#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/07/2010 10:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γιώργος αντιγράφει τον Αντώνη και η Ντόρα μένει χωρίς φίλους



«Καλούμαστε να κάνουμε την επανάσταση του αυτονόητου» είπε χθες ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου στο Παγκόσμιο Συνέδριο Κρητών που γίνεται στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης (Γ. Παπανδρέου: Κάνουμε την επανάσταση του αυτονόητου)

Πριν από ένα μήνα στην ομιλία του στο 8ο  Συνέδριο της ΝΔ ο Αντώνης Σαμαράς είχε διακηρύξει ότι «H «Νέα Μεταπολίτευση» είναι η επανάσταση του αυτονόητου»

Χαιρέτα μου τον πλάτανο Γιώργο που λέει και η φωτογραφία

«Δεν είμαι κανένας κομπλεξικός άνθρωπος» δήλωσε η Ντόρα Μπακογιάννη σχολιάζοντας τα χρίσματα που δίνει ο Σαμαράς σε πρόσωπα που την υποστήριξαν.

Υποστηρίζει δηλαδή ότι δεν την πειράζει που θα της τους πάρει όλους ο Καλαματιανός.

Εγώ πάλι που είμαι καλός άνθρωπος και ξέρω ότι η μοναξιά δεν αντέχεται της προτείνω να επισκεφθεί το http://www.rentafriend.com/ για να βρει φίλους έτσι όπως εξελίσσεται η κατάσταση.

Όπως διαβάζω στα ΝΕΑ μπορείς να νοικιάσεις από εκεί ένα φίλο και αντί λίγων ευρώ να του λες τον πόνο σου όσες ώρες θες. Δεν θα φέρνει καμία αντίρρηση, επιπλέον

Χάρρυ Κλυν στο Twitter:

“Καψή με είπες μια βραδιά
Χωρίς καμιά αιτία

Μα του μ@λ@κ@ η καρδιά
Δε σου κρατά κακία…”

Ανακάλυψαν επίσης αυτό που λέγαμε εμείς από την πρώτη στιγμή: Ότι δηλαδή το κλειδί στις έρευνες για τον Γκιόλια είναι τι του είπαν και κατέβηκε στις 5.30 το πρωί στον δρόμο.

Διαμαρτύρομαι εντόνως που ένα αντικείμενο που στην Ελλάδα το γνωρίζουμε σαν την τσέπη μας, να διατυπώνεται με την γαλλικής ρίζας λέξη “μίζα”.

Σαν το ουίσκι έγιναν τα εισιτήρια ναυσιπλοΐας. Όπως με τρία ποτά στο μπαρ βγάζουν το κόστος του μπουκαλιού, με τρία ταξίδια βγάζουν το κόστος του πλοίου.

Τελικά μόνο ο Κύριος μπορεί να πάει φθηνές διακοπές. Που αποδεδειγμένα περπατάει πάνω στο νερό.

Αληθεύει ότι ο εκπρόσωπος του ΛΑΟΣ κ. Αϊβαλιώτης κτίζει καινούργια βίλλα στην οδό Χρυσανθέμων 27 στον Διόνυσο; Εκεί όπου μπαίνουν συνήθως …φωτιές στα… πεύκα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 31/07/2010 11:07:36

    Τι αυτή η οικοδομή της φωτο είναι Βίλλα του Αϊβαλιώτη; Για πες μας;;;;;;;;;;;;;;;;;

    • lolos avatar
      lolos @ Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 31/07/2010 11:48:38

      Θα φιλοξενεί αλβανονούς, πακιστανούς και άλλες φυλές..

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 31/07/2010 11:36:06

    Ενα γιαούρτι του κιλού δεν του σβούρηξαν να το ευχαριστηθούμε.

  3. Νασος avatar
    Νασος 31/07/2010 12:08:59

    Πολλά σκαλιά έχει ...δεν μ' αρέσει!!!!!

    • Paranoia avatar
      Paranoia @ Νασος 31/07/2010 19:03:47

      Το πάρκινγκ με το πιθανό ασανσέρ στο βάθος δεν το προσεξες.

