#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/10/2013 12:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξύνεται στην γκλίτσα του τσοπάνη... ο Νικήτας



Μιλώντας στον Ρ/Σ ALPHA 9,89 ο πρώην υπουργός αναφερόμενος στα πλαστά στοιχεία που χρησιμοποιήθηκαν από την κυβέρνηση Σημίτη για να μπει η χώρα στην ΟΝΕ, χαρακτήρισε ως «αρχιτέκτονα» εκείνης της ιστορίας τον σημερινό υπουργό οικονομικών. Επίσης αμφισβήτησε τον πραγματικό χαρακτήρα του πρωτογενούς πλεονάσματος, κάνοντας λόγο για λογιστικό πλεόνασμα, προϊόν πολιτικής συμφωνίας με τη τρόικα.

Και μετά στο Μαξίμου τα βάζουν με τον Τσίπρα και τον Βίζερ…

Όμως ο Νικήτας …πυροβόλησε και εναντίον του πρωθυπουργικού συμβούλου, Χρ. Λαζαρίδη λέγοντας: «…δεν δέχομαι κάποιοι άνθρωποι που στα νιάτα τους  είχαν άλλη διαδρομή, ξένη προς τη Ν.Δ, να ξεπλένουν αυτό το παρελθόν στις πλάτες της παράταξης… όταν είσαι παρά τω πρωθυπουργό, πρέπει να προσέχεις περισσότερο…»

Αλήθεια, τι έχει προσφέρει στην παράταξη της ΝΔ ο Νικήτας, εκτός από κάτι πεζοδρόμια στο Κολωνάκι;

Καλή η κριτική, δε λέω, αλλά καλό είναι να υπάρχει και λίγη αυτογνωσία.

Έρχεται μπόρα…

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΦΒΚ avatar
    ΦΒΚ 17/10/2013 13:02:30

    Αυτού του είδους οι δηλώσεις είναι που με εκνευρίζουν περισσότερο. Επίσης ο Κακλαμάνης πρόσφατα δήλωσε ότι τον γοήτευε πολύ ο Ανδρέας, όταν τον κάλεσαν να σχολιάσει τις δηλώσεις Βορίδη για τη δεκαετία του '80 και όσα συνέβησαν τότε.

  2. Geo avatar
    Geo 17/10/2013 14:10:42

    Εγω θυμάμαι, αν δεν κανω λάθος, ότι οταν ειχε κατέβει για δήμαρχος ειχε πει ότι τελείωσε γί αυτόν η κεντρική πολιτική σκηνή . Κάτι που δεν τηρήθηκε στη συνεχεια και εγινε βουλευτής . Δεν ξέρω!! Μπορεί να κανω και λάθος.

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 17/10/2013 14:42:04

    Ένας δήμαρχος χειρότερος κι από την
    Μπακογιάννη ήταν. Άσε Νικήτα τελείωσες αλλά δεν στον είπαν

  4. Wolf avatar
    Wolf 17/10/2013 15:06:41

    Σωστός!!!

  5. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 17/10/2013 15:33:54

    Ανθρωπάκια που νομίζουν πως φαίνονται περισσότερο όταν χτυπούν τον άξιο. Απλά ξεφτιλίζονται...

  6. Αγρότης avatar
    Αγρότης 17/10/2013 16:18:08

    Εκείνος δεν έγινε δήμαρχος με τις πλάτες της παράταξης και την συνδρομή των αφισοκολλητών , τους οποίους προσέλαβε άπαντες στο Δήμο Αθηναίων;

  7. alex avatar
    alex 17/10/2013 19:08:21

    οσο πλησιαζει η ημερομηνια που θα ανακοινωθει ο υποψηφιος δημαρχος αθηνων απο το μαξιμου, τοσο πιο πολλες 'παρεμβασεις' θα κανει ο εν λογω πολιτικος
    αν φαει (ή καταλαβει οτι θα φαει) 'πορτα' τοτε θα εχουμε αργα ή γρηγορα παρατραγουδα με δηλωσεις του

    η φιλοδοξια του ειναι περα απο καθε μετρο (οπως και σε καθε εναν απο τους αυτοχαρακτηριζομενους ως 'καραμανλικους' δεινοσαυρους ) και αν δεν μπει στην ακρη απο τον λαο ή απο καποιο εξυπνο πολιτικο χειρισμο, θα τον βρει μπροστα του το κομμα

  8. sagamore avatar
    sagamore 18/10/2013 08:45:10

    Ο Κακλαμάνης πρέπει να πάει σπίτι του, όπως υποσχέθηκε! Τελεία και παύλα!

    • Eva avatar
      Eva @ sagamore 18/10/2013 11:30:43

      Και γρήγορα πριν γίνει τελείως ρεζίλι.

  9. Νικολάκη εφέντης avatar
    Νικολάκη εφέντης 18/10/2013 11:38:21

    Θα παρακαλούσα το antinews να μην βάζει σκανδαλιστικούς τίτλους!!!

    Βέβαια για το πλεόνασμα έχει απόλυτο δίκιο, έτσι; Για να τα λέμε όλα!