#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/10/2013 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μωραίνει Κύριος...



Αλλαγή πολιτικής ζήτησε από τον Α. Σαμαρά, μιλώντας στον real fm ο Γ. Καρατζαφέρης και σημείωσε: «…Δεν μπορεί να υλοποιήσει κανείς πρόγραμμα που υφαίνεται στο Βερολίνο και εκτελείται στην Αθήνα. Δεν γίνεται…»

Έχω μια απορία, επί Λουκά Παπαδήμου, όταν ο πρόεδρος Γιώργος συμμετείχε στην κυβέρνηση, -μέχρι που την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια- το πρόγραμμα το έφτιαχναν στην Αθήνα και το εκτελούσε το Βερολίνο;

Απλώς ο πρόεδρος επιθυμεί να γυρίσει στο μαντρί και δεν ξέρει πώς να κάνει την γυροβολιά…

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Valantis avatar
    Valantis 23/10/2013 13:21:21

    Ροβεσπιέρο,

    με το χέρι στην καρδιά:

    προτιμάς στο κόμμα έναν Καρατζαφέρη που θα φέρει το δικό του 1,5% συν 3%-4% από τη Χ.Α, ο οποίος ξέρει να τα χώνει στην Αριστερά (γιατί η Αριστερά είναι πλέον ο μεγάλος πολιτικός αντίπαλος) και δεν έχει αρχηγικές βλέψεις ή προτιμάς την Ντόρα Μπακογιάννη που έφερε το "δικό της" το 1,5% της Δημοκρατικής Συμμαχίας, να υποδαυλίζει τον αρχηγό του κόμματος και να αμφισβητεί τους πάντες με ύφος χιλίων καρδιναλίων;;;
    Εγώ προτιμώ τον Καρατζαφέρη στο κόμμα.

    • Γιαδικιάρογλου avatar
      Γιαδικιάρογλου @ Valantis 23/10/2013 20:36:52

      Ενα και το αυτό και οι δύο. Δηλαδή ο Καρατζ. είναι παιδί του μητσοτακέϊκου και ανεδύθη ως ΛΑΟΣ προκειμένου να ψαλιδίσει την ΝΔ. Βέβαια κι άλλοι το έκαναν αλλά επέστρεψαν χωρίς φανφαρονισμούς στο μαντρί. Και εν τέλει ποιός είναι ο κύριος; Ενας δημοσιογράφος , ο οποίος χωρίς να γνωρίζουμε τις λεπτομέρειες για το πώς έγινε εκδότης-καναλάρχης-αρχηγός κόμματος θέλει να το παίζει και ρυθμιστής ...των πολιτικών πραγμάτων στην χώρα.
      Ας βουτηχτεί στη λήθη της Ιστορίας.

  2. Hawk avatar
    Hawk 23/10/2013 13:32:42

    Ο πρόεδρος...... (γέλια στο ακροατήριο).... να το πάρουμε κι αυτό το παιδί, σάρξ εκ της σαρκός της ΝΔ είναι.... εξάλλου το λέει και η παραβολή του Ασώτου στο ιερό μας ευαγγέλιο, ας αγγαλιάσουμε λοιπόν τον άσωτο υιό και ας σφάξουμε τον μόσχο τον σιτευτό.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Hawk 23/10/2013 18:44:52

      Τῶρα,ἄν στή θέση τοῦ μόσχου τοῦ σιτευτοῦ,μοῦ ἐρχόταν στό μυαλό ὁ κ. Ἀντιπρόεδρος,θά ἦμουν ὑπερβολικός;... :-)

  3. frankly avatar
    frankly 23/10/2013 16:02:22

    Το βρισίδι-οχετό που έχει ρίξει στον Α.Σαμαρά επί ένα χρόνο τώρα να το ξεχάσουμε..? Επειδή βλέπει ότι το μαγαζί του πλέον ουσιαστικά υπάρχει μόνο στη φαντασία του, γλύφει τον Αντώνη για μια θεσούλα Δημάρχου . Το πιο γελοίο είναι που παρακαλάει να εμφανίζεται στους Πρετεντέρηδες - εκεί που έφτυνε δηλαδή - για να πάρει μερικά εύσημα συστημικότητας. Γραφική παρουσία..

    • guest avatar
      guest @ frankly 23/10/2013 17:14:55

      Και ο Άδωνις έβριζε το Σαμαρά και τον έκανε υπουργό

      • Γιαδικιάρογλου avatar
        Γιαδικιάρογλου @ guest 23/10/2013 20:38:37

        Ο Αδωνις έδωσε αντρίκιες εξηγήσεις σχετικά και γύρισε στη ΝΔ, δουλεύοντας σαν σκυλί για την παράταξη.

  4. Σοφιστής avatar
    Σοφιστής 23/10/2013 16:18:05

    Είναι απαραίτητο να πληρώνουμε τελικά ΚΑΙ τον κ.Καρατζαφέρη ως μόνιμο Δημόσιο Υπάλληλό μας; Δεν αποτελεί για την πλειοψηφία δυσβάσταχτη δοκιμασία η ακρόαση των ....σοφών και περισπούδαστων λόγων του;
    Τι να πει πια κανείς;

    • Valantis avatar
      Valantis @ Σοφιστής 23/10/2013 16:38:55

      Εδώ αντέχουμε τις αρλούμπες της Ντόρας την οποία ξαναφέραμε με χαρές και πανηγύρια πριν τις εκλογές, για τον Καρατζαφέρη λέτε εσείς...;;

  5. CHRIS avatar
    CHRIS 23/10/2013 22:54:10

    Η Επιτροπή που συνεδρίασε την Τετάρτη, πέντε βουλευτές φέρονται να απέκρυψαν σημαντικά ποσά στις δηλώσεις πόθεν έσχες και συγκεκριμένα αφορά υπέρβαση δαπανών.
    Σύμφωνα με πληροφορίες, εκείνος που εμφανίζει τις μεγαλύτερες αποκλίσεις σε σχέση με τα εισοδήματα και τα έσοδα που έχει δηλώσει, είναι ο πρώην βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας, Άρης Σταθάκης, ο οποίος δεν μπορεί να δικαιολογήσει το ποσό των 120.000 ευρώ.
    Εν συνεχεία, αποκλίσεις φέρεται να έχει και ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ, Γιώργος Καρατζαφέρης ο οποίος έχει υπέρβαση εξόδων συνολικού ποσού 32.000 ευρώ, που δεν μπορεί να δικαιολογήσει.

  6. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 25/10/2013 10:38:28

    Nά΄στε καλά, που μου θυμίσατε αυτόν τον κύριο. Είχα ξεχάσει τελείως την παρουσία του.

    Πως λέγεται αλήθεια; Γιάννης καρατζαφέρης ή μήπως Γιώργος καραπιπερης;