#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/09/2012 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι πρώην και οι επόμενες, ανώνυμες και επώνυμες και γενικώς…



Οι περισσότερες γυναίκες σκέφτονται με νοσταλγία τις προηγούμενες σχέσεις τους και αναπολούν το σεξ με πρώην εραστές. Σύμφωνα με έρευνα που δημοσιεύτηκε στη dailymail το 38% των γυναικών… ομολόγησε ότι το καλύτερο σεξ της ζωής τους το έκαναν με πρώην εραστή τους και όχι με τον νυν.

Φυσιολογικό και υγιές, αλλά απλό. Το δύσκολο θα ήταν να οραματιστούν τους επόμενους. Η λύση είναι να γίνει πρώην και ο νυν και να τον αναπολούν κι αυτόν. Κι αν κάποιος πρώην ξαναγίνει νυν, θα βγει οριστικά από τα "οράματα"...

Ο Δήμος Μούτσης ήταν πολύ μπροστά όταν έγραφε ότι «για όλα φταίνε οι γκόμενες, οι πρώην και οι επόμενες, ανώνυμες και επόμενες και γενικώς»…
Στην ίδια έρευνα μόλις το 29% των ανδρών είπε πως το σεξ ήταν καλύτερο με πρώην.

Οι απαντήσεις δόθηκαν παρουσία των νυν και υπό την απειλή απεργίας διαρκείας από το κρεβάτι…

Σύμφωνα με την Tracey Cox -ειδικό σε θέματα σεξ- το αποτέλεσμα της έρευνας ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο καθώς οι γυναίκες σκέφτονται πιο πρακτικά.
«Συνήθως οι γυναίκες δεν παντρεύονται τον άνδρα με τον οποίο έκαναν το καλύτερο σεξ. Βασικά κριτήρια για να τον παντρευτούν είναι να είναι πιστός και να του έχουν εμπιστοσύνη ότι θα γίνει καλός πατέρας. Πολλές φορές λαμβάνω emails από πολλές γυναίκες που μου εκμυστηρεύονται ότι αγαπούν τον σύζυγό τους αλλά φαντασιώνονται ότι κάνουν σεξ με πρώην τους. Δεν μετανιώνουν που παντρεύτηκαν αλλά τους λείπει το ‘καλό’ σεξ», λέει η Tracey Cox.
Πάντως τόσο οι άνδρες όσο και οι γυναίκες υποστηρίζουν ότι το σεξ γίνεται καλύτερο με την πάροδο του χρόνου.

Είναι σαν το παλιό κρασί. Μετά από μια δεκαετία γίνεται σαφώς καλύτερο εκτός σπιτιού. Η σχέση του γάμου γίνεται πλατωνική, άσπιλη κι αμόλυντη.

Μετά από είκοσι χρόνια γίνεται καλύτερο εκτός χώρας.

Μετά από τριάντα όπου κι αν γίνεται, είναι μέγα γεγονός.

Τα δεδομένα αλλάζουν: με τέτοια κρίση, στο τέλος οι άνθρωποι θα παντρεύονται από έρωτα και όχι από «υπολογισμό».

Κατάντια…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χριστόφορος Μίχου avatar
    Χριστόφορος Μίχου 22/09/2012 13:17:26

    Ωραίοςςςςςςς!

  2. πολίτης avatar
    πολίτης 22/09/2012 13:30:16

    Σχετικό ανέκδοτο: Δημοσιογράφος κάνει έρευνα για τη σεξουαλική ζωή των ζευγαριών. Ρωτά λοιπόν ένα ζευγάρι νιόπαντρων και κάποιους με δέκα, είκοσι και τριάντα χρόνια γάμου αντίστοιχα.
    Νιόπαντροι: Εμείς, όπου βρεθούμε κι όπου σταθούμε...δυο και τρεις φορές τη μέρα.
    Δέκα χρόνια γάμου: Κι εμείς ακόμα έχουμε ενδιαφέρον..βάζουμε και ποικιλία για να σπάσει η ρουτίνα..
    Είκοσι χρόνια: Για να λέμε την αλήθεια έχουμε ατονήσει στο θέμα...σε αραιά διαστήματα γίνεται κάτι.
    Τριάντα χρόνια: Εμείς πλέον το κάνουμε μόνο διαδρομάτο!!
    Δημοσιογράφος ρωτά με ενδιαφέρον- Τι εννοείτε λέγοντας διαδρομάτο;
    -Να, βλέπουμε ο ένας τον άλλον στον διάδρομο και λέμε: άντε γα@$%#υ!!

