Η ντίβα της πολιτικής που δεν θέλει να λερώσει τα χέρια της για τη ΝΔ
09/02/2014 14:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η ντίβα της πολιτικής που δεν θέλει να λερώσει τα χέρια της για τη ΝΔ

Απίστευτα πράγματα συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό από τα καβαλημένα καλάμια της πολιτικής. Υπάρχουν υπουργοί νεοσσοί που αρνούνται στον αρχηγό τους με τουπέ και ύφος δέκα καρδιναλίων. Ποια είναι η κυρία Όλγα που αρνήθηκε να δώσει την μάχη στην Αθήνα;

Kαι εάν διαβάσουμε και το κύριο άρθρο του Ψυχάρη στο Βήμα της Κυριακής οπού την φωτογραφίζει καθαρότατα χωρίς αναφορά στο όνομά της, πήγε στην συνάντηση με τον Σαμαρά με τον ....επικοινωνιολόγο της που μίλαγε αντ' αυτής και είπε ο κύριος αυτός στον Πρωθυπουργό πως δεν κατεβαίνει γιατί θα χάσει από τον Κασιδιάρη... Πρόεδρε, πάρε γρήγορα το σκουπόξυλο...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Geros avatar
    Geros 09/02/2014 15:16:42

    Η προοπτική της κυβερνώσας σε επίπεδο δήμων X.A. είναι ότι καλύτερο για εμάς μακροπρόθεσμα. Μέσα σε ένα χρόνο όλη η λάμψη του καθαρού και του αντισυστημικού θα χαθεί κάτω από το βάρος της καθημερινότητας και των αστοχιών που φέρνει αυτή (ειδικά όταν τα πρόσωπα από την X.A. που θα κληθούν να κυβερνήσουν δεν είναι ικανά να κυβερνήσουν περίπτερο). Άσε τον Κασιδιάρη να πάρει τον δήμο αρχηγέ , δεν χρειάζεται να κάψουμε την Όλγα στην πορεία!

    • Ορέστης avatar
      Ορέστης @ Geros 09/02/2014 21:21:14

      geros αλλάξατε τροπάρι τώρα??? ας πάρει τους δήμους η ΧΑ αφου θα τα κάνει σκατά..λυπάμαι που θα σε απογοητευσω..ο αρχηγός σου(σαμαρας) χαχαχαχαχα έχει τελειώσει εδω και καιρό μαζί με αυτόν όλα τα κομματόσκυλα σαν εσένα...

      • Geros avatar
        Geros @ Ορέστης 10/02/2014 08:09:30

        Ρε παιδιά αποφασίστε επιτέλους! Είμαι συνωμότης της Ντόρας η κομματόσκυλο του Σαμαρά? Να ξέρω και εγώ τι να λέω στους φίλους μου δηλαδή ... Γιατί τόση αντίδραση φιλε μου? Τι σε ενόχλησε τόσο πολύ? Το ότι δεν μπορούν να διοικήσουν περίπτερο? Έχεις δίκιο , άστοχο ήταν , οι περιπτεράδες κάνουν ένα δύσκολο , πολύπλοκο και σοβαρό επάγγελμα , ο χαρακτηρισμός που έκανα είναι ύβρις προς αυτούς.

  2. Σωκράτης avatar
    Σωκράτης 09/02/2014 15:43:56

    Αρκετά τραβηξε και τραβά η ΝΔ από τα τζάκια, του γιους, τις κόρες και τους ανηψιούς. μήπως θα πρέπει να βοηθήσουμε τον Σαμαρά να καθαρίσει το κόμα από τα καβαλιμένα καλάμια; ¨ωστε ν΄ασχολύμαστε όλοι με τα παραγματικά προβλήματα του τόου και τα δικά μας;

    • markos avatar
      markos @ Σωκράτης 10/02/2014 17:20:32

      Συνφωνω με τα τζακια κτλ που αναφερεις αλλα διαφωνω ριζικα που επιτρεπωμε στον ψυχαρη [γνωστο πασοκο]να εχει λογο και να κρινει τα στελεχοι της παραταξεις....ειπαμε συνεργασια αλλα οχι να γινωμε παντως καιρου φελλοι......ας κοιταξει την παραταξη που χρονια υπηρετει, εμεις ξερωμε τι θα κανωμε....

  3. Μάτα Χάρι avatar
    Μάτα Χάρι 09/02/2014 15:52:50

    Η Όλγα μου είναι πολύ συμπαθής και δεν μπορώ καν να την ψέξω που έχει πλήρη επίγνωση οτι δεν διαθέτει το ταπεραμάντο μιας Μελίνας, ώστε να αντιμετωπίσει ένα τσούρμο αδίστακτους αλήτες, αποτελεσματικά. Εδώ χρειάζεται ένας ταλαντούχος ΑΝΤΡΑΣ με πείσμα, ευφυϊα και θάρρος. Δεν είναι εξάλλου και τόσο σωστό να κρύβονται οι τζάμπα...μάγκες στα μετώπισθεν και να απαιτούμε απ΄τις γυναίκες να πάρουνε τα όπλα..... Είναι;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Μάτα Χάρι 09/02/2014 19:35:23

      Συγνώμην αλλα ούτε και στον Τουρισμό έχει αποδείξει το ταμπεραμέντο της .Κλασσική περίπτωση ΄γονικής παροχής΄ στην πολιτική χωρίς να εξεταστεί το περιεχόμενο.Δεν είναι θέμα γυναικείο είναι θέμα ικανοτήτων . Και δεν τοχει η κατά τα άλλα ωραία και ευγενής κυρία.

