#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/09/2010 15:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κυβέρνηση του ...παπουτσιού



Ο Γιώργος απέφυγε το ... παπούτσι, αλλά με την λαϊκή οργή που έρχεται δεν ξέρω τι θα κάνει. Και με τον ... Πάγκαλο

Παπανδρέου: «Στοίχημα η διυπουργική συνεργασία»

Αν με το ξεκίνημα της νέας κυβέρνησης ο επικεφαλής της βάζει στοίχημα να συνεργαστούν οι … υπουργοί μεταξύ τους, κλάφτα Χαράλαμπε

Εγώ πάντως λίγο δύσκολο το βλέπω να συνεργαστεί ο Πάγκαλος με τον Παμπούκη, η Λούκα με τον Παπακωνσταντίνου και η μια ομάδα της οικογένειας Παπανδρέου με την άλλη.

Δεν θέλω να πω «βλέπω τον Γιώργο να αποσύρεται και να αναλαμβάνει ο Νίκος στο πολύ πολύυυυυ μακρινό μέλλον” για να μην το γκαντεμιάσω.



Αν δεν πετύχουν οι διαδηλώσεις έχουμε και δεήσεις. Πριν απο λίγο στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης

Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει στις σχέσεις Παπανδρέου-Πάγκαλου. Απλά ο Θόδωρος δεν πάει για πρωινό καφέ. Θα το συζήταγε αν επρόκειτο για πρωινό πατσά

Και δείχνει μια ιδιαίτερη προτίμηση σ’ αυτό που περιέχει ψιλοκομμένο Ραγκούση, ανάμικτο με Γερουλάνο

Εννοείται ότι Παπακωνσταντίνου δεν βάζει ποτέ στο στόμα του. Δεν είναι καιρός για πειράματα με το στομάχι

Εντάξει τώρα. Ζητάει η ΑΔΕΔΥ ακύρωση του μνημονίου. Θέλει συγκεκριμένη μέρα και ώρα ή μπορεί να επιλέξει το ΔΝΤ;

Την ίδια ώρα μαθαίνω ότι οι τράπεζες δεν δείχνουν ιδιαίτερη διάθεση για ρύθμιση των χρεών. Μην τις παρεξηγείτε. Είναι που αυτές τις μέρες είναι ο Ερμής ανάδρομος

Θα οδηγήσουμε σε μεγαλύτερη κοινωνική δικαιοσύνη, είπε ο Χρυσοχοϊδης. Να προσέχεις όμως Μιχάλη μην τρακάρεις με τον Παπακωνσταντίνου που πάει αντίθετα

Τελικά είχε μια επιτυχία ο ανασχηματισμός. Κατάφερε, ο πρωθυπουργός, να συμπαθήσει το σύνολο των Ελλήνων την Μπατζελή.



Το βιβλίο του «Μια ζωή ρεπορτάζ» παρουσίασε ο πρόεδρος της ΕΣΗΕΑ, Πάνος Σόμπολος

Χαχαχα

Γιατί χαίρεται ο Καρατζαφέρης και χαμογελάει πατέρα; Ξέρω εγώ παιδί μου. Ρώτα τον Γιωργάκη, αν κατάλαβε τι έκανε

Το ΠΑΣΟΚ στηρίζει Τατούλη. Γουστάρω. Μπορεί να είμαι εγώ βιτσιόζος αλλά μου κάνει ωραία σαν τίτλος ταινίας του Γκουσγκούνη

Γιατί, δηλαδή, πόσο πιο εμπνευσμένος τίτλος ήταν το “Ήταν άξιος” που πρωταγωνίστησε ο ηρωικός Κώστας;

Έχουμε την Ευρωπαϊκή πρωτιά στις ανατιμήσεις προϊόντων. Πάλι θα κοιμήθηκε στη σκοπιά ο Παπακωνσταντίνου και πέρασαν οι αυξήσεις

Γι αυτές τις δουλειές πρέπει να έχουν τον Πεταλωτή, που έχει άγρυπνο και σπινθηροβόλο βλέμμα