  3. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 22/09/2012 13:31:47

    Τελικά,γάμος εἶναι ἡ σχέση στήν ὁποία τό ἕνα πρόσωπο ἔχει πάντα δίκιο καί τό ἅλλο πρόσωπο εἶναι ὁ σύζυγος!Πάντως ἐγῶ κι ἡ γυναίκα μου πάντα συμβιβαζόμαστε.Ἐγῶ παραδέχομαι ὅτι εἶμαι λάθος κι ἐκεῖνη συμφωνεῖ μαζί μου.
    Πάντως.Μ.Ο.,εἴτε ἀπό ἔρωτα παντρευτεῖς εἴτε ἀπό ὑπολογισμό,στό τέλος θά τό μετανοιώσεις,ὁπότε ἄγχος δέν χρειάζεται...

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ Κυθήριος 22/09/2012 16:06:11

      Κρίιιιιιιιιμα Κυθήριε!
      Στο δικό μας ζευγάρι γίνεται πάντα αυτό που θέλω εγώ, εκτός από τις περιπτώσεις που διαφωνεί η γυναίκα μου !!!!

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ Παύλος 22/09/2012 17:31:23

        Κυθήριε, Άρη, Παύλε. για σας:
        Ένα αντρόγυνο που είναι παντρεμένο δέκα χρόνια τσακώνεται στο σπίτι του για το ποιος παίρνει τις περισσότερες πρωτοβουλίες και ποιος κάνει κουμάντο.
        ‘Αντρας: Εγώ κάνω κουμάντο γιατί είμαι ο άντρας του σπιτιού κι έτσι πρέπει!
        Γυναίκα: Εγώ κάνω κουμάντο γιατί απλά είμαι πιο έξυπνη και πιο δυναμική από σένα!
        Κι άλλα τέτοια έλεγαν ο ένας στον άλλο μέχρι που στο τέλος άρχισαν να κυνηγιούνται για να "πλακωθούν".
        Βγάζει λοιπόν η γυναίκα το παπούτσι της να τον χτυπήσει κι ο σύζυγος κρύβεται κάτω απ το κρεβάτι.
        Γυναίκα: Βγες αμέσως έξω!
        ‘Αντρας Όχι! Δεν βγαίνω!
        Γυναίκα: Βγες έξω σου είπα! Θα σε δείρω!
        ‘Αντρας: Όχι είπα! Δεν βγαίνω! Εγώ είμαι ο άντρας! Εγώ θ αποφασίσω πότε θα βγω να με δείρεις!

        • Παύλος avatar
          Παύλος @ Δαναός 22/09/2012 17:41:52

          Έ ρε κόκκορας που μας χρειάζεται ! (και θέλαμε και άλογο τρομάρα μας )!

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Δαναός 22/09/2012 19:45:43

          Δαναέ,ἕνας ἄντρακλας πολλά βαρύς παντρεύεται μιά κουκλάρα καί μετά τό γάμο,σάν ἄντρας,θέτει τούς κανόνες του:
          -Θά ἔρχομαι στό σπίτι ὅποτε θέλω,ἑάν τό θέλω καί ὅ,τι ὥρα γουστάρω καί δέν δέχομαι κουβέντα πάνω σ' αὐτό.Θά μέ περιμένει ἕνα ὡραῖο δεῖπνο στό τραπέζι,ἐκτός ἑάν σέ εἰδοποιήσω ὅτι δέν θά ἔρθω σπίτι γιά φαγητό.Θά πηγαίνω γιά κυνήγι,γιά ψάρεμα,ποτό καί χαρτιά ὅταν θέλω μέ τούς φίλους μου καί μή μοῦ τό παίξεις δύσκολη.Αὐτοί εἶναι οἱ κανόνες μου.Ἔχεις κανένα σχόλιο;
          Ἡ νύφη ἀπάντησε:
          -Ὄχι,δέν ἔχω κανένα πρόβλημα.Νά σοῦ πῶ μόνο κι ἐγῶ,πώς ἐδῶ θά ἔχουμε σέξ στίς 10:00 κάθε βράδυ....εἴτε εἶσαι ἐδῶ εἴτε δέν εἶσαι!

