#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/03/2010 12:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κλείστε αμέσως το ρατσιστικό μουσείο Μπενάκη!

Έλεγε ο «γιος της καλόγριας»: «Μοῦ γράφεις ἕνα μπουγιουρντί, λέγεις νὰ προσκυνήσω, κι ἐγώ, πασά μου, ρώτησα τὸν ποῦτζον μου τὸν ἴδιον κι αὐτὸς μοῦ ἀποκρίθηκε νὰ μὴν σὲ προσκυνήσω κι ἂν ἔρθεις κατ᾿ ἐπάνω μου, εὐθὺς νὰ πολεμήσω.» (Ν. Τζιόπας)

 

Στην φωτογραφία «Τρόπαιον τν λλήνων κατ τν βαρβάρων»- Γεν. ρχηγς Καραϊσκάκης - νεγερθν ν τ θέσει Πλόβαρμα - 1826 Νοεμβρ. 27»(Μουσεῖον Μπενάκη)

Τι πράγματα είναι αυτά; Είναι δυνατόν στην εποχή της πολυπολυτισμικότητας και της πολιτικής ορθότητας να υπάρχουν στο Μουσείο Μπενάκη τέτοια εκθέματα; Που να δημιουργούν περίεργους και μισαλλόδοξους συνειρμούς κατά των φίλων μας των Τούρκων;

 Να το κλείσει αμέσως η κυβέρνησις.

Στην επόμενη φωτογραφία σχέδιο μελλοντικής παρέλασης των υποτελών στρατών της παγκοσμιότητας



Συγκάλυψη ιερέα που κακοποιούσε ανηλίκους στην καθολική εκκλησία. Και συγκάλυψη ταμείου που κακοποιεί λαούς στις Βρυξέλλες

Θεωρώ εξαιρετικό ηλίθιο να πανηγυρίζουμε γιατί επέβαλλε τους όρους της η Μέρκελ για το μέλλον μας

Να μας ενημερώνουν τα κανάλια τι δείχνουν ακριβώς. Δεν ήξερα ότι έχει ποδόσφαιρο και νόμιζα ότι το ξύλο που έπεφτε αφορούσε συνεδρίαση του υπουργικού συμβουλίου

Κι απορούσα τόση ώρα πως δεν πετάχτηκε μέσα από το σωρό των συμπλεκομένων ο Πάγκαλος, ως άλλος Οβελίξ

Δεν μπορώ και δεν θέλω να φανταστώ τι προσέφερε ο Σαρκοζί στη Μέρκελ για να κάμψει την αντίστασή της και να επέλθει συμφωνία

Αν όμως είναι αυτό που υποθέτω, τιμή στον Νικολά για τα ψυχικά του αποθέματα και την αυταπάρνησή του.

Ομάδα ερευνητών ανακάλυψε ότι με μία απλή ένεση σταματάει ο φόβος. Καμία ένεση για να σταματήσουν μερικοί  πολιτικοί να λένε μ&*%^κίες δεν υπάρχει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. grandouka avatar
    grandouka 27/03/2010 12:43:39

    an.. lew an tourkika alieftika kanoun katabythiseis phrinikwn sta ellhnika ydata tous epitiroun h exoun pesei se narkh ta limenika?

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ grandouka 28/03/2010 07:44:05

      Κοιταξε να δεις.
      Αφου τους καλομαθαμε με τις πρωτες υλες των ναρκωτικων που τους αφηναμε να παιρνανε απο Αφγανισταν-Βαλκανια-Ευρωπη και ανοιξε η αγορα των λαθρεμπορων κατ αυτο το τροπο μεσα στη Τουρκια..

      Μετα αφου τους κακομαθαμε με τους λαθρομεταναστες και ανοιξε και αυτη η αγορα μαζι με την αγορα ναρκοτικων και της διακινησης λευκης σαρκος...

      Τωρα που στο Αφγανισταν εκσυγχρονισθηκε η κατασταση και δε χρειαζεται να φυγουν πρωτες υλες εξω απο τα συνορα για να παραχθουν ναρκωτικα (90% παραγωγη οπιου παγκοσμια το Αφγανισταν) λογικο ειναι σε συνεργασια με Αλβανια, Σκοπια, Βουλγαρια, (κρατη που επισης τρωγανε ενα ψιχουλο κι αυτοι με τους Τουρκους σαν εργολαβους) τωρα η Τουρκια λογικα θα θελει να κανει κατι γι αυτο!
      Εντελως τυχαια ολα τα αυτα τα κρατη ειναι γυρω γυρω απο την Ελλαδα και το Αιγαιο! Εντελως τυχαια ειχαμε μια κυβερνηση, ενα κομμα 20 ολοκληρα χρονια! Τωρα καταφερε να ξαναβγει στην εξουσια και σιγουρα θα κανει οτι μπορει για να κρατηθει εκει.
      Σιγουρα θα κανει κατι με ολες αυτες τις αναγκες των αλλων λαων γυρω της και ολα αυτα τα ναρκοχρηματα, πορνοχρηματα, λαθρεμποριοχρηματα που περιμενουν τις καταλληλες συνθηκες για να διακινηθουν.
      Εμεις, οι Ελληνες, τα κυριαρχικα μας δικαιωματα, τα ηθη και εθιμα μας, η πολιτιστικη πολιτισμικη μας ταυτοτητα ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ!

