Με μπούρκα η Ολγα Κεφαλογιάννη στη Σαουδική Αραβία
10/02/2014 22:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με μπούρκα η Ολγα Κεφαλογιάννη στη Σαουδική Αραβία

Με μπούρκα πήγε στη συναντήσεις που είχε η Ολγα Κεφαλογιάννη στη Σαουδική Αραβία. Αραγε πήρε το μάθημά της από τότε που... έβγαλε μάτια στη συνάντησή της με τον Τούρκο υπουργό Μπαγίς ή αποφάσισε να... καμουφλαριστεί για να γλιτώσει την υποψηφιότητά της για το δήμο της Αθήνας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 10/02/2014 22:28:59

    Η μπούρκα καλύπτει όλο το πρόσωπο,ούτε τα μάτια δε φαίνονται,δέν είναι μπούρκα αυτό πού φοράει. Δέ θα μπορούσε όμως νά πάει ντυμένη απλά με ένα σεμνό φόρεμα;

    • Χ ά ρ η ς avatar
      Χ ά ρ η ς @ Κυθήριος 10/02/2014 22:41:55

      Απ΄ότι φαίνεται, μετά την άρνησή της να διεκδικήσει το Δήμο της Αθήνας και αφού την επέκριναν με αγριότητα τόσοι και τόσοι, αποφάσισε να ...μονάσει για να εξιλεωθεί. Άρχισε σιγά-σιγά. Πρώτα, μαύρα, μετά μαντήλα, μετά......

  2. epifanios avatar
    epifanios 10/02/2014 22:51:56

    έτσι σεμνά και στην Ελλάδα, όπως οι γιαγιάδες μας

    • ΛΕ avatar
      ΛΕ @ epifanios 11/02/2014 11:18:28

      Δεν φορούσαν κελεμπία οι γιαγιάδες μας, μόνο μαντήλι 1) για να προστατεύει τα μαλλιά τους (από τη σκόνη, τις δουλειές, ...το μιζανπλί τους), και ως 2) ως αξεσουάρ της ενδυμασίας τους (κεντημενο, μεταξωτο κλπ.)

  3. my way avatar
    my way 10/02/2014 23:15:10

    Νομίζω ότι της λείπει ειδικό βάρος για να αποτελούσε υποψηφιότητα νίκης. Η εκφορά του λόγου, η προφορική έκφρασή της έχει προβλήματα. Είναι εντελώς flat.

  4. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 10/02/2014 23:35:55

    Μπράβο Φάκτορα! Το παλεύεις!

  5. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 11/02/2014 15:44:32

    Kακά τα ψέμματα, είτε συγκεκαλυμμένη με μπούρκα είτε αποκαλυπτική με Μινωικό μπούστο η Ολγα είναι μεγάλη Κρητική ομορφιά. Και αφού καθιερώθηκε με την Αντζελα Γκερέκου στο υπουργείο Τουρισμού να προέχει η Ελληνική ομορφιά, ως βασικό προσόν του υπουργού που διαφημίζει την ομορφιά της Ελλάδος, μια χαρά είναι στη θέση της . Δεν της χρειάζεται καμμία πολιτική αλλαγή ούτε να είναι απόφοιτος της ΕΝΑ . Τη λάντζα του τουρισμού την κάνουν οι υφυπουργοί που ιδρώνουν για την Πατρίδα και τη δόξα...

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 11/02/2014 17:18:32

      Οχι κύριε. Τη λάντζα του Τουρισμού την κάνουν οι απόφοιτοι της ΕΝΑ (Τμ.Ακολούθων Τουρισμού). Οι περισσότεροι υπηρετούν στις πιο ακατάλληλες θέσεις και κάνουν αναγκαστικά υπερωρίες οι οποίες πέραν ενός πλαφόν στις ώρες, δεν πληρώνονται.

      • Μανιάτης avatar
        Μανιάτης @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 11/02/2014 19:51:57

        Η πολυετής εμπειρία μου στον τουρισμό μου επιτρέπει να γνωρίζω ότι οι υπουργοί κι ο ΕΟΤ έχουν μηδενική συνεισφορά στην ανάπτυξη του τουρισμού. Την λάντζα την κάνουν όλοι αυτοί που δουλεύουν στις τουριστικές επιχειρήσεις. Αν δε βρείτε έντυπα τουριστικής ύλης της δεκαετίας του 1980 θα δείτε ότι αυτά που έλεγαν τότε οι αρμόδιοι λένε και σήμερα, όπως, επιμήκυνση της περιόδου, ειδικές μορφές τουρισμού, θαλάσσιος, ιαματικός, θρησκευτικός κι άλλες τοιαύτες φανφάρες. Ελάχιστοι γνωρίζουν πως αυτά γίνονται στην παραγωγή. Η γνωστή κενολογία των ημιμαθών πολιτικών/πολιτευτών.

      • ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
        ΔΗΜΗΤΡΗΣ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 11/02/2014 21:13:37

        Εννοείται αγαπητέ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ . Ηθελα να πώ απο υφυπουργοί και κάτω. Ο υπουργός τουρισμού είναι απλά βιτρίνα . Τουλάχιστο ας είναι όμορφη...

  6. cp avatar
    cp 11/02/2014 16:48:41

    Οι μη μουσουλμάνες δεν φορούν μπούρκα .Απλώς φορούν το συγκεκριμένο φόρεμα με κάλυψη και της κεφαλής (κουκούλα η μαντίλι). Η Ολγα παρέβει τον νόμο στο συγκεκριμένο σημείο. Αυτός ο νόμος ισχύει στην Σαουδική Αραβία.Σε άλλες χώρες της Μ.Ανατολής έχει ατονίσει . Πάντως οι κάτοικοι της συγκεκριμένης χώρας 26 εκ ,μας αγαπούν σαν λαός . Αν πείς είμαι γιουνάν θα σου κάνει μια εξυπηρέτηση ένας πχ αστυνομικός και θα αφήσει τον Αμερικάνο να ξεροσταλιάζει .

  7. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 12/02/2014 07:38:28

    Οτι και να φορέσει μια ωραία γυναίκα , είναι ωραία.