Κίνδυνο στάσης πληρωμών αντιμετωπίζουν 180.000 επιχειρήσεις. Οι υπόλοιπες το ξεπέρασαν γιατί έκλεισαν

Τελικά, αν είναι να επενδύσεις σήμερα κάπου είναι σε εισηγμένη εταιρεία που κατασκευάζει λουκέτα

Μπα, κλειδαράς δεν συμφέρει να γίνεις. Άμα κλειδωθεί ο άλλος έξω απ’ το μαγαζί του, απλά το παίρνει απόφαση μια ώρα αρχύτερα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 11/09/2010 15:59:53

    αναρωτιέμαι ειλικρινά .. αυτές της μέρες μάζεψαν και τσιμεντοποιησαν όλες της πέτρες στην διαδρομή του ΓΑΠ ...μα μια ....δεν μπορούσαν να αφήσουν για τον άνθρωπο ..ντιπ κουκούτσι δεν έχουν ..που ζούνε επιτέλους ...

  2. teo avatar
    teo 11/09/2010 16:05:13

    Ο Καρατζαφερη θέλει να σώσει την πατρίδα. Που ζητε, δεν το έχετε καταλάβει;
    Τον Βοριδη τον κοντινε.

    • παραέλληνας avatar
      παραέλληνας @ teo 11/09/2010 16:24:31

      δηλαδή πώς τον κόντινε τον βορίδη αδερφέ; για έλα άλλη μία να μπούμε στο κλίμα.

  3. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 11/09/2010 16:09:17

    αν δεν τους στήριζε ο καρατζαφέρης και στρεφόταν εναντίον τους όπως είχε κάνει στο ντιμπέιτ (με την ερώτηση αν τελικά ο γιωργάκης είχε πει καλύτερα να παραχωρηθούν εδάφη για να έχουμε την ησυχία μας) από'δω δε φεύγαν ζωντανοί. ο καρατζαφέρης είναι ο μέγιστος προδότης, γιατί αυτοί συγκρατούν κόσμο εθνικά αδιάφορο, ο καρατζαφέρης κρατάει κάτω τους εθνικιστές.

  4. Νικόλαος Μ. avatar
    Νικόλαος Μ. 11/09/2010 16:20:45

    «Τελικά είχε μια επιτυχία ο ανασχηματισμός. Κατάφερε, ο πρωθυπουργός, να συμπαθήσει το σύνολο των Ελλήνων την Μπατζελή.»

    Κορυφαίο όμως; Εκπληκτικό άρθρο, γενικά.

    • Νικόλαος Μ. avatar
      Νικόλαος Μ. @ Νικόλαος Μ. 11/09/2010 16:24:06

      Κίνδυνο στάσης πληρωμών αντιμετωπίζουν 180.000 επιχειρήσεις. Οι υπόλοιπες το ξεπέρασαν γιατί έκλεισαν

      Τελικά, αν είναι να επενδύσεις σήμερα κάπου είναι σε εισηγμένη εταιρεία που κατασκευάζει λουκέτα

      α-χα-χα! Πω! Καταντήσαμε να γελάμε με τα χάλια μας!...

  5. Spartakos avatar
    Spartakos 11/09/2010 17:15:27

    Φοβερό και αιχμηρό το άρθρο!Αν δεν ήσουνα και δεξιός θα ήταν τέλειο!

  6. kiki avatar
    kiki 11/09/2010 17:20:48

    Ο Χατηφιφης και η δηθεν δημοσιογραφος Μακρη,αποκαλουν το ΠΑΜΕ,ακροδεξια οργανωση.Και επιμενουν ,δηλαδη ο Παπαθεμελης ,ο Ζουραρις,ο Σαρρης,ο Γιανναρας,ειναι ακροδεξιοι.Μ ετην πρωτη ευκαιρια να φανε και αυτοι ενα παπουτσι στο κεφαλι.

