#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/12/2011 13:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι καλύτεροι χειρότεροι του 2011

[caption id="attachment_140217" align="alignnone" width="600" caption="Lindsay Lohan ως Marilyn στο Play Boy. Μακράν η καλύτερη φωτογράφηση του 2011"][/caption]

Βουλευτής της χρονιάς: Εύα Καϊλή. Η εκδίκηση της φυσικής ομορφιάς και της φυσικής ξανθιάς. Έδεσε κόμπο τον ΓΑΠ με την …καλτσοδέτα.

Δημοκράτης της χρονιάς: Γιώργος (Γιωργάκης, Άκης) Παπανδρέου. Αντιτάχθηκε στην γραφειοκρατική νομενκλατούρα της ΕΕ, θυσιάστηκε για την αιώνια εθνική ιδέα του δημοψηφίσματος, κάνοντας έξαλλους τους ισχυρούς της γης. Αν δεν υπήρχε ο αρχηγός του ΛΑΟΣ θα ήταν και η μεγάλη πολιτική μορφή του 2011

Πολιτικός της χρονιάς: Γιώργος Καρατζαφέρης: Υπερασπίζεται όλες τις απόψεις, από τις ακραία φιλελεύθερες μέχρι σοσιαλιστικές με τον ίδιο ζήλο. Παραμένει ταπεινός, αν και πλέον είναι κυβερνητικός παράγων.

Δήμαρχος της χρονιάς: Απόστολος Γκλέτσος. Τα έβαλε με θεούς και δαίμονες, πλακώθηκε με εχθρούς και φίλους, έριξε καντήλια  (σε περιφερειακά συμβούλια για τις επενδύσεις που δεν γίνονται) και μπάρες διοδίων. Η καρδιά της τοπικής Αυτοδιοίκησης θα χτυπούσε στη Στυλίδα, αν δεν υπήρχε ο Πανίκας



Νομάρχης της χρονιάς: Παναγιώτης  Ψωμιάδης. Το δημοσιογραφικό και πολιτικό κατεστημένο των Αθηνών βάζει διαρκώς προσκόμματα στο τιτάνιο έργο του. Ο Ζορρό όμως δεν μασάει και θα υπερασπίζεται πάντα τους αδύνατους και κατατρεγμένους όπως ο Άκης .

Πρώην της χρονιάς: Άκης Τσοχατζόπουλος. Ο Άκης δικαιώθηκε, καθώς αποδεικνύεται ότι δεν είναι ο μόνος που έχει προβλήματα με το πόθεν έσχες. Το ενιαίο αμυντικό δόγμα το ξέραμε, μάθαμε και το μηνιαίο πασοκικό…

Αθλητικός παράγοντας της χρονιάς: Εδώ υπάρχει τριπλή ισοβαθμία μεταξύ του γίγαντα επενδυτή Τσάκα που παίζει τους «κελεμπίες» στα δάχτυλα, του «φυγά» Μάκη αλλά και του πολιτικού κρατούμενου Μπέου

Καλλιτέχνης της χρονιάς: Θα ήταν η Τάμτα, αν ο Τόλης δεν επανερχόταν στις πίστες. Εδώ δεν τον λύγισαν τόσες γυναίκες θα μασήσει από την Εφορία; Τρανό παράδειγμα πως οι συνταξιούχοι μπορούν να δουλέψουν με επιτυχία και άρα το όριο συνταξιοδότησης σε όλα τα Ταμεία, θα πάει στα 103…



Άτυχη της χρονιάς: Ντόρα Μπακογιάννη. Το όραμα της Πρωθυπουργίας έγινε λίγο θαμπό, αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Η πραγματική ατυχία είναι οι επιλογές των προσώπων για το πολιτικό Συμβούλιο της ΔΗΣΥ.

Δημοσιογράφος της χρονιάς: Στο δίλημμα Τράγκας ή Μπάμπης δεν μπορούμε ειλικρινά να απαντήσουμε.