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Παύλος 22/09/2012 19:11:57

        Παύλο,πράγματι τό ἴδιο γίνεται καί στό δικό μου σπίτι.Καί μάλιστα ἔχω βρεῖ τόν τρόπο νά μήν διαφωνεῖ καθόλου ἡ γυναίκα μου,ἀπλά δέν μιλάω καθόλου..,ὄχι διότι δέν θέλω...

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Κυθήριος 22/09/2012 17:08:49

      Θυμόσοφε Κυθήριε!!!!

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Diamond Angel 22/09/2012 19:34:22

        Diamont Angel μιά καλή σύζυγος συγχωρεῖ πάντα τόν ἄντρα της,ὅταν αὐτή κάνει λάθος.

        • Μεγάλες στιγμές avatar
          Μεγάλες στιγμές @ Κυθήριος 22/09/2012 21:59:22

          Η μόνη γυναίκα που ξέρει κάθε βράδυ πού είναι ο άντρας της είναι η χήρα!

    • NEKK avatar
      NEKK @ Κυθήριος 22/09/2012 17:35:38

      Δεν ξερω εσεις τι λετε, αλλα στη δικη μου σχεση, μετα απο μια διαφωνια, παντα ΕΓΩ εχω τον τελευταιο λογο! Ποιος ειναι; "-Συγγνωμη αγαπη μου!"

      Το σιγουρο στην Ελλαδα σημερα ειναι τα ζευγαρια θα αρχισουν να ξαναπαντρευονται απο ερωτα! - Δεν θα υπαρχουν πλεον περιθωρια για "υπολογισμους". Μετα και απο τα νεα μετρα, θα υπαρχει ενα 10% πλουσιων και ολοι οι αλλοι θα ειναι στην ιδια μοιρα.

      Και τελος... Ειτε παντρευτεις απο ερωτα, ειτε απο γνωριμια, μετα απο 5 χρονια γαμου, το ιδιο φαϊ θα τρως...

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ NEKK 22/09/2012 19:06:27

        Ὠραῖος NEKK,ἀλλά πολύ αἰσιόδοξος!
        Μετά ἀπό 5 χρόνια γάμου τό ἴδιο φαΐ;!!
        Ἐμεῖς μετά ἀπό 5 χρόνια γάμου ἔχει:''φτιάξε ἀγάπη μου μόνος σου ὅ,τι θές νά φᾶς''...

    • anideos avatar
      anideos @ Κυθήριος 22/09/2012 23:59:15

      χα χα χα χα χα.....
      Kατι τετοια διαβαζω και με εχει η μανα μου αστεφανωτο....

  4. aris. A avatar
    aris. A 22/09/2012 14:00:22

    Καταπληκτικός.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ aris. A 22/09/2012 19:12:30

      Ἄρη,ὁμοιοπαθής;

      • aris. A avatar
        aris. A @ Κυθήριος 23/09/2012 00:00:19

        Κυθήριε η ποιο συνοπτική περιγραφή της πραγματικότητας που έχω διαβάσει.

  5. ειδωλοκλάστης avatar
    ειδωλοκλάστης 22/09/2012 14:40:44

    Αυτό είναι η απάντησή σου πρός ευρωβουλευτίνα τής ΝΔ πού θά καταψηφίσει τά μέτρα γιά τό 'νέο' συνταξιοδοτικό επειδή προσθέτει χρόνια στίς γυναίκες;
    Εύγε, εύγε!

  6. Δαναός avatar
    Δαναός 22/09/2012 16:38:11

    Άντε Μικρέ άκουσε:www.youtube.com/watch?v=XBqL40WPOSA

    • tak avatar
      tak @ Δαναός 23/09/2012 08:18:06

      Αχ Δαναέ, αχ Δαναέ, / που δε μεγάλωσες ποτέ / μένεις ορθός να μας θυμίζεις / πως όσο ζεις μπορείς να ελπίζεις!
      http://www.youtube.com/watch?v=M2OvwyuXfRI&feature=related

  7. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 22/09/2012 17:16:33

    OTI ΚΙ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ, Ο ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ' ΝΑΙ Ο ΠΑΡΕΛΘΩΝ ΜΑ ΠΑΝΤΑ Ο ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ !!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 4 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΥΣ.:-)

