#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/11/2013 18:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξανά στους 155 οι βουλευτές της κυβέρνησης

Η …διόρθωση της Τζάκρη




Μπορεί η κοινοβουλευτική δύναμη της κυβέρνησης, μετά την διαγραφή της Τζάκρη, να μετράει 154, αλλά από ότι πληροφορούμαι σύντομα θα βρίσκεται ξανά στο 155.

Μετά το παρών που ψήφισε απέναντι στην πρόταση δυσπιστίας του Τσίπρα, ο ανεξάρτητος Γιώργος Κασαπίδης, βουλευτής Κοζάνης, που είχε διαγραφεί από τον Σαμαρά γιατί δεν ψήφισε τον εφαρμοστικό νόμο του δευτέρου μνημονίου, μετράει ανάποδα για την επιστροφή του στη Ν.Δ.

Ήδη γίνονται κινήσεις προκειμένου να βρεθεί ο κατάλληλος χρόνος που θα ανακοινωθεί η επιστροφή του βουλευτή, αφού η στάση του στην ψηφοφορία για την πρόταση μομφής του ΣΥΡΙΖΑ έχει ανοίξει την πόρτα της παράταξης.

Μαθαίνω μάλιστα ότι εκτός από τους «γαλάζιους» που έχουν πέσει επάνω στο να ετοιμάσουν την επιστροφή, σημαντικό ρόλο διαδραματίζει και ένας «πράσινος» υπουργός, ο οποίος διατηρεί πολύ καλή σχέση με τον βουλευτή.

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Magganas avatar
    Magganas 18/11/2013 19:39:51

    "...εκτός από τους «γαλάζιους» που έχουν πέσει επάνω στο να ετοιμάσουν την επιστροφή..."

    Άκου έχουνε "πέσει επάνω"... Να τον κάνουν να αισθάνεται και "σπουδαίος" κι από πάνω... Ρε τι τραβάμε...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Magganas 18/11/2013 20:25:34

      Ἐδῶ αἰσθάνονται σπουδαίοι ἄλλοι πού φεύγουν,δέν θά αἰσθάνονται αὐτοί πού τούς θέλουν πίσω...

    • μμε avatar
      μμε @ Magganas 18/11/2013 20:26:54

      Προφανώς τέτοια υποδοχή θα περιμένει και την κυρία Τζάκρη όταν επανακάμψει στο ΠΑΣΟΚ. Αποσκιρτήσεις της πλάκας ακολουθούμενες από διαγραφές της πλάκας (πότε πρόλαβε και συνεδρίασε το πειθαρχικό όργανο, πότε άκουσε την απολογία της, πότε έβγαλε απόφαση; ), σε κόμματα με συλλογικά όργανα της πλάκας. Θα τους έχει δείξει τότε πόσο απαραίτητη είναι. Γιατί λοιπόν πέσατε όλοι πάνω της να την φάτε; Ναζάκια και σκερτσάκια είναι. Άσε που όταν επανακάμψει μπορεί να ηγηθεί του κόμματος (όπως λχ. ο νυν πρόεδρος της ΝΔ...)

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ μμε 19/11/2013 02:24:38

        Η Τζακρη δεν προκειται να γινει αποδεκτη απ το ΠαΣοΚ, ακομα κι αν τους παρακαλεσει γονατιστη. Πιο πιθανο ειναι να γυρισει ο ...Μιχελογιαννακης!

      • Eva avatar
        Eva @ μμε 20/11/2013 09:22:32

        Ατυχές το αστειάκι σας, (το γνωρίζετε άλλωστε), μην το ξανγράψετε...

  2. Απορών avatar
    Απορών 18/11/2013 20:04:12

    Εχμ... δηλαδή αν ξαναψηφίσει παρών θα ξαναδιαγραφεί και αν ξαναψηφίσει παρών θα ξαναεπανέλθει κ.ο.κ.;

  3. CHRIS avatar
    CHRIS 18/11/2013 20:19:25

    Ναι θα γυρίσει για να ψηφίσει τα μόνιμα χαράτσια. Για μ*ες ψάχνουν.

  4. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 18/11/2013 21:08:14

    Και η κ. Τζάκρη και ο κ. Κασαπίδης, και πολλοί άλλοι 2010 - 2013 και πιό πέρα, πρώην νύν και επόμενοι, του τύπου "βγαίνει ψηλή, μπαίνει κοντός", εμένα μου θυμίζουν αλλαγές σε αγώνα μπάσκετ.
    Και καθόλου αλλαγές σε αγώνα ποδοσφαίρου.
    Αλλά κάποια στιγμή μπορεί να ζαλιστούν απο τα βγές-μπές, να γίνει το λάθος στα μαρκαρίσματα" - το missmatching που λένε οι κώουτς...
    Άν η κοντή ή ο κοντος μαρκάρει τον ψηλό ή την ψηλή κάτω απο το καλάθι, προφανώς δεν θα έχει καμμιά τύχη ο κοντός ή η κοντή- αλλά το σφάλμα θα είναι του κώουτς, όχι της κοντής και του κοντού...

  5. Στεργιος Θεσσαλονικη avatar
    Στεργιος Θεσσαλονικη 18/11/2013 21:26:49

    Πως ελεγε ο Καλογηρου στον Κουρκουλο στην γνωστη ΅Ελληνικη ταινια ;

  6. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 18/11/2013 23:13:00

    Θα πρεπει να μπει στο ''Παμε στοιχημα'' η κινητικοτητα των βουλευτων μας.
    -Θα κλεισει ο χρονος με 155...under / over
    -Ποιος θα διαγραφει πρωτος;

  7. Superdoctor avatar
    Superdoctor 18/11/2013 23:34:13

    Τικ-τακ, τικ-τακ....
    Τελειώνει ο χρόνος του θιάσου.
    Παράταση ζητά και τα δείνει όλα.(Και Κασαπίδη έχουμε λέμεεε)
    Ο κρότος της πτώσης του θα είναι εκωφαντικός και η συνέπειες για τους πρωταγωνιστές του, οδυνηρός.
    Το πάρτυ αρχίζει...!

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ Superdoctor 19/11/2013 00:05:17

      Πάλι σε λάθος site έχεις μπει Αλέξη!