#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/11/2013 14:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μπουτάρης, ο γκομενιάρης!



Φραστική επίθεση του δημάρχου Θεσσαλονίκης προς τον δημοτικό σύμβουλο και επικεφαλής της παράταξης “ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ- Οικολογία στην πράξη” , Χρήστο Μάτη.  Ο τελευταίος είχε το θράσος να ζητήσει εξηγήσεις για τη μετάβαση του Δημάρχου στο Βόλο με αφορμή την έγκριση της σχετικής δαπάνης.

Όταν ρώτησε ο Μάτης αν ο Δήμαρχος με την Αντιδήμαρχο κινήθηκαν με ένα ή με δύο αυτοκίνητα, η πληρωμένη απάντηση ήταν «με τρία». Ο κος Μπουτάρης αρνήθηκε να δώσει περαιτέρω εξηγήσεις, γιατί όπως είπε ενδέχεται να είχε και «γκόμενα στο αμάξι».

Στη συνέχεια αφού επέπληξε τον δημοτικό σύμβουλο (ο οποίος παραμένει σε όλη τη διάρκεια του περιστατικού ευγενής) λέγοντας του «εσύ δεν καταλαβαίνεις τίποτα» τον νουθετεί να βάλει την ηθική του και το προσωπικό του ύφος εκεί που ξέρει!!!

Σημαίνοντα πρόσωπα της αυτοαποκαλούμενης κεντροαριστεράς, των «left liberals» που λένε και στα χωριά τους, έχουν όλο το προηγούμενο διάστημα αναφερθεί ονομαστικά στον Δήμαρχο, ως τον άνθρωπο που μπορεί να αναγεννήσει την «παράταξη».

Σαφώς και δεν πρόκειται κανείς να πει ή να γράψει ότι ο δήμαρχος «κάνει μαγκιές», το παίζει «κουτσαβάκι» ή να θιχτεί από τα «γαλλικά» του.

Για την ιστορία αναφέρουμε ότι η σχετική δαπάνη εγκρίθηκε από την πλειοψηφία που ελέγχει ο κος Μπουτάρης…

Μ.Ο.  

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 21/11/2013 18:29:47

    Να κοιτάξει η ΝΔ να υποστηρίξει τον Μάτη για Δήμαρχο. Ανθρωπος χωρίς δουλείες, με όρεξη, σοβαρός, με όραμα για την πόλη και ...αντιμπουταρικός όταν οι δεξιοί ...κρύβονταν.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Tassos 21/11/2013 19:57:00

      Κι από ότι βλέπω, παρακάτω στη σελίδα του, πρωτοπαλήκαρο του φιλοσκοπιανού Τρεμόφσκι ο Μάτης! Ψωνίσαμε από σβέρκο!

  2. Stefanos avatar
    Stefanos 21/11/2013 19:42:12

    Θα ξαναβγεί Δήμαρχος με την υποστήριξη του Πασόκ του 7% και της ΔΗΜΑΡ του 3%; Αλήθεια το πιστεύει στα αλήθεια;

    • Magganas avatar
      Magganas @ Stefanos 21/11/2013 20:46:30

      Είναι και οι έχοντες το κουσούρι που ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια... :)

  3. ΚΜ avatar
    ΚΜ 21/11/2013 19:54:33

    Ψευτοδεξιέ Τάσο, δεν τον ήξερα από πριν αλλά για να το λες εσύ, έχω βάσιμες υποψίες ότι είναι σκάρτος. Η επίκληση της οικολογίας άλλωστε είναι ο φερετζές του κάθε νεοταξίτη κορμοράνου. Γκουγκλίζω «Χρήστος Μάτης» και βλέπω φάτσα-κάρτα στη σελίδα του ότι η Θεσσαλονίκη πρέπει «να αποχαιρετήσει οριστικά τους πτωχοαλλαζονικούς τσαμπουκάδες, τις εθνικιστικές ρητορείες» (sic). Κατάλαβα...

    Άν εγώ θα έδινα μια συμβουλή στην ΝΔ, αυτή θα ήταν να μην δώσει ποτέ το χρίσμα σε άνθρωπο που θα ενέκρινες εσύ.

  4. Anonymous avatar
    Anonymous 21/11/2013 21:38:01

    Ο Γαλαμάτης να αφήσει τις αντιπεριφέρειες που ακούγεται, και να βγει μπροστά διεκδικώντας το χρίσμα για το Δήμο της Θεσ/νίκης. Είναι νέος, άριστος επιστήμονας, επιτυχημένος ως δήμαρχος στη Βόλβη, γέννημα θρέμα της Παράταξης, αγαπητός και γνωστός στη πόλη και το κυριότερο, έντιμος
    Ας τ' ακούσει το Μαξίμου

  5. boubou avatar