  8. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 22/09/2012 17:35:27

    Στη ζωή δεν μπορείς να τα έχεις όλα , πρέπει να επιλέξεις..... Αλλά επειδή εμείς οι άνθρωποι τα θέλουμε όλα , διαλέγουμε πρώτα την ασφάλεια που μας παρέχει ένας μέτριος, κατά τα άλλα , σύντροφος. Που γίνεται ακόμα μετριότερος , με τη φθορά της εικόνας του μέσα από την καθημερινότητα..... Ελα όμως που η φύση είναι απόλυτη, δεν δέχεται συμβιβασμούς ,και ...ενοχλεί με την εμμονή της για ικανοποίηση. Ε, εκεί μπαίνει ο ....πάγκος ( που λένε και στο μπάσκετ) και η ζωή συνεχίζεται..... Και οι αρχές , οι αξίες , τι γίνεται μ'αυτές ; Ε, όσοι και όσες δεν αναζητούν ούτε εκλογίκευση ούτε δικαιολογίες , τραβούν τον μοναχικό τους ανήφορο , ελπίζοντας.......

    • tak avatar
      tak @ Diamond Angel 23/09/2012 08:14:34

      Υπάρχει πάντα ζωντανή η ελπίδα και κάποιοι αμείβονται περιμένοντας!

  9. Δικερως avatar
    Δικερως 22/09/2012 18:15:39

    Eυγε Μικρε,δια τον συσχετισμο εικονος και κειμενου.
    Διελαθε,αραγε,της προσοχης των σχολιαστων η κεφαλη του κερατα ή
    υποβοσκει υποσυνειδητος υπεκφυγη;
    Ο εκπαιδευμενος οφθαλμος μου,οντως εντοπισε υπαινιγμον κατα του νυν
    συζυγου.Υπαρχει,ομως,κρισιμος συσχετισμος νυν και πρωην.
    Διοτι ο καθε πρωην,πιθανοτατα ειναι νυν δια τιναν γυνη.
    Ωστε επισης ο καθε νυν,υφισταται ως πρωην εν τη ονειρώξη τινος γυναικος.
    Αρα,ο καθε εις ανηρ εστω νυν αλλα και πρωην επισης.
    Και εις τις δυο περιπτωσεις δε,δυνητικως κερατας.
    Καταθλιπτικον...

  10. factorx avatar
    factorx 22/09/2012 18:36:59

    Οι φωτογραφίες είναι της ...διεύθυνσης

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ factorx 22/09/2012 18:43:59

      Έχεις και αρχείο κερατάδων;

      • Παύλος avatar
        Παύλος @ Δαναός 22/09/2012 19:07:30

        Όχι βέβαια ! Μέχρι δύο μετράει !(Δίκερως ,γαρ)
        Συγγνώμην Δίκερε, λογοπαίγνιο.

      • factorx avatar
        factorx @ Δαναός 22/09/2012 19:36:07

        Δαναέ μην ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσομπάνη

        • Αγροφύλακας avatar
          Αγροφύλακας @ factorx 23/09/2012 04:16:43

          Φάκτορα,
          Παραδέξου το. Αυτό πού είπε ο Δαναός ήτανε τρομερά ταιριαστό, έστω καί αν δεν σου.... ταίριαζε!.....

  11. Δικερως avatar
    Δικερως 22/09/2012 18:41:53

    Ώ,καλως διεκρινα δακτυλον εκ των ανω.
    Διαυγεστατος ο συσχετισμος αλλα πονηρος ο σκοπος.
    Σατανικον...

  12. roadrunner avatar
    roadrunner 22/09/2012 19:46:00

    "Σύμφωνα με έρευνα που δημοσιεύτηκε στη dailymail το 38% των γυναικών… ομολόγησε ότι το καλύτερο σεξ της ζωής τους το έκαναν με πρώην εραστή τους και όχι με τον νυν." Όποιος το έγραψε μάλλον εξακολουθεί να θέλει να είναι ο νυν και όχι ο πρώην, της πρώην του. Οι "πρώην" συνωμοσιολογούν στην προκειμένη έρευνα, για να εμφανιστούν υπερέχοντες των "νυν & επόμενων" ..και .. για να ανεβάσουν τη ζήτησή τους !

