#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/10/2013 18:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Καραμανλής πήγε άκουσε Σαμαρά και απήλθε



Ο Καραμανλής πήγε άκουσε Σαμαρά και απήλθε. Πάλι τηρήθηκε το έθιμο! Οι «Καραμανλικοί» που ήταν έξω όσο μιλούσε ο Αθανασίου, επέστρεψαν στην αίθουσα για να ακούσουν Σταϊκούρα… Δικό τους παιδί, βλέπετε.

Σημειώστε και τι είπε ο Σαμαράς από το βήμα: "Μη ξεχνάμε ότι η Αθήνα κάηκε μια φορά μετά από μια τραγική δολοφονία.Και τότε δεν υπήρχε αυτή η  κρίση αυτή η ανεργία…Ξέρετε τι θα συνέβαινε αν αφήναμε να καεί ξανά η Αθήνα;Μπορεί να το φανταστεί ο καθένας μόνος του.Για αυτό οφείλουμε όλοι να πάρουμε τις ευθύνες μας..."

Ροβεσπιέρος 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 11/10/2013 18:43:16

    Don't feed the trolls. Καλώς ή κακώς υπάρχουνε άνθρωποι, απλοί ψηφοφόροι, μέσα στην κεντροδεξιά παράταξη που βλέπουνε τον Καραμανλή ως τοτέμ. Και κάποιοι που θέλουνε να εκμεταλλευτούν το γεγονός αυτό για να παρουσιαστούν Καραμανλικότεροι του Καραμανλή, μπας και γλείψουν κάνα κοκαλάκι όπως τον παλιό καλό καιρό. Ο Καραμανλής αποσύρθηκε και σιωπά. Η παράταξη έχει κάνει, έστω και δειλά, την αυτοκριτική της και προχωράει. Η αποστροφή του λόγου του Σαμαρά πήγαινε στους Αριστερούς. Ας μην αφήσουμε τους ως άνω προαναφερθέντες ψευτοκαραμανλικούς και τις φυλλάδες που τους στηρίζουν να απασφαλίσουν και να κάνουν διπλό κακό, από τη μία κλυδωνίζοντας τη συνοχή της παράταξης και από την άλλη παίρνοντας το φόκους μακρυά από το στόχο, δλδ το ΣΥΡΙΖΑ.

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ TopGunZ 11/10/2013 18:55:56

      ". . .από τη μία κλυδωνίζοντας τη συνοχή της παράταξης και από την άλλη παίρνοντας το φόκους μακρυά από το στόχο, δλδ το ΣΥΡΙΖΑ."

      Right on target!! Συχνά παρόμοια ἄρθρα ἀποσποῦν τήν προσοχή καί δοκιμάζουν τήν συνοχή τῆς Βάσης πού περιμένει ἐναγωνίως τό φῶς στήν ἄκρη τοῦ τούνελ ἔχοντας ἐμπιστευθῆ τόν ΑΣ.

  2. ΦΒΚ avatar
    ΦΒΚ 11/10/2013 19:10:17

    Τελικά θα...επιστρέψει ποτέ ή είναι ακόμη κουρασμένος;

  3. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 11/10/2013 19:48:34

    ΦΒΚ,

    ῾Ο ΑΣ δέν σοῦ ἀρκεῖ;; Τί τόν θέλεις τόν "κουρασμένο" τοῦ χατζημιχαλάκη; :D

    • ΦΒΚ avatar
      ΦΒΚ @ Φωτεινή 11/10/2013 22:01:08

      Φωτεινή,

      Σε εμένα φυσικά και αρκεί. Το θέμα είναι ότι δεν αρκεί σε ορισμένους που προσπαθούν να παίξουν παιχνίδια και ανήκουν στον κύκλο του εν λόγω «κουρασμένου». Όμως επειδή οι καιροί είναι πονηροί προέχει η συστράτευση όλων.

      Συστράτευση όμως αφού ο εν λόγω και -κυρίως- ο κύκλος του αποδεχθούν ότι σήμερα ο ηγήτωρ όχι μόνο της παράταξης αλλά και της τιτάνιας εθνικής προσπάθειας είναι ένας -ο Αντώνης Σαμαράς.

  4. Κωστας Αλεξιου avatar
    Κωστας Αλεξιου 11/10/2013 19:57:22

    Πολύ κουρασμένος .....

  5. Wolf avatar
    Wolf 11/10/2013 21:52:15

    Εκείνη την ώρα πάντως, οταν ο Σαμαρας είπε την παραπάνω ατάκα, ο Πακης που όλως τυχαίως καθόταν δίπλα απ το Χρυσανθο, έδειχνε κάθιδρως!!!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Wolf 12/10/2013 09:58:04

      Έδειχνε κάθιδρος γιατί είχε κατακουραστεί να ρίχνει νερό στον μύλο της ΧΑ...

  6. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 11/10/2013 22:57:56

    Τό σχόλιο μου γιά τόν "κουρασμένο" ἦταν σαρκαστικό. Μ᾿ ἐνδιαφέρει ὁ ΚΚ καί ὄχι οἱ πρώην ὑπουργοί πού δέν ἔπραξαν αὐτό πού ἔπρεπε. ῾Ο ΚΚ δέν ἔχει ὑπομονεύσει τόν ΑΣ στήν τιτάνια προσπάθεια ἀνάκαμψης τῆς οἰκονομικῆς καί κοινωνικῆς ζωῆς τῆς Πατρίδας, ἀντιθέτως βλέπω ὅτι τόν στηρίζει. Μήν προσπαθεῖτε νά διχάσετε τήν Βάση τῆς ΝΔ!

  7. Νηλέας avatar
    Νηλέας 12/10/2013 16:13:48

    "Ξέρετε τι θα συνέβαινε αν αφήναμε να καεί ξανά η Αθήνα;"
    Τι είπε ο άνθρωπος!!!Ποίοι άφησαν να καεί η Αθήνα??? Θα απαντήσει κανένας από τους τότε αρμόδιους, ή ως συνήθως.... ΑΣΤΟ ΓΙΑΡΓΟΤΕΡΑ.
    Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι ο ΚΑΚ αυτό το αστέρι της πολιτικής που κουράστηκε να θωρακίζει την οικονομία της χώρας και να επανιδρύει το κράτος,αυτός ο διώκτης των νταβαντζήδων,τα καταφέρνει να μένει στο απυρόβλητο. Και έχει δύναμη ακόμα στη ν.δ -α ρε "εθνάρχη"-γιαυτό ο ΑΚΣ το πάει σιγά-σιγά το ξεβράκωμα."Τι κρύβεται όμως και πίσω από τη σιγή των μμε? τους τάϊσε φαίνεται αρκετά.

  8. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 13/10/2013 00:26:31

    Αγαπητοι σχολιαστες ας μη ξεχναμε οτι το ¨κουρασμενος¨ το εβγαλε ο Πανεπιστημονας, γονος Πολιτικου, εκδοτης και σημερα μεγας αντιμνημονιακος Ν.Χ. Αλλα με τοσο ΑΛΤΕΡ τετοια διδαχτηκε. Οσον αφορα τον Κ.Κ μαλλον κρατα την πιο σοφη σταση σε αντιθεση με καποιους, τεως, της κυβερνησης του που και η επιστημη ακομα εχει σηκωσει τα χερια.