Μπλόγκερ της χρονιάς: Δαναός, (ή Δαμιανός, ή ορυμαγδός). Πάντα κεφάτος και πάντα ζωντανός. Χαϊλάντερ! Παίζει και ακορντεόν άνευ διδασκάλου

Ελπίδα της χρονιάς: ΠΑΣΟΚ ! Μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς τα ταμεία τραβά. Από το όραμα που έγινε πραγματικότητα της Δανείας του Νότου, το Κίνημα έχει φτάσει σε σταυροδρόμι: τα αρμόδια όργανα συσκέπτονται αν θα μας προτείνουν να γίνουμε Σομαλία του Βορρά ή Βιετνάμ της Δύσης…

Strange Attractor - Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. danaos avatar
    danaos 25/12/2011 14:35:32

    H ΚΟΛΙΤΙΔΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ
    Το έπαιζε τζόβενο και του το είπα: ‘’Δεν είναι για την ηλικία σου αυτά!’’
    Παρ’ όλα αυτά-μάρτυρες υπάρχουν – μου ήρθε με ξεσκισμένο μπλου τζιν με δεκαοκτώ τρύπες και εφτά ξεσκίσματα, σιθρού δηλαδή , σταράκια και φουτεράκι με στάμπα και γράμματα. Από μέσα στήθος μάρμαρο!
    Του λέω: ‘’ Τι Χάλια ρε είναι αυτά; Μεγάλος άνθρωπος. Παγωνιά έχει.» Χαμογέλασε αφ ‘υψηλού και με ύφος δέκα καρδιναλίων δεκαπέντε ετών και κάτω μου απάντησε:
    ‘’Μα που ζεις; Αρχαίος είσαι; Εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτε». « Καλά» του είπα.
    Παράγγειλε μια παγωμένη μπύρα.
    Τρεις μέρες τον είχα χαμένο. Χθες απάντησε στο τηλέφωνο.
    «Έλα ρε τι έπαθες;» Με φωνή τρεμάμενη λες και είχε πάρκισον, μου είπε: « Ας τα να πάνε, κρύωσα με πονούσε το χέρι, το πόδι, το σβέρκο και έπαθα και το χειρότερο. Εντεροκολίτιδα. Δίπλα στην τουαλέτα συνεχώς. Πόνοι φρικτοί ώσπου πήγα στο γιατρό. Δεν άντεχα».
    «Σώπα ρε τζόβενο .Εσύ είσαι παλικαράκι. Πονούν ωρέ τα παλικάρια;»
    Μωρέ πονούν και παραπονούν και παραπονιούνται .
    «Εντάξει» του λέω «ησύχασε .Φλαμούρι, τίλιο και βαλεριάνα, τζάκι, κουβέρτα και ζεστά σοσόνια».
    Με Άκουσε ..Τα εφάρμοσε όλα και τώρα ακούει Αττίκ και Γούναρη…
    Να τον δω στην επόμενη έξοδο .Μη ρωτάτε για ποιον τα γράφω. Δε θα τον μαρτυρήσω . Γιατί είναι καλό παλικάρι ο Ελκυστής.».

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ danaos 25/12/2011 15:16:00

      Πρώην δημοδιδάσκαλε, νυν ερασιτέχνη φαρμακοτρίφτη, και εσαεί συκοφάντη, Δαμιανέ -Δαναέ ή πως στο καλό σε λένε, διαγράφεσαι πάραυτα.
      Και όχι μόνο επειδή υπάρχουν καταγγελίες επώνυμες ότι δέρνεις γερόντια του ΔΗΣΥ στο Τσοτύλι.
      Αύριο με τον κηδεμόνα σου και 3 τσουρέκια να εμφανιστείς ξυρισμένος στο πειθαρχικό της κόβας.
      Και να μας επιστρέψεις τα σιντί της Τάμτας που ζήτησες για να αντιγράψεις.
      Άντε γιατί....

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 25/12/2011 15:22:05

        Πήρα άστρο απ' το Φάκτορα! Ημιανάπαυσις! Προοοσχή!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ danaos 25/12/2011 15:25:00

          Εγώ είμαι εκλεγμένος από την ορίτζιναλ κόβα, όχι διορισμένος, ακούς νέος;
          Γιατί δεν είσαι εγέρθητος;

      • Αδέξιος Δεξιός avatar
        Αδέξιος Δεξιός @ Strange Attractor 25/12/2011 16:10:03

        Τι μπορεί να μάθει κανένας Χριστουγεννιάτικα:
        1. Ο Δαναός εκτός από Μάγια Μελάγια ακούει και ...Τάμτα! Ελπίζω να ...βλέπει κιόλας!

        3. Ο Δαναός, ευθύνεται για τα χαμηλά ποσοστά της ΔΗΣΥ, καθότι περιφέρεται ανά την επικράτεια και ξυλοκοπεί γέροντες! Αρα έχει τελέσει το ποινικό αδίκημα της πρόκλησης σωματικών βλαβών.