      Πολύ ΛΑΙΚΟ σπιτάκι... Δεν ξέρω τι φράγκα έχει ο βολευτής αλλά πλεόν δεν έχουν ούτε αιδώ. Πόσο θα'ναι ακόμα βολευτής δεν μπορούσε να τη τελειώσει την οικοδομή μετά;

  4. DrNo avatar
    DrNo 31/07/2010 12:43:15

    Ο Αιβαλιώτης όχι μόνο δεν πήγε στρατό, αλλά εκβίαζε και Ελληνες Ευρωβουλευτες με ανωνυμες καταγγελείες την περίοδο 2000-2002 (του ειχαν κάνει και μηνυσεις) για να μονιμοποιηθεί στην Κομισιόν ως υπάλληλος!

  5. Νασος avatar
    Νασος 31/07/2010 12:50:13

    Τα μπέρδεψε ο ΓΑΠ την επανάσταση του ΑΝΟΗΤΟΥ ήθελε να πει, ας μην τον παρεξηγούμε αμερικανός πολίτης είναι δεν τα κατέχει και τόσο καλά τα Ελληνικά και εγώ στα Αγγλικά λέω και καμιά π@παρια!!!!!!

  6. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 31/07/2010 13:59:11

    Τους είδε το αυτονόητο και είπε: "παιδιά αρχίστε την επανάσταση χωρίς εμένα". Υστερ πήγε να αποχαιρετήσει την μάνα του, κι όταν εκείνη το ρώτησε "γιέ μου που πας;", το αυτονόητο, για να μην την πικράνει, απάντησε : "μάνα θα πάω στα καράβια".

    Και πήγε παραδίπλα και έκοψε τις φλέβες του. Καθότι είχαν αποδημήσει και όλοι οι μεγάλοι επαναστάτες σαν τον Τσε και τον Μαο και κάτι άλλους παρόμοιους. Κι ο μόνος επιζών, ο Φιντέλ, δεν αισθάνεται και πολύ καλά τελευταία. Κι έτσι τέλειωσε και τις μέρες του το αυτονόητο (ο θεός να τους το ξεπληρώσει).

    Επαναστατεί το ους μου που σας ακροάται και ο οφθαλμός μου που σας ορά.
    Και κατεβαίνει σε γενική απεργία διαρκείας.

    Θραξ Αναρμόδιος

  7. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 31/07/2010 14:05:43

    Αγαπητέ Φάκτορα, μας έριξες στο τραπέζι πολλά θέματα μαζί συμπυκνώνοντάς τα σε ένα άρθρο! Το καθένα από αυτά αξίζει πολλών σχολίων. Μάλλον πας για νέο ρεκόρ!
    Για το πρώτο, με τον επιτυχή «χαιρετισμό» στον πλάτανο, τείνω να συμφωνήσω με το Νάσο γιατί και στην αντιγραφή πρέπει να ξέρεις τί αντιγράφεις! Τώρα αν στέρεψαν από ιδέες και οι επικοινωνιολόγοι του και βρήκαν τη ρήση του Αντώνη εξαιρετική για τις περιστάσεις που βιώνει η χώρα, ενδέχεται και να του την υπαγόρευσαν αυτολεξεί.
    Για τη δήλωση της Ντόρας, υποψιάζομαι πως σκέφθηκε ότι ο Αντώνης προτείνοντας για την Αυτοδιοίκηση και δικούς υποστηρικτές δεν διακατέχεται εκείνος από συμπλέγματα! Tης πέφτει δύσκολο όμως να παραδεχθεί κάτι τέτοιο και έντρομη το μετέφερε άστοχα στον εαυτό της, κάνοντας όλους εμάς να ψάχνουμε να βρούμε το τί άραγε να εννοεί η ποιήτρια! Χώρια που θα την τρώει η αγωνία, για το πόσοι από αυτούς είναι ακόμα στο μαντρί της και πόσοι έχουν κρυφά λακίσει!
    Ο Βασίλης Τριανταφυλλίδης, ο αγαπημένος μας και διαχρονικά άκρως προφητικός Χάρρυ Κλυν, δηλώνω πως μου λείπει πολύ! Του εύχομαι να γίνει δήμαρχος της αγαπημένης του Καλαμαριάς, γιατί έχει πολλά αποθέματα για να της προσφέρει! Μα πάνω από όλα είναι χορτάτος από δόξα και αναγνώριση και οι χορτάτοι δεν με φοβίζουν!

