#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/04/2012 15:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι «κομμένοι» έφυγαν: ευτυχώς υπάρχουν οι «καμμένοι»

[caption id="attachment_158178" align="alignnone" width="588" caption="Viktoriya Harchenko"][/caption]

Έκοψε ο Άρειος Πάγος τέσσερα δημοφιλή κόμματα, τα οποία και δεν θα συμμετάσχουν τελικώς στις εκλογές, αλλά δυστυχώς ούτε στις μετεκλογικές συνεργασίες:

1) «Εθνική Ελπίδα» (Γεώργ. Παπαδόπουλος - Γιαννιτσά), λόγω ονοματεπώνυμου.

2) «Π.Α.Μ.Ε. στο Γ.Ε.Σ.Ε.ΕΠ.» (Θεόδ. Κυρωγιάννης),  διότι ένα είναι το ΠΑΜΕ .

3) «Φίλοι του Ανθρώπου»(Κ. Σταμούλης), καθώς συμπεριέλαβε και τον ΓΑΠ.

4) «Δημοβούλιο Πολιτών - ('Αμεση) Δημοκρατία στην Πράξη» (συνδυασμός ανεξάρτητων υποψηφίων) - ( Γ. Κόκκας), να πάει στους ΑΝΕΛ, αν περάσει τα τεστ ανεξαρτησίας…

Παραμένουν 32 κόμματα ως επιλογές των ψηφοφόρων. Αν μοιραστούν από 3%, μπορούν να μπουν όλοι ανεξαιρέτως  στη Βουλή και να μην μείνει κανείς παραπονεμένος…

Αντίθετα δόθηκε το πράσινο φως στο κόμμα «Τυραννοκτόνοι» - Αθαν. Δασκαλόπουλος (μεμονωμένος υποψήφιος), γιατί καταπολεμά και τον δάκο. Αρκεί να αλλάξει το όνομα του. Θα το πει μάλλον για συντομία πρώην Τυραννοκτόνοι Δημοκράτες  (κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της) Δανιμαρκίας…

Ενώ και η δημοφιλής κίνηση «Ανεξάρτητη Ανανεωτική Αριστερά, Ανανεωτική Δεξιά, Ανανεωτικό ΠΑΣΟΚ, Ανανεωτική Νέα Δημοκρατία, Όχι στον Πόλεμο, Κόμμα Επιχείρηση Χαρίζω Οικόπεδα, Χαρίζω Χρέη, Σώζω Ζωές, Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος» (ΠΑ.Ε.Κ.Ε.) (Μ. Τζαλαζίδης)»  θα συμμετάσχει τελικά και  ο κ. Τζαλαζίδης είναι έτοιμος να ανακοινώσει τον Τσακ Νόρις για το Επικρατείας.

[caption id="attachment_158179" align="alignnone" width="547" caption="Natalia"][/caption]

Ο κομμένοι έφυγαν, αλλά ευτυχώς υπάρχουν οι «καμμένοι»…

Ο ΓΑΠ επιτέθηκε στον Καμμένο. Θα ακολουθήσουν Πάγκαλος, Παπακωνσταντίνου και άλλες λαοφιλείς προσωπικότητες του ΠΑΣΟΚ.

Πέφτουν λέει δραματικά τα ποσοστά του Πάνου και οι φίλοι στα δύσκολα φαίνονται…

Αντίθετα ανεβαίνουν οι τόνοι από τους ΑΝΕΛ. Σειρά έχουν οι συναγρίδες…

Είναι όμως θέμα ημερών οι ΑΝΕΛ να λύσουν το δημοσιονομικό πρόβλημα της χώρας προτείνοντας την τιτλοποίηση των νερών του Αιγαίου, του Ιονίου, του Κρητικού και του Καρπαθίου πελάγους.  Θα εκδοθούν έντοκα θαλασσοομόλογα, με επιτόκιο φύκια για μεταξωτές κορδέλες…

Έτσι ο Κομμένος θα κάνει στάχτη όλα τα χρηματιστήρια του κόσμου και οι αγορές θα πέσουν στα πόδια του εκλιπαρώντας τον να μην διαλύσει το παγκόσμιο τραπεζικό σύστημα…

Αντιλαμβάνονται όλοι πλέον ότι μία Βουλή χωρίς Ντόρα, Καρατζαφέρη, Καμμένο, θα είναι «σκορδαλιά χωρίς κρεμμύδια».

Τον Λάκη Γαβαλά συνέλαβε για τέταρτη φορά (;;;) η Οικονομική Αστυνομία σε διάστημα μόλις πέντε μηνών με την κατηγορία μη καταβολής ΦΠΑ ύψους 2.000.000 ευρώ.

Σε λίγο θα είναι είδηση όταν περάσουν δέκα μέρες και δεν θα έχει συλληφθεί…

Ενώ άρωμα Ελλάδας θα έχουν τα τεύχη του Ιουνίου και Ιουλίου του ρωσικού Playboy. Δυο πανέμορφα μοντέλα από τη χώρα του Βλαντιμίρ Πούτιν βρίσκονται αυτές τις ημέρες στο ξενοδοχείο Negroponte resort κοντά στην Ερέτρια και φωτογραφίζονται για τα καλοκαιρινά τεύχη του περιοδικού.

Κρίμα που δεν το πήραν νωρίς χαμπάρι στον ΛΑΟΣ: θα τις έβαζαν υποψήφιες στην Εύβοια, γιατί αναγκάστηκαν να βάλουν μέχρι και άτομα που αποδεδειγμένα «την ξύνουν την κάσα» (με τα …κέρατα)

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 26/04/2012 15:44:31

    Όταν λες ότι «την ξύνουν την κάσα», εννοείς ότι «την τρίζουν την όπισθεν» ;
    Για να ακριβολογούμε.

    • juliet avatar
      juliet @ dikefalosaitos 26/04/2012 15:59:23

      Aχ....τι ψυχή θα παραδώσεις με τις οριζοντιο-γραφικές σου ακρίβειες;

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ juliet 26/04/2012 16:05:24

        Ρωτάω, γιατί δεν θέλω να βγάλω λάθος συμπεράσματα :)

    • flou avatar
      flou @ dikefalosaitos 26/04/2012 16:15:19

      Άσχετοι και οι δυο.Εδώ χρειάζεται κάτι πιο σε ελληνική ταινία π.χ. Τη γυρνάει τη μπετονιέρα;

      • juliet avatar
        juliet @ flou 26/04/2012 16:19:13

        Μπετόν θα φτιάξουν!

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ flou 26/04/2012 16:20:16

        -τη βάζει την κάλτσα στο συρτάρι;
        -τη γυαλίζει την κάνη;
        -τη μαδάει την μαργαρίτα;
        -τη σουρώνει την κουρτίνα;
        -την τυπώνει την σελίδα;
        -τις γυρίζει τις μπριζόλες;
        -το αλατίζει το γιαούρτι;

        • Sardam avatar
          Sardam @ dikefalosaitos 26/04/2012 16:23:45

          Στη φαρμακευτική εμείς λέμε για υπόθετα.Αυτά δεν τα ξέρω!!!!

        • dikefalosaitos avatar
          dikefalosaitos @ dikefalosaitos 26/04/2012 16:45:32

          juliet, δεν το περίμενα αυτό ποτέ από σένα.
          Γκρεμίστηκε το σύμπαν.
          ΙΡΘΑΙ ΤΟ ΤΑΙΛΟΣ

          • juliet avatar
            juliet @ dikefalosaitos 26/04/2012 16:50:11

            Μίπος το περήμενα και εγό....εεεεεεεε,τι έπαθαααααα.......ιιιιιιιιιιιιιιιιιι
            Από τη Πάτρα ήμε....συμφορά μου .

          • Mara avatar
            Mara @ juliet 26/04/2012 17:18:51

            Ιουλίαααα..... ντροπή....

            Που είναι το ήθος σου, η μόρφωση σου, η ευγενική σου καταγωγή????
            Χριστέ μου! Τί άλλο θα δούμε μέχρι την άλλη Κυριακή....?

          • juliet avatar
            juliet @ Mara 26/04/2012 17:42:41

            Χαχαχαχα,από Δευτέρα .....είδαμε τι πάθαμε από τη πολλή ευγένεια!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ dikefalosaitos 26/04/2012 18:42:20

      Θέλοντας κι εγώ με τη σειρά μου να συνεισφέρω στα εύστοχα ερωτηματικά σας, στις ουσιαστικές απορίες σας, καταθέτω μια πιθανή απάντηση: ''ξύνω την κάσα'' μήπως εννοεί ότι ο τύπος ήταν..τάρανδος;;;;

  2. Διόδωρος avatar
    Διόδωρος 26/04/2012 16:08:01

    Ήταν ανοησία να κοπεί η Εθνική Ελπίδα. Οι Βασιλόφρονες για άλλη μία φορά δεν θα έχουν φωνή. Αλλά έπονται και οι επαναληπτικές....

    • flou avatar
      flou @ Διόδωρος 26/04/2012 16:18:11

      Η θεια μου η Ελπίδα πάντως το έβγαλε το τεστ κοπώσεως!!!

      • juliet avatar
        juliet @ flou 26/04/2012 16:20:50

        Με το τέστ κοπώσεως καλά ...από φωνή πως πάει;

        • flou avatar
          flou @ juliet 26/04/2012 16:32:49

          Τι να την κάνει τη φωνή juliet;

          • juliet avatar
            juliet @ flou 26/04/2012 16:52:13

            Νάξερες τι κάνεις με μια φωνή.......εεεεεεεεεεεεεεεεε

  3. airman avatar
    airman 26/04/2012 16:22:53

    Οφείλω να ομολογήσω ότι οι ..... τιράντες που φοράει η Natalia είναι πολύ πρωτότυπες!
    Πιστεύω όμως ότι η γραβάτα ή το παπιγιόν θα τόνιζε την ''εξωστρέφειά'' της πολύ περισσότερο!
    Υ.Γ. Τώρα που ''κόπηκαν'' οι ''Φίλοι του Ανθρώπου'' φοβάμαι ότι θα αποκτήσει ''ρεύμα'' ο Μπενίτο!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ airman 26/04/2012 16:25:30

      Να προσέξει να μην τον χτυπήσει όμως και ρίξει τις ασφάλειες :)

    • flou avatar
      flou @ airman 26/04/2012 16:39:30

      Δες τι μπορεί να κάνει ένα παπιγιόν airman :www.youtube.com/watch?v=PYGCwerW9HM

  4. Aggelos avatar
    Aggelos 26/04/2012 19:36:26

    "-τη βάζει την κάλτσα στο συρτάρι;
    -τη γυαλίζει την κάνη;
    -τη μαδάει την μαργαρίτα;
    -τη σουρώνει την κουρτίνα;
    -την τυπώνει την σελίδα;
    -τις γυρίζει τις μπριζόλες;
    -το αλατίζει το γιαούρτι;"



    ξεχασες το καλυτερο

    το χτενιζει το καταιφι?

  5. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/04/2012 20:22:15

    Τή γυρίζει τήν κεραία.
    Ξαγκιστρώνει τό παραγάδι.
    Ξαλαφρώνει τό μπαλκόνι.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/04/2012 21:43:29

      Συγνώμη αν έχει επαναληφθεί, αλλά νομίζω πως ξεχνάτε το κορυφαιοτερότερο...
      -Το μαστιγώνει το δελφίνι?

  6. Το παιδί της πλατείας avatar
    Το παιδί της πλατείας 27/04/2012 02:48:55

    Δυστυχώς το ποσοστό της Χ.Α θα περάσει τους Ανεξάρτητους Έλληνες αγαπητέ φάκτορα και θα το δείς στο τέλος...ο καμμένος θα τερματίσει πολύ χαμηλά και αυτό θα ειναι η απόλυτη ήττα για τον mr panos