Μεγάλη επιχειρηματική πρωτοβουλία Κόκκαλη φέρνει ανάπτυξη στον Πειραιά
03/05/2014 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεγάλη επιχειρηματική πρωτοβουλία Κόκκαλη φέρνει ανάπτυξη στον Πειραιά

Έχουμε ξαναγράψει για το ΕΣΠΑ του 2015 και τα άλλα μεγάλα επιχειρηματικά σχέδια που οδήγησαν μια σειρά επιχειρηματίες να συνασπιστούν γύρω από τον συνδυασμό Μώραλη με επικεφαλής το δίδυμο Μαρινάκης - Κόκκαλης.

Σήμερα το antinews αποκαλύπτει ένα μυστικό επιχειρηματικό σχέδιο που θα φέρει τα πάνω κάτω στον Πειραιά και την Ελλάδα: Ο κ. Σ. Κόκκαλης σχεδιάζει την ανέγερση εργοστασίου που θα κατασκευάζει το γνωστό ανατολικογερμανικής έμπνευσηςαυτοκίνητο Trabant.

Μεγάλη επιχειρηματική πρωτοβουλία Κόκκαλη φέρνει ανάπτυξη στον Πειραιά 54990 photo

Η αγωνιστική έκδοση, τελική 103 km/h

Πρόκειται για ένα μοντέλο με προηγμένο δίχρονο κινητήρα, μεγάλης απόδοσης 32 ίππων που θα πωλείται σε πολύ μικρή τιμή ώστε να γίνει κτήμα όλων των Πειραιωτών.

Προβλέπεται και racing μοντέλο για την Πίστα της Δραπετσώνας

Όπως πληροφορείται το Antinews τα σχέδια για το ελληνικό Trabant υπήρχαν στις βαλίτσες του κ. Σ. Κόκκαλη μαζί με τα σχέδια για το ελληνικό τηλέφωνο όταν επί ΠΑΣΟΚ ήρθε στην Ελλάδα με την άδεια και την καθοδήγηση της «Στάζι» για να κάνει μπίζνες.

Μεγάλη επιχειρηματική πρωτοβουλία Κόκκαλη φέρνει ανάπτυξη στον Πειραιά 54991 photo

Ποιός νοιάζεται για την μόλυνση, όταν ο κάθε Πειραιώτης θα έχει το δικό του αυτοκίνητο;

Μεγάλη επιχειρηματική πρωτοβουλία Κόκκαλη φέρνει ανάπτυξη στον Πειραιά 54992 photo

Ποιός νοιάζεται για την μόλυνση, όταν ο κάθε Πειραιώτης θα έχει το δικό του αυτοκίνητο;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ιδιώτης avatar
    Ιδιώτης 03/05/2014 09:53:46

    Μακάρι να υπήρχαν σχέδια για βιομηχανικές κατασκευές έστω και ενός Τραμπαντ... Το κακό είναι πως ο μόνος σχεδιασμός σε αυτό τον τόπο είναι ακόμα και μόνο τα διαχρονικά, παραδοσιακά ελληνικά σχέδια για αεριτζήδικο παρασιτικό φάγωμα.

    • Μαρκος avatar
      Μαρκος @ Ιδιώτης 03/05/2014 13:21:07

      Αγαπητε στην Σαλονικα υπαρχει επιχειρηση η οποια φταχνει ρεπλικες πορσε και τις πουλαει 30.000 ευρω εκαστη με απαραμιλη ποιοτητα κατασκευης.Δυστυχως δεν εχει παρει αδεια απο Ελληνικο κτεο και ετσι οι πελατες του ειναι μονο απο εξωτερικο αφου εχει πιστοποιηθει απο Γερμανικο κτεο!!

      • Naruto avatar
        Naruto @ Μαρκος 03/05/2014 20:56:42

        Φίλε Μάρκο μήπως τα πατριωτάκια μας ξέχασαν να λαδώσουν τα γρανάζια και δέν τους δίνουν άδεια?

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Μαρκος 04/05/2014 22:38:00

        Γερμανοί αγοράζουν ελληνικές Πόρσε ;!

    • χρηστος τζανες avatar
      χρηστος τζανες @ Ιδιώτης 03/05/2014 16:27:50

      κι ομως ειχε δημιουργηθει αυτοκινητοβιομηχανια στον Βολο πριν 40 περιπου χρονια αλλα φροντισαν και την εκλει σαν οι σοσιολμαρξιστες συνδικαλιστες και τα αφεντικα τους.

  2. nikos avatar
    nikos 03/05/2014 10:41:31

    οι επιχειρήσεις φέρνουν ανάπτυξη σε έναν τόπο...μακάρι να δημιουργήσουν επιχειρήσεις και να φέρουν επενδύσεις οι κ.κ. Κόκκαλης και Μαρινάκης γιατί η ανεργία μαστίζει κάθε σπίτι πλέον...

  3. Μακης avatar
    Μακης 03/05/2014 13:16:08

    Εχετε αναρωτηθεί για την παθητική και ενεργητική ασφαλεια του αυτοκινητου;;;;

    • arcadon avatar
      arcadon @ Μακης 04/05/2014 12:25:16

      Ακομη δεν γεννηθηκε, Γιαννη τον βαφτησατε...!

  4. airman avatar
    airman 03/05/2014 14:51:13

    Κυκλοφορούν τέτοιοι οδηγοί με αυτά τα αυτοκίνητα; Θα "κλείσω" τρία για αρχή! Σε περίπτωση δε που έχει λίστα αναμονής "αγοράζω" την πρώτη θέση όσο-όσο!

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 03/05/2014 14:56:37

    «Η αγωνιστική έκδοση, τελική 103 km/h» Φοβερό!

  6. Naruto avatar
    Naruto 03/05/2014 20:48:24

    Αν το πουλάνε κομπλέ με την κοπέλα βάλτε με στη λίστα.