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 11/09/2010 17:20:49

    Πάντα ο λαός ήταν ευγενικός:

    -πρώτα, ως μήνυμα, δίνει τα παπούτσια στο χέρι.
    -αν δεν αντιληφθεί ο παραλήπτης το μήνυμα, ακολουθούν ...κλωτσιές

    Συγνώμη:

    με 1,000,000 άνεργους (ως πρόβλεψη) 1/4 των μαγαζιών κλειστά 6% πληθωρισμό 4% ύφεση και οι άχρηστοι να μιλούν για ΦΠΑ + πετρέλαιο για τις ...μαύρες τρύπες της ανικανότητάς τους παπούτσια θα τρώνε για αρχή ...λουλούδια περίμεναν δηλαδή;

    ΥΓ

    αν και έπεσαν και μπουκέτα σε άλλο Πρόεδρο...

  8. ataktos avatar
    ataktos 11/09/2010 17:23:53

    μαθαίνω πως η αυριανή .. συνέντευξη τύπου ..για λόγους ασφαλείας ... πρόκειται να πραγματοποιηθεί ..στους υπονόμους του Καλοχωριου ..για να δούμε

  9. panos avatar
    panos 11/09/2010 18:11:36

    APISTEUTOS KAPSHS STO MEGA SE ROLO EKPRWSOPOU TYPOU TOU PASOK.....XAXAXAA APISTEYTOS.....

  10. Υδρόκερος avatar
    Υδρόκερος 11/09/2010 18:15:38

    Η θεσσσαλονίκη και ολόκληρη η Μακεδονία έχει κάθε λόγο να αποστρέφεται τον Παπανδρέου για τις εθνοπροδοτικές Και μειοδοτικές επιλογές του στο ζήτημα της Μακεδονίας και στην επιλογή ¨ελληνοφώνου¨ στην ΔΕΘ . Και πάλι συνχαρητήρια στο αγανακτησμένο μακεδόνα .

  11. Olympia avatar
    Olympia 11/09/2010 18:45:43

    Καταδίκασε την ακροδεξιά ενέργεια και ο ...Πλεύρης!!! Για γέλια αδέρφια, τα παιδιά μόνο μακρυά από τους τηλεοπτικούς δέκτες!

  12. ΚΑΤΕΡΙΝΑ avatar
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ 11/09/2010 18:57:48

    @Κική
    Γελοίοι δεν είναι.Πονηροί το παίζουνε γιατί καλοπληρώνονται να κάνουν την προπαγάνδα τους.Μην νομίζεις ότι δεν καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος έχει εξαγριωθεί.Προσπάθησαν απλώς να υποβαθμίσουν το γεγονός.Ομως πόσο θα το παίζουν ακόμα:Ο χρόνος τους τελειώνει.Παράταση επιδιώκουν για να τα αρπάξουν λίγο ακόμα.Αυτή είναι η δημοσιογραφική δεοντολογία!!!!!!!Να τους χαιρόμαστε!!!!!

  13. Γιωργης avatar
    Γιωργης 11/09/2010 19:15:52

    ΑΝΤΕΞΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΩΣ ΤΗ ΜΕΣΗ
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ,ΟΜΩΣ,ΑΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΑ,Η ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ
    ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΜΙΑ ΜΠΑΡΜΠΙ ΜΕ ΚΑΡΑΦΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΤΑΚΙΑ

    Β Ο Η Θ Ε Ι Α

    • Enzo avatar
      Enzo @ Γιωργης 11/09/2010 19:28:23

      MOuaxaxaxaxaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
      Η ΑΤΑΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ!

    • Enzo avatar
      Enzo @ Γιωργης 11/09/2010 19:29:06

      ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

      Η ΑΤΑΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ!

