπι συνεργασίας με τους υπεύθυνους θα προσπαθήσει να μη δημιουργηθεί διπλωματικό επεισόδιο και γίνουν μαλλιά -κουβάρια οι'' πεζοναύτες''.
    Δεύτερον , αυτά που λέει ο Πρόεδρος μη τα πιστεύει,προδομένος είναι ..έχει μεγάλη καρδιά ,έχεις ακούσει τη καρδιά του λαγού πως κτυπά;
    Τρίτο,είσαι κακός ,δεν έχεις ακούσει αμάρτησα για το αίσθημα;
    Τέταρτο ,εγώ πιστεύω ότι ο Σαμαράς αγοράζει νέα μπάλα γιατί το παιγνίδι σκλήρυνε και τα πισινά των παιχτών είναι μαλθακά.

  2. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 05/03/2012 10:53:47

    Καιρός για χωρατά.
    Νάσαι καλά, γελάσαμε και σήμερα.

    • factorx avatar
      factorx @ ΣΟΝ ΠΕΝ 05/03/2012 11:07:45

      Πολύ χαίρομαι που διασκεδάζεις Σον Πεν

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ factorx 05/03/2012 12:59:10

        Τουναντίον, δε διασκεδάζω καθόλου, εδώ επάνω στα ...κεραμίδια.

        • factorx avatar
          factorx @ ΣΟΝ ΠΕΝ 05/03/2012 13:19:36

          Πρόσεχε

  3. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 05/03/2012 11:13:02

    Πάντως την Σαρλετ να την ξεχάσεις,αφήνω τις γερμανιδες κ´ μετακομιζω πιο βορια

  4. Κάτων avatar
    Κάτων 05/03/2012 11:34:38

    Θα το πω στα ίσια και παρακαλώ τον Φάκτορα να μην το κόψει: Το παραπολιτικό σάϊτ της Ρετσίνας Κουρτάκη και του Μεγάλου Λιμανιού τροφοδοτείται συστηματικά με ψευτοπληροφορίες από κάποιες στελεχάρες του Στεφανόπουλου που χάρις στην παροιμιώδη πλέον ικανότητα επιλογής στελεχών της ηγεσίας της ΝΔ διοικούν τη ΝΔ λες και είναι ΝΟΔΕ στην Αρκαδία. Γράφει λοιπόν σήμερα το εν λόγω site στον τίτλο ανάρτησης για νέα δημοσκόπηση της ALCO ότι το κόμμα του Καμένου παίρνει 8%. H αληθεια είναι βεβαίως οτι στην συγκεκριμένη δημοσκόπηση .... το 8% των ερωτηθέντων απάντησε ότι θα ψήφιζε το νέο κόμμα του Π. Καμμένου αν αυτή την Κυριακή είχαμε εκλογές, ενω το 70% τοποθετήθηκε αρνητικά και το 8% είπε «δεν ξέρω/δεν απαντώ. Τέτοια "δημοσιογραφία" κάνουν εκείνοι που σαμποτάριζαν τον Καραμανλή

  5. EΥΑ avatar
    EΥΑ 05/03/2012 11:50:47

    Κι ερωτώ τις φίλες αναγνώστριες: άντε και να πάμε στην Τήλο να υποδεχτούμε τα παλικάρια..άντε και να αναφωνήσουμε, καλώς ήρθε το δολάριο...μα υπάρχει κίνδυνος να μας προκύψει πεζοναύτισσα...
    ΥΓ1: Επιτέλους Φάκτορα, επιτέλους..! η γκρίνια τόσων μηνών για τις φωτό, έπιασε τόπο..μια χαρά μας ξεκίνησες τη μέρα...
    ΥΓ2: Με καρτερικότητα, στωικότητα και ατσαλένιο πνεύμα, αναμένω την εμφάνιση του Κυθήριου...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ EΥΑ 05/03/2012 12:55:49

      Η φωτό με τους νταβραντισμένους ημίγυμνους πεζοναύτες έχω την εντύπωση ότι τραβήχτηκε πάνω στο αντιτορπιλλικό USS Trypios.

      • Σίχαμα avatar
        Σίχαμα @ Strange Attractor 05/03/2012 13:02:04

        που έχει καπετάνιο το Λέλο Κουκλεντέ;

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Strange Attractor 05/03/2012 13:58:09

        αχαχαχα! δεν παίζεσαι SA...Σκούνα η πυραυλάκατος...

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ EΥΑ 05/03/2012 13:38:34

      Χά χά χά ἦλθα,ἦμουν λίγο συνεπαρμένος ἀπό τήν χθεσινή μας πρωτιά(πάλι...)! Θέλω νά ἐκφράσω ὃμως τή δυσαρέσκειά μου στόν ἀρχηγό τοῦ σάϊτ γιά τή δημοσίευση τέτοιων ξεδιάντροπων,ἀνήθικων,στά ὂρια τοῦ πορνογραφικοῦ,φωτογραφιῶν! Ὃπως ἡ πρώτη...κρίμα...

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 05/03/2012 15:07:50

        Κυθήριε! καλά, η πρώτη φωτό σε πείραξε; ο Τάκης ο Μπουκαπόρτας δεν σου προκαλεί καμία αίσθηση;

    • juliet avatar
      juliet @ EΥΑ 05/03/2012 14:04:12

      Εύα,
      άστο ...,έχει φουρτούνα και το σήμα απαγορευτικό.