      • Μάτα Χάρι avatar
        Μάτα Χάρι @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 09/02/2014 20:04:49

        Συγνώμη, αλλά από τις διαθέσιμες βουλευτίνες της Ν.Δ, η συγκεκριμένη κυρία στο συγκεκριμένο Υπουργείο, νομίζω οτι αποτέλεσε την πιο σωστή και ρεαλιστική επιλογή. Ας μη ξεχνάμε και τον ελάχιστο αριθμό των γυναικών υπουργών της συγκεκριμένης κυβέρνησης :-). Κάτι παραπάνω μάλλον θα γνωρίζει εκείνος που δεν τις επέλεξε..... Τώρα υπό την πίεση των καταστάσεων, μπορεί να μη διακρίνει καθαρά πως το ρεζερβουάρ της συγκεκριμένης ...Χάρλεϋ (δε λέω), δεν είναι για μεγάαααλαααα ταξίδια. Η ίδια όμως η Χάρλεϋ το γνωρίζει και αυτοπροστατεύεται. Αυτό πιστεύω :-).

        • Francisco de Toledo avatar
          Francisco de Toledo @ Μάτα Χάρι 09/02/2014 23:57:29

          Το υπουργείο αυτό είναι της πλάκας εντελώς περιττό, που δεν έχει να προσφέρει τίποτα πέρα από ένα χαρτοφυλάκιο σε κάποιους να λένε ότι είναι υπουργοί να μη γκρινιάζουν. Αν δούμε και ποιοι πέρασαν από κει θα καταλάβουμε. Ας δουλεύουν σωστά κάποια άλλα υπουργεία (π.χ. Ναυτιλίσς, υποδομών, υγείας κλπ) και δεν έχει ανάγκη ο τουρισμός δικό του υπουργείο.

          • Αιρετικός avatar
            Αιρετικός @ Francisco de Toledo 10/02/2014 11:54:38

            Ε όχι και της πλάκας το χαρτοφυλάκιο Τουρισμού, που η ΝΔ ανέδειξε ως αυτοτελές και σημαντικό...Η Όλγα εκεί τα πάει καλά, τουλάχιστον προσπαθεί...Γιατί πρέπει να πιστέψουμε τον Ψυχάρη...Μη μου την Όλγα τάρατε...

    • Γιαννης avatar
      Γιαννης @ Μάτα Χάρι 19/03/2014 21:37:53

      Για να λογιζεσαι αντρας πρεπει να εχεις λογο και μπεσα πραγμα δυσκολο στην κυβερνηση αυτη

  4. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 09/02/2014 16:14:29

    Σώστε την Παράταξη από τους Πρίγκιπες και τις Πριγκίπισσες!!! Δεν αντέχεται πια το φέσι των ανεπάγγελτων διαδόχων!

  5. πΔπ avatar
    πΔπ 09/02/2014 16:57:33

    Μα είναι βαφτιστήρα πετρελαιά η κοπέλα! Είναι ώρα να τα βάζουμε με το megaλο κεφάλαιο. Χρημάτων, τηλεθεατών και ψηφοφόρων; Ε;!

  6. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 09/02/2014 17:46:08

    Είναι απλά μια πλούσια ΤΟΥΡΙΣΤΡΙΑ .......

  7. airman avatar
    airman 09/02/2014 18:55:43

    Πιστεύει κανένας ότι ο Σαμαράς επιτρέπει σε συναντήσεις του με υπουργούς και κορυφαία στελέχη να παρίστανται ''σύμβουλοι επικοινωνίας'', οι οποίοι μάλιστα ''εκπροσωπούν'' τον εκάστοτε συνομιλητή; Η ''αποκάλυψη'' του κ. Ψυχάρη μήπως έχει άλλη στόχευση;

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ airman 09/02/2014 20:13:37

      Πολύ σωστό. Δεν πιστεύω σχεδόν τίποτα από το ρεπαρτάζ τη φυλλάδας του Ψυχάρη που έχει βρει στον Τσίπρα το σωτήρα του τόπου. Τρομάρα του...

