Ο Αλέξης Παπαχελάς στο ευρωψηφοδέλτιο της ΝΔ;
24/03/2014 09:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Αλέξης Παπαχελάς στο ευρωψηφοδέλτιο της ΝΔ;

Πως αλλάζουν οι καιροί και οι φιλίες!

Πως αλλάζουν οι καιροί...Πριν από λίγα μόλις χρόνια ο διευθυντής της Καθημερινής κ. Αλέξης Παπαχελάς ήταν φανατικός πολέμιος του Αντώνη Σαμαρά και θερμός υποστηρικτής της Ντορίτας. Από τότε όμως κύλησε πολύ νερό στο αυλάκι και ως γνωστόν η εξουσία αλλάζει τους πάντες. Και όταν λέμε τους πάντες εννοούμε τους πάντες.

Έτσι λοιπόν σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες ο κ. Παπαχελάς δέχθηκε πρόταση στο ανώτατο επίπεδο για να συμμετάσχει στο ευρωψηφοδέλτιο της ΝΔ. Η απάντηση αναμένεται.

Σύμφωνα, εξάλλου με χθεσινά δημοσιεύματα στο διαδίκτυο σχετική πρόταση δέχθηκε και η δημοσιογράφος του Mega κ. Σπυράκη. Δεν το γνωρίζουμε, αν και οι σχέσεις της με το Μαξίμου είναι άριστες.

Γνωρίζουμε όμως ότι έγινε πρόταση και σε στέλεχος του Δημοσιογραφικού Οργανισμού Λαμπράκη, αλλά το όνομά του δεν διέρρευσε ακόμα – εμείς πάντως θα το αναζητούσαμε μεταξύ των συνομιλητών του κ. Σαμαρά.

Τελικά, με όλα αυτά, επιβεβαιώνεται η εμμονή του Μαξίμου με τις υποψηφιότητες δημοσιογράφων. Είναι γνωστό ότι πρόταση για το ευρωψηφοδέλτιο έχει δεχθεί ο κ. Γ. Κύρτσος, ενώ το σκέφτονται οι κ. Κοττάκης και Μαυρομάτης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. epifanios avatar
    epifanios 24/03/2014 10:29:18

    Καλό παιδί αλλά ποιο απροκάλυπτα όργανο της τρόικας πεθαινεις

  2. Athinaios avatar
    Athinaios 24/03/2014 12:50:52

    Αλλη μια υβρις κατα του λαου της μεγαλης και ιστορικης παραταξης........................!!!!! Τι αλλο θα δουμε!!!!! Ομως παντα μετα την υβρι ακολουθει η νεμεσις...........................................................!!!!

  3. Δαρβινος avatar
    Δαρβινος 24/03/2014 13:50:55

    Δεν προκειται απλως για "εμμονη με δημοσιογραφους" αλλα για εμμονη, οσο-οσο κι οπως-οπως με την εξουσια, κι οσο τραβηξει ! Μια ζωη ηθελε να γινει πρωθυπουργος ο Σαμαρας και τωρα που τελειωνουν τα ψεμματα θα διστασει μπροστα σε καποιον Παπαχελα ;

    • airman avatar
      airman @ Δαρβινος 25/03/2014 13:52:05

      Και η εκ δεξιών του Παπαχελά μια ζωή είχε αφιερώσει να γίνει Πρωθυπουργός! Μόνο που γι' αυτή τελείωσαν τα ψέματα! Μάλλον δεν ήθελε να γίνει Πρωθυπουργός τόσο πολύ όσο ο Σαμαράς!

  4. Aegean times avatar
    Aegean times 24/03/2014 16:35:06

    Ω! και η αγαπητή Σπυράκη..... εξοφλούνται συναλλαγματικές, επιταγές, φέρτε τώρα που γυρίζει.