  8. ixnos avatar
    ixnos 31/07/2010 20:56:57

    .Ο Γιάννης Πλακιωτάκης υποψήφιος περιφερειάρχης της Ν.Δ στην ΚΡΗΤΗ

  9. Νασος avatar
    Νασος 31/07/2010 21:59:31

    Πάντως εάν απαντηθεί το ερώτημα τι είπαν στο Γκιόλια για να τον παγιδεύσουν ώστε να κατέβει κάτω αυτόματα έχουμε και την απάντηση - ποιος κρύβεται πίσω από την τρομοκρατία....

    Τώρα ξέρω όλοι έχουμε τις απόψεις μας πάνω σε αυτό, αλλά εδώ νομίζω διαβάζοντας αρχικά την "ερασιτεχνική" επιτρέψτε μου προκήρυξη των καλόπαιδων της μετεξέλιξης της τρομοκρατίας με το χαζό όνομα - σιέστα - δεν χρειάζονται και ιδιαίτερες γνώσεις για να καταλάβουμε τι περίπου του είπαν και από που γνώριζαν τι έπρεπε να πούν....

    Απλά η ταπεινή μου γνώμη....

  10. Orestios avatar
    Orestios 31/07/2010 22:03:18

    Το GAP αντιγράφει τους πάντες.

    Προσέξατε πως χωρίς κείμενο χάνει τον συνειρμό? Προσέξατε την σπιρτάδα του πνεύματος?
    Παπαγαλίζει κοινότυπες κλισεδιές και .... αυτό.

    Στα 60 θυμίζει παιδί δημοτικού στον λόγο.
    Τί να πω παραπάνω?

  11. nicname@ta lefta iparhoun.gap avatar
    nicname@ta lefta iparhoun.gap 01/08/2010 05:38:24

    Μιά και λέτε για τον GAP στο Λασίθι , όντως το μοναδικό μέρος στην Ελλάδα που θα του έκανε θερμή υποδοχή είναι αυτός ....ανόητος ! πολιτικά νομός.
    Το χουνέρι όμως του Μακρύ Γιαλού κανείς δεν το ανέφερε.Την Παρασκευή λοιπόν 30 Ιουλίου που ο GAP χαριεντισμένος και γλεντισμένος , αφού βρήκε τόπο να του χτυπά παλαμάκια στούς χορούς του και Καρχιμάκη να σιγοντάρει, πήγε αργά για ύπνο σε ξενοδοχείο του Μ.Γιαλού, στην είσοδο όμως βρέθηκαν ξαπλωμένοι στο έδαφος να του φράζουν το δρόμο περίπου 70 άτομα της Σητειακής πρωτοβουλίας πολιτών,διαμαρτυρόμενοι για την πραξικοπημτική αρπαγή του δήμου Μ.Γιαλού από την Σητεία και την ..επικόλησή του στον Δήμο Ιεράπετρας.
    Άστραψε και βρόντησε ο GAP που ήθελε να κοιμηθεί και δεν τον άφηναν, το φιλόξενο για αυτόν Λασίθι μετατράπηκε ξαφνικά σε ..βουβουζέλα για τον ..γλεντισμένο GAP.
    Το τί έγινε θα σας το πώ αργότερα ...πάντως ματαίωσε τις υπόλοιπες εμφανίσεις του και έφυγε!!

  12. PELIAS avatar
    PELIAS 01/08/2010 09:48:17

    Τί σημαίνει σε απλά ελληνικά "η επανάσταση τους αυτονοήτου". Όποιος το βρεί κερδίζει ... χρυσούν ωρολόγιον, όπως έλεγαν στα παλιά πανηγύρια.

    Γιατί Γιωργάκη μας, το πλέον αυτονόητο είναι να σου στείλουμε μία αδέσποτη για tet a tet και μετά να βρούμε την ησυχία μας για να προκόψουμε AΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ!

    Οι γείτονες μας έχουν μάθει και κάτι που δέν το λένε στην Μινεσότα

    Αει σιχτήρ παλιομ@@@κα!

    ΠΕΛΙΑΣ

  13. koutoxorti avatar
    koutoxorti 02/08/2010 05:52:57

    Ειναι κρίμα να εξαντλήτε όλη σας την εξυπνάδα, για βρισιματάκι σε προσωπικό επίπεδο στον ΓΑΠ. Κρατήστε λίγη και για τα θέματα της επικαιρότητας.