#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/07/2010 09:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέες αποκαλύψεις κατά Καραμανλή: «Συνυπεύθυνη η Νατάσα»



Μετά το γαλλικό «Marianne»,  και το «Marie Claire» επιτίθενται στον τ. πρωθυπουργό, γράφει το http://olympia.gr/

Εγκληματικές οι επιλογές Καραμανλή στους συνδυασμούς θερινού casual ντυσίματος για τις απογευματινές ώρες!

Ένθετο: Συνυπεύθυνη η Νατάσα στο στυλιστικό ολίσθημα του συζύγου της!

Συγκλονίζουν, εξάλλου, το Μπανγκλαντές οι αποκαλύψεις του έγκριτου “Χανούμ Μπουρέκ” για τον ύποπτο ρόλο Καραμανλή στην κατάρρευση της Ελλάδας.

Το δημοσίευμα αυτό έρχεται να προστεθεί στα δεκάδες αφιερώματα διεθνώς αναγνωρισμένων και έγκριτων μέσων, όπως το γαλλικό «Marianne»,το πρόσωπο με πρόσωπο του Νίκου Χατζηνικολάου, το κεντρικό δελτίο του ταϊβανέζικου “Μουτσουκλάν Τιβι”, της εφημερίδας “Πρώτο Θέμα ” κλπ.

Αναμένονται και άλλες αποκαλύψεις  όπως και δημοσίευση άλλων 45 συνεντεύξεων στο έγκριτο “Βήμα”, όπου η κυρία Μαντέλη θα αποκαλύπτει ότι ο μοναχός Αρσένιος έπαιρνε μπροστά της τηλέφωνο το 11880 για να τον συνδέσουν με το ψιλικατζίδικο που αγόραζε λιβάνια ο κύριος Αγγέλου.

Δύσκολα τα πράγματα για τον τ. Πρωθυπουργό.

Την ώρα που απολύονται οι συμβασιούχοι στην ΕΡΤ και περικόπτονται οι μισθοί, συντάξεις και επιδόματα, η κυβέρνηση του George διορίζει μόνιμους υπαλλήλους της ΕΡΤ (που έχουν κι άλλη δουλειά) που; Στο ΔΣ του Ωνάσειου Καρδιοχειρουργικού Κέντρου…

Άραγε τι θέλει εκεί μια δημοσιογράφος που δεν έχει καμία σχέση έστω με το ρεπορτάζ υγείας στο ΔΣ του Ωνάσειου;

Τα μέλη του νέου Δ.Σ. του Ωνάσειου...

Έγραφε κάποιο απο τα νέα μέλη  για τους διορισμούς των γαλάζιων παιδιών;  χα χα χααααααα....

Το δυστύχημα είναι ότι το μουντιάλ τελείωσε. Το ακόμα μεγαλύτερο δυστύχημα είναι ότι θα ασχολούμαστε μόνο με τον Γιώργο, τον Παπακωνσταντίνου και τον Λοβέρδο.

Για να μην ξεκόψουμε, όμως, απότομα, μήπως γίνεται, αντί να χειροκροτάνε οι βουλευτές τους αρχηγούς στη Βουλή, να φυσάνε βουβουζέλες;

Ή τουλάχιστον να τις υιοθετήσουν τα κόμματα όταν διεξάγονται οι δια βοής ψηφοφορίες;

Τέλος στα σενάρια περί πρόωρων εκλογών επιχειρεί να βάλει η κυβέρνηση. Αντίθετα επιβεβαιώνονται τα σενάρια περί μειωμένων ή και καθόλου διακοπών για τους Έλληνες.

Όποιος μάλιστα πάει πάνω από μια βδομάδα θα καλείται οικογενειακώς στην εφορία να δίνει εξηγήσεις.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 13/07/2010 10:51:00

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεχεται αυτην την επιθεση.

    • Astefan avatar
      Astefan @ man8os 13/07/2010 10:56:19

      Γιατί τον φοβούνται φυσικά

    • Green St avatar
      Green St @ man8os 13/07/2010 11:33:37

      Πλύση εγκεφάλου κάνουν. Προσπαθούν να "πείσουν" ότι φταίει ΜΟΝΟ ο Καραμανλής για την σημερινή κατάσταση. Ετσι πιστεύουν ότι θα αθωωθούν και για τα τωρινά και για τα παλαιότερα αμαρτήματά τους.

  2. Misha avatar
    Misha 13/07/2010 11:12:29

    Jean-François Kahn

    O διευθυντής του Μαριάν.Συνεπώνυμος του επικεφαλής του ΔΝΤ, Στρός -Καν, ομοεθνής και ομόθρησκος του βεβαίως.