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ grandouka 28/03/2010 07:46:06

      Α ξεχασα!
      Πυρηνικα ειπες?
      Shipwreck may hold radioactive waste sunk by mafia off Italian coast
      http://www.guardian.co.uk/world/2009/sep/16/shipwreck-waste-mafia-italy

      Ναι εχει πολλα λεφτα ΚΑΙ αυτη η αγορα.

  2. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 27/03/2010 13:04:10

    καλοοοοοόρρ
    τιμή κ δόξα στο καρντάσι Νικολά

    τα της ενέσεως είναι σε καλό δρόμο
    την έχω βαφτίσει αλλά δεν έχω βρεί την δραστική ουσία ακόμα
    το όνομα αυτής...ΑΝΤΙΠΑΛΕΒΟΝ

  3. neotera avatar
    neotera 27/03/2010 13:10:46

    Να ποντίζουν πυρηνικά απόβλητα εννοείς ? Ξέρεις τι κονόμα έχει ο κλάδος αυτός ? Και πόσο καταστροφικό ειναι αν αληθεύει για το περιβάλλον και τον ανθρώπινο οργανισμό ?

  4. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 27/03/2010 15:29:15

    ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΟΥΡΙΟ ΤΟΥ ΡΗΓΑ
    …..

    Σ’ ανατολή και δύση, και νότον και βοριά,
    για την πατρίδα όλοι, να ‘χωμεν μια καρδιά.
    Στην πίστιν του καθ’ ένας, ελεύθερος να ζη,
    στην δόξαν του πολέμου, να τρέξωμεν μαζί.

    Βουλγάροι κι Αρβανήτες, Αρμένιοι και Ρωμιοί,
    Αράπηδες και άσπροι, με μια κοινήν ορμή,
    Για την ελευθερίαν, να ζώσωμεν σπαθί,
    πως είμαστ’ αντριωμένοι, παντού να ξακουσθή.

    Όσα απ’ την τυραννίαν, πήγαν στην ξενητιά
    στον τόπον του καθ’ ένας, ας έλθη τώρα πιά.
    Και όσοι του πολεμου, την τέχνην αγροικούν
    Εδώ ας τρέξουν όλοι, τυρράνους να νικούν.

    ΑΛΛΟ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ ΑΛΛΟ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ....

  5. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 27/03/2010 15:35:36

    «Πατριώτες»

    «Φυγή μεγαλοκαταθετών», διαβάζουμε στον Τύπο ότι εκδηλώνεται τις τελευταίες μέρες.

    Αιτία ο φόβος των εχόντων και κατεχόντων μην και πάθουν τίποτα οι παχυλές τους οι καταθέσεις, τις οποίες και φυγαδεύουν στο εξωτερικό.

    Μεταξύ των «στρίβειν διά της Ελβετίας» συνωθείται, φυσικά, η αφρόκρεμα των βιομηχάνων, των εφοπλιστών, των ραντιέρηδων και των κάθε λογής «επενδυτών».

    Μήπως είναι η στιγμή να εμφανιστεί ενώπιον εργατών, μισθωτών, συνταξιούχων και ανέργων ο κ. Παπανδρέου και να βγάλει έναν ακόμη «δεκάρικο» περί ...«πατριωτισμού»;

  6. sim avatar
    sim 27/03/2010 15:44:14

    στην χώρα της διαφάνειας και την ώρα της ξεφτίλας που μεταθέτουν τον διοικητή τον ΟΥΚ επειδή έκανε αυτό που του…ζητάει το στράτευμα τόσα χρόνια να αφήνουν στην θέση του τον διοικητή που έδωσε άδεια στον Πάρι Κασιδόκωστα να πάει στην Καραιβική να κάνει διακοπές την ώρα που πέρασαν 40 ημέρες από την ορκωμοσία του. Τον μετέφεραν στο αρχηγείο του ΓΕΝ και από εκεί στην …

    Καραιβική. Έτσι είναι ο Ελληνικός στρατός κ.Βενιζέλε; Φλωριά και Κολωνάκι; Μήπως να του πάμε και την Πάρις Χίλτον να του ανυψώσει το ηθικό; Είστε περήφανος για το στράτευμα μας;

    Είναι δυνατόν να προσκυνάτε το χρήμα; Το λέμε για τον κόσμο που δεν ξεχνάει και πρέπει να θυμάται. Ντροπή ρε , την ώρα που άλλοι φυλάνε σκοπιά το πλουσιόπαιδο να είναι στην Καραιβική.
    (Το θέμα είναι από το αυριανό ‘Πρώτο Θέμα’

  7. apatris avatar
    apatris 27/03/2010 16:29:36

    ton kahmeno ton fasista dioikhth twn oyk poso ton lupamai....

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ apatris 27/03/2010 16:45:22

      μην τσιμπάς. Θρασύδειλο ανθρωπάκι που εκφραζόταν με συνθήματα ήταν. Αν δεν είχε τη στολή να καμουφλάρεται σίγουρα θα φορούσε κουκούλα.
      Μάλλον ψηφοφόρος του ΣΥΡΙΖΑ είναι.

  8. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 27/03/2010 22:02:35

    Την περίπτωση να ήταν καλοστημένη προβοκάτσια την εξετάσατε; Κατάλληλος τόπος, χρόνος και σενάριο και ο λαός αποστρέφεται τους "υπερβολικούς" υπερεθνικιστές και τα δημοψηφίσματά τους για τους "εικόνα μας απ' τα παλιά" λαθρομετανάστες και αφήνει τον ΓΑΠ στο έργο του. Για το σενάριο αρκεί ένας αφελής ή ένας ωφελιμιστής επικεφαλής του αγήματος.