#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/10/2013 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΓΑΠ κάποτε θα δικαιωθεί...στα νησιά Φίτζι



Κουίζ. Ποιος είναι ο πιο κολλημένος άνθρωπος στον κόσμο; Απάντηση: αυτός που ό,τι και να του πεις, προτείνει δημοψήφισμα!

Και για όσους δεν κατάλαβαν, "Γιώργο προχώρα κάποτε μπορεί και να δικαιωθείς. Αν όχι στην Ελλάδα, αν όχι στις ΗΠΑ. Ίσως στα νησιά Φίτζι…"

Ρ. 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ρηνα avatar
    Ρηνα 17/10/2013 10:34:14

    Ειμαι περιεργη το ρεζιλι δεν τον απασχολει; Οι Αμερικανες μαναδες δεν μιλουσαν ποτε στα παιδια για φιλοτιμο; Τουλαχιστον κατι αλλοι στο εσωτερικο κρυβονται απο το φακο και κρατουν ντοσιε και παλτο για να κρυψουν τις χειροπεδες. Γιατι εχουν εστω ιχνη τσιπας....

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ρηνα 17/10/2013 11:14:31

      Tί περιμένεις Ρήνα γιά τσίπες καί φιλότιμο ἀπό μαμάδες πού στά 90 τους φορᾶνε στά γενέθλιά τους καουμπόϊκα;...

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ Κυθήριος 17/10/2013 15:28:49

        Ε, μα πεσ' τα , βρε Κυθήριε ! Αλλά δεν φταίει αυτός . Αυτός βρήκε τους χρήσιμους ηλίθιους του '' λεφτά υπάρχουν '', ( δεν έκανε και μεγάλη προσπάθεια , στρωμένη δουλειά ετών ) , τον ψήφισαν, μας αλυσόδεσε με το ΔΝΤ και τώρα ,παριστάνοντας τον πολιτικό ( εκλεγμένος βουλευτής μόνο σε guest star εμφανίσεις εκεί , αλλά τα λεφτά μας του κάνουν, βεβαίως ), να κάνει dolce vita εις υγείαν ημών των κορόϊδων. Σοφέ και κυρίαρχε , ελληνικέ λαέ ! Δεν ξέρω πια , ποιός απ' τους δύο είναι περισσότερο '' κολλημένος '' .....

    • Hawk avatar
      Hawk @ Ρηνα 17/10/2013 11:41:40

      Δεν κατάλαβες, στην συγκεκριμένο περίπτωση το φιλότιμο δεν παίζει.... διότι τα ούφο δεν διακατέχονται ούτε από φιλότιμο ούτε από ντροπή, ούτε καταλαβαίνουν πότε έχουν περάσει στην σφαίρα του γελοίου, απλά ζούνε - αιωρούνται στον δικό τους κόσμο του διαστήματος...

    • Κρίτων avatar
      Κρίτων @ Ρηνα 17/10/2013 12:34:36

      Οι μαμάδες των Αμερικανοπαίδων, τους μιλούν για το κέρδος, την επιτυχία και την αγάπη στην πατρίδα τους. Την πατρίδα του ο ΓΑΠ λογικά, έμαθε να την αγαπά. Την Ελλάδα, από πού και ως πού;

      • KOSTAS75 avatar
        KOSTAS75 @ Κρίτων 20/10/2013 21:28:42

        Αφου είπαμε.... Δεν ήταν Έλληνας πρωθυπουργός.... ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ στην κυβέρνηση των ΗΠΑ ήτανε!

  2. Συνοδοιπόρος avatar
    Συνοδοιπόρος 17/10/2013 12:42:50

    Ποιό δημοψήφισμα ο κωμικός; Αν είχε κότσια και συνείδηση, το δημοψήφισμα θα το έκανε πριν μας σύρει αλυσοδεμένους στο ΔΝΤ. Απορώ που κανείς δεν του το λέει, όπως απορώ και που κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερος!

    • Αγρότης avatar
      Αγρότης @ Συνοδοιπόρος 17/10/2013 16:24:54

      Μόνο ελεύθερος; Και αδρά αμειβόμενος !

  3. manos avatar
    manos 17/10/2013 15:50:17

    Αγαπητοί αναγνώστες, η ανατροφή που του έδωσα σίγουρα εμπεριέχει και την εμπάθεια προς την ελληνική φυλή.
    Αυτήν την φυλή που προερχόταν και ο ..προκομένος μου, και με το που γνώρισε μια αεροσυνοδό, αμέσως με έκανε πέρα, και μου ζήτησε διαζύγιο. "Θα το πληρώσετε όμως ελλ..νικά σκουλήκια, γιατί ο γιόκας μου, σας περιποιήθηκε καλά. Μέσω αυτού σας εκδικούμαι. Ο αγώνας μου...τώρα δικαιώνεται ! ΧΑ! χα χα χα!

  4. Νηλέας avatar
    Νηλέας 18/10/2013 15:12:01

    ..Γιά ολα φταίει ο ΓΑΠ!!! .Πράγματι με το που έγινε πρωθυπουργός έφερε μαζί του 15,5%(36 δις -τα 24 πρωτογενές) έλλειμμα ,125% χρέος ,3,2% ύφεση , Oλα αυτά με τη μία. Παρότι Βρήκε ενα κράτος σπουδαίο μετά απο την ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ, και ΘΩΡΑΚΙΣΗ της οικονομίας με την αξιοπιστία της στην ε.ε με τα greek statistics της.Μάταια ο Αλιογοσκούφης από το 08: φώναζε "πρόεδρε η οικονομία δεν πάει καλά πρέπει να πάρουμε μέτρα " Όχι Γιώργο ΑΣΟΓΙΑΡΓΟΤΕΡΑ απαντούσε ο ..ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ..Μάταια έστελναν επιστολές ο Δόυκας και ο Αβραμόπουλος.Αλλά ο ..ΓΑΠ δεν έκενε τίποτα ήταν απασχολήμένος και κουρασμένος.Το λέει άλλωστε και ο Αλμούνια
    στη ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ16-6-13
    "Το 09 η κατάσταση επιδεινώθηκε δραματικά όχι μόνο λόγω της ανακρίβειας των στ/κών ,διότι η κυβέρνηση ήταν απολύτως παθητική.Μας εδωσαν τον το φθεινόπωρο του 08 πρ/σμό με έλλειμμα γιά το 09 1,8%.Το πρωτο κιόλας μήνα είχε ξεπεράσει το 3% και τον απρίλο ήταν πανω από το 5%.Παρουσίασα αυστηρή εισήγηση με προτάσεις γιά άμεση δημοσιονομική κη προσαρμογή.το ευρογρούπ τις υιοθέτησε αλλά η ελλ. κ/ση δεν έκανε τίποτα.....
    .Το πρόβλημα ήταν η καταστροφική διαχείρηση των δημ.οικ/κών από την ελληνική Κυβέρνηση το 2009 λόγω της ανικανότητας αυτής της κυβέρνησης και της ενασχόλησής της με τις εκλογές..το είπα στο e.g και ςτην ελλ.κυβ/ση ""...Αλλά ο ΓΑΠ δεν έκανε τίποτα.