  14. sempreviva avatar
    sempreviva 27/09/2010 22:08:24

    Η ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΑΥΓΑ ΤΗΣ ΚΟΤΑΣ

    Τα αυτονόητα - σώματα

    Πέταξε ο άνθρωπος μια σαγιονάρα στον πρωθυπουργό και είδαν έναν εξτρεμιστή, αριστερό μάλιστα, δηλαδή σε ποιο λεξικό να ανατρέξουμε να βρούμε τη σωστή λέξη για προηγούμενες διαμαρτυρίες, πραγματικά επικίνδυνες δράσεις και πως να τις ονομάσουμε.

    Τι πιο υγιές να διαπιστώνει κανείς με μια σφραγίδα σαν κι αυτή ότι τα μαύρα χρόνια διαμαρτυρίας κατά τη διάρκεια των οποίων δεινοπάθησαν οι προγενέστεροι, επιβάλλεται να αποτελούν μόνο αναμνήσεις. Ανεξίτηλες εμπειρίες καρφωμένες βαθιά στους εγκεφάλους, και στις συνειδήσεις, για να αποδίδονται σωστά και ειλικρινώς στους μεταγενέστερους . Ανεξίτηλες όσο τα πολλά χιλιόμετρα στιγμών που έχουν καταγράψει αυτά τα σώματα -


    Καταρχάς, για να απαντήσουμε σε ερωτήματα και να κάνουμε παντός τύπου διάλογο, θα πρέπει να έχουμε χέρια, πόδια. μάτια, μύτες κ.ο.κ και για να καβαλήσουμε το καλάμι πρέπει να προϋπάρχει ύλη, σώματα. Δεν διαφωνούμε. Μια μέρα θα ψοφήσουμε. Και ΕΥΤΥΧΩΣ υπάρχουν τέτοιοι αρθρογράφοι των οποίων έχει μαλλιάσει η γλώσσα τους τόσον καιρό αγωνιζόμενοι να μην πηδάει ο κόσμος απ’ τα παράθυρα, να μην βουτάει από ταράτσες, γκρεμούς βράχια και γέφυρες να σταματήσει το ανθρώπινο αίμα να κυλάει άδικα γιατί μια μέρα θα μας φάνε όλους ούτως η άλλως τα σκουλήκια-το χώμα, θα γίνουμε λίπασμα… αυτό είναι εκ των πραγμάτων αναπόφευκτο.
    Είμαστε ακόμα εδώ και είναι ευτύχημα, παρότι έχουμε περάσει ιλαρά, εμφύλιο, Παγκόσμιους πολέμους, και κάθε είδους κοινωνικές ,πολιτικές, αθλητικές αντιπαλότητες που κρατάνε μέχρι τις μέρες μας έχοντας θρηνήσει αδικοχαμένα θύματα. Όχι άλλα θύματα.
    Απαραίτητη προϋπόθεση λοιπόν για να γίνει οποιοσδήποτε διάλογος με το Αυγό ή την Κότα, είναι πρώτον να υπάρχει αυγό και κότα ( και η κότα να είναι εν ζωή ) και δεύτερη απαραίτητη προϋπόθεση-όσο η ύπαρξη του σύμπαντος γύρω σου αυτήν την στιγμή- θα πρέπει τα μυαλά μας να είναι μέσα στο κεφάλια μας και όχι χυμένα στην άσφαλτο.
    Τα αυτονόητα λοιπόν είναι τα σώματα. Η ύπαρξή τους. Πως όλοι θα χρησιμοποιήσουν ό, τι και όσο κατέχουν για να ζήσουνε καλύτερα σ’ αυτόν εδώ τον κόκκο άμμου που συμπέσαμε τώρα και μόνον τώρα. Τα υπόλοιπα γραφήματα είναι για να βγαίνει 'παραγωγικά' το μεροκάματο .( δι εγκ)

    Υ.Γ: Αλλά ξέρω κάποιος μπορεί να πει ότι δεν ήτανε σαγιονάρα, ήτανε παπούτσι...

    ΟΧΙ άλλο μελάνι για τα αυτονόητα.
    Αυτονόητα όσο η ανθρώπινη ζωή - τα σώματα.

    Νισάφι πια.

    Ήμαρτον!