Ξεπερνάει τα όρια η Ντόρα
14/07/2014 15:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξεπερνάει τα όρια η Ντόρα

Έχει ενεργοποιήσει τους πάντες για να ενισχύσει την υποψηφιότητά της για τη θέση της κοινοτικής επιτρόπου...

Ξεπερνάει τα όρια της υπομονής και της αντοχής του Αντώνη Σαμαρά η Ντόρα Μπακογιάννη που έχει ενεργοποιήσει τους πάντες για να ενισχύσει την υποψηφιότητά της για τη θέση της κοινοτικής επιτρόπου.

Είναι ζήτημα ωρών ποιο πρόσωπο θα επιλεγεί, αν και η Ελλάδα έχει χάσει πολύ χρόνο και στη μοιρασιά που γίνεται για τα χαρτοφυλάκια θα είμαστε σε μειονεκτική θέση.

Όσο για τα ονόματα συγκρατήστε τρία: Δημήτρης Κούρκουλας, υφυπουργός Εξωτερικών, Σταύρος Παπασταύρου, πρωθυπουργικός σύμβουλος και Νίκη Τζαβέλλα. Ναι καλά διαβάσατε το συγκεκριμένο όνομα...καθώς πιέζουν τα συστήματα για να αξιοποιηθεί...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 14/07/2014 19:03:21

    Σπύρος Καλογήρου, πηγαίνοντας να μαχαιρώση τον Νίκο Κούρκουλο, σε ταινία της Φίνος Φίλμ, και απαντώντας στο γιατί : ''είναι πολλά τά λεφτά Άρη''...

  2. kapar13 avatar
    kapar13 14/07/2014 20:05:21

    Α μάλιστα, πολύ ωραία. Έχουμε και λέμε: Κούρκουλας - αδερφός Σελήνης Παπασταύρου - λίστα Λαγκάρντ Τζαβέλλα - πρώην Κόκκαλης, ΛΑΟΣ Ντόρα - ουδέν σχόλιον Άμα έχεις επιλογές βρε παιδί μου, τι τα θέλεις;

  3. νεφέλη avatar
    νεφέλη 15/07/2014 01:55:09

    Μήπως μία σύντομη παρουσίαση του έργου της υπό αποχώρηση επιτρόπου, μας βοηθούσε καλύτερα να καταλάβουμε γιατί κόπτονται τόσο τόσοι για την θέση του/της κοινοτικής επιτρόπου; Δεν νομίζω, ότι έχουμε ακούσει, να έκανε και κάτι το σημαντικό η κυρία Δαμανάκη στην Ευρώπη υπέρ της πλειτομένης ποικιλοτρόπως χώρας της...

  4. Ανθα avatar
    Ανθα 15/07/2014 18:38:52

    Η Ντόρα ζήτησε από τον Βενιζέλο να την προοτιμήσει γιατί ξέρει ότι αυτός θα αποφασίσει, όσο απίστευτο και να φαίνεται! Πόστο με ισχύ για πέντε χρόνια! Ανθα

  5. sofokles5 avatar
    sofokles5 15/07/2014 21:55:57

    Εδω διορίστηκε ο Υιός Ζαγορίτης-Τζούλια επιστημονικός συνεργάτης της Σπυράκη, Η μπακομητσοτάκη δε θα διοριστεί? Τόσο ξεφτύλες.

  6. DIMITRIS T avatar
    DIMITRIS T 16/07/2014 13:59:24

    Καλά μιλάμε σοβαρά; μπροστά στην Ντόρα αυτοί οι όντως αξιόλογοι που προτείνονται στο άρθρο είναι πολύ λίγοι.Δεν φαντάζομαι άλλη επιλογή εκτός αν έχει αποφασισθεί ηρωική έξοδος.

  7. vasilis avatar
    vasilis 18/07/2014 08:05:33

    Ας καθήσει στα αυγά της η κυρία..Επεξε και έχασε με το κόμμα που ίδρυσε.Στην ΝΔ αν θέλει να γυρίσει θα καθήσει στο τέλος της ουράς...και όχι για έπαινο ..να γίνει επίτρος..Τι δηλ.εμείς και οσοι ψηφίζουμε και μένουμε σταθεροί στο κόμμα της ΝΔ μια ζωή στη άκρη?Ολα για τους Μητσοτακαίους? ΑΙΣΧΟΣ κ.ΣΑΜΑΡΑ..ΑΙΣΧΟΣ