        4. Ο Δαναός είναι ....φοροφυγάς καθότι παρέχει ιατρικές συμβουλές, χωρίς να κόβει ΔΑΠΥ.

        5. Ο Δαναός, είναι παραβάτης του νόμου περί πνευματικών δικαιωμάτων, καθότι παρανόμως αντιγράφει CD.

        6. O Ελκυστής για όλα τα ανωτέρω δύναται να διωχθεί ως συνεργός στο έγκλημα, αλλά και για υπόθαλψη ...εγκληματία!

        Παράξενε Ελκυστή, την ....κουκούλα!

        • danaos avatar
          danaos @ Αδέξιος Δεξιός 25/12/2011 17:05:41

          1. Ο Δαναός ακούει τα πάντα και πρόσεχε.Επίσης βλέπει τα πάντα.
          2. Γιατί απ' το 1ο πήγες στο 3ο κατευθείαν; 2ο δεν υπάρχει;
          3.Ο Δαναός λειτουργεί κατ' εντολή της Δ/νσης.
          4.Ο Δαναός προσφέρει τις υπηρεσίες του αμισθί για τα "παλικαράκια"
          5.Ο Δαναός πρέπει να βγάλει κι αυτός το ψωμί του και παραδειγματίζεται απ' τους αμόλυντους πολιτευτές και λοιπούς.
          6.Για τον Ελκυστή ό,τι είχα να πω το είπα!
          Όσο για σένα Αδέξιε σε παρουσιάζω στο κοινό:
          www.youtube.com/watch?v=tO0jc0ycbgk

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 25/12/2011 14:46:12

    Δαναός και ξερό ψωμί...

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 25/12/2011 15:59:37

    Διαβλέπω επιτυχημένη αρθρογραφική συνεργασία Βορρά και Νότου....ως Κεντρώα λοιπόν έχω να παρατηρήσω τα εξής: Η νίκη της Καϊλή αποτελεί προσωπική εθνική επιτυχία του SA...(άκουσα ότι πολιορκείται στενά και από τη Ντόρα, κουτσομπολιά θα μου πεις)...Ο international πλέον ΜΟ (έχει ξεπεράσει και τη Ντάνα ) απολαμβάνει μοχίτος στη βίλα τού Hugh Hefner... ελπίζω να προσπαθεί να τον πείσει για επενδύσεις στη χώρα (κι όλα τα άλλα να είναι απλά φήμες )...Για το φίλο Δαναό αναφωνώ...''ομορφάαααντρα μου...!!! πω πω πω πω...δεν πειράζει ''!!!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΕΥΑ 25/12/2011 17:03:47

      Οι αγώνες που δίνω εδώ και χρόνια για την ανάδειξη της Καιλή (και του Γλέτσου) έχουν συναντήσει τοίχο, εξαιτίας των ντόπιων άνομων συμφερόντων.
      Παρόλα αυτά, η ανεξάρτητη γερμανική δημοσιογραφία με δικαίωσε πανηγυρικά στο θέμα της στοχάστριας Εύας.
      Εξάλλου, όπως θα έλεγα και στην κα Καιλή αν την συναντούσα (και δεν με χαστούκιζε) ουδείς προφήτης στον τόπο του.
      Ίσως θα πρέπει να δοκιμάσει τη τύχη της αλλού, εκεί όπου εκτιμάται το πνεύμα και η παιδεία και όχι μόνο η εμφάνιση.
      Έχει πολλά να προσφέρει στην ανθρωπότητα σύμπασα.
      Εδώ αδικείται. Όχι καλτσοδέτα, όχι μπίμπο, κλπ, κλπ.
      Αν με ακούσει και ξενιτευθεί, θα χάσει η Ελλάδα ένα ζωντανό σπινθηροβόλο πνεύμα, αλλά θα κερδίσει ο πλανήτης μια άξια ιέρεια του πνεύματος.
      Αυτά, χικ.....
      Δαμιανέ, με πείραξε η βαλεριάνα! 8 χάπια το πρωί και 8 το βράδυ δεν μου είπες; ζζζζζζζζζζζζζ.....

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Strange Attractor 25/12/2011 17:08:56

        χαχαχαχαχα! Φοβερό σχόλιο..μήπως η βαλεριάνα είχε και γλυκάνισο;

  4. TopGunZ avatar
    TopGunZ 25/12/2011 18:13:40

    Άλλος εντεροκολίτιδα, άλλος κατάφερε και αποκλείστηκε με το τετρακίνητο στα χιόνια, καλά, φαντάζομαι κάτι άλλα παλληκάρια δεν σκαμπάζουν από Χριστούγεννα γιατί γεννήθηκαν επί θεσπίσεως των Ελευσίνιων, τελικά τη συνάντηση Κεντρικής Ελλάδας θα πάω να την κάνω μόνος μου με την Εύα, χαχαχα!

