Η μεγάλη Θεοδώρα του ΠΑΣΟΚ στον ΣΥΡΙΖΑ
24/11/2014 19:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η μεγάλη Θεοδώρα του ΠΑΣΟΚ στον ΣΥΡΙΖΑ

Μετά τη Ραχήλ Μακρή ο Αλέξης Τσίπρας έκανε κι άλλη μεγάλη μεταγραφή και η ομάδα του θα... πετάει. Με ψεκασμένους, Πασόκους και κάθε λογής αποτυχημένους πολιτικούς που είδαν φως και μπήκαν. Ο λόγος για την μεγάλη Θεοδώρα του ΠΑΣΟΚ ή Θεοδώρα Τζάκρη, πρώην υφυπουργό της κυβέρνησης Παπανδρέου που τάχθηκε στο πλευρό της... μεγάλης παράταξης του ΣΥΡΙΖΑ. Ο Τσίπρας της έκανε τη χάρη να συναντηθεί μαζί της, αυτή έπεσε στα πόδια του για να την συμπεριλάβει σε κανένα ψηφοδέλτιο, το deal έκλεισε και όλοι είναι χαρούμενοι. Η Τζάκρη γιατί ανακάλυψε ότι στην πολιτική δεν είναι όλα... κομμωτήριο. Ο δε Αλέξης γιατί φτιάχνει ισχυρή ομάδα υιοθετώντας όλα τα πολιτικά τσακάλια.

Έκανε και δήλωση η Τζάκρη και λέει τα εξής: «Η ελληνική κοινωνία βρίσκεται σήμερα ενώπιον ενός κοινωνικού, οικονομικού και πολιτικού αδιεξόδου, το οποίο κάθε μέρα που περνάει επιδεινώνεται όλο και περισσότερο. Είναι υποχρέωση κάθε προοδευτικού βουλευτή να συμβάλει με τις δυνάμεις του στην άρση αυτού του αδιεξόδου. Στην συνάντησή μου με τον Πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ κ. Αλέξη Τσίπρα συντάχτηκα ανεπιφύλακτα υπέρ της ανατροπής σε όλα τα επίπεδα που επιδιώκει σήμερα η αξιωματική αντιπολίτευση. Γι’ αυτό τάσσομαι υπέρ της άμεσης προσφυγής στις κάλπες με σκοπό την δημιουργία μιας νέας, ισχυρής, προοδευτικής κυβέρνησης, καθώς η παρούσα Βουλή δεν μπορεί να εκλέξει Πρόεδρο της Δημοκρατίας και η παρούσα Κυβέρνηση δεν μπορεί να δώσει λύση στα αδιέξοδα της χώρας. Θεωρώ λοιπόν πατριωτικό καθήκον μου την ενίσχυση του προοδευτικού χώρου με σκοπό μια ευρεία, πλειοψηφική και αυτοδύναμη νίκη».

Θεωρεί εαυτόν προοδευτικιά που λένε και στην Αριστερά. Τότε που υπηρετούσε από τον υπουργικό της θώκο δεν ήξερε για το έγκλημα που είχε γίνει στην Ελλάδα. Τότε ήταν αλλού και τώρα ξύπνησε η κ.Τζάκρη.

Αχ κακόμοιρη Ελλάδα, πόσοι άλλοι σωτήρες θα έρθουν να σε σώσουν...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 24/11/2014 20:15:11

    0 συριζα δημι0υργει "syndream team"

  2. Κόκκινο 43αρι avatar
    Κόκκινο 43αρι 24/11/2014 21:02:58

    To γελοίον του πράγματος.Δυστυχώς όμως στη χώρα των λωτοφάγων όλα μπορούν να συμβούν.

  3. roadrunner avatar
    roadrunner 24/11/2014 21:36:01

    Ωχ !! Μαύρα μαντάτα στο συριζαίικο. Μετά το "ευρώ ή δραχμή", ένα νέο δίλημμα ανατέλλει στο σύριζα,με την επέλαση της κ.Τζάκρη: "ταγέρ" ή "ταγάρ" ; Ποια τάση θα υπερισχύσει ; Θα τοποθετηθούν όλες οι συνιστώσες ; Μήπως να μαζέψουν υπογραφές για έκτακτο συνέδριο, ώστε να υπάρξει δημοκρατική διέξοδος στο στυλιστικό ερώτημα που αναφύεται βασανιστικό ; Ή απλά να το αφήσουν να ξεθυμάνει με το χρόνο, όπως ξεθώριασε και το προεκλογικό τους "ευρώ ή δραχμή" , όπως ξεθώριασε και το σκίσιμο των μνημονίων και άλλα πολλά....