  5. EVA avatar
    EVA 24/03/2014 20:50:00

    Αυτού του είδους αλήθεια οι επαναστατικές ...''επιλογές'' πείθουν κανέναν για τα καινούργια ξεκινήματα της ανατέλλουσας ...Νέας Ελλάδας; Αυτή δεν είναι η παλιά, η κατάπτυστη και καταδικασμένη νοοτροπία της συνδιαλλαγής, της εμπλοκής, της αλληλεξάρτησης που η κατεστημένη πολιτική νομενκλατούρα διατηρούσε με κάθε είδους κάστες και συντεχνίες, με κάθε τυχοδιώκτη τσαρλατάνο-παραχαράκτη της πραγματικότητας και με κάθε εκβιαστή-βιαστή της πάμφθηνης ...κοινής γνώμης; Αν ύστερα απ΄όλα όσα συνέβησαν στην Ελλάδα, γι αυτούς τους αστείους ανθρώπους τίποτε απολύτως τελικά δεν άλλαξε, ας μην απορήσουν κι ας μην εκπλαγούν, τώρα που πια τους βαρεθήκαμε κι εμείς και ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ.

  6. Καβαλιώτης avatar
    Καβαλιώτης 24/03/2014 21:18:00

    Άντε και τον Πορτοσάλτε! ...

  7. Naruto avatar
    Naruto 25/03/2014 12:42:26

    Αν και δεν είμαι βέβαιος θυμάμαι κάτι Μπίλντερμπεργκ ,τριμερής επιτροπή ,μασονία ή κάνω λάθος ;

  8. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 25/03/2014 15:18:47

    Για σταθείτε... Διαπλεκόμενοι,σκοτεινοί,τσαρλατάνοι στο ευρωψηφοδέλτιο Να θυμίσω οτι αυτός που κατηγορείτε ότι υπέκυψε είναι αυτός που έφερε τον σταυρό για τις εκλογές.Σας έδωσε την απόλυτη δύναμη και δυνατότητα να μαυρίσετε,να επιλέξετε ΚΑΙ να αναλάβετε τις ευθύνες σας (επιτέλους) για το ποιους θα στείλετε στις Βρυξέλλες ,ώστε να μην εχουμε γκρίνιες για τις εκλόγιμες θέσεις Πολύ απλά αν δεν γουστάρετε Παπαχελά μη σκούζετε,σε όλα τα παραβάν θα βρείτε ενα στυλό και καλό...βόλι

  9. αα avatar
    αα 26/03/2014 12:26:01

    Μένει ακόμα η Αννίτα Πάνια...

  10. kostis avatar
    kostis 26/03/2014 12:50:47

    Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα... Σκοπος ειναι η συλλογη ψηφων.. Αν δεν αρεσει σε καποιον ο Παπαχελας η η Σπυρακη απλα ψηφιζει καποιον αλλον.. Ο Παπαχελας εχει αποψη και ενα καλο μπαγκραουντ. Δειξτε μου τους καλυτερους..

    • Hunter avatar
      Hunter @ kostis 26/03/2014 16:44:51

      Το να αναλαμβάνει εργολαβίες (από τη φαμίλια, από εργολάβους κ.λ.) για να βρίζει τον πρόεδρο μέρα-νύχτα σημαίνει τώρα ότι "έχει άποψη"... Μάλιστα...

    • Barbara avatar
      Barbara @ kostis 26/03/2014 17:06:21

      Πείτε τα αγαπητέ!

  11. Hunter avatar
    Hunter 26/03/2014 16:41:15

    Τι θα πει δέχθηκε πρόταση στο "ανώτατο επίπεδο";;; Τον πήρε τηλέφωνο ο πρόεδρος και τον παρακάλεσε να "κοσμήσει" το Ευρωψηφοδέλτιο του κόμματος με το όνομά του;;; Κι έχει το "ανώτατο επίπεδο" μετά την απαίτηση να πάει ο κόσμος να ψηφίσει Κύρτσο, Παπαχελά, Σπυράκη, Κοττάκη και όλους αυτούς που μας βρίζαν μέρα-νύχτα;;; Έχω ξαναπεί ότι οι δημοτικές εκλογές είναι μεν ενδεικτικές αλλά θα ξεχαστούνε γρήγορα. Όλο το κουμπί είναι οι Ευρωεκλογές! Εκεί θα δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος! Με τι ψηφοδέλτιο θα πάμε εμείς;;; Με τον Παπαχελά, τον Κοττάκη και την Σπυράκη;;;