Οκτώ στους δέκα Έλληνες δεν θέλουν να βλέπουν τον Παπανδρέου
16/03/2014 22:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οκτώ στους δέκα Έλληνες δεν θέλουν να βλέπουν τον Παπανδρέου

Να αποχωρήσει από την πολιτική ο Γιώργος Παπανδρέου ζητούν οι πολίτες, σύμφωνα με τη δημοσκόπηση της ALCO. Μεταξύ των ερωτηθέντων της έρευνας που δημοσιεύει το «Πρώτο Θέμα», το 78% προτιμά να τον δει να ολοκληρώνει εδώ την πολιτική του καριέρα, ενώ μόλις το 8% του ζητά να στηρίξει το Βενιζέλο κι ένα 5% θα ήθελε να τον δει αρχηγό κάποιου νέου κόμματος. Χαρακτηριστικό είναι ότι το ποσοστό, μεταξύ των ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ, που θέλουν τον Γιώργο παροπλισμένο, αγγίζει το 58%.

Με απλά λόγια 8 στους 10 Έλληνες δεν θέλουν να βλέπουν τον Γ. Παπανδρέου στην κεντρική πολιτική σκηνή και πιθανότατα και πουθενά αλλού. Δεν του συγχωρούν ό,τι έκανε και δεν έκανε στα τρία περίπου χρόνια που κυβέρνησε τη χώρα και στέλνουν κι ένα μήνυμα σε όσους πολιτικούς πιστεύουν ότι με το όνομά τους, με ακάλυπτες επιταγές – υποσχέσεις και με στήριξη από οικογένειες και μιντιακούς βαρόνους, θα διατηρηθούν στην επιφάνεια.

Ο Γ. Παπανδρέου μπορεί να αποτελέσει το παράδειγμα προς αποφυγή για όλους. Ή μπορεί να γίνει ο τελευταίος σπασμός της χρεοκοπημένης μεταπολίτευσης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. apostolis - kastoria avatar
    apostolis - kastoria 16/03/2014 23:22:15

    ΣΤΗΜΕΝΗ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ 100% . ΑΣ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΤΟΥΣ ΔΕΚΑ ΠΟΥ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ !!!!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΜΑΖΟΧΕΣ ....

  2. Άπαντα Επιστάμενος avatar
    Άπαντα Επιστάμενος 17/03/2014 00:25:36

    Χθες μιλούσα με ένα βαμμένο πασόκι. Ψήφιζε ΠΑΣΟΚ τότε που το κόμμα ήταν στο 45%, θα το ψηφίσει και τώρα που είναι στο 4,5%. Λοιπόν, ούτε κι αυτός δεν θέλει να βλέπει τον ΓΑΠ! Επομένως το 8/10 που λέτε δεν ισχύει. Είναι ακόμη χειρότερα τα πράγματα για τον ΓΑΠ.

  3. ο τριτος πόλος avatar
    ο τριτος πόλος 17/03/2014 00:53:23

    Και οι υπόλοιποι 2 από τους δέκα, θέλου να βλέπουν τον Αντώνη

  4. δημησ avatar
    δημησ 17/03/2014 01:53:59

    Και ..εμείσ "παίζουμε " ακόμα τη φωτογραφία του;;;;;;

  5. gikon avatar
    gikon 17/03/2014 10:31:34

    Από τους δύο εναπομείναντες, ο ένας δεν μπορεί (είναι Ζακυνθινός, έπαιρνε και επίδομα τυφλότητας) και ο άλλος τον βλέπει και τον κυνηγάει.

  6. GeorgeM avatar
    GeorgeM 17/03/2014 12:35:12

    Αναρωτιέμαι πόσοι θέλουν να βλέπουν τον Αντώνη Σαμαρά....

  7. χρηστος avatar
    χρηστος 17/03/2014 13:35:34

    Η προπαγάνδα σας καλα κρατεί !! Δηλαδή ο GAP είναι ο Ψεύτης.... σε αντίθεση με τον ΣΑΜΑΡΑ και τον BENNY !! Ο Σαμαράς δεν είπε ψέματα ....και δεν συνέχισε την πολίτικη του ηλίθιου GAP ; Το μοσχάρι (BEN) δεν ηταν μαζι του στην Κυβέρνηση όταν πέρναγε τα μετρά και μας έβαζε στο μνημόνιο; Σταματήστε την προπαγάνδα και οταν κάνετε γκάλοπ να έχετε σαφείς και ξεκάθαρες ερωτήσεις !!!