Μαγειρεύεται deal Μαρινάκη-Μελισσανίδη- Αλαφούζου
22/03/2014 09:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μαγειρεύεται deal Μαρινάκη-Μελισσανίδη- Αλαφούζου

Πληροφορίες που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση αναφέρουν ότι βρίσκονται εν εξελίξει διαπραγματεύσεις μεταξύ των κ. Μαρινάκη, Μελισσανίδη και Αλαφούζου

Πληροφορίες που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση αναφέρουν ότι βρίσκονται εν εξελίξει διαπραγματεύσεις μεταξύ των κ. Μαρινάκη, Μελισσανίδη και Αλαφούζου για θέματα τα οποία δεν έχουν γίνει ακόμα γνωστά, αλλά μπορούμε εύκολα να εικάσουμε ποια είναι: διαφημιστική πίτα, έλεγχος του ποδοσφαίρου, παράγκες, πολιτική επιρροή κλπ κλπ

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, Μελισσανίδης-Αλαφούζος φαίνεται να έχουν συμφωνήσει και απομένει ο κ. Μαρινάκης

Ο συντονισμός γίνεται στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο αλλά κρατηθείτε: Ρόλο παίζει και η ... Αλεξία Μπακογιάννη, η οποία όπως έχουμε γράψει ήδη έχει αναλάβει την διανομή της σημαντικότατης διαφημιστικής πίτας του ΟΠΑΠ. Επί κυβέρνηση Σαμαρά!!!

Όπως έχουμε τονίσει πολλές φορές τον κροταλία δεν τον βάζεις σπίτι σου. Επειδή αφού ασχοληθεί με τον έλεγχο των ΜΜΕ μέσω των διαφημίσεων, κερδίσει και καμία περιφέρεια, περάσουν τα χρόνια, μπορεί να τον δεις στο Μαξίμου. Άλλωστε σε δέκα χρόνια δεν θα θυμάται κανείς τίποτα, που έλεγε και ο Μητσοτάκης, Ούτε καν το 2009.

Φιλάκια ....

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μεγάλες στιγμές. avatar
    Μεγάλες στιγμές. 22/03/2014 11:34:42

    Τόσο πολύ τον φοβάστε τον Σαββίδη;

    • Factorx avatar
      Factorx @ Μεγάλες στιγμές. 22/03/2014 17:28:37

      Τι άσχετη ερώτηση είναι αυτή; και γιατί σε δεύτερο πληθυντικό παρακαλώ;

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ Factorx 22/03/2014 17:54:27

        Παρεξήγησες F. Αλλά καθόλου άσχετο όταν οι 3 απο τους 4 ισχυρούς του ποδοσφαίρου συζητούν για το μέλλον.Υποτίθεται οτι αυτοί οι 3 είναι σε ''πόλεμο'' ανακοινώσεων και εντυπώσεων Σου θυμίζω τις ανακοινώσεις Αλαφούζο για Ολυμπιακό και την τυχαία(;) συνάντηση Τίγρη-Μαρινάκη στο γεύμα με τον Πλατινί Λογική σκέψη λοιπόν,οτι η επικοινωνία αφορά τον τέταρτο που μπαίνει δυναμικά στο παιχνίδι,τον Ιβάν Τόσο πολύ τον φοβούνται;

  2. airman avatar
    airman 22/03/2014 11:38:59

    Όχι επί κυβέρνησης Σαμαρά αλλά επί συγκυβέρνησης με Πρωθυπουργό το Σαμαρά. Για να ακριβολογούμε!

  3. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 22/03/2014 13:07:57

    Και αν τελικά δεν τα βρούνε,όλοι θα βρίζουνε πάλι το Μαρινάκη...

  4. μελιτίνη avatar
    μελιτίνη 22/03/2014 14:11:48

    Οταν κτίζεις προφίλ στο "δυναμικό" κοινό 15-44 με απολιτίκ σαχλαμάρες τύπου κουλούρια και ποτάμια, με τα λεφτά άλλων βεβαίως βεβαίως και το κοινό σου δεν έχει δει τους 3νονούς ... όχι το μαξίμου...αλλά και το τατόι μπορείς να ονειρεύεσαι!

  5. Hunter avatar
    Hunter 22/03/2014 17:59:34

    Εάν προεκλογικά ο Σαμαράς αντί για το 1,5% του ΔΗ.ΣΥ της Ντόρας, είχε αποφανθεί για το 1,5% του ΛΑ.Ο.Σ και είχε φωνάξει τον Καρατζαφέρη αντί για τη Ντόρα, τώρα αφενός όλο και θα είχε πάρει πίσω κάποιους ψήφους της Χ.Α κι αφετέρου ΔΕΝ θα είχε τη Ντόρα και την οικογένειά της στο σβέρκο να κάνουν πότε τους υπεράνω και πότε τους επαϊοντες επί παντός επιστητού... Η Ντόρα και όλο το Μπακογιαννέικο θα βολοδέρνονταν εκεί στο 1% και θα είχαμε όλοι το κεφάλι μας ήσυχο... Την βγάλαμε από την αφάνεια, την κάναμε δερβέναγα στο κόμμα και της δίνουμε και οφίτσια...

    • airman avatar
      airman @ Hunter 22/03/2014 19:09:04

      Αν θυμάμαι καλά το άθροισμα των βουλευτών της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ στις εκλογές της 6-5-12 ήταν 149. Στην ιδέα και μόνο ότι παραλίγο να μπει στη Βουλή η ΔΗΣΥ τρομάζω. Και συγκυβέρνηση και Μπένι και Ντόρα, με .... τίποτα! Όσο για την επιλογή του Σαμαρά, η αντίληψη της πραγματικότητας και η δυνατότητα προσαρμογής σ' αυτή είναι πολύ σημαντικό προσόν. Ειδικά σε τέτοιες περιστάσεις.

  6. nick avatar
    nick 22/03/2014 18:05:30

    και γιατι επιτρεπεται το μονοπωλιο του οπαπ??? θες να σπασεις τη διαπλοκη?? επετρεψε και τις αλλες εταιριες να ερθουν στην ελλαδα...δημιουργησε τον ανταγωνισμο..και μετα θα δεις ποσο ρολο θα παιζει η πιτα του οπαπ...εκτος και αν δεν θες/μπορεις να σπασεις τη διαπλοκη τελικα

  7. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 22/03/2014 19:30:33

    Το παρακράτος και η χούντα των νταβατζήδων δεν λέει να τελειώνει. Ανανεώνεται σαν των Πύργο των Βρυκολάκων. Ποιός από τους 3 παράγει εμπορεύσιμη υπεραξία στην χώρα; Δημιουργεί πλούτο με εξαγώγιμα προϊόντα; Κανένας! Στο ίδιο θέτρο θεατές με νέους πρωταγωνιστές.

  8. victoria (true) avatar
    victoria (true) 22/03/2014 19:42:28

    Τελικά ο 'βασικός μέτοχος' χρειάζεται ή όχι...

  9. tiger21 avatar
    tiger21 04/06/2014 20:23:55

    οσοι πιστευετε οτι αυτοι εχουν κοντρα,ειστε βαθια νυχτωμενοι!!!μας δουλευουν!!!