Οι υπαρξιακές ανησυχίες του μικρού Αλέξη
18/02/2014 19:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι υπαρξιακές ανησυχίες του μικρού Αλέξη

Και ύστερα λένε ότι «τις τελευταίες μέρες εντάθηκε η επίθεση εναντίον μας ότι δεν είμαστε συνεπείς. Ακριβώς όπως το ακούτε. Ότι δεν είμαστε συνεπείς! (τς, τς, τς, πιπέρι στο στόμα) Ότι μας ενδιαφέρει μόνο η εξουσία για την εξουσία. Ότι κάνουμε εκπτώσεις, από τις θέσεις μας. Ότι τα βρίσκουμε με τη διαπλοκή, με την οικονομική ολιγαρχία, με το Σύστημα. Ότι ο ΣΥΡΙΖΑ πασοκοποιείται -καινούργια λέξη αυτή, που τη λανσάρει η διαπλοκή για μόδα.

Συγνώμη, αλλά στο σημείο αυτό θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εξίσου σοβαρό με όλα αυτά: Μήπως υπάρχει κάποιος ψυχίατρος στην αίθουσα;» Και εγώ το ίδιο θέλω να ρωτήσω Αλέξη. Υπάρχει κάποιος ψυχίατρος; Γιατί αναρωτιέμαι αν τη στροφή απ’ τον Καμμένο στον Κουβέλη θα την πάρεις με τον Κώστα Γρίβα στο τιμόνι, αυτόν τον στρατηλάτη της ακροδεξιάς αν θυμάσαι; Αχ, θα μας τρελάνεις όλους Αλέξη μου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 18/02/2014 20:11:04

    ''...υπάρχει κάποιος ψυχίατρος στην αίθουσα; '' Λές να έχουν δίκιο, θα σκεφτόταν...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Κυθήριος 18/02/2014 21:43:54

      Πετυχημένο.

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Κυθήριος 18/02/2014 21:53:53

      Αφού δεν φώναξε ...''παράλογοοο'' όπως εκείνος ο χαρακτήρας του Λαζόπουλου,πάλι καλά να λες

  2. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 18/02/2014 21:53:34

    Το παιδί πρόεδρος 15μελούς είναι ακόμη. Εννοώ τον Συριζα με τις 15 συνιστώσες. Τί να περιμένει κανείς; Πάντως, ωραίο το ρετιρεδάκι του στην Ανω Κυψέλη.Και κοστολογείται γύρω στις 300.000. Οσα δηλ.βγάζει το χρόνο από το προεδριλίκι του.(Ασχετο, αλλά επρεπε να το αναφέρω δεν το αντέχω να το κρατώ εντός έρκους οδόντων).

  3. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 18/02/2014 22:05:34

    Ειρρήσθω εν παρόδω. Μιαν απορία φάκτορα. Γιατί βάζεις στις γυναίκες δίπλα από το όνομά μας μια φωτο ανδρός; Επιτρέπεται η Γιαδικιάρογλου με ρεπούμπλικα; Εγώ δεν είμαι υπερ της ισότητας αλλά υπέρ της ανισότητας. Ο καθένας με το φύλο του και τα βάσανά του.

    • Μάτα Χάρι avatar
      Μάτα Χάρι @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 19/02/2014 08:15:42

      :-) Εσείς αγαπητή κ. Γιαδικιάρογλου γιατί δεν βάζετε μόνη σας τη φωτογραφία της επιλογής σας; Το site σας προσφέρει τη δυνατότητα. Πηγαίνετε στο τέλος του πινακιδίου όπου γράφετε το σχόλιό σας, ξετσεκάρετε την ''εφαρμοφή αποθηκευμένου avatar '', πατήστε ''choose file '' και επιλέξτε από τον υπολογιστή σας το εικονίδιο που επιθυμείτε.

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Μάτα Χάρι 19/02/2014 19:52:32

        Καλά παιδί μου μην κάνεις έτσι. Μιαν ερώτηση έκανα. Είμαι και μιας ηλικίας, ως γιαδικιάρογλου.