Μιλάει και ο Κόκκαλης για ...παρακμή
01/05/2014 09:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μιλάει και ο Κόκκαλης για ...παρακμή

Οι ευθύνες των γονέων δεν μεταβιβάζονται στα τέκνα αλλά είναι προκλητικό ο γιος ενός εκ των βασικών υπευθύνων της ελληνικής τραγωδίας να μιλάει για .. παρακμή.

Είπαμε, οι ευθύνες των γονέων δεν μεταβιβάζονται στα τέκνα αλλά όπως και να το κάνουμε είναι προκλητικό ο γιος ενός εκ των βασικών υπευθύνων της ελληνικής τραγωδίας να μιλάει για .. παρακμή.

Ο λόγος για τον Πέτρο Κόκκαλη, υποψήφιο δημοτικό σύμβουλο με τον Μώραλη ο οποίος μιλώντας στον σταθμό της παράταξής του δήλωσε: «τα τελευταία 20 χρόνια ο Πειραιάς παρήκμαζε, αλλά ο Ολυμπιακός προόδευε».

Με την ευκαιρία μπορεί να μας πει ο ίδιος που ...ήκμασε. Τι έκανε μέχρι τώρα στην ζωή του και που πέτυχε;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nikos avatar
    nikos 01/05/2014 10:19:00

    Σ' αυτήν την χώρα καλό θα είναι να τελειώνουμε με τα κατάλοιπα του παρελθόντος. Αυτή τη στιγμή η πιο αξιόπιστη λύση στον πειραιά είναι ο Μώραλης - όλοι οι υπόλοιποι εκφράζουν το παλαιοκομματικό συντηρητικό κατεστημένο...

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ nikos 02/05/2014 15:04:21

      ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ Ο ΑΧΥΡΑΝΘΡΩΠΟΣ ??????

  2. KT avatar
    KT 01/05/2014 11:23:49

    Αφού είναι ο γιος του Σωκράτη, που είναι "ο γιος του Πέτρου", όπως είπε και ο Φλωράκης, όταν συναίνεσε να πάρει ο Σωκράτης την ανάθεση με τον ΟΤΕ, ας πάρει κι αυτός τον Δήμο κι ας πάει και το παλιάμπελο.

    • Π.Κ. avatar
      Π.Κ. @ KT 01/05/2014 11:45:23

      Τελικά πως φαίνονται κάποιοι βολεμένοι του συστήματος και τους ενοχλεί ο Κόκκαλης και οι άεργοι πολιτικοί χωρίς κανένα ένσημο που μας έφτασαν στο χάλι που ήμαστε....

  3. δημης avatar
    δημης 01/05/2014 20:58:28

    "Μιλάει και ο Κόκκαλης για ...παρακμή" -Κύρια ...Υιέ του Πατρός...στο χωριό μας δεν φταίνε οι .."παρακμιακοί υπάλληλοι " μιάς και η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ.

  4. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/05/2014 08:04:06

    ΚΑΤΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΦΥΤΕΨΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ,ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΕΣΥΡΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. ΤΩΡΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΥΤΕΨΟΥΝΕ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ . ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟ.............

  5. δημης avatar