#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/10/2013 11:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Άδωνις κτύπησε ξανά

 



Ο Άδωνις κτύπησε ξανά. Πρότεινε να πωλούνται οι αναπτήρες 2 ευρώ και το ένα να πηγαίνει για την τρύπα στον ΕΟΠΥΥ. Μου φαίνεται ότι θα ξαναγυρίσω στα σπίρτα…

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ωρίων avatar
    Ωρίων 15/10/2013 11:26:38

    Μην το λές γιατί θα προσθέσει και στα σπίρτα ενα ευρώ. Δεν τον απασχολεί αφού εμείς πληρώνουμε και τον παχυλότατο μισθό που δεν του αξίζει...

  2. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 15/10/2013 11:30:02

    Εγώ θα πρότεινα έναν .....Ροβεσπιέρο!!!!

  3. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 15/10/2013 11:33:56

    Εγώ προτείνω να κόψουμε τα χαρτονομίσματα στα δύο με ψαλίδι και το μισό να πάει στον ΕΟΠΥΥ, το είχε κάνει ο Πρωτοπαπαδάκης το 1921, το θυμόταν και ο παππούς μου.
    Επίσης προτείνω να εισπράξει το κράτος το ήμισυ από τους λάθρο που εξακολουθούν να πουλάνε την πραμάτειά τους μπροστά στους σταθμούς του μετρό και να πάνε τα λεφτά στον ΕΟΠΥΥ. Ετσι και αλλιώς, στα δημόσια νοσοκομεία πάνε και αυτοί και μάλιστα τζάμπα. Αφού δεν τους διώχνουμε, ας τους τα πάρουμε....

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ ΒΙΣ 15/10/2013 16:12:58

      Ενας κεφαλικος φορος στους Λαθρο, θα ηταν καλη ιδεα. Αφου οι πιο πολλοι απ αυτους κονομανε μια χαρα λεφτουδακια, χωρις να πληρωνουν φορο ουτε ενα Ευρω, ας δινουν ενα οριζοντιο φορο, να ερθουμε λιγο στα ισια.

      • BLACK CAVIAR avatar
        BLACK CAVIAR @ Μικρασιάτης 15/10/2013 18:14:25

        Άντε βάλτε κι ένα φόρο στα ασύλληπτα μέλη τρομοκρατικών οργανώσεων...

      • Padelis avatar
        Padelis @ Μικρασιάτης 16/10/2013 05:56:06

        ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ; ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΕΣ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΑΔΙΤΕΣ "ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ" ΠΟΥ ΕΝ ΠΟΛΛΟΙΣ (ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ) ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ...

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ Padelis 17/10/2013 03:25:10

          Άλλη μια κασέτα Εξαρχείων! Όσα τέτοια κρούσματα υπήρχαν, τα μεγενθύνετε γιατί έτσι σας βολεύει, για να υποσκάψετε την εθνική ενότητα (όπως σας δίδαξαν) ενώ τα πολύ περισσότερα παραδείγματα αλληλεγγύης και έμπρακτης υποστήριξης (κι ας είχε η Ελλάδα εκείνα τα χρόνια φτώχεια μεγάλη) τα αποσιωπάτε.

  4. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 15/10/2013 11:35:21

    Ἐγῶ θά πάρω μεγενθυτικό φακό καί ἕνα χαρτί.
    Ἤλιο ἔχουμε μπόλικο...

  5. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 15/10/2013 11:49:01

    Ἄλλαξα γνώμη,τῶρα πού εἶδα τί φωτιές ἀνάβουνε,διαλέγω τόν τέταρτο.
    Χαλάλι τό δίευρο.

    • to_telos avatar
      to_telos @ Κυθήριος 15/10/2013 15:13:32

      Εγω θα παρω τον τριτο, ειναι πιο σεμνος.

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ to_telos 15/10/2013 16:14:23

        Η μεσαια φωτο ειναι ολα τα λεφτα. Μυστηριο και ερωτισμος.

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ Μικρασιάτης 15/10/2013 17:18:56

          Χμμμ , έχεις μάτι..... !

  6. tassos.κ avatar
    tassos.κ 15/10/2013 13:30:44

    Είπε και κάτι άλλο!!!!!!!
    Ότι δεν θα έπρεπε να δίνονται συντάξεις κάτω των 65. Αλλά δεν μας είπε ποιούς αφορούσε η πρόταση- σκέψη του. Δηλαδή αν εγώ δουλεύω από τα 16 μου, μέχρι τα 65 είναι σχεδόν 50 χρόνια. Για να πάρω πόση σύνταξη; Για να γίνει κάποιος βουλευτής και με 2 4ετίες να πάρει περισσότερα από τα 50 δικα μου. Αυτό δνε γίνεται ;

  7. panos avatar
    panos 15/10/2013 13:38:41

    Τι περιμενεις ν' ακουσεις απο καποιον ''εθνικοφρονα'' κι ''αρχαιολατρη'' που διαλαλει πως οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας;..

    • Dal avatar
      Dal @ panos 15/10/2013 22:11:18

      Ακριβώς!!!

  8. Σωκράτης avatar
    Σωκράτης 15/10/2013 16:02:31

    Μπορείτε να βγάζεται τις κακιούλες σας.
    Με το συμπάθειο .. αλλά πέστε μου έναν ικανότερο υπουργό τα τελευταία 20 χρόνια, υπό τις παρούσες συνθήκες.

    • Δαρβινος avatar
      Δαρβινος @ Σωκράτης 15/10/2013 17:10:58

      Εχεις δικηο, ηταν η καλλιτερη δυνατη επιλογη του Σαμαρα για ενα τοσο κρισιμο υπουργειο !

      • guest avatar
        guest @ Δαρβινος 15/10/2013 19:11:29

        Αφού είναι τόσο ικανός γιατί ανάθεσε τη μεταρρύθμιση-διοίκηση του ΕΟΠΥΥ στη γερμανική task force αντί 4,5 εκατομμυρίων ?

    • Γιάννης Κιαπέκος avatar
      Γιάννης Κιαπέκος @ Σωκράτης 15/10/2013 19:04:48

      Αν ο Άδωνις Γεωργιάδης είναι ο ικανότερος Υπουργός της τελευταίας εικοσαετίας τρέμω για το μέλλον της χώρα μου.
      Επειδή όμως αυτό δεν ισχύει ο συγκεκριμένος καθώς και ο άλλος ογκόλιθος της πολιτικής Ανδρέας Λοβέρδος, δεν θα βρίσκουν την ψήφο τους στις επόμενες εκλογές.

  9. Κωστής Διαμαντόπουλος avatar
    Κωστής Διαμαντόπουλος 15/10/2013 22:25:16

    Από σχετικό υπολογισμό που έχει γίνει θα ήταν προτιμότερο να αυξηθούν τα τσιγάρα κατά 1€ και υπερκαλύπτεται η τρύπα στο ΕΟΠΥΥ. Δεν νομίζω να είχαν πολλοί αντίρηση. Εγώ είμαι καπνιστής δυστυχώς, αλλά θα το έδινα. Το θέμα είναι αν πραγματικά το ποσό θα πάει για τον σκοπό ...