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/03/2012 11:52:35

    Απ τα καλύτερά σου Οδυσσεύ!
    Πολύ καλό.

  7. Ραβινος avatar
    Ραβινος 05/03/2012 12:36:36

    Ειπα κι εγω μηπως ? Μ'επιασε ενα νταρακουλο μια ζαλη αλλα μετα σκεφτηκα ειμαστε ακομη στις αποκρηες {?} η κοντευουμε στις εκλογες ?Μαλλον το δευτερο και που ειμαστε ακομη στις αρχες !!

  8. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 05/03/2012 13:56:13

    Φαίνεται ότι όταν τα έγραφε αυτά ο κυρ Μάκης δίπλα τα παιδιά του Mad κάνανε πολύ φασαρία...

  9. Kραντωρ avatar
    Kραντωρ 05/03/2012 14:04:20

    Η Τηλος με τον «ακριτα» δἠμαρχο του διεστραμμενου ΠΑΣΟΚ, πρωτοπὀρο στην σὐζευξη «προσὠπων» των οποιων το γενετησιον ενστικτον λειτουργει σε λαθος σημειο! Η κυβερνηση των ΗΠΑ επετρεψε, επι τελους, στο προσωπικο των ενοπλων δυναμεων να μην Σιωπουν για την ὀποια ανωμαλια περι την γενετησια συμπεριφορα. Ευκαιρια να προσκαλεσουμε USA αεροπλανοφορα, θωρηκτα, καταδρομικα, αντιτορπιλικα για παρα φυσιν σεξοτουρισμο και για τελετες ενωσεως εις σαρκα μιαν ευαισθητων ψυχων και πρωκτων. Δωρεαν εθελοντες κουμπαροι απο το κομμα «Δραση» του Στ. Μανου και Ι.Μπουταρη σε μια προσπαθεια αναπτυξεως μιας φιλευθερης οικονομιας.

    • Kραντωρ avatar
      Kραντωρ @ Kραντωρ 05/03/2012 18:30:52

      'Aμα τω αγγἐλματι του θἀνατου του δημἀρχου Τἠλου, Αναστασἰου Αλειφἐρη, συλλυποὐμε ολοψὐχως τους οικεἰους του και εὐχομαι ο Καλος Θεὀς των Ελλἠνων να τον κατατἀξη και αναπαὐση μεταξὐ των Δικαἰων.

  10. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 05/03/2012 15:40:12

    Εὒα,τί αἲσθηση νά μοῦ προκαλέσει μιά Μπουκαπόρτα,τό καράβι μπάζει ἀπό παντοῦ!

  11. E C avatar
    E C 06/03/2012 01:00:33

    Σόδομα και Γόμορα...

  12. Θύμιος avatar
    Θύμιος 28/03/2012 06:25:50

    Το Γλέντι

    Του “ένα ένα τέσσερα” και του “Πολυτεχνείου”
    είναι μια διαλεχτή γενιά γλεντιού και μεγαλείου.

    Μπαίνει στο “κέντρο” «Η ΕΛΛΑΣ» και αγκαζέ το πιάνει
    πρωθυπουργούς και υπουργούς πίστα τραπέζι βάνει,
    και παραπέρα με σειρά και με ιεραρχία
    οι βουλευτές κι οι άρχοντες χωρίς αργοπορία.
    Οι τάβλες πάνε κι έρχονται με διαλεχτούς μεζέδες.
    Με κοκορέτσια με ψητά, τσιπούρες και μπεζέδες.
    Αλλά οι παρακατιανοί π’ είναι κοντά στην πόρτα
    κάνουνε γλέντι μοναχά μ’ ελιές ψωμί και χόρτα.
    Κι απέξω περιμένουνε λεφούσια για να μπούνε
    να βρούν τραπέζι έτοιμο να φάνε και να πιούνε.
    Αντιλαλούν διπλοπενιές μπουζούκια και κλαρίνα
    τρώνε χορεύουν τραγουδούν και την περνάνε φίνα,
    πάνε στις καλλιτέχνιδες καφάσια τα λουλούδια
    και με χαβιάρι ασορτί τ’ αντάρτικα τραγούδια.

    Ο Θόδωρος ο Πάγκαλος είχε πρωτοστατήσει
    κι ένα καράβι αστακούς είχε καταβροχθίσει.
    Σωρούς σαμπάνιες άνοιγε, σαν ήταν στα μεράκια
    Και με την μια την ρούφαγε, σαν να ’τανε σφηνάκια.

    Έτσι σεμνά γλεντάγανε και πέρναγαν τα χρόνια,
    ώσπου με την λυπητερή ήρθαν τρία γκαρσόνια.
    Κι αμέσως την εστείλλανε χωρίς ν’ αργοπορήσουν
    με εφορία και Δ.Ε.Η. για να την εξοφλήσουν,
    σε ’κείνους που γλεντούσανε μ’ ελιές ψωμί και χόρτα
    και στον κυρίαρχο λαό που είχε φάει πόρτα.

    17η-2ου-2012
    Γεώργιος Χρήστου Κιούσης