  8. Francisco de Toledo avatar
    Francisco de Toledo 09/02/2014 21:10:40

    Μια χαρά δεν είναι ο Καμίνης; Γιατί να μην τον στηρίξει ο Σαμαράς; Έχουμε ξεχάσει όλους αυτούς τους αποτυχημένους δημάρχους που βγήκαν με την υποστήριξη της ΝΔ και το μόνο που ήθελαν ήταν να ανεβάσουν τις προσωπικές τους μετοχές, κάνοντας φιέστες και διορίζοντας αβέρτα, ασελγόντας πάνω στην πόλη, απ όπου την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια όταν είχε γίνει η δουλειά τους. Σαμαρά κάνε τώρα την υπέρβαση... Καμίνη στην Αθήνα,Μπουτάρη στη Θεσσαλονίκη. Μακράν καλύτεροι από τα φρούτα που φόρτωσε η ΝΔ 30 χρόνια τώρα στις πόλεις αυτές. Κάποιον καλύτερο κομματικό δε βλέπω. Ας αφήσουμε τα γκάλοπ, δεν είναι σκοπός να γίνει μπλε ο χάρτης...

    • ΝΙΚΟΣ Π avatar
      ΝΙΚΟΣ Π @ Francisco de Toledo 09/02/2014 22:45:24

      απο που κι ως που ειναι μια χαρα ο Καμινης ?

      • Francisco de Toledo avatar
        Francisco de Toledo @ ΝΙΚΟΣ Π 09/02/2014 23:47:44

        Σίγουρα καλύτερος από Ντόρα, Αβραμό, Νικήτα, σοβαρός και μετρημένος άνθρωπος, θα μπορούσε να προσφέρει ακόμα περισσότερα αν οι οικονομικές συνθήκες ήταν καλύτερες, και βέβαια δεν θα έκανε έργα βιτρίνα΄ και φιέστες, ούτε θα φύτευε κάγκελα και να είχε τους πόρους. Αν δεν σας κάνει ψηφίστε Νικήτα...

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ ΝΙΚΟΣ Π 10/02/2014 22:41:23

        Μπουτάρης;; έλεος ρε φίλε... εχεις καμία επαφή με Θεσσαλονίκη;

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ Francisco de Toledo 10/02/2014 13:54:07

      Συμφωνώ. Και δείχνει και ανοιγμα προς κεντρώα κατεύθυνση. Αλλοιώς τί? Κακλαμάνη? Αποτυχία από χέρι...

    • Χάρης avatar
      Χάρης @ Francisco de Toledo 10/02/2014 18:14:42

      Ο Καμίνης και ο Μπουτάρης, είναι εκπρόσωποι της Νεοταξίτικης παρακμής και εμπνέουν μόνο τους ομοίους τους. Γι αυτό μην απευθύνεσαι άδικα στον κ. Α.Σαμαρά. Λάθος πόρτα χτυπάς.

  9. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 10/02/2014 02:50:47

    H πολιτική αφασία των ψηφοφόρων δημιουργεί φούσκες τύπου Ο.Κεφαλογιάννη. Η Mrs Tίποτα πολιτεύται χάρη στην οικονομική δύναμη και την αφασία των Αθηναίων. Τα Χανιά την ξέρασαν ( ο Σχοινάς νικήθηκε με καλπονοθευτικές μεθοδεύσεις) και η αφασική Α Αθηνών της έδωσε το φιλί της ζωής.

  10. Κάνω ότι δεν βλέπω avatar
    Κάνω ότι δεν βλέπω 10/02/2014 11:27:31

    Παλιότερα είχαμε τους βαρώνους, τώρα έχουμε τους πρίγκηπες και τις πριγκίπισσες. Καλά να πάθουμε όλοι.

  11. Τουρίστας avatar
    Τουρίστας 11/02/2014 12:58:36

    Δεν έχει τα κότσια για δήμαρχος. Για δημόσιες σχέσεις είναι μόνο, γι αυτό το Υπ Τουρισμού πολύ της και καλό της....

  12. Κριτική Σκέψη avatar
    Κριτική Σκέψη 12/02/2014 16:20:16

    Δυστυχώς για κάποιον με κοινό νου, εύλογα δημιουργείται η απορία για την επικοινωνιακή πολιτική της κας Υπουργού, καθώς και για το επίπεδο προθέσεων της. Συγκεκριμένα η εξωτερική εμφάνιση της κας Υπουργού κατά την επίσκεψή της στον Παναγιώτατο Πατριάρχη Κωνσταντινουπόλεως ήταν επιεικώς απρεπής, σε σύγκριση με την εμφάνισή της, κατά την υπογραφή της συνεργασίας στον τουριστικό τομέα, με τον εκπρόσωπο της Σαουδικής Αραβίας (μαύρα ρούχα με κάλυμμα κεφαλής). Οι σύμβουλοι της κας Υπουργού βρίσκονται ακόμα στη θέση τους? Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν για εφαρμογή της περιβόητης εφεδρείας.

  13. naruto avatar
    naruto 13/02/2014 13:43:57

    Πιστεύω οτι η κυρία Κεφαλογγιάνη ειναι επιτυχημένη στο πόστο της και θά ηταν άχρηστο και άδικο να μετακινηθεί και μάλιστα σε μία θέση που απαιτεί διαφορετικά προσόντα.Οσο για το άρθρο δέν χρειάζεται να το πάρουμε τοις μετρητοις.