  13. Πατωματζής avatar
    Πατωματζής 22/09/2012 20:27:59

    Μία τύπισσα (είχαμε σχέση της βούρτσας καταλαβαίνετε τι εννοώ) μου είχε πει τα εξής:
    1) Οι άντρες είσαστε πολύ μ*λάκες. Εννοούσε ότι δαγκώνουμε τη λαμαρίνα εύκολα. Εξ' ου η παροιμία => μια τρίχα σέρνει ένα καράβι....
    2) Ποτέ να μην πιστέψεις γυναίκα. Είμαστε υποκρίτριες.
    3) Να είσαι τρυφερός απέναντί της, κάνε παιχνίδια μπλα - μπλα, όμως εκτός της κρεββατοκάμαρας θα είσαι ο άντρας του σπιτιού, όταν θα μιλάς να έχεις πυγμή.

    Από άλλες είχα ακούσει τα εξής:
    1) Οι άντρες έχετε το μυαλό στο κάτω κεφάλι.
    2) Το ότι μια γυναίκα είχε σχέσεις στο παρελθόν να μη σε αγχώνει. Εσύ να αποτελέσεις το θετικό μέτρο σύγκρισης και θα την κερδίσεις με την αξία σου.
    3) Να χτυπάς τη γυναίκα μία στο καρφί και μία στο πέταλο (ερμηνεύστε το μόνοι σας).
    4) Οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα γλυκό, ευγενικό αλλά όχι και να τρέχει σκυλάκι από πίσω τους.

    ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ ANTINEWS.......
    Γιατί μου ξύπνησες μνήμες από το παρελθόν, με τέτοιες αναρτήσεις???
    Πολιτικού περιεχομένου ιστοσελίδα είσαι, άσε τα αισθηματικά θέματα, εδώ η Ελλάδα καίγεται και το κοκό της πρώην μου ξέρω κι εγώ τι κάνει....

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Πατωματζής 22/09/2012 21:18:49

      Πατωματζή άκου:www.youtube.com/watch?v=zhojLERKsxw

      • Πατωματζής avatar
        Πατωματζής @ Δαναός 22/09/2012 21:51:25

        Πάντως καμμία από τις "Δασκάλες" που ανέφερα καμμία δεν είχε το όνομα Μαρία.
        Μη μου ξυπνάς το παρελθόν (Stratos Dionysiou song) Δαναέ....
        Κι οι υπόλοιποι/ες να ρωτήσετε πώς τις λένε......
        Γιαυτό έγινα μπεκρής,
        ωχ αμάν πατωματζής και χασικλής,
        γιατί όλο λες κούκλα μου πώς δε με θες (Tsertos παραλλαγή).....

        Θα σας την αδειάσω τη γωνιά, πάω να αδειάσω κανένα ποτηράκι κράσο.
        Καλό βράδυ σε όλους :)

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ Πατωματζής 23/09/2012 11:32:31

      Πάντως δεν πρέπει να ξεχνάμε και τον θυμόσοφο Bernard Shaw, ο οπόίος συμβούλευε:
      Κάθε πρωΐ, δώσε ένα χέρι ξύλο στη γυναίκα σου. Δεν χρειάζεται να ξέρεις γιατί . Ξέρει αυτή !

  14. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 22/09/2012 23:20:26

    Για οποιον ενδιαφερεται... Πουλαω σε καλη τιμη, πληρη εγκυκλοπαιδεια του Ελευθερουδακη. Μολις παντρευτηκα και διαπιστωνω οτι η γυναικα μου ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

    • Αγροφύλακας avatar
      Αγροφύλακας @ ΝΕΚΚ 23/09/2012 04:26:21

      Παλιοοοοοό! Αντιγραφή από τις μικρές αγγελίες στα ΝΕΑ!
      Κυκλοφορεί και στο Αμέρικα, για την εγκυκλοπαίδεια ENCYCLOPAEDIA BRITANICA που πρόσφατα σταμάτησε να εκδίδεται λογω του Ιντιρνετ (στη Θεσσαλική διάλεκτο....)..

  15. victoria (true) avatar
    victoria (true) 03/10/2012 20:07:49

    Τα αγοράκια του αντινιουζ ταλαιπωρημένα σας βρίσκω! :-)
    φιλιά Μικρέ Ο