Κλεμμένο από τον Σημίτη το σύνθημα Τσίπρα
03/01/2015 22:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κλεμμένο από τον Σημίτη το σύνθημα Τσίπρα

Μάλλον πρέπει να αλλάξει επικοινωνιολόγους...

Μάλλον πρέπει να αλλάξει επικοινωνιολόγους ο Α. Τσίπρας. Είπαμε να αντιγράφουν τον Ανδρέα και τις πομφόλυγες του ΠΑΣΟΚ, αλλά ότι θα έφταναν στο σημείο να αντιγράψουν και τον Σημίτη, δεν το περιμέναμε.

Όπως διακρίνετε στις παρακάτω φωτογραφίες «το μέλλον» του Τσίπρα δεν ξεκίνησε σήμερα από το κλειστό γυμναστήριο του TAE KWON DO, αλλά είχε ξεκινήσει εδώ και χρόνια από τον Σημίτη με τα γνωστά για τη χώρα αποτελέσματα.

Μήπως τελικά οι σύντροφοι επικοινωνιολόγοι- πασόκοι του Τσίπρα, κατά βάθος θέλουν να τον καταστρέψουν μπας και ξαναδούν το ΠΑΣΟΚ να ανασταίνεται;

Κλεμμένο από τον Σημίτη το σύνθημα Τσίπρα 17394 photo

[photo_2]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 04/01/2015 11:29:40

    Λένε πολλά τέτοιες συμπτώσεις και μπράβο σε όποιον το είδε και βρήκε και φωτογραφίες για απόδειξη...

  2. airman avatar
    airman 04/01/2015 11:39:20

    Αφού "Το μέλλον ξεκίνησε" από τόσο παλιά, γιατί ο Αλέξης δε θυμάται και το πρόσφατο δικό του "Στις 25 ψηφίζουμε στις 26 φεύγουν"! Τι δεν του βγαίνει! Μήπως γιατί αυτό είναι ... παρελθόν!

    • Γιάννης Κιαπέκος avatar
      Γιάννης Κιαπέκος @ airman 04/01/2015 12:55:21

      Ήταν ελλιπές το σύνθημα ... "Στις 25 ψηφίζουμε στις 26 φεύγουν , αν έχουν τσίπα ! "

      • airman avatar
        airman @ Γιάννης Κιαπέκος 04/01/2015 13:16:13

        Το ερώτημα είναι γιατί το έχει ξεχάσει, τουλάχιστον μέχρι σήμερα, έστω και ελλιπές.

      • lordofthelastdays avatar
        lordofthelastdays @ Γιάννης Κιαπέκος 04/01/2015 17:08:24

        Ρε μάστορα, δεν πας να ποστάρεις στο tvxs.gr; Εκεί τουλάχιστον θα είσαι με τους ομοϊδεάτες σου. Άσε μας εδώ εμάς τους επάρατους δεξιούς (όπως έλεγε ο αείμνηστος Αντρέας) στην ξετσιπωσιά μας.

        • Φωτεινή avatar
          Φωτεινή @ lordofthelastdays 05/01/2015 00:37:32

          ῎Αν ἤξερες πόσες φορές ἔχω σκεφθεῖ νά γράψω ἀκριβῶς τό ἴδιο σχόλιο στούς πρασινορόζ ἐξυπνούληδες, ἀλλά σέβομαι τήν φιλοξενία τοῦ ΑΝΤΙ. Προσπαθοῦν νά δημιουργήσουν ἡττοπάθεια, ἀλλά μάταια! Κλείνει καί ἡ ψαλῖδα καί ἔχουν ξεσαλώσει παντοῦ μέ τήν προπαγάνδα.

  3. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 04/01/2015 16:47:18

    "Το μελλον ξεκίνησε"για να συναντήσει "το παρελθόν" !!!!

  4. Aitolos avatar
    Aitolos 04/01/2015 23:31:49

    Ο Ανδρέας καταλήστευσε την Αριστερά σε φρασεολογία και ιδεολογία. Τώρα η ιστορία επαναλαμβάνεται σαν φάρσα, από την αντίθετη πλευρά. Την πετυχημένη συνταγή του Αντρέα εφαρμόζει ο Τσίπρας.

  5. roadrunner avatar
    roadrunner 05/01/2015 00:54:02

    Την επόμενη φορά που θα "κάνουν λάθος" οι επικοινωνιολόγοι του σύριζα, μπορεί το πράσινο σύνθημα που θα ιδιοποιηθούν να είναι το "αλλάζουμε ή βουλιάζουμε "...