01/07/2011 10:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέο site: http://www.openkefali.gr

(Πατριδογνωσία ποικίλης ύλης)






Το http://www.opengov.gr   θα πρέπει να αλλάξει σε http://www.openkefali.gr,  βάσει των νέων μεθόδων διοίκησης των ιθαγενών.

Το νέο σχέδιο προβλέπει τη διάσπαση του Υπουργείου ΠροΠο, σε ΠροΤρο (προστασία Τρόικας) και ΠροΠα (προστασία παρακρατικών)



Ο Παπουτσής μας ενημέρωσε ότι τα παιδιά προπονήθηκαν στην Κερατέα και ο Βενιζέλος ότι «η αστυνομία προστατεύει τους διαδηλωτές» !!!

Ενώ αργά το βράδυ ο Πρωθυπουργός, λένε οι πληροφορίες, απολάμβανε γεύμα με ψαράκι στην Πεύκη, χαλαρώνοντας ύστερα από μία κοπιαστική ημέρα…



Κάποιοι τον προσφώνησαν Παπανδρέσκου, θέλοντας να τονίσουν τη στιβαρότητα του…

Όσοι έκαναν το λάθος να τρώνε στο Μοναστηράκι τους την έπεσε η ΔΙΑΣ. Την άλλη φορά θα φθάσουν μέχρι Πειραϊκή…

«Μεσημεριανάδικο» κατάντησε η Βουλή:  χειροκροτήματα ελαφρότητας, βαρυσήμαντοι πολιτικοί λόγοι-σκέψεις κουτοπόνηρης κουτσομπόλας, άλλοι ψηφίζουν, άλλος μιλάει…

Μία μέρα μετά την κρίσιμη ψηφοφορία, αρχίζουν τις «διαφοροποιήσεις» στο ΠΑΣΟΚ,  για να μας χρυσώσουν το χάπι.

Υπήρχε και το «παρών» που ψήφισε η Ντόρα, αφού δεν έχει πολιτικό μέλλον.

Σε συνέντευξή της στον τηλεοπτικό σταθμό Alter η κ. Μπακογιάννη επισήμανε ότι «ο  κ. Κιλτίδης ενδεχομένως να νιώθει πιο άνετα σε άλλο κομματικό σχηματισμό, σε πολιτικό επίπεδο οι διαφορές μας είναι μεγάλες». Σημείωσε ακόμη ότι η Δημοκρατική Συμμαχία αποκτά πολιτικά χαρακτηριστικά και κοινωνικές αναφορές. «Η Δημοκρατική Συμμαχία δεν είναι η παρέα της Ντόρας, δεν είναι οι φίλοι της Ντόρας, δεν είναι οι εχθροί του Αντώνη Σαμαρά», ανέφερε. Κληθείσα να σχολιάσει την απόφαση της Έλσας Παπαδημητρίου να υπερψηφίσει το μεσοπρόθεσμο είπε ότι «έχει το θάρρος που σπανίζει τελευταία στην πολιτική».

Τις πολιτικές σας διαφορές με τον Κιλτίδη όταν θέτατε βέτο για την υπουργοποίηση του δεν τις είχατε ανακαλύψει;

Όταν λέτε κοινωνικές αναφορές εννοείται την Έλσα;

Ποια η σχέση της Έλσας με τον μυθικό Ελ Σεντάι του Λιακόπουλου;

Και οι δύο έχουν διαστημική καταγωγή.

Βουλευτής αντιπολίτευσης που να λέει «εύχομαι να μη με απογοητεύσει η Κυβέρνηση» δεν πρέπει να υπάρχει άλλος στον πλανήτη…

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 01/07/2011 11:08:37

    "Ενώ αργά το βράδυ ο Πρωθυπουργός, λένε οι πληροφορίες, απολάμβανε γεύμα με ψαράκι στην Πεύκη, χαλαρώνοντας ύστερα από μία κοπιαστική ημέρα…"

    Τί με θύμισες τώρα...!