  4. Eva avatar
    Eva 24/11/2014 21:54:38

    Η υπέρκομψη κ. Τζάκρη θα καταπολεμήσει την ανεργία συγκεκριμένου κλάδου. Έχει γραφεί οτι η δαπάνη για την συντήρηση της κόμης έφτανε τα 1000 ευρώ μηνιαίως.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Eva 24/11/2014 22:05:41

      Δηλαδή το χρόνο 12.000 ευρώ για το μαλλί;!! Έχουν δίκιο λοιπόν που παραπονιούνται ότι δεν τους φτάνει η βουλευτική αποζημίωση.....

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ Κυθήριος 24/11/2014 22:16:17

        Βαρβάτο κονδύλιο για συντήρηση κόμης... Πόσο παραπάνω να κοστίζει η συντήρηση των υποστυλωμάτων στις ανασκαφές της Αμφίπολης ;

      • Eva avatar
        Eva @ Κυθήριος 24/11/2014 22:18:59

        Καθε μέρα, μαγαζί επι της Βουκουρεστίου. Άραγε θα το λάβουν υπ οψιν τους οι κυρίες ψηφοφόροι του σύριζα?

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 24/11/2014 23:07:54

    Kυρία Θεοδώρα Τζάκρη, η σοβαρή Υφυπουργός Εσωτερικών του Πασόκ http://youtu.be/YXWmz9ZL_C8 Για να μην αναφερθούμε στο σάλο που προκάλεσαν οι 18 (Δέκα Οκτώ!) Διατάξεις και τα Προεδρικά Διατάγματα! , τα οποία, η κυρία Θεοδώρα Τζάκρη, χρειάστηκε για να χρεώσει στο Υπουργείο Εσωτερικών, €29.30!!! (Ευρώ είκοσι εννέα και τριάντα λεπτά), για τον καφέ της, στο El. Venizelos VIP Lounge. Για να χρεώσει τον VIP καφέ της, σε όλους εμάς δηλαδή, τους στυγνά φορολογούμενους Έλληνες που ματώσαμε και ιδρώσαμε επί των ημερών του καταστροφέα-υποθηκευτή, Γιωργάκη Παπανδρέου του Ανδρέα, πρωθυπουργού ΔΝΤ. Την ίδια ώρα και σε καιρούς πρωτόγνωρης για την Ελλάδα ένδειας, η κοκέτα κυρία Θεοδώρα Τζάκρη,προκλητικά και αναίσθητα κατά χιλιάδες ξόδευε τα ευρώ για τα signé συνολάκια της, τις Prada ψηλοτάκουνες γόβες και τις Louis Vuitton τσάντες της. Επιπλέον, η κυρία Θεοδώρα Τζάκρη, καθημερινά, από ΔΕΥΤΕΡΑ έως και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, βρέξει-χιονίσει, και επί 2 ώρες πριν πάει στο γραφείο της, χτενιζόταν στο κομμωτήριο «Jarmpalis» του Κολωνακίου, ενώ υπολογίζεται ότι ξόδευε σχεδόν το 1/5 της βουλευτικής της αποζημίωσης, στο κομμωτήριο. Ακριβή στα πίτουρα και φτηνή στο αλεύρι, η κυρία Θεοδώρα Τζάκρη, ήταν η ζωντανή αντίσταση στη λιτότητα, σε καιρούς ΔΝΤ Άγους στην Ελλάδα. Για να μην αναφερθούμε στους 36 συγγενείς και τους συγχωριανούς της τους οποίους τακτοποίησε σε διάφορες θέσεις του Υπουργείου Πολιτισμού. Με τόσα εχέγγυα, η Προστιθέμενη Αξία της κυρίας Θεοδώρας Τζάκρη, στο νέο κόμμα, είναι πασίδηλη.

  6. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 25/11/2014 07:19:27

    Αποφασισαν να την πάρουν αλλά δεν μας είπαν ποιον θα διώξουν απο το ψηφοδέλτιο της περιοχής.Ετοιμάζεται πάντως και η Γιαταγάνα για είσοδο

  7. NAB avatar
    NAB 26/11/2014 15:53:45

    Τρελή επιτυχία του ΣΥΡΙΖΑ... Πραγματικά συγχαρητήρια, εδωσαν ακομη ένα λόγο για μη ψήφο. Θα ηθελα να δω την κ.Τζακρη δίπλα από την κ. Διώτη ήτην άλλη βουέυτή του νομού Ημαθίας νομίζω.

  8. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 27/11/2014 00:13:52

    ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟΥ ΛΑΦΑΖΑΝΗ,ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.......................