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/07/2010 11:23:23

    κάτι θα θέλουν να πουλήσουν οι Γάλλοι και γλύφουν τον ΓΑΠ

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ archaeopteryx 13/07/2010 11:29:08

      Κυνικός και σωστός!

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ archaeopteryx 13/07/2010 11:51:30

      Το αγόρασε ήδη και είχε και αντισταθμιστικά ωφέλη στον γαλλικό τύπο.

  4. ΣΤΙΚ avatar
    ΣΤΙΚ 13/07/2010 11:56:45

    ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ Ο ΑΝΚΑΝΟΤΑΤΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 50 ΧΡΟΝΙΑ.
    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ ΣΤΙΚ 13/07/2010 12:17:22

      Τις εποχές του Μητσοτάκη και του Σημίτη, ήσουν αγέννητος και δεν τα έζησες, ή ακόμη δεν είχες μετοικήσει στην Ελλάδα;

    • panos avatar
      panos @ ΣΤΙΚ 13/07/2010 13:15:11

      ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΟΥΤΕ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80.....ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ (ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ...ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ..ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΕ ΠΟΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΣΟΚΟΚΑΝΑΛΑ!...)

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ ΣΤΙΚ 13/07/2010 16:36:45

      Προτεραιότητα στον Παπανδρέου...να είμεθα κι ευγενείς στο παιδί της Διασποράς.

    • ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ ΚΟΥΜΑΡΤΖΗΣ avatar
      ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ ΚΟΥΜΑΡΤΖΗΣ @ ΣΤΙΚ 13/07/2010 17:15:58

      Μάλλον ο αγαπητός ΣΤΙΚ ήταν ενήλικος ολόκληρη την δεκαετία του 2000. Απλά πιθανόν εώς την 01/01/2007 (ημερομηνία που τα ΜΜΕ έπαψαν έστω να
      ... ανέχονται τον Κωστάκη τον Β΄ τον Ευτραφή και άρχισε ο... ανένδοτος), ζούσε ή στις Μπαχάμες ή στην Ελβετία. Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά. Εάν υπήρχε "ΠΡΟΔΟΤΟΜΕΤΡΟ" με μονάδα μέτρησης το "ΕΦΙΑΛΤΗ"
      και στην κλίμακα 0-100 οι μετρήσεις για τους τρεις (3) τελευταίους πρωθυπουργούς θα έδειχναν τα εξής: Κ.Σημίτης 120-150 ΕΦΙΑΛΤΗ για πολλούς λόγους - έχουν γραφτεί τόσα, ο καθένας μπορεί να σκεφτεί άλλα τόσα μία μέρα όταν θα έχω όρεξη μπορεί να αρχίσω να γράφω την άποψη μου). Κ.Καραμανλής 60-70 ΕΦΙΑΛΤΗ για πολλούς λόγους - έχουν γραφτεί τόσα, ο καθένας μπορεί να σκεφτεί άλλα τόσα μία μέρα όταν θα έχω όρεξη μπορεί να αρχίσω να γράφω την άποψη μου). Γ.Παπανδρέου
      χρειάστηκε νέο μηχάνημα που να μετρά την μονάδα ΚΙΛΟ-ΕΦΙΑΛΤΗ
      (1 ΚΙΛΟ_ΕΦΙΑΛΤΗ = 100 ΕΦΙΑΛΤΗ). Η ελάχιστη ένδειξη που έχει καταγραφεί μέχρι στιγμής είναι 5 ΚΙΛΟ_ΕΦΙΑΛΤΗ. Όποιος δεν μπορεί να αντιληφθεί το γιατί πρόβλημά του. Για θεραπεία ας ξεκινήσει περιορίζοντας σε 1 ώρα ημερισίως την τηλεθέαση ενημερωτικών εκπομπών και δελτίων ειδήσεων του ΠΑΣΟΚ_ΔΝΤ TV (MEGA), με τελικό στόχο την πλήρη απεξάρτηση. Να σημειωθεί ότι τιμές ΕΦΙΑΛΤΗ από 50-100 θεωρούνται επικίνδυνες για την υγεία της Πατρίδος, 100-200 ιδιαιτέρως τοξικές, τιμές >200 προκαλούν βλάβες μή ανεστρέψιμες. Και τώρα όλοι μαζί (μ'εμένα πρωτο-πρώτο) ας βελάσουμε ως χαρούμενα προβατάκια που έκαναν το καθήκον τους γράφοντας την γνώμη τους και να περιμένουμε τους λύκους ελπίζοντας ή οτι θα είναι χορτάτοι ή ότι θα έχουν γίνει χορτοφάγοι ή περιμένουμε να αφιχθούν οι "Ελ" , οι "Εψιλον" και να φάμε με χρυσά κουτάλια!!!