    Πριν χρόνια, όταν ο Καραμανλής διάλεξε ως υποψήφιο τον ανεκδιήγητο Τζανεττάκο για τη Νομαρχία Αττικής, λίγες μέρες πριν τις εκλογές ο τελευταίος είχε πάει για δείπνο εν ηρεμία στην ήσυχη Πεύκη, σε ταβέρνα της περιοχής. Λίγες μέρες μετά, οι ΝεοΔημοκράτες τον καταμαυρίσαν (και ανέτειλε το άστρο της Φώφης).

    Ελπίζω η Πεύκη να δημιουργήσει παράδοση και το σκηνικό να επαναληφθεί με τον Γαπιταλιστή.

    • drider avatar
      drider @ ΝΙΚΟΛΑΣ 01/07/2011 11:15:58

      Όλα τα λεφτά, η φωτογραφία-κολάζ που παραθέτει η ελευθεροτυπία (2009 vs. 2011)

      h**p://www.enet.gr/?i=news.el.gallery&id=740&m=125602

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ drider 01/07/2011 11:44:27

        Ψυχούλα μου, γιάντα έχεις και δακρύζεις;

  2. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 01/07/2011 11:14:50

    Λεπτομέρεια: Καλύτερα καπαρώστε το domain name openkefali γιατί η ιδέα θα έχει σουξέ και ο όποιος επιτήδειος θα σπεύσει πρώτος.

  3. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 01/07/2011 11:20:23

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΕΥΠΑΤΡΙΔΗ ΤΖΑΝΕΤΑΚΗ .
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΦΩΦΗ, ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ , (ΠΑΡΑ)ΜΙΛΑΕΙ Ο ΛΑΟΣ.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΝΤΙΝΟΣ 01/07/2011 11:32:35

      Τζανετάκο, όχι Τζανετάκη! Ο δεύτερος ήταν ευπατρίδης όπως λές. Ο πρώτος ένας ανεκδιήγητος παλαιοαριστέρος δημοσιογράφος, με διαπλοκή με σαλόνια και καθεστώς. Είχε βρίσει επανειλημμένως κάθε αξία στην οποία πίστευαν οι ψηφοφόροι της Ν.Δ. κι αυτόν βρήκε ο Καραμανλής να βάλει υποψήφιο! Κι έχασε η ΝΔ δικιά της νομαρχία την οποία από τότε δεν ξαναπήρε.

  4. occultist avatar
    occultist 01/07/2011 11:34:52

    ΝΤΙΝΟΣ είπε:
    ""ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΕΥΠΑΤΡΙΔΗ ΤΖΑΝΕΤΑΚΗ .""
    Αστο μεγάλε. Μπέρδεψες τα εσώρουχα. Αλλος ο Τζανεττάκος ο ηθοποιός που έτρωγε φάπες από τον Κωνσταντάρα, άλλος ο Τζανεττάκος που έφαγε φάπες από τους Νεοδημοκράτες, κι΄άλλος ο Τζανετάκης ο αχυράνθρωπος.

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 01/07/2011 12:44:01

    Πολλά νέα σάιτ:
    h**p://www.openkefali.gr
    h**p://www.apomarmarosi-syntagma.com
    h**p://www.busdrivers-ropalo-hakenkreuz.gr
    h**p://www.arkoudeas-ghost.gr
    h**p://www.fraxia-ND-Tupamaros.gr

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 01/07/2011 12:54:03

    Κυκλοφόρησε ότι οι φάν του λαμπρότερου Αττικάρχη όλων των εποχών (από εποχής Κόδρου), που λειτουργούν το 4ο από τα σάιτ που έγραψα, θα οργανώσουν σύντομα εκδήλωση σε ανοιχτό χώρο (μάλλον Λόφο του Στρέφη), με κεντρικό σύνθημα:
    "Ο Αρχηγός δεν είναι άνθρωπος, ήταν ιδέα: Και οι ιδέες είναι αιώνιες".
    h**p://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,dt=06.09.2005,id=17722392

  7. sawas avatar
    sawas 01/07/2011 13:16:36

    Αστυνομικός ευλογεί το πλήθος ενώ παράλληλα επεύχεται τα χειρότερα!!!!!!
    h**p://realdemocracygr.files.wordpress.com/2011/06/cop.jpg?w=720

  8. sawas avatar
    sawas 01/07/2011 13:22:45

    Έξω, φωτιά!!!
    h**p://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2011/6/29/1309382288661/Greek-general-strike-day--006.jpg

    Μέσα, πέρα βρέχει!!!
    h**p://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2011/6/29/1309360042838/Greek-parliament-vote-new-018.jpg

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 01/07/2011 13:58:05

    ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΄ΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΕΣ http://www.kovikefali.stoxasths...

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 01/07/2011 15:52:29

    ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ http://www.ntipdenkovirhmadi.kefali.com (ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ gr)

  11. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 01/07/2011 16:16:34

    Ποσο γελοιο φαινεται,καθε που ανεβαινε η ντορα Σαλονικη σολες τις κοινωνικες εκδηλωσεις με τον κιλτιδη ιδιο τραπεζι τσουγκριζαν τα ποτηρια,τι μας λενε τωρα.

  12. ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ avatar
    ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ 01/07/2011 17:19:21

    ΠΡΑΣΙΝΕΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΕΣ ΣΕ ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΑ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΜΕΝΗΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑΣ…

    Γκρεμίστε τα τείχη… Η πατρίδα που διαθέτει τέτοιες μπουρλοτιέρισσες δεν έχει τίποτε και κανέναν να φοβηθεί...
    γράφει ο Reporto

    Ο λόγος γίνεται για την βουλευτίνα του ΠΑΣΟΚ, την Αικατερίνη Σηφουνάκη – Περλεπέ που ωσάν νέα Μπουμπουλίνα προέταξε τα στήθη της στον εσωτερικό οχτρό, και δήλωσε «ατρόμητη» για τις «απειλές που δέχεται για τη ζωή της» επειδή είχε το σθένος να επιτελέσει το …πατριωτικό της καθήκον και να υπερψηφίσει το μεσοπρόθεσμο των κοτζαμπάσηδων της ντροπής.

    Και συνεχίζει ακάθεκτη λέγοντας τα εξής:
    http://ellinikoforum.blogspot.com/2011/07/blog-post_1179.html

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ 01/07/2011 20:19:24

      Φτηνά τη γλύτωσε από τα σκυλόψαρα ο Κοζανίτης του "πληρώματος".
      Άν δεν άλλαζε μυαλό, η "Μπουμπουλίνα" θα τον έσπρωχνε με το ξίφος, να βαδίσει ανάποδα στο μαδέρι.

  13. δημης avatar
    δημης 01/07/2011 23:34:07

    "Ο Παπουτσής μας ενημέρωσε ότι τα παιδιά προπονήθηκαν στην Κερατέα και ο Βενιζέλος ότι «η αστυνομία προστατεύει τους διαδηλωτές» !!!"
    ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ....ΑΦΟΥ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΔΗΛΩΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΧΕ ΑΣΦΑΛΕΙ ΣΤΟΝ...ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ..
    "Κάποιοι τον προσφώνησαν Παπανδρέσκου, θέλοντας να τονίσουν τη στιβαρότητα του…"
    ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ " ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΣΤΕ.."
    "Υπήρχε και το «παρών» που ψήφισε η Ντόρα, αφού δεν έχει πολιτικό μέλλον."
    ΛΑΘΟΣ....ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ: 1) ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ..
    2)ΔΕΙΧΝΩ ΤΗΝ..ΝΟΜΙΜΟΦΡΟΣΥΝΗ ΜΟΥ...ΠΑΡΑΜΕΝΟΝΤΑΣ ...ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΤΟ 1 ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑ...

  14. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 02/07/2011 01:37:25

    Ελα κάτσε να σου εξηγήσω πόσο καλό είναι το μεσοπρόθεσμο,ε αμα σε πονάει λίγο μετά το κεφάλι σου δεν πειράζει,αφού το ψήφισαν 155 προδότες κάτι παραπάνω θα ξέρουν.....