  5. danaos avatar
    danaos 25/12/2011 18:31:09

    ΠΡΟΔΟΤΗ!!!

  6. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 25/12/2011 18:37:25

    Αυτός είναι ο Ελκυστής , εγώ εκείνη τη μέρα ήμουν διαιτητής

    • danaos avatar
      danaos @ Αδέξιος Δεξιός 25/12/2011 18:48:39

      Άσε τα σάπια. Ο Ελκυστής με βεβαιώνουν ότι είναι ο συγγραφέας ολοκλήρου του παραπάνω επιστημονικού πονήματος και το οποίο συνέθεσε στην τουαλέτα ευρισκόμενος, λόγω εντεροκολίτιδος, εν ώρα περισυλλογής

      • Αδέξιος Δεξιός avatar
        Αδέξιος Δεξιός @ danaos 25/12/2011 18:50:53

        δεν παρακολουθώ από τόσο κοντά τον Ελκυστή!

        • danaos avatar
          danaos @ Αδέξιος Δεξιός 25/12/2011 18:53:11

          Αυτό έλειπε να ακούς το:"Μπαμ και μπουμ οι κουμπουριές..."

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ Αδέξιος Δεξιός 25/12/2011 18:58:21

          για να το λές, κάτι θα έχεις ακούσει!

  7. φωνη avatar
    φωνη 25/12/2011 18:57:34

    Πολιτικός της χρονιάς: Γιώργος Καρατζαφέρης: Υπερασπίζεται όλες τις απόψεις, από τις ακραία φιλελεύθερες μέχρι σοσιαλιστικές με τον ίδιο ζήλο...
    χαχαχχαχαχαχαχχαχα!!!!!!!!!!!! Καλό! :):):)

  8. φωνη avatar
    φωνη 25/12/2011 18:57:34

    Πολιτικός της χρονιάς: Γιώργος Καρατζαφέρης: Υπερασπίζεται όλες τις απόψεις, από τις ακραία φιλελεύθερες μέχρι σοσιαλιστικές με τον ίδιο ζήλο...
    χαχαχχαχαχαχαχχαχα!!!!!!!!!!!! Καλό! :):):)

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 25/12/2011 19:00:55

    αχαχαχα! Στα καλύτερα θα σε πάω Top!

  10. juliet avatar
    juliet 25/12/2011 19:09:39

    Xρόνια Πολλά !
    Δαναέ,τι έγινε βαλεριάνα ο Stranger σε ποτίζει;για να σε πιάνει στον ύπνο,πρόσεχε τα χιόνια και τα κρυολογήματα....Να σε ρωτήσω με τόσο κρύο το θηρίο δεν έπαθε κρυοπηδήματα και έπαθε εντεροκολίτιδα;

    • danaos avatar
      danaos @ juliet 25/12/2011 20:51:44

      Xρόνια πολλά juliet. Μου έκανε το παλικαράκι!

  11. juliet avatar
    juliet 25/12/2011 19:17:19

    Να συμπληρώσω ότι σε συνέντευξη είπε ο ογκόλιθος της πολιτικής ότι πάχυνε γιατί τα χρόνια της φτώχιας που πέρασε! έτρωγε πατάτες και φακές .Προσοχή ...μόνο σούσι και αστακούς .

    • φωνη avatar
      φωνη @ juliet 25/12/2011 22:31:23

      Μάλιστα...Και ο Πάγκαλος πάχυνε από ντοματοσαλάτα. Καλά, βέβαια, αυτά τα έχουμε συνηθίσει από τον Καρατζαφέρη. Πλέον ανησυχούμε όταν δε γελοιοποιείται.Δεν απορώ που το πε. Απορώ τι τον ρώτησαν και μπόρεσε να το πει αυτό; Πώς το έχωσε μέσα στη συζήτηση;

  12. TopGunZ avatar
    TopGunZ 25/12/2011 19:17:59

    Καλά, θα σε πάρω και σένα.

  13. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 25/12/2011 20:34:36

    Το καλύτερο βιντεοκλιπ της χρονιάς
    Θα μπορούσε να λέγεται Η Νήσος των Αγορών

    h--p://www.youtube.com/watch?v=6ZqCCoF4dbk