  5. axroistos avatar
    axroistos 13/07/2010 13:20:31

    Η Ταϊβάν ήταν και είναι πιο πλούσια από την Ελλάδα σε όλα τα επίπεδα, τα μισά κινητά τηλέφωνα και laptop του κόσμου φτιάχνονται εκεί.
    Η Ταϊβάν μπορεί να ονομαστεί και Κύπρος της Κίνας.

  6. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 13/07/2010 13:24:09

    Ρε 13:56 ακόμα τον φοβάστε εκεί στο PASOC.Πάντως ο Καραμανλής όσο άχρηστος και να ήταν δεν θα έκοβε ποτέ από μικροσυνταξιούχους ούτε ένα ευρώ. Και να ξέρεις φίλε αυτό έχει περάσει στον κόσμο. Ακόμη και οι δικοί σου το λένε.
    Έχεις σκεφτεί, με το μυαλό που διαθέτεις φυσικά, το γεγονός ότι κάποια στιγμή οι νταβατζήδες και τα βρωμερά παπαγαλάκια τους
    Καμπουροοικονομεοχασαποπουλοτσιμες, θα σταματήσουν να προβάλουν το ανίκανο με το κανώ; οχι γιατί δεν θα θέλουν αλλά γιατί δεν θα μπορούν από την κοινωνική αντίδραση που θα υπάρχει. Το δελτίο ειδήσεων του νταβαντζοκάναλου MEGA ξέρεις τι διαμαρτυρίες δεχόταν από εργαζόμενους και από συνταξιούχους και τελικά είναι πλέον στη δεύτερη θέση. Εάν λοιπόν σταματήσουν τα ψέμματα δεν θα μπορεί ούτε να κυκλοφορήσει.
    Φίλε έχω να σου πω πάρα πολλά αλλά έχουμε και δουλειές.
    συγκράτησε μόνο αυτό. Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ Καραμανλή και Γιωργάκη.Θα το διαπιστώνεις μέρα με τη μέρα.

  7. armageddon avatar
    armageddon 13/07/2010 15:19:10

    Το μόνο που απομαίνει είναι να μηλήση ο Τέως Προθυπουργός .Γεγονός είναι
    ότι η Σκιά του περιπλανάτε στο Μαξίμου ,και ο φόβος περιβάλει το Πασόκ.
    Πάντος οι προδότες αρχίζουν να σκάνε μύτη .

  8. Alex avatar
    Alex 13/07/2010 15:34:43

    Τι σκατε ειναι απλο ....βρειτε ενα αρθρογραφο σε ενα ξενο εντυπο μεγαλης κυκλοφοριας και εμβελειας και χρηματοδοτηστε τον να κανει μια ΄΄δημοσιγραφικη ερευνα για τη κριση΄΄ του λετε τι περιπου θελετε να γραψει και εναντι αδρας αμοιβης βγαινει στα μανταλακια και τα εδω ΜΜΕ το ανπαραγουν με τα επιχηρηματα τα γνωστα και χωρις αντιλογο...Αλλωστε παντα ετσι λειτουργουσαν τα πραγματα με τα Λομπυ και ορισμενα απο τα μυστικα κονδυλια του ΥΠΕΞ που πηφαινουν νομιζετε? Τοσα και τοσα εχουν γραφτει κατα καιρους στον Αμερικανικο τυπο απο τα λομπυ Ελλαδος και Τουρκιας για το Κυπριακο η το Σκοπιανο π.χ.....γνωστα πραγματα δλδ

  9. 30ς δρομος για τον κορυδαλλο avatar
    30ς δρομος για τον κορυδαλλο 13/07/2010 16:33:11

    η παγκοσμιοποιηση συνεχιζει να χτυπαει τον ανηψιο του εθναρχη.....τον Λεβεντη τον θυμαστε?

  10. Ακυros avatar
    Ακυros 13/07/2010 16:57:20

    Ο αίρων τις αμαρτίες της μεταπολίτευσης! Ο Μόσχος ο σιτευτός!

    Απομένει αν θα ακούσουμε και το "Αλλι Αλλι -και τρεις Αλλι-, μαμα ενα Σαραγλι!- ακόμα!

    Εκείνος που θα πέσει ξερός από πρώιμο βίαιο και αναπότρεπτο στρόουκ θα είναι ο Χατζηγαργαλάου!

    "Μιλα,μιλα,μιλα!"
    Στη μόνη διαδήλωση που θα έπαιρνα μέρος! Κατω από το παράθυρό του, στην Ραφήνα, αλλου, οπουδήποτε κι αν ειναι!
    Μιλα, μιλα, μιλα!

  11. ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ ΚΟΥΜΑΡΤΖΗΣ avatar
    ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ ΚΟΥΜΑΡΤΖΗΣ 13/07/2010 17:25:43

    Μάλλον ο αγαπητός ΣΤΙΚ ήταν ενήλικος ολόκληρη την δεκαετία του 2000. Απλά πιθανόν εώς την 01/01/2007 (ημερομηνία που τα ΜΜΕ έπαψαν έστω να
    … ανέχονται τον Κωστάκη τον Β΄ τον Ευτραφή και άρχισε ο… ανένδοτος), ζούσε ή στις Μπαχάμες ή στην Ελβετία. Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά. Εάν υπήρχε “ΠΡΟΔΟΤΟΜΕΤΡΟ” με μονάδα μέτρησης το “ΕΦΙΑΛΤΗ”
    και στην κλίμακα 0-100 οι μετρήσεις για τους τρεις (3) τελευταίους πρωθυπουργούς θα έδειχναν τα εξής: Κ.Σημίτης 120-150 ΕΦΙΑΛΤΗ για πολλούς λόγους – έχουν γραφτεί τόσα, ο καθένας μπορεί να σκεφτεί άλλα τόσα μία μέρα όταν θα έχω όρεξη μπορεί να αρχίσω να γράφω την άποψη μου). Κ.Καραμανλής 60-70 ΕΦΙΑΛΤΗ για πολλούς λόγους – έχουν γραφτεί τόσα, ο καθένας μπορεί να σκεφτεί άλλα τόσα μία μέρα όταν θα έχω όρεξη μπορεί να αρχίσω να γράφω την άποψη μου). Γ.Παπανδρέου
    χρειάστηκε νέο μηχάνημα που να μετρά την μονάδα ΚΙΛΟ-ΕΦΙΑΛΤΗ
    (1 ΚΙΛΟ_ΕΦΙΑΛΤΗ = 100 ΕΦΙΑΛΤΗ). Η ελάχιστη ένδειξη που έχει καταγραφεί μέχρι στιγμής είναι 5 ΚΙΛΟ_ΕΦΙΑΛΤΗ. Όποιος δεν μπορεί να αντιληφθεί το γιατί πρόβλημά του. Για θεραπεία ας ξεκινήσει περιορίζοντας σε 1 ώρα ημερισίως την τηλεθέαση ενημερωτικών εκπομπών και δελτίων ειδήσεων του ΠΑΣΟΚ_ΔΝΤ TV (MEGA), με τελικό στόχο την πλήρη απεξάρτηση. Να σημειωθεί ότι τιμές ΕΦΙΑΛΤΗ από 50-100 θεωρούνται επικίνδυνες για την υγεία της Πατρίδος, 100-200 ιδιαιτέρως τοξικές, τιμές >200 προκαλούν βλάβες μή ανεστρέψιμες. Και τώρα όλοι μαζί (μ’εμένα πρωτο-πρώτο) ας βελάσουμε ως χαρούμενα προβατάκια που έκαναν το καθήκον τους γράφοντας την γνώμη τους και να περιμένουμε τους λύκους ελπίζοντας ή οτι θα είναι χορτάτοι ή ότι θα έχουν γίνει χορτοφάγοι ή περιμένουμε να αφιχθούν οι “Ελ” , οι “Εψιλον” και να φάμε με χρυσά κουτάλια!!!

  12. zame avatar
    zame 13/07/2010 18:39:20

    Ο ύποπτος ρόλος του Καραμανλή στην "κατάρρευση" της Ελλάδας (και των λαμογιων.. λεω εγω) ειναι οτι επι των ημερων του "Κουρασμενου"
    (πως να μην ειναι με αυτα που γινότανε και κανενας δεν μιλουσε...ολοι ηταν "βολεμενοι")
    "εδωσε" το κατάλληλο πολιτικό περιβάλλον
    ώστε να ΣΠΑΣΕΙ ΤΟ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ... με τα γνωστά αποτελέσματα...

  13. spilios avatar
    spilios 17/07/2010 11:13:58

    ο Καραμανλής έφαγε το κεφάλι του με τις κινήσεις του στα εξωτερικά γεωπολιτικά θέματα....και ο γιωργάκης (το παιδί) έγινε γιώργος με την συνδρομή των Καμπουροοικονομεοχασαποπουλοτσιμαίων (κατά Ανώνυμο).Πάντως χωρίς πασόοοοοχ και δονητή καμμία αλλαγή δεν θα γινόταν δίκαια η άδικη.