#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/05/2011 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με τον Πάγκαλο οι λαθρομετανάστες θα φύγουν οικειοθελώς…

Πατριδογνωσία




Μετά τις ράγες του ΟΣΕ, τα μεταλλικά σύρματα του ΟΤΕ και τους μετασχηματιστές της ΔΕΗ ήρθε η σειρά των αγαλμάτων και των προτομών. Άγνωστοι έφτασαν στο σημείο να «σηκώσουν» ακόμη και την προτομή του Θεόδωρου Κολοκοτρώνη από την ομώνυμη πλατεία στο Ζεφύρι. Να σημειωθεί ότι πέρυσι κάποιοι άλλοι επιτήδειοι είχαν αφαιρέσει την προτομή του Βενιζέλου.

Πλέον η πλατεία θα μετονομασθεί σε Αγίου Φανουρίου, προκειμένου να φανερωθούν οι προτομές. Μήπως κάποιος θαυμαστής του Βαγγέλη, νόμιζε ότι ήταν αυτός ο Βενιζέλος και την πήρε σπίτι;

Πρωτοφανές περιστατικό σημειώθηκε το πρωί στην αεροπορική βάση του Αράξου, όταν ο μπροστινός τροχός ενός διθέσιου μαχητικού αεροσκάφους τύπου F-16 Block52 αποκολλήθηκε για ανεξήγητους -προς το παρόν- λόγους!

Σούζα το αεροπλανάκι!!! Ευτυχώς που οι «γάτοι» το κατέβασαν με ασφάλεια. Μήπως το έχουμε γυρίσει και σε περικοπές στη συντήρηση λόγω μνημονίου;



Ο Μπέντζαμιν Μπράφμαν, ένας από τους κορυφαίους ποινικολόγους της Αμερικής εμφανίστηκε σε δικαστήριο στο Μανχάταν μαζί με τον Ντομινίκ Στρος-Καν, υποστηρίζοντας ότι ο πελάτης του «είναι αθώος». Πρόκειται για τον ίδιο δικηγόρο που υπερασπίστηκε τον τραγουδιστή Μάικλ Τζάκσον και αλλά γνωστά ονόματα της πολιτικής και του θεάματος. Ο Μπέντζαμιν Μπράφμαν είναι ο δικηγόρος που παρουσίασε την Απολογία του Σωκράτη την περασμένη Πέμπτη, σε ομοσπονδιακό δικαστήριο του Μανχάταν, όπου με δυο προς ένα, μετά από  σχεδόν 2500 χρόνια ο μεγάλος φιλόσοφος και διανοητής της εποχής στην πόλη-κράτος των Αθηνών  Σωκράτης, "αθωώθηκε".

Με τέτοιο δικηγόρο σε βλέπω Ντομινίκ έξω σε 2.500 χρόνια…

Δεν ισχύει λέει το «τεκμήριο της αθωότητας» στις ΗΠΑ, όπως στην Ευρώπη. Γι’ αυτό οι ΗΠΑ είναι αυτοκρατορία και η Ευρώπη «Γηραιά Ήπειρος».

Επιμένει το «σύστημα» για «συναίνεση». Ψάχνει συνενόχους, συνέταιρους στην σίγουρη αποτυχία ή απλά μαλάκες;

Τον Πάγκαλο έβαλε ο Πρωθυπουργός υπεύθυνο για τα μέτρα στο κέντρο της Αθήνας. Πανούργα κίνηση. Οι λαθρομετανάστες ήδη φεύγουν οικειοθελώς

Θα φτιαχτούν και ποδηλατόδρομοι στην Αθήνα. Λίμνη για κανό δεν θα φτιάξουμε;

Συνελήφθησαν τρεις υπάλληλοι του ΣΔΟΕ για χρηματισμό. Δεν έγινε και τίποτα. Δεν συνελήφθησαν και γιασοδομισμό.

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2011 15:32:23

    Ποιες ράγες και ποιες προτομές;
    Πριν ενάμιση χρόνο είχαν σηκώσει μέρα μεσημέρι το καζάνι με τον πατσά από κεντρικό πατσατζίδικο της Θεσσαλονίκης!
    (Λες νάταν ο Πάγκαλος;)

    • danaos avatar
      danaos @ Strange Attractor 17/05/2011 17:26:45

      Όχι ρε Strange δεν ήταν ο Πάγκαλος!Τα ομώνυμα δεν έλκονται!Είναι δυνατόν πατσάς να φάει πατσά;

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ danaos 17/05/2011 18:49:30

        Δαναέ τι λόγια είναι αυτά, για τον πασά- πάγκαλο

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ danaos 17/05/2011 19:24:46

        Ο Παγκάλ-Μπάμπα είναι χορτοφάγος. Ως γνωστόν, ούτε το γιαούρτι ανέχεται.

  2. Πητ avatar
    Πητ 17/05/2011 15:52:15

    Γύφτοι θα πήραν τις προτομές.

  3. juliet avatar
    juliet 17/05/2011 16:02:05

    Μ.Ο
    εννοείς οτι ο Καν μετα απο 2500 θα αθωωθεί απο Ελληνικό δικαστήριο,αυτό και αν είναι εκδίκηση,να περιμένεις τόσα χρόνια να σε αθωώσουμε ,λες να υπάρχει Πασοκ τότε;

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ juliet 17/05/2011 16:57:05

      Το μόνο βέβαιο είναι ότι θα υπάχει ... αστρικό ΠΑΣΟΚ.

  4. Θετταλός avatar
    Θετταλός 17/05/2011 16:33:02

    Αγαπητέ Μ.Ο.
    Το ζουμί στα νέα μέτρα για το κέντρο της Αθήνας είναι η πρόθεση για μείωση των αντικειμενικών αξιών, ενώ στην υπόλοιπη χώρα θα αυξηθούν παντού.
    Να και ένα καλό που κάνουν οι λάθρο, όπου πάνε "'μειώνουν τις αξίες...'"

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Θετταλός 17/05/2011 16:58:11

      Κι όπου πάει ο Πάγκαλος αξιώνει μειώσεις !!!

  5. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 17/05/2011 16:33:15

    Ανυπομονώ να γίνουν οι ποδηλατόδρομοι.
    Όπως και να δω τον πρωθυπουργό της καρδιάς μας να βολτάρει σ'αυτούς και από πίσω λυσασμένοι λαθρομετανάστες με μπαλτάδες στα χέρια να τον κυνηγάνε να του πάρουν το iphone.
    Τότε να δεις ρεκορ και επιδόσεις......

  6. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 17/05/2011 16:43:57

    Με τον Παγκαλ Εφέντη για Σαμάνο του Κέντρου Αθηνών, όλα τα προβλήματα θα λυθούν. Θα μαγνητίσει τους λαθραίους, θα τρομάξει τους λωποδύτες, θα οργανώσει τα πλήθη, κι όλοι μαζί θα είναι μετανοημένοι, φρόνιμοι, υπάκουοι, εργατικοί κι αδελφωμένοι.
    Δείτε τα αποτελέσματα της μεθόδου του Pagal Baba
    h__p://www.youtube.com/watch?v=J2BNADdKUFc

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ ΝΙΚΟΛΑΣ 17/05/2011 17:13:26

      αμανετζήδικο το πάει ....

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ GEODETIS 17/05/2011 19:02:57

        Τέτοια άκουσε ο Καζαντζίδης και ξεκίνησε τα ινδοπρεπή

  7. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 17/05/2011 17:05:08

    Πλήρης νιρβάνα στο δρόμο για το Πασοκαβαταρ

  8. Θετταλός avatar
    Θετταλός 17/05/2011 17:05:47

    Εκτός από τις μερίδες φαγητού, εκεί αξιώνει αυξήσεις

  9. katalytikos avatar
    katalytikos 17/05/2011 17:16:58

    Οι περισσότερες προτάσεις για την ...αναβάθμιση του κέντρου, προέκυψαν από μια μελέτη κάποιας ΜΚΟ με τίτλο SARCHA.
    Μια πρώτη ..ανάγνωση στο:
    h++p://envthink.blogspot.com/2011/05/biutiful.html

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/05/2011 18:23:56

    ΕΧΩ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΄΄ΑΤΙΘΑΣΑ ΠΟΥΛΙΑ΄΄.........
    ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΜΕ ΞΩΒΕΡΓΕΣ!

  11. Enzo avatar
    Enzo 17/05/2011 19:09:32

    Το Στε έκανε αρνητική εισήγηση για τον ψήφο των μεταναστών, 3/6/2011 η τελική απόφαση , που θα είναι κατα πάσα πιθανότητα άκυρη και παράνομη η ψήφος τους. Νικήτας ακούει; Στην ΝΔ κανείς;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Enzo 17/05/2011 19:22:49

      Ωπ, καλό! Καμμιά ακύρωση εκλογικού αποτελέσματος παίζει;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Enzo 17/05/2011 19:23:41

      Πάντως κι οι εισηγήσεις δεν γίνονται πάντα δεκτές. Μικρό καλάθι να κρατάμε..

  12. kackos avatar
    kackos 18/05/2011 23:47:46

    http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/E4317264-DB27-42FE-873E-1ECCACABB045/0/GreekGrec.pdfΔείτε σε αυτό το σύνδεσμο (http://www.echr.coe.int/NR/rdonlyres/E4317264-DB27-42FE-873E-1ECCACABB045/0/GreekGrec.pdf) την Ευρωπαϊκή Σύμβαση Δικαιωμάτων των Ανθρώπου. Βρείτε το παρακάτω: "Πρωτόκολλο υπ' αριθ. 7 της Σύμβασης για τηv πρoάσπιση τωv Δικαιωμάτωv τoυ Αvθρώπoυ και τωv θεμελιωδώv ελευθεριώv", σελίδες 19-20 Στρασβούργο, 22 Νοεμβρίου 1984, Άρθρο 1 Διαδικαστικές εγγυήσεις σε περίπτωση απέλασης αλλoδαπoύ 1. Αλλoδαπός πoυ έχει vόμιμα τη διαμovή τoυ στηv επικράτεια εvός Κράτoυς δεv απελαύvεται παρά μόvo μετά από απόφαση πoυ έχει ληφθεί σύμφωvα με τov vόμo στov αvωτέρω δίδεται η δυvατότητα: α) vα πρoτείvει επιχειρήματα κατά της απέλασής τoυ, β) vα τύχει η υπόθεσή τoυ επαvεξέτασης και γ) vα εκπρoσωπείται για τoυς σκoπoύς αυτoύς εvώπιov της αρμόδιας αρχής, ή εvώπιov εvός ή περισσoτέρωv πρoσώπωv πoυ oρίζovται απ' αυτή τηv αρχή. 2. Αλλoδαπός μπoρεί vα απελαθεί και πριv από τηv άσκηση τωv δικαιωμάτωv πoυ πρoβλέπovται στηv παράγρ. 1α, β και γ αυτoύ τoυ άρθρoυ όταv αυτή η απέλαση είvαι αvαγκαία για τo συμφέρov της δημόσιας τάξης ή επιβάλλεται για λόγoυς εθvικής ασφάλειας. Η παράγραφος 2 το λέει ξεκάθαρα: Αλλοδαπός που βρίσκεται νόμιμα (!!!!) θα απελαθεί αν συντρέχουν λόγοι δημόσιας τάξης ή λόγοι εθνικής ασφάλειας, άρα...??????? άμεση απέλαση για όλους τους αλλοδαπούς που βρίσκονται νόμιμα στη χώρα και απειλούν τη δημόσια τάξη (μαστρωποί, έμποροι ναρκωτικών, κλέφτες, δολοφόνοι κι όλα τα άλλα καλά παιδιά) όπως ορίζει η Ευρωπαϊκή Σύμβαση Δικαιωμάτων των Ανθρώπου. Δεν γνωρίζουν το συγκεκριμένο άρθρο? Όπως βλέπετε, δεν αναφέρεται καν σε μη νόμιμους αλλοδαπούς γιατί θεωρεί ότι δεν υπάρχουν.... Μήπως και αυτό είναι ρατσιστικό????

  13. pampouka georgia avatar
    pampouka georgia 01/07/2011 15:14:25

    τωρα που θα υπαρξουν και αλλες ελληνοποιησεις δεν προκηπτη θεμα ολοι